Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

smajka
15. aug 2011

ahojte. mate niekto skusenosti s Bumbo baby sitter??? 🙂

radlinka
15. aug 2011

@smajka myslis tento ? ja mam iba pracovny a hodnotim velmi pozitivne i ked to pride mozno obcas dietatu nuda v tom sediet dlho, ale je to super vecicka, urcite to malemu kupim alebo vydrazim 😀 😀 😀

smajka
15. aug 2011

@radlinka - ano presne ten. dakujem za odpoved. praveze som pocula velmi pozitivne komenty na to od anglicaniek -ale tak im sa vsetko paci 😀 . zda sa mi to fajn vec - samozrejme len na chvilu, ked varim alebo tak... maly nechce vobec lezkat - len by sedel - ani oprety nechce byt a naklana sa dopredu.
vraj to nie je vhodne pre velke babatka alebo moc aktivne- tak myslim ze pre mojho by to bolo zatial super. 🙂

elixia
15. aug 2011

@radlinka, no presne o tom plastic som ti pisala hned na zaciatku,ze aj preto sme zvolili nasu stolicku,lebo ho ma na tom pultiku nie priamo na stolicke a este sa da aj odmontovat....presne to som riesila,ze niektora stolicka sa zdala ok ale ked som ho do nej posadila,tak zrazu sa v nej nemal kam pohnut... 😉

hathor1231
15. aug 2011

u nas bola najvacsia sranda na bounceri a tam mi vydrzala dlho lebo to bolo pohodlne pre nu. a aha co dokazala 😉 😉

https://www.youtube.com/watch?v=PqvriBwiu3w
mrk11
15. aug 2011

@cutce ahoj, neviem, ako sa menili zakony, dostavame working tax credits. Podla mna tych 42 bolo myslene nie ako suhrnny zarobok, ale ak tolko zaraba jeden, plus ten dalsi ma iny prijem. Pripadne viem, ze u nich na webe bola kedysi kalkulacka, ta ti co ukazuje? Viem, ze niekedy davnejsie, koncom minuleho roku, ked som si to zacala zistovat, tak tam bolo myslim nad 52 suhrnny prijem, ale uz si nie som ista. No ale my spadame aj do tych 42, tak ti veru naozaj neviem povedat :((((. Skus im povedat, ze by si potrebovala vypracovat modelovu situaciu, ze maleho jasle stoja tolko, ty si mala prijem za minuly rok tolko a budes mat tolko a manzel ma tolko. Ja som to tak spravila a vypocitali mi to bez problemov, akurat to nevedia zaniest do systemu skor, ako 7 pracovnych dni pred nastupom dietata do jasli, lebo ich system nepusti.

mrk11
15. aug 2011

@cutce akurat som si pozrela tu kalkulacku, tak som tam zadala, ze som aj ja zarabala aj manzel, a vyslo mi nic v tax creditoch, ale ma napadlo, ze som to zadala zle, skus tam dat, ze ty si mala cca tolko za zdanovacie obdobie, ktore tam uvadzaju, manzel mal tolko a to ti vypocita. Lebo ked ja som zadala prijem, co som mala pocas materskej a manzelov prijem, tak mi cca vyslo to, co nam platia.

cutce
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elixia
15. aug 2011

@hathor1231 na toto video som si spomenula,ked sme teraz rozoberali a balili bouncer domov 😀

hathor1231
15. aug 2011

@elixia 😀 je sranda nato pozerat ked bola este take babusko 😵 a este take sikovne 😀 a ze v bounceri je nuda 😀

hathor1231
15. aug 2011

tie prijmi su myslene za rodinu (partneri, mnazelia) takze oba dokopy (plus ak mas savings viac ako 6tis musis nahlasit). robili zmeny a "stredna a vyssia" vrstva uz nedostanu nic alebo len obmedzene. ked je prijem rodiny 4tis a ina ma ledva 2tis tak je to rozdiel a velmi sa tomu necudujem 😉

smajka
15. aug 2011

@hathor1231 - teda mala je cislo - uplne super video 🙂 . sranda ze mame presne ten isty bouncer z m&p a vzdy ked som tam maleho polozila zacal dracat, tak som ho musela dat prec. 😀

hathor1231
16. aug 2011

@smajka aj nasa to iste a potom sme boli na navsteve u znamej a tam som ju dala do jej bounceru- bol vykriveny smerom dozadu a teda tam viac lezala a zaspinkala nam tam! jej starsi syn si nato sadol a pokrivil to. tak sme ten nas skusili ohnut aby viac lezala a bola spokojna! ak ho este mas spytaj sa manzela nech ho TROCHU ohne az tam krpec viac lezi ako sedi a uvidis ci pomoze 🙂 ja som ten nas dala prec lebo som sa bala,ze sa prekoti, musela som uvazovat o nohu stola az necestuje po celej izbe 😅 uz skakala tak vysoko ze to bolo nebezpecne. nebola nadsena 😀

smajka
16. aug 2011

@hathor1231 - dobreee 😀 . ano este ho mame - tak vyskusam. alex tam tiez nerad sedava- max 10 minut a musim ho zobrat co sa jeduje. ale celkom rad sedava v high chair. nemas nahodou skusenost s bumbo sitter - pisala som to kusok vyssie 🙂 .

hathor1231
16. aug 2011

@smajka len z play groups. mala zboznovala svoj bouncer a ten sitter bol pre nu prilis nudny lebo sa v nom nedalo nic robit 😀 ale zase znama si ho chvalila,ze si maleho usadi na kuchynsku linku v tom a vie,ze je v bezpeci a moze na nu kukat.
mne sa pacilo toto:
http://www.mothercare.com/Blossom-Farm-Clover-C...
bola to novinka ked bola mala uz velka nato. skoda, paci sa mi to 🙂
nechodis na play groups ze by si skusila ci tam vydrzi?

cutce
16. aug 2011

@hathor1231 ta tam dobre hopsa 😀 😀 😀 😀

radlinka
16. aug 2011

@hathor1231 jeej chute video, vlastne aj na tej hodajdacke je svetove, ako zaspinka 😀 Mala je paradne aktivna, mala by ist na gymnastiku 😉 Alebo jej kupit trampolinu do zahrady nech si hopsa 😀

hathor1231
16. aug 2011

@radlinka no to bola take babusko este. teraz uz je dvoj-rocna slecna. chodime na "soft play" kde maju vsetky tie preliezky,slides atd z materialu aby si neublizili a na dlazke su "zinenky" tak sa tam vzdy vyblazni 🙂 ona ma najradsej takuto aktivnu hru a nie kreativnu. vydrzi malovat alebo modelovat max 5-10minut. celkove je aktivna, vkuse by len na prechadzky chodila a sama pekne cupka. co je super,aspon ju nemusim nosit ako opicku 😉 aj v brusku bola taka, vkuse v pohybe co uz sranda nebola lebo to bolelo 😝
na tom bounceri to zacalo nevinne, zacala sa hupat jednou nozkou (tam to tiez vidno) a potom prisla nato,ze sa da natom aj skakat 😅 nepytaj sa ma ako 😀 ked som bouncer priviazala o stolik tak posuvala aj stolik pomalicky 😅

mrk11
16. aug 2011

@cutce - co dsoi to tam napisala? ta zmazali

smajka
16. aug 2011

@cutce - haaaaa, ze nenadavaj 😀 😀 😀

smajka
16. aug 2011

@hathor1231 - mame nieco podobne http://www.mamasandpapas.com/product-light-soun...
starsi sa na tom rad hraval a celkom aj maleho to zacina zaujimat 🙂 ale s tym sedatkom som sa veru zatial nestretla ani na play groups. ale ved kupime a vyskusame 😉
a v soft play sme tiez vkuse - mam asi 10minut od domu, tak super.

radlinka
16. aug 2011

ja som kupila malemu toto v argose, bolo to za super cenu, dobre sa mu v tom spi 😀

radlinka
16. aug 2011

@hathor1231 velka sikovnica, tak uz v brusku bola aktivna. Ak nas maly bude taky aktivny ako bol v brusku, tak aby sme zacali chodit do playgroup a hrat futbal alebo hokej my gosh 😀 😀 A si s nou stale domka alebo chodite uz do skolky ? 😉

radlinka
16. aug 2011

@smajka krasne 😉 mne sa strasne pacia od fisher price, ale su velmi drahe 🙄

radlinka
16. aug 2011

Mate skusenosti niekto s tymto Jumperoo ? namiesto choditka/chodulika 😅

cutce
16. aug 2011

@mrk11 @smajka no napsala jsem, ze HM Revenue jsou k..vy 😀 😀 😀 😀 😀
@radlinka mam stejne kreslo 🙂

hathor1231
16. aug 2011

http://www.amazon.co.uk/Bright-Starts-8505-Baby...
tuto mame my. je super,ale tiez cena 80libier v mothercare. dostali sme to ako darcek od segry,ja by som take drahe nekupovala 😀 malej sa tam moc nepacilo zozaciatku lebo mala reflux,ale je to celkom prakticke. vedela som,ze sa odtial nedostane ked bola malinka a ked odtial vyrastla som tam dala lopticky a stale sluzi 🙂 takze sa za tu cenu aj oplatilo 😉

@smajka soft play je podla mna najlepsia 😵 ale je super,ze mala uz vylezie na smykalku a spusti sa sama. predtym som ju musela zdvihnut 180cm ja 😝 takze som bola znicena s nou 😅

@radlinka mala nastupuje koncom mesiaca-zaciatkom septembra.

radlinka
16. aug 2011

@hathor1231 anoo a ide na full time ? v ktorej casti bhamu sa nachadzate ?

foxinecka
17. aug 2011

@smajka no my sme s nim boli velmi spokojni, malicky v nom sedkal aj na kuchynskej linke, ked som varila.Sedkal v nom od takmer 6 mesiaca a dost sme ho vyuzivali, aj ked je dost aktivny.Ten tray mu zabranil sa z neho dostat.Takze odporucam.A nemusis ani drazit, Mothercare robi nam akcie, ked vystihnes, da sa kupit lacnejsie ako na ebay a k tomu novy 🙂

foxinecka
17. aug 2011

@radlinka my mame tuto, pouzivame ju az od 9mesiaca, kedze dovtedy sme mali hojdacku fisher price, a tam aj papal.Dost dlho sme hladali, chceli sme aby bola s tou vnutornou vlozkou, sietkou na odkladanie napr.podbradnika a wet wipes, tiez ma maly tray (ale nepouzivame ho, kedze maly mi ho stale vyberal a nosil po celom dome🙂) Len nemame dino, ale farm zvieratka.Inak mojou podmienkou bol prave ten plastovy stlpik v strede, kedze mame doma v SR bez toho, len traky a lahko sa mi odtadial dostal.Uz by som taku nechcela.V tejto pekne pohodlne sedka, spodkom nevypadne a da sa polohovat, az nalezato!Taka moja skusenost.Cossato zboznuje nas daddy, pri druhom si urcite doprajem, krasna, hodila by sa nam do interieru.Pri syncekovi som vsak nevedela, ake budu reakcie, a teda len pozitivne a za super cenu.
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre