Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dididi30
5. jún 2008

ivi zalezi aku budes mat midwife pri porode, niektore nechcu davat, ako sa vyspia,ze vraj... 😀

katarinauk
17. jún 2008

ahojte babenky, som v 14tt v uk, a bola som na nuchal scan, vyslo mi ze mam 3,5mm, preto mi povedali ze je tam moznost ze babo ma downov syndrom, zobrali mi krv a vysledky vysli 1:50, odporucili mi ist na Amniocentesis Test, kde musia odobrat vodu z bruska aby zistili viac, alebo mam cakat do 20tt, kde budem mat dalsi scan a zistia viac. nemate s tym niekto skusenost, ja neviem co mam robit?

kamila68
17. jún 2008

katarina ak je NT 3.5 treba urobit amniocentezu, v 20 tyzdni moze byt neskoro

dididi30
17. jún 2008

kati tak ako pise kamila, chod co najskor, aby si potom nebanovala a neboj to amnio moze potom ukazat ,ze to bol plany poplach 😉

kamartina
29. jún 2008

AHOJTE VSETCI SLOVACKY V ZAHRANICI.KONECNE SOM NABRALA ODVAHU A CHCELA BY SOM SA ZAPOJIT DO FORA.JA SOM V 16 TYZDNI A VOBEC NEMAM SKUSENOSTI S ANGLICKYMI NEMOCNICAMI....VIE MI NIEKTO NIECO POVEDAT DAKUJEM A TESIM SA 😉

janka196
2. júl 2008

ahoj kamartina pod k nam do volnej diskusie pre baby z anglicka 😉

brunosebastian
30. júl 2008

🙂 Damy,zdravim vas vsetky na tomto chate,som sice chlap,ale mam odpoved na otazku porod v uk.znie to asi blaznivo,ale 27.7.2008 sa mne a mojej priatelke narodil clapcek 3,72 kg.sme stastny rodicia.a porod?Zacalo to krvacanim asi tyzden pred porodom a vyostrilo to prave v nedelu 0 3 hod rannej,prvy pokus bol o 8.30 hod,no kotrakcie boli len 20 minutove,tak nas poslali domov,avsak pocas cesty domov sa to do hodinky zmenilo na 5 minut,a doma uz len na krcove bolesti a kontrakcie 2 min.pomohla pomoc a to horuca kupel,podotykam ze plod,voda stale neodtiekla.takze som nalozil moju lasku do auta a uhanal do porodnice,mozno aj oscara by som vraj dostat to vravi moja polovicka,a v porodnici som nie ze bol ale mal asistenciu pri porode,ktory trval 40 minut.zazitok na nezaplatenie,ked chlap je pri zene ktora rodi a vlastne je pri nej.bez mojho suhlasu nebolo nic vykonane,ba ani vazenie dietata.boli zlaty.a mimochodom byvame v liverpoole.
a teraz ktora mi pomoze,potrebujem dieta zahlasit na matriku v uk,na aky urad sa mam obratit,prosim pomozte mi.Dakujem

janka196
31. júl 2008

ahoj brunosebastian gratulujeme ku chlapcekovi . hlavne nech ste zdravucky. no maleho musite zahlasit na matricny urad no a za toho si nespomeniem ako sa ta budova volala 😅 , jak pride priatel z prace tak sa ho opytam on isto bude vediet 😀

iwanka
31. júl 2008

ahoj brunosebastian, blahozelam k syncekovi 🙂 🙂 🙂
Rodny list sa vybavuje na register office, my sme sa objednali, instrukcie nam dali v este v nemocnici a birth certificate sme dostali na pockanie, je dobre si nechat urobit viac kopii, pretoze sa vam potom zidu.

iwanka
31. júl 2008

brunosebastian, postup ako vybavovat veci, ked sa narodi dieta v UK, je v teme paragrafy pod socialny system v UK...
My sme postupovali podla toho a uz mame vsetko vybavene 😉
Myslim, ze je to hned na prvej strane, katkavilka to tam vsetko zhrnula 🙂 🙂 🙂

petkaa24
3. sep 2008

ahojte som v 10tt a uz mesiac nepracujem lebo nedokazem dlho stat toci sa mi hlava a biva mi velmi zle...chcem sa spytat ake papiere mi treba vybavit na rizikove lebo tu v uk ta starostlivost je uboha..chcem nastupit do prace hned ako to bude mozne len momentalne som bez prijmu..a ake papiere treba na md..dakujem voprad 🙂

marika80
8. sep 2008

Skus sa opytat v praci od kedy mozes ist na matersku dovolenku, kedze si ako rizikova. Alebo midwife (doktor)by Ti mali poradit.

vaselina
29. okt 2008

ahoj baby ... nahodou som to tu nasla .. teda ani nie nahodou,ale zo zufalstva.Som v UK a otehotnela som,neviete mi poradit? pracujem tu len mesiac a nemam ani NIN,plati sa u lekara za vysetrenie a potom aj porod?? dakujem ☹

iwanka
29. okt 2008

ahoj vaselina, to ze nemas NIN tu dajak nehra rolu, ja som ho u lekara nikdy nedavala,a ked pracujes aspon len mesiac, tak urcite ti nejake to percento z platu ide na NI( aj ked nemas karticku NI). Myslim, ze sa nemusis obavat, ze si budes za osetrenie platit.
To je len moja skusennost a co si myslim, mozno ti dakto poradi viac, sorry., viac neviem 😉

vaselina
30. okt 2008

dakujem iwanka,konecne nejaka pozitivnejsia sprava,takze naberiem odvahu a pojdem k lekarovi,zistit aspon ci je vsetko v poriadku,lebo rodit by som asi chcela stejne doma na slovensku 🙂

maryah
31. okt 2008

ahojte baby, chcela by som poradit... co si potrebuje zena zobrat do porodnice v UK? nie pre babatko, ale pre seba... 😅 pre babatko viem 🙂

stevenko1
19. nov 2008

Zdravim vsetky dievcata na tomto fore a viem, ze porod sa ma az tak priamo netyka, ale moja polovicka je v tretom tyzdni tehotenstva a este pred zistenim tehotenstva sme spolu boli prijaty na TPP v Anglicku. Teraz sme este stale na Slovensku a neviem co robit. Ci to zrusit, alebo tam vycestovat a az tam sa priznat ze je tehotna. Viete mi niektora v tomto poradit? Idealne keby prisla odpoved od nejakej v anglicku, ze ako to tam beru urady hlavne. Vycestovat by sme mali 2.1.

Velmi pekne dakujem za odpoved.

wild.horses
6. dec 2008

ahojte,

o par mesiacov nas ''to' caka 🙂 Uz sa aj tesim, ale mi bude luto, ze sa bruskove obdobie skonci. Mate dobre skusenosti s porodom a poporodnou starostlivostou?
Ja sa zatial nemozem stazovat, ale to aj preto, ze ziadne problemy sme zatial nemali 😉
vdaka.s.

luciauk
10. dec 2008

stevenko, ked tvoja polovička príde na 1. vyšetrenie v uk, dostane knihu v ktorej budete mať všetko rozpísané. pokial si dobre pamatám, tak potrebuje odpracovať 25t pred nástupom na materskú aby dostala všetky výhody z toho vyplývajúce. a otecko 15t pred pôrodom a má nárok na paternity leave 2t od narodenia dieťaťa.

vaselina, ja si tiež myslím, že za nič platiť nebudeš. tehotné a deti do 16r majú starostlivosť komplet zdarma. aj zubára. a to do 1r dieťaťa.

maryah, pre seba len kefku, pastu, župan, papuče, noč. košelu, vložky, spodné prádlo odporučam disposal nohavičky napr. z tesca, breast pads, na pôrod energetické cukríky, mne a mužovi veľmi pomohli.
už ma nič nenapadá. ale ked si nedonesieš nič, oni ti všetko dajú 😉

wild horses, ja som 2x rodila na sk a 1x v uk. tu som bola ooooovela spokojnejšia a mali sme aj problémy. popôrodná starostlivosť bola super. aspon u nás.

bebek
12. dec 2008

a krem na ciciky lansinoh, teda ak si rozhodnuta kojit, je naj a nemusi sa umyvat. mne dali vzorku v nemocnici po porode. je fakt dobry

bebek
12. dec 2008

a este pre wild horses, aj ja som bola velmi spokojna, len jedna dost zavazna vec sa mi nepacila: neposlali ma v 37tt tehtenstva na vyter a ja som mala streptokoka B co je dost zavazne. Este ze som mala den pred porodom plany poplach a utekali sme do nemocnice, inak neviem ako by mi to zistovali, ci tesne pred porodom??? u nas sa to robi, mozno som sama mala o to poziadat, ale ked som hovorila midwife, ze mam vytok tak mik povedala, ze je to v tehotenstve normalne. Inak som bola so vsetkym spokojna.

luciauk
14. dec 2008

bebek, to si dobre pripomenula, veď krém mi zachránil život 😀 ale ten môj je najlepší 😝 xi xi xi kamilosan a tiež sa nemusí umývať 😉

bebek
14. dec 2008

nevies lucia, ci sa da zohnat aj na slovensku?

luciauk
16. dec 2008

tak to netušim ☹

lenkaajarek
18. dec 2008

Ahojte baby chcela by som sa spytat ci uz niektora z vas rodila v anglicku a aj doma .Ake mate skusenosti ??Kde ste boli viac spokojne??My sa totiz chystame na navrat domou z Uk na CZ a rodit by som mala na CZ .Rodila som uz tu v UK a bola som velmi spokojna s pristupom anglickeho personalu.Je tu niekto kto ma skusenosti s porodom v oboch krajinach??Viete mi poradit ???Vopred velmi pekne dakujem.

luciauk
18. dec 2008

lenkaajare, ja som rodila 2x na sk a raz v uk. keď sa pýtaš na môj názor, tak jednoznačne uk 😉 moje "zážitky" si môžeš prečítať na www.dieťa.sk 🙂

lenkaajarek
19. dec 2008

Ahoj luciauk akosi to nemozem najst nemozes mi poslat podrobnejsi link na tu stranku??Dakujem

wild.horses
19. dec 2008

vdaka lucia, za tie linky.

3558
2. jan 2009

tak ja sa pridam, ked som vas tu uz nasla 😀 😀
ja som rodila v uk a nemozem si vynachvalit. muz bol so mnou 30hodin v kuse, mala som len jednu midwife a on zaskakoval druhu. bolo to trosku smiesne, ale super. vlastne ma odrodil.
chcela by som este jedno dieta a mam dilemu ci rodit tu a viem co a ako,alebo ist doomov, lebo ked budem mat dve deti, uz asi potrebujem pomoc rodicov. 😉 😉
ale ja som rodila v uplne novuckej nemocnici, polohovatelne postele, tv nad kazdou postelou, jedlo nonstop, kava,caj, kakao, voda,cokolada uplne vsetko od vymyslu sveta, mala som aj rajsky plyn aj injekciu poti bolesti aj epi, a hodinu po porode som vyhlasila ze mozem rodit znovu. 😀 😀 vsetko je tu zdarma a este som si vyziadala kopiu zdravotneho zaznamu a priebehu porodu na pamiatku. 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre