Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

vanniekerk
2. aug 2011

@monkka21 Ja som bola vybavovat mojej malej nahradny cestovny doklad minuly tyzden, takze viem presne ako to momentalne chodi. Pridi rano pred otvorenim - cca 8.3oam - inak sa nacakas ako blbec. Mozez prist sama, oni tam dieta ani otca vidiet nepotrebuju. Doklady, ktore potrebujes su: rodny list dietata (s menami oboch rodicov) opatreny apostilom, tvoj doklad totoznosti a 2 fotky pasoveho formatu pre dieta. Z tych dvoch dokladov musis priniest aj fotokopie - tie si oni ponechaju a original ti vratia. O tri pracovne dni by mal byt doklad vyhotoveny, najlepsie zavolat a potom opat musis prist na ambasadu ho osobne vyzdvihnut - a opat rano cakat v rade. 😒 Mimochodom, neviem, ci vies, ale nahradny cestovny doklad oni vydavaju iba 2-3 tyzdne pred cestou.

monkka21
2. aug 2011

@vanniekerk dakujem ti pekne.ano to viem ze to vydavaju dva tyzdne pred cestou.dakujem 🙂

hrozienko11
3. aug 2011

@monkka21 ahoj. ten poplatok je 6 libier. my sme davali drobca fotit v obchode a hned narobili aj ten spravny format. na ambasadu som nevolala a nebol problem,aby ma zobrali. problem ale nastal,ked som si bola vyzdvihnut a az doma som zistila,ze mi dali zlu platnost. takze som tam musela ist znova a nastastie mi to za par minut vystavili nanovo. pri detoch ocakavaju,ze budes mat pasovu fotku,kde musi mat otvorene ocka a potom kopie vsetkych dokladov.

my sme este stale na svk. konecne je tu pekne pocasie. len teraz riesim nejake zdravotne problemy,tak este zvazujem,ze kedy sa vratim naspat 😖

monkka21
3. aug 2011

@hrozienko11 dakujem.a v akom obchode ste ju dali fotit?

hrozienko11
4. aug 2011

@monkka21 jessops sme mali nablizku. ale predtym aj inde sme boli. maju taky specialny vankus,na ktory polozia babo.

monkka21
4. aug 2011

@hrozienko11 dakujem,pojdem do mesta nieco pozriet

hrozienko11
4. aug 2011

@monkka21 urcite najdes. staci,ze tam budu mat,ze fotia na pas. tu ked sme davali robit pas,tak som dostala zasteru. ale zas maju stabilnu kameru,takze sa neda hybat nou.

monkka21
5. aug 2011

🙂 @hrozienko11 tak na googli som nasla v nasom meste nieje ale v dalsom je tak si spravime vylet v sobotu.dakujem ti este raz

martja007
5. aug 2011

Ahoj, pardon, ze vam sem skacu, ale muzete mi holky rict kdy jste meli prvni a druhe ockovani? Ja vim, ze je v 8,12,16 tydnech, ale zase jsem cetla ze ma byt spravne v 2,3,4 kalendarnich mesicich- coz dela vzdy rozdil nekolika dni..
Ja nechala malou ockovat presne v 8 tydnech,dnes ma dostat dalsi davku ale ty pozvanky od Nhs co nam chodi, maji datum na ockovani o tyden pozdeji....tak nevim...
Diky...

radlinka
5. aug 2011

@martja007 ahoj, s tym sa netrap, my sme ockovani este neboli a to ma vobec netrapi, takze v pohode 😉

cutce
5. aug 2011

@martja007 ja jsem chodila presne 8,12,16 a melo by se, protoze navazuji na sebe. Muzes jit o par dni pozdeji, ale melo by se ten stejny tyden, teda pokud malicke neni nemocne 😉

princezna82
5. aug 2011

@arabela36 ,ahoj mam ovela lepsi pocit , ked som si precitala tvoj clanocek, som 9 tyzdni a zijem tiez v anglicku a som kusok od lutonu tak skusim ceknut tu nemocnicu, lebo kazda slovenka co je tu a ma babo ma strasi ze je tu stasne ako porod ako starostlivost, dakujem este raz

cutce
5. aug 2011

Tak pridavam nejake fotky Davidka 🙂

smajka
6. aug 2011

@cutce - jeej ten je chutnucky 😉 . ako vam ide prikrmovanie?
@martja007 - medzi ockovaniami musi byt aspon 28 dni . maleho som v 8 tyzdni objednala hned na tretie ockovanie - a to sme mali teraz 4-ho - vo stvrtok. medzi tym mi prisiel list od nhs ze sa mam objednat na ockovanie az po 8 aug - tak som si volala k gp a vraj je to ok - pokial uz ubehlo tych 28 dni od posledneho ockovania. a vraj ak mi pride opat list - mam to ignorovat.
inak uff - prezivala som to s malickym - 3 injekcie...auch, tak plackal - ale mame po!

radlinka
6. aug 2011

@cutce ahooj, no my sme boli na antibiotikach, tak nas lekarka neockcovala doma na SK, tu sme to nestihli este vybavit, tak maly bude mat skoro 3 mesiace pokial pojdeme 😕

radlinka
6. aug 2011

@cutce maly je uzasny, krasne fotos 😵 😵 😵

cutce
6. aug 2011

@smajka uzasne, malej to ma zatim rad, teda dneska jsme mu dali mrkvicku, tak ta mu moc nejela, ale jak se vsude pise, ze se ma ze zacatku davat po lzickach, tak nas sbati hned 80ml 😀 😀 😀
@radlinka podle me je jedno kdy se zacne, ale meli by se dodrzovat ty intervali, si myslim, ale nevim, musis se poradit s doktorem 😉
jinak dekuju, nemuzu ho prestat pusinkovat jaky je to moje zlaticko 😅

radlinka
7. aug 2011

@cutce no ved to, musim sa dostat k mojmu GP, my sme sa prestahovali a musim aj tu najst najlepsieho lekara a moj bol dost fajn, tak sa pojdem este poradit. 😅 Inak ste strasne cute, nech maly rastie a papa, urcite to nevadi ked mu das vsetko naco ma chut, hlavne nech je zdravi a v poriadku a to bude najkrajsie potesenie. Je cely po tebe, ste spolu krasni 😵 😵 😵 hrozne vam to sekne 😉

cutce
8. aug 2011

@radlinka moc dekuju, ted je nevrlej, zacinaji zoubky, ale je to moje zlaticko. pristi tyden jedeme domu tak se mooooooc tesim 🙂

hathor1231
9. aug 2011

babeny, davajte si na seba pozor, nepokoje sa stupnuju. hlavne vo velkych mestach odporucaju ist nakupit len doobeda a poobede sa drzat doma.
u nas v birme je to hnus ☹ @z_vesela ako u vas?

smajka
9. aug 2011

ahojte - ako prezivate nepokoje? u nas je sice klud - ale ak to bude pokracovat, tak trochu mama strach ze to sem dojde. vedla harrow shop.centrum je vraj uz dnes zatvorene 😒
@hrozienko11 -ako tam u vas?

radlinka
9. aug 2011

@cutce neni zac moja, maly je cely na teba, krasny 😵 😵 😵 uzite si doma s vasimi ked pojdete 😵 😵 😵

radlinka
9. aug 2011

@smajka ja som ani nepozerala spravy, len som na i-nete zahliadla, co sa tam dole deje 😖 ste vsetci okej ? 😕 Hrozienko je teraz doma na SK 🙂

magdalenasipkova
9. aug 2011

Ja som rodila v SK a môžem povedať že starostlivosť o ženu v období tehotenstva a pôrodu je vyslovene TRAUMATIZUJÚCA a hoci som veľa o tom čítala a vedela som, že to tak bude a že mi napr. urobia nástrih, nepodarilo sa mi vyhnúť sa tomu (pri pôrode Vám gynekológ sedí medzi nohami a vy neviete, čo tam robí, on totiž robí nástrih, ktorý vám spraví proti vašej vôli). Ale ja naozaj neviem, ako by som sa mala týmto hnusným praktikám a hnusným gynekológom vyhnúť. Mám sa len kvôli tomu odsťahovať do zahraničia alebo platiť si tam drahý pôrod hoci tu platím vysoké dane a odvody na zdravotné poistenie? Alebo nemám vôbec chodiť na vyšetrenia a až keď to na mňa príde tak ísť drodiť o nemocnice? Tu v SK nie je predsa možnosť rodiť doma ani v pôrodných domoch napr. v Bratislave sú len 3 obrovské pôrodnice typu mäsokombinát. Je ešte jedna súkrom klinika, ktorá je strašne drahá ale je to len luxusná verzia tradičného mäsokombinátu. Za nadštandard sa totiž považuje televízor a chladnička na izbe, nie alternatívna poloha pri pôrode a možnosť odmeitnuť nástrih. Tak poraďte čo robiť.

kvietocek7
9. aug 2011

@magdalenasipkova ahoj,no z toho co tu opisujes mam rovno traumu, ale hoci som deticky priviedla na svet tu v UK, nemyslim si,ze je to az take hrozne ako spominas -mozno niekde hej, ale nie zas vsade, ci?
a ty teraz cakas babatko? kedy? uz mas nejaky porod za sebou?nejako sa to neda z tvojho MK pasu vycitat.

@smajka u nas je tiez klud, ale osobne si myslim,ze ti galgani sa viac sustredia na casti kde su obchody,lebo tie rabovacky sa pomaly menia na kradeze. Ked som vcera vecer pozerala spravy a videla ako policajti -tazkoodenci absolutne nezakrocili iba sa posuvali tak som mala fakt dost 😠 sak ony im davali priestor na tie zbojstva, no hruza...

@monikac cas sa nam krati 🙂 🙂 tak ako sa mavas? uz si zacala brat tie raspery tablets alebo len pijes caj?

mondee
9. aug 2011

@smajka hotova katastrofa,byvam nedaleko tottenhamu,este v nedelu som sa z toho smiala ale po vcerajsku sa uz bojim,prechadzala som cez krizovatku kde sa zacali byt cernosi s belochmi,nevedela som ci sa mam obratit a utekat alebo naburat rovno do nich.mali v rukach bassebalky a tehlu.ani si ma nevsimli ale pot ma oblial.inac nic vynimocne sa v mojom okoli nedeje,pokial im stacia obchody je to v tom lepsom poriadku,len aby im necacali vadit ludia.Nedokazem pochopit ako moze byt policia taka bezmocna,clovek aby si uz zaostaral zbrojny pas 😢

lenkaks
9. aug 2011

@smajka Len nech vas to obchadza,tie strasne nepokoje ! ....toto je prvy krat po 2 rokoch,co nebanujem, ze sme odisli z anglicka ( nieze na svk by bolo lepsie,ale predsalen je tu klud )... Baby drtze sa a davajte na seba pozor a v najhorsom rychlo spat domov !!! paa

monikac
9. aug 2011

@kvietocek7 cauky.. 🙂 mam sa ok dakujem, este 2 tyzdne a par dni v praci a potom uz len par tyzdnov budem mat nohy vylozene a budem relaxovat, tak sa aj docela tesim kedze brusko je uz poriadne a dost mi puchnu nohy ... 😔 a co ty ako sa mas? ty mas este aj 2 deturence o ktore sa musis starat...tak asi si vela neodychnes...uz mas tasku do nemocnice zbalenu a pre novy prirastok vsetko pripravene? 🙂

kvietocek7
9. aug 2011

@monikac no to sa ti uz fakt blizi dovolenka, snad ti prestanu aj puchnut nohy. Mne zatial nie, comu som aj rada.
Veru brusko sa uz tlaci do predu a je ma fakt viac ako dost tak si zelam aby to prislo v termine a ziadne prenasanie. S detickami sa da, lebo s nimi si cez den aj oddychnem ked si pospinkaju zdriemnem s nimi 🙂
taska do nemocnice, jooojj to si mi len pripomenula,ze by som mozno aj mala daco pomaly chystat - inac ma to este ani len nenapadlo - cakam na september 😅 a pijes ten raspery tea?

kivec
9. aug 2011

Ahojte zienky, veru aj ja na vas myslim, ktore byvate vo velkych mestach. Davajte si na seba pozor.
@mondee - zbrojny pas by veru nebol od veci.

@kvietocek7 , @monikac - Vam sa to uz krasne krati, len pekne oddychujte a vykladajte nohy a babatka nech pridu pekne nacas. 🙂

@kvietocek7 - Obdivujem ta, ako to zvladas, ja ani nie som tehotna ale kazdy vecer padam do postele ako taska, totalne znicena.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre