Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

radlinka
24. júl 2010

@newyorkgirl - verim, musis toho mat strasne vela....vlastne vsetky mamicky....mysli na deti a na seba, hlavne oddychujte a relaxujte, sprav ten zaklad co musi byt a hlavne aby deti boli stastne a zaopatrane a ty s nimi tiez relaxuj, ved sa svet nezruti z nejakych prac a domacnosti a povinnosti,...co sa nespravi dnes, spravi sa inokedy. Nech sa vam dari x 😉

radlinka
24. júl 2010

Dovolim si pridat dva chutne albumiky, co som dnes uzrela...velmi chutne, tak snad potesia 😀 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/jaaty/album/...

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/janka1302/al...

lena13
24. júl 2010

ahojte holky,ja vubec nemam na nic cas.nasi zitra doleti tak se moooc tesim.v patek js dodelala s manzelem claudince pokojicek a za chvili nam prijdou do neho pokladat koberec 🙂 claudi mela atb,ale nejak ji to nepomohlo nebo ma porad kasel a rymu,hleny ji tak natahujou ,ze z toho nekdy zvraci chudinka moje mala.ted nam zase zdrazily nursery 😒

new tj na prd jak ses porad na vsechno sama?

@radlinka pekne fotky 😵

elixia
24. júl 2010

@radlinka takze definitivne odchadzas? V podstate ta chapem, ja uz som tiez mavala stavy ze nevydrzim ani o den dlhsie. Chcela som odist koncom tohto roka, no drobec nam to trochu zamiesal, ale stale dufam, ze snad buduce leto by sme uz mohli...

@hathor1231 a mala nema trvaly pobyt na SK tam kde aj ty? Myslela som, ze to automaticky babo ziskava..

@klapinka drzte sa, ved uz to dlho trvat nebude 🙂 Ja som dnes,ked sme isli po meste, sa obzerala vo vykladoch,ze ake mam brucho 😀

adoracion
24. júl 2010

ved trvaly pobyt ma automaticky tam kde ty len ju staci zapisat na miestny urad a uz to je

radlinka
24. júl 2010

@elixia- ja uz sa nevyjadrujem, aby som vam to tu nezneprijemnovala, chcem aby ste sa citili do pohody 😅 😅 😅

elixia
24. júl 2010

ved ako chces..nech ti teda vyjdu plany 😉

radlinka
24. júl 2010

@elixia - diky moc...podobne zelam, snad sa este stretneme 😉 😉

monika.c
24. júl 2010

baby moje,aj by som jej zavolala,len je to velmi zlozite,uz sme sa tesili ako budeme spolu kocikovat a teraz toto ☹ my sme sa vlastne zoznamili tak lepsie az pocas mojho a vlastne aj jej tehotenstva 😢
a dnes sme mali krstiny,vsetko sme zvladli,Laurinka bola pocas obradu ako slniecko a dobrucka 🙂 a zajtra nas caka prepichovanie usiek,uz teraz mam z toho hrozu ☹

fracle
24. júl 2010

@monika.c Monika mas IP

mona12071
25. júl 2010

ahojte maminky moje najlepsie ale vas flakam co ale ja sa napravim sluuuubujem no uz by sa hodilo nove babatko sup sup
@monika.c to je strasne ja by som sa zblaznila ja som mala uz najhorsie scenare ked nemohli najst malemu srdiecko a este ta studentka vypla pristroj a dr zelena od zlosti co to spravila ze jej povedala aby to zosililla a nie vypla ☹ za sekundu som vydela najhorsie

neviem co na to napisat je to strasne a nieje na to ani slov ☹

z_vesela
25. júl 2010

ahojte!...no mona..neviem neviem - klapinka ma asi predbehne..vcera mi dost tvrdlo brucho aj chrbat ma bolel tak som sa skoro az zlakla ze to moze byt..ale nic sa nedeje..dnes som dokonca bolo na yoge ze ci to pomoze , vsetci na mna len pozerali ze co tam robim tyzden pred terminom...ale nic..snad niekedy v strede buduceho tyzdna..to by bolo asi naozaj najidealnejsie..a najlepsie cez den, nech nemaju staff shortages...tak pekne pijem rasbery leaf tea..uvidime ci to nejaky zazrak urobi 😀

aj uz chcem aby to bolo ale potom sa zasa bojim do toho..

joj monika.c...ja si ani neviem predstavit ze by sa take nieco stalo..asi by som sa zblaznila..ked clovek sa tak strasne na to tesi a keby sa take nieco stalo...ani si to neviem predstavit..radsej na nieco take teraz radsej nemysliet...

no radlika snad to stretko bude este pred tym ako oddtialo odides, ci uz je lepsie a zostavas?..niektore dni musia byt horise ako druhe...ale ked si tu dlhodobo nestastna tak nie je o com...

radlinka
25. júl 2010

@z_vesela - ahoooj mojka, ako sa dari, myslim na tebe aj na klapinku, ako vam je. 🙂 drzim silno moc palceky xxx Jasne ze dame stretko, dni su dobre aj zle, ako vsade, len uz mam toho po krk za tie roky... 🙄 uvidime ako pan Boh da. Som si mrkla na pracu a vyzera to zaujimavo aj mimo tejto diery, tak ako minuly ci predchadzajuci rok. Chcela by som nieco blizsie k domovu, nieco s lepsimi perspektivami a vyhliadkami sa na usadenie. 😕

lena13
25. júl 2010

@z_vesela jejda tobe se to tak krati 🙂 uz budes mit mimiska v naruci za chvili .jak ti je?zabral cajik

slovakia13
26. júl 2010

ahoooj 🙂 mame opat krasny den 😉
my sme sa vratili z obhladky nursery a urobila dobry dojem 🙂 Mia bola v extaze ,ze kolo kopec deti 😀 vychovavatelky vysmiate deti tiez 🙂 pekne prostredie,no co viac dodat 🙂 uz len nch nas zoberu

anjelicek26
26. júl 2010

Ahojte dievcata, mam otazocku, ako dostanem na ten rodny list, co nam dali tu na urade, apostillu? A na nasom rodnom liste nie je moj a draheho datum narodenia, to je vraj tiez zle :( Pomooooc

wild.horses
26. júl 2010

@slovakia13 dufam, ze sa jej tam bude pacit. ale vyzera, ze je to ''social butterfly'' , takze zrejme tam bude ako ryba vo vode a nie ako nas mlady 🙂
@anjelicek26 staci, ked si das do google.co.uk apostilla a najde ti to 😉

anjelicek26
26. júl 2010

@wild.horses - to stoji 150 libier?? Pekna palka 😲

wild.horses
26. júl 2010

@anjelicek26 28.8 plus 6 za return post podla toho, co som z toho narychlo precitala: http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/se...

mona12071
27. júl 2010

ja som platila tych 71 libier

slovakia13
27. júl 2010

@wild.horses mia miluje ludi a tato nursery je pre 100deti,tak si vies predstavit 😀 prvy dojem naozaj super 😉 malemu sa nepaci?
@anjelicek26 ja som tiez platila tych 28 tusim ale ked som hladala na nete vyhodilo aj neuveritelnych 71 😝 treba to poslat do Milton Keynes ako hodila wild link a do tyzdna som to mala spat

baby ako hovorite s drobcami? viem ,ze teoria hovori-ja by som mala len po slovensky....ale v beznom zivote sa angline nevyhnem 😅 napr.ked sme medzi ludmi ,tak hovorim na malu anglicky.ako to robite vy ? a kedy vam zacali rozpravat?
my uz hovorime take ,ze mama ,papa ,dada 😀 😀 😀 😀 myslim cele vety

slovakia13
27. júl 2010

kedy zacali ,pisem ako tatar 😀

anjelicek26
27. júl 2010

@slovakia13 - no uz sme to vypisali, posielame to sem

http://www.apostille.org.uk/

Teda drahy to tam uz dnes poslal. Ze do troch dni to bude mi pisali...tak snad ano... mne mamina odchadza na dovcu a chcela by som, aby to na tu matriku odniesla uz predtym.

Inak nas drobusik ma uz 7 tyzdnov 😵

slovakia13
27. júl 2010

@anjelicek26 skoda ,ze ste to neposlali do Milton... takto to preplatis 😅 maly je krasnucky 😉

mona12071
27. júl 2010

no ja som im to poslala oni mi zavolali a pytali si 71 libier 😠 a tiez som to posielala do Milton 🙄

z_vesela
27. júl 2010

Ahojte..ako vidim v apostilach maju teda nejasno..tak dajte vediet e kolko to nakoniec ma byt...asi mat to zacne trapit az za par tyzdnov ked to bude uz aj pre mna aktualne.. (stale sme 2 v1)...cajiky nezaberaju...snad tak akupunktura zaberie buduci tyzden...nejako mi to uz vsetko zacina liezt na nervy a najradsej by som uz mala babatko uz seba 🙂 ...
klapinka sa dlho neozvala..asi je uz po 😨 ?

elixia
27. júl 2010

@z_vesela zuzi este nic?? 🙂 Ti verim, ze mas dost, ja mam este 7 tyzdnov a sa citim ako nafuknuty balon posledne dni... 🙂

Studovala som tu stranku o apostille,pisu tam toto:

The fee for in-person, postal and business legalisation services at our office in Milton Keynes is £28.80 per document.

The fee for the premium business service in Central London is £71.00 per document.

Nevelmi rozumiem, aky je medzi nimi rozdiel....v Milton Keynes to stoji 28 a v Londyne 71? Ci ako?

klapinka
27. júl 2010

ahojte baby,
@z_vesela ja som tiez este 2v1, malinkej sa asi v brusenu paci. Volala som vcera na vysledok streptokoka, tak sme v poriadku, velmi mi odlahlo. Brucho mi v jednom kuse tvrdne a mala sa stale pretaca a hybe, len tak mi podskakuje. S dokumentami sme na tom rovnako, zacnem to riesit az ked to bude aktualne 😵.Kde ti zmizla foto?

Mali sme sa skoro stahovat, tak sme riesili, ci ano ci nie. nakoniec ostavame, neviem ci by sme vydzali, zvladli vsetko prestahovat. Sme teraz v byte, a na druhe trepat stale kociar. neviem ako to poriesime. Baby co byvate v bytoch ako ste riesili kociare?

wild.horses
27. júl 2010

@slovakia13 to je vazne super, ze sa jej paci. My sme bojovali na zaciatku, teraz uz je to OK a pomaly zacne chodit full time na cely tyzden.
Ho vorime doma slovensky, ale ked citame angl. knihy tak anglicky. So slovenskymi detmi tiez slovensky a ked je medzi anglickymi, tak anglicky. Dufam, ze som to napisala zrozumitelne 😉

slniecko77
27. júl 2010

ahojte 🙂 zoberiete dalsiu ''anglicku'' tehulu medzi seba?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre