Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

alegro
12. dec 2011

kocky...teraz troska mimo temy....neviete mi nahodou poradit,aka je cena postovne z UK na SK?je to asi 2 kg balicek....vdaka velmi pekne...vacsinou sme to posielali sluzbou kde maju pevnu taxu do 20kg/30GBP....ale pri dvoch kilach mi to pride dost drahe...
DAKUJEM 🙂

anjelicek26
12. dec 2011

@alegro - do pol kila 3,75 a do dvoch kil 8,60 a viac som raz platila 21 libier, ze fuj, malo to len tri kila nieco 😝

radlinka
12. dec 2011

@janina82 ahooj, no ja som prave predvcerom rozpravala s lekarnickou a hovorila ze su predrazene v kvapkach i ked dobre. 🙂 Osobne sme uzivali klasicke probiotika v prasku, vysypala som z kapsulky prasok do flasky a premiesala s mliekom. Mas na vyber Swiss, Dophillus a ine pre babies. Uz sme to tu riesili, viem ze je ich dostat aj v UK, tak skusim zalistovat na tie odkazy a linky, co sme tu mali predtym. 😉

alegro
12. dec 2011

dakujem velmi pekne..idem to teda poslat,tak uvidime 🙂

janina82
12. dec 2011

@radlinka dakujeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 idem to mrknut 😉

smajka
12. dec 2011

@alegro - ahoj - 20kg za £30?? to sa mi zda dost - cez co si posielala ?? ja posielam cez teahouse transport a platim £30 za 30kg, alebo £50 za 60 kg 😉

alegro
12. dec 2011

@smajka ahoj...cez kamjox...mne islo iba o to,ze potrebujem poslat maly balicek ziadne extra kila... 🙂

alegro
12. dec 2011

@anjelicek26 dakovacka....🙂

alegro
13. dec 2011

@anjelicek26 ahoj...tak konecne som to odoslala....balik mal 1,6 kg a platila som 10,50..takze aj tak pohodicka.... 🙂

alegro
13. dec 2011

kocandy.... 🙂 neviete mi niektora opisat,ako to prebieha po odbere plodovej vody?lezi sa v nemocnici?a ako sa zena citi?to sa pytam kvoli sestre,lebo ju to coskoro caka a lekar jej povedal,ze ostane na jeden den hospitalizovana a ani nahodou nemoze ist autom na dlhu cestu...dakujeme....a este som zabudla..sestra zije na sk 😵 ....dakovacka

anjelicek26
14. dec 2011

@alegro - fiha to su take rozdiely? Sranda...

mihouk
14. dec 2011

Ahojte, o 4 tyzdne nas to caka zase, takze uz mam najvissi cas sa k vam zase pridat 🙂
Mam v podstate len jednu otazku. Budeme mat dievcatko a nechcem jej dat -ova v preizvisku, lebo ani ja nemam. Este davno na SK mi povedali, ze budem musiet podpisat nejaku ziadost, pri zapise, ale chceme vybavovat doklady cez ambasadu, tak neviem ci mi v tom vyhoveju. Ale na druhej strane ma napadlo, ze ona bude mat v UK rodnom liste priezvisko bez -ova, tak teoreticky by mali dat do jej SK rodneho listu, to co ma v UK nie??? Ma s tym niektora skusensti???? Dakujem

anjelicek26
14. dec 2011

@mihouk - no ova jej pridaju automaticky zo zakona a hned prilozis ziadost, aby ho tam nemala... je to ruka v ruke, tu ziadost pripojis ku vsetkym papierom, co idu na matriku, lebo sa ti moze stat, ze ti just to ova tam daju 🙄 Saska bola .......-ova cca. 3 minuty 😅

mihouk
14. dec 2011

@anjelicek26 Takze na ambasade mi tu ziadost na poziadanie daju? Trochu sa obavam, predsa su to slovensky uradnici a specialne na ambasade 😝 Ale dakujem, skusime uvidime, ked tak sa s niekym pohadame 🙂

anjelicek26
14. dec 2011

@mihouk - no na ambasade ti to len prilozia a poslu na specialnu matriku. Podla mna sa to tlacivo musi dat niekde stiahnut, my sme to tam niesli osobne na matriku a tam sme to vypisali. Maxi aj Saska ma nemecky pas, tak to nebol problem ich dostat cez hranice nastastie, ked sa narodili, napriek slovenskej byrokracii...

petpop
14. dec 2011

@mihouk Nevim jak na SK, ale ja si to zjistovala v CR (nastesti neni treba-bude chlapecek 🙂 ). Pritel je polak, tam se k prijmeni taky "-ova" nepridava. A nasla jsem k tomu primo papir k vyplneni na strane Ceske ambasady v Londyne.

http://www.mzv.cz/public/87/aa/76/191905_14922_...

petpop
14. dec 2011

@mihouk Je tam sice napsáno, že je to pro ženu po uzavření manželství a bla bla bla....ale poslala mi ten formulář přímo paní z ambasády, takže asi ví, co dělá 😉 Tak zkus mrknout na SK ambas., melo by to tam nekde taky byt 😉

monikac
14. dec 2011

@smajka cauky divam sa,ze si pouzila teahouse zasielky..bola si s nimi spokojna.a posielala si to v krabici alebo mohla byt aj taska.j potrebujm poslat nieco a som sa uz divala na ich stranku predtym len nepoznam nikoho, kdo ich pouzil... 😉

monikac
14. dec 2011

@smajka a este som chcela ze ako dlho im trvala preprava...dakujem

mape
14. dec 2011

@mihouk my mame dievcatko a ziadny problem sme s tym, aby mala meno bez -ova nemali. Na ambasade sme povedali, ze nechceme, aby mala -ova tak nam dali podpisat ziadost a bolo. Poslali to spolu s ostatnymi papiermi a mala je bez -ova 😉

mihouk
14. dec 2011

@mape
@petpop
@anjelicek26 Super dakujem za pomoc, viem mohla som sa aj skor spamatat, ale nejak to pri krpcovi nestiham, vslatne nic nestiham, babula bola nacasovana dost nestastne, zistujem, lebo nakupovat baby vecicky pocas Vianocneho sialenstva, nie je pre mna jednoducha uloha. 😀

smajka
14. dec 2011

@monikac - ahoj monika. ano ja s nimi posielam uz roky. zatial som nemala ziadne problemy. vyplnila som objednavku v nedelu vecer a na druhy den rano mi volali. curier vyzdvihol baliky hned ten isty den pobede a v piatok to mamina mala. ja to objednam a hned aj zaplatim cez pay pal.
ja si vzdy zbehenem do costca pre krabicu. mozes aj kufor, len to musi byt len jeden kus a snaz sa napchat co najviac, lebo platis rovnako za 20kg, ako aj za 30kg. aspon ja to mam vzdy narvane 😀
kedysi som si kupila tie lacne karovane tasky, naplnila som dve a spaskovali sme to hrubou paskou, aby to vyzeralo ako jeden kus. ale teraz davam radsej do krabice 😉
vacsinou im to trva 4-5 dni. a zopar krat sa mi stalo, ze im to trvalo dlhsie - maximalne vsak 7 dni.
mali by mi platit za reklamu 😀 😀 ..

anjelicek26
14. dec 2011

@monikac - dolphi vezme aj tasku (kocik, biliardovy stol, hocico), teehaus ma radsej krabice... ja som posielala s oboma, dolphi mi svojou nekompetentnostou niekedy pije krv, ale ak im to clovek naserviruje na urovni prvej triedy (pomocnej), tak pochopia...

anjelicek26
14. dec 2011

@mihouk - next? Online shop? Ved uz hadam aj zacali zlavy a ak nie, do tyzdna zacnu, este som nepozerala. Urcite sa v tomto sialenstve neber von 😕

mihouk
14. dec 2011

@anjelicek26 Vidis to, to ma nenapadlo. 🙂 Take velke veci som uz poobjednavala, len take malickosti mi chybaju. Mozno riskujem, ale momentalne sa sustredim viac na Vianoce, chcem aby si ich Maxim uzil (prve nevnimal a minuly rok bol taky chory, ze len sedel a spal ☹ ), tak dufam ze neskoncime v nemocke a ja to pekne postiham.

smajka
14. dec 2011

@anjelicek26 - ahoj. mozes ich porovnat cenovo? teahouse sa mi zda pomerne lacny, hlavne sa dohodneme vzdy aspon dve a platime £50 za 60kg. dakujem 😉

anjelicek26
14. dec 2011

@smajka - teehaus berie za balik, ak posles 30kg za 30 libier, tak je to parada, ale ak posielas 15kg a menej, tak je to na nic plus teda ja posielam sem-tam aj kocik a nemam nervy to balit, no dolphi mi ho vezme aj taky rozbaleny. Dolphi berie podla okresu, tusim okolie londyna je najlacnejsie, my spadame pod manchester co je uplne iny roh - co su 2 libry (pardon 1,98) za kilo a to sa rychlo predrazi... no ale vravim - ak nieco divneho tvaru - tak s dolphi - ak krabicu - tak teehaus.

petpop
14. dec 2011

@anjelicek26 Muzu se zeptat na ten Dolphi transport, co myslis tou nekompetenci? Premyslim, ze prez ne budu posilat baliky, tak at jsem informovana 🙂 Videla jsem, ze si je vsichni chvalili, proto jsem prekvapena a ptam se 🙂

anjelicek26
14. dec 2011

@petpop - no ak posles jeden balik, tak to asi nedokopu, ale ked posles dva, juuuj tak uz je problem 😅 Zlucia ti objednavku, poslu to na jednu adresu a este dostanes od ich sofera vynadane - pomaly - ze ako je mozne, ze JA som to zle vypisala. No prt som zle vypisala, ked mam dve spravne potvrdenia. Keby si to nevsimnem, ze to dal na jednu fakturu, aj to poslu len na jednu adresu. Tak som cele musela prepisovat do jeho papierov nove adresy - lebo on nebol ochotny. Nasrata som bola statne. Potom volam do centraly - ze co to akoze bolo - a miesto ospravedlnenia - no to bude asi nejaka systemova chyba. No prdlajz, typicky pristup cesky - ja nic, ja muzikant, v zivote si chybu nepriznam. Proste pokial nebudem musiet dolphi nejako nutne v buducnosti, tak sa im vyhnem, nemam rada taky pristup 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre