Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

radlinka
17. okt 2011

@andy1909 Ahooj...chudatko male, tak ste sa potrapili. Moj osobny nazor davat BioGaiu rano a Infacol na noc. Ja som davala namiesto Infacolu Espumisan a pediater povedal, ze najlepsie poznam svoje dieta a viem kedy (v ktorych hodinach) ma bolesti bruska. Vzdy rano, tak sme davali skoro rano par kvapiek do mliecka a pokoj.
Takze skus, neboj, ono to za par tt ulavi a bude dobre. Podla mna sa to neovplyvnuje, ale infacolu davaj len po trosku. A vy kojite alebo davate UM ? Inak je velmi dobry PUPIK na masaz bruska, tiez vela ludi to chvali a natiera drobcom.

andy1909
17. okt 2011

@radlinka A da sa Espumisan kupit aj v uk? My kojime aj ked zo zaciatku sme mali trosku problemy, Lucinka malo priberala zo zaciatku a ja som stale bojovala s tym, ci mam dost mlieka ci nie, lebo mi vobec neslo odsat ale uz sa to zlepsilo a mala uz papa viac aj pekne pribrala na poslednom vazeni a aj vidim, ze toho mlieka je naozaj viac. Len teraz to brusko 🙂. No uvidime aky bude dnes den a hlavne vecer a noc.

radlinka
17. okt 2011

@andy1909 hej, da sa v polskom obchode som pocula. Inak mi zostalo este trosku vo flasticke. Cele sme to ani nevyuzili. Ja som to malemu davala v noci, lebo hltal a tak rano nemal potom bolesti, inak sme robili vela masazi v doobednych hodinach. Espumisan rozpusti v brusku vsetky vzduchove bubliny, takze sme to aj dobre znasali, lebo sa to nevstrebava dalej do tela a tym nic nesposobuje ani sa neovplyvnuje. Skus dat na vecer, ked vies ze bude asi bolest, alebo o cosi predtym ak to zabera. Rano das do mliecka normalne probiotikum. 🙂

bajushka
17. okt 2011

@mona12071 my sme na SW18... Budeme sa na stretko tesit... 😉

miska2311
17. okt 2011

ahoj,ja som rodila v UK Lancaster Royal hospital no v roku 2006 a nemam ziadne staznosti.Mala som cisarsky,takze bolo to naplanovane kvoli polohe dietata.Bola som velmi spokojna s nemocnicou,pomocou aj po porode s health visitor a midwife.

kvietocek7
17. okt 2011

@andy1909 ahoj, no tak sa trapite poriadne, ach jooo 😒 ja som ten emspumisan kupila tu co je pri nas polsky obchod. Vraj emspumisan ma rovnake zlozenie ako Infacol. Ja som si kupila v boots COLIEF (ten nam pomohol aj pri Adamkovi a to sme mali fakt galeje) a ten zabera zatial na sto pro, takze som ten emspumisan ani neotvorila. Tam pisu,ze az od 1mes a my este nemame. A co sa tyka tych kombinacii ja osobne by som zvolila bud probio alebo by som vsadila na infacol. My mame tiez poriadne nareky, a dost ten plac ubija. Posledne 2dni sice lepsie a maly sa mi vidi pokojnejsi, nuz ale je to zradne 😖 vela ho nosime, a dnes som skusala uz aj satku a zatial ok.
a ako mate s kakackami, uz lepsie? a co tie vyrazky na tvaricke?

kvietocek7
17. okt 2011

@aliza kludne by to mohol byt skryty reflux. Ani nie koli tej stikutke ale podla toho co som nacitala uz len koli tomu,ze place place a place do nemoty hoci je napapany, prebaleny a co vsetko, k tomu sa nosi na rukach a aj tak place. Ale ako som spominala tak posledne dni celkom ok. Tak uvidim. A co sa tu v Uk pouziva na zahustovanie ako u nas na Sk je napr Nutrilon?

kvietocek7
17. okt 2011

@monikac ako sa mate? ako sa vam dari?

monikac
17. okt 2011

@kvietocek7 cauky...no mame sa jeden den ok a dalsi hrozne...dnes sme mali horsi den a snad noc bude lepsia kedze mala musi z toho placu unavena...tak snad bude bumbat... 😅
no dnes len plakala a plakala, aj pri jedle aj ked nejedla a spala len tak pol hodky po kazdom jedle aj to len tak slabo spanok a len na rukach ako nahle ju clovek olozil koniec uz bola hore...mala som u dnes health visitor a tak mi dala na predpis formulu (hned 8 kartonov co nehcapem ked to mame len na skusku...) 😕 ale momentalne stiham express moje mliecko takze je len na mojom a zatial som nemusela pouzit formulu...takze ta co mi ona predpisala (zabudla som ako sa vola) tak to budem pouzivat len ked nebudem mat dostatok mojho mliecka. Ti bez lakktozy frmulu sme skusili a nevidime ziadne zmeny, takze ozaj neviem kde je problem a vyrazky ma stale len tak ze hodinu to ma strasne cervene a potom je to akoby ustupilo....vacsinou jej to ustuppi ked sa napap mojho mliecka, tak ja ozaj neviem z coho to moze mat, ale ked to ma cervene, tak to ma poriadne chudiatko...mne sa to zda akoby na exzem...no neviem.. 😢
a co vy ako sa mate? malicky si uz zvyka na svet? a co deturence dalsie tesia sa z braceka? neziarlia?

mona12071
18. okt 2011

@bajushka
@smajka
jeeeee to by bolo super este by sa k nam pridala jedna holka urcite
este niekto?rada vas vsetky uvidim 🙂

mona12071
18. okt 2011

@kvietocek7 colief bol nas zachranca my sme asi vyskusali vsetko a nakoniec nam toto pomolo a hned bolo vyslobodenie od 4 hodinoveho placu kazdu noc

andy1909
18. okt 2011

@kvietocek7 Ahoj, no ja som si vcera zistovala a zistila, ze mozem malej davat aj Bio Gaiu aj Infacol, lebo ze to nema spolu nic spolocne. A vcera uz aj bola hned lepsia, v noci pekne spala, len o pol tretej bola hore a potom o siestej a este sme potom pospali do pol deviatej takze som celkom v pohode vyspata, len tie vecery su horsie, od siestej sa uz puci a place, po kupani aj zaspi okolo pol osmej ale potom po 15 minutach je hore s placom zase a saskujeme takto do tej deviatej-pol desiatej. Ja som si tiez kupila ten colief pred casom ale mne to moc nevyhovuje s tym, ze to musim davat pred kazdym kojenim tak ze to rozmiesam v mlieku, tym, ze kojim tak som stale musela trochu odsat, potom s nou bojovat aby to vypila a az tak kojit tak to bolo o drzku, tak sme s tym po dvoch dnoch prestali. Keby sa to nemuselo miesat v tekutine ale davat len tak, ze nakvapkam na lyzicku a dam bolo by to jednoduchsie. S kakanim sme na tom stale rovnako, kazdy 3-4ty den ale snazim sa cvicit jej casto s nozickami, masirovat brusko a davam ju na brusko, ze sa aspon vyprdka. A s vyrazkami uz dobre, u nas to bolo asi z tepla, lebo sme v ten den boli na letisku a mala v aute ciapocku na hlave a presne tam sa jej to vyhodilo, ale po par dnoch jej zmizli a uz sa jej viac neurobili. Tak ju nejak extra nenaobliekavam aby sa nespotila a nevyhadzala zase.
Tak snad ten plac u vas uz coskoro prestane, ja vidim teraz na malej, ze uz zacina viac vidiet a ked ju dam pod hrazdicku alebo do stolicky tak pozoruje trosku hracky, co tam su a zacina sa na ne usmievat. Tak uz ked zacne viac vnimat tak snad nebude tolko plakat.

1lin1
20. okt 2011

kocky citam ze mate ten isty problem s bruskami ako my ..nam zabera espumisan L ..i ked to nie je na 100 % ale mala sa mi vyrpdka a je kludnejsia ..dokonca mi zacala aj po 2 tyzdnoch kakat .HW ked videla ake ma mala zachvaty placu tak len povedala ze uzivat dalej i ked o tom nikdy nepocula ,,a chodia nas pravidelne kazde dva dni kontrolovat lebo vraj za svoju prax taku extremnu koliku nevidela 😒 tak dufam ze ju to coskoro prejde ..drzte sa

radlinka
21. okt 2011

@1lin1 chudatko, drzim palce, uz by sa to malo zlepsit. Dobry je aj Infacol, probiotika a fenikel /rasca (v dets. cajiku napriklad).

radlinka
21. okt 2011

Ahoojte.... je tu niekto kto bol na Additional Maternit Leave ? uz sme sa tu o tom bavili, ale chcem vediet, kolko je to tyzdnov po ukonceni normalnej materskej (26 t) ? Platil vam zamestnavatel aspon NI alebo ste si ho museli platit dodatocne sami ? Kolko tyzdnov dopredu ste museli dat written statement ?
vdaka za info a odpovede 😉

etuska
21. okt 2011

@radlinka
ja som bola na additional maternity leave/kedze materska je 9mesiacov,tak som na additional ostala presne do dna kedy som nastupovala pred rokom na MD-ja som mala tusim nastup 9.5
Hmm-a ci mi platil zamestnavatel NI? 😕 vies ze ani neviem/ale nikto ma nic doplacat nepytal 😕

radlinka
21. okt 2011

@etuska diky moc...kolko tyzdnov si bola navysse doma 26 ? lebo pisu ze je cca 52 tyzdnov. Tak teraz neviem ci rok nato este alebo len zvysok tych 26t. Som sa nato este nepytala priamo v praci. Kedze uz additional je neplatena, niekto ti musel odvadzat NI ...bud zamestnavatel / vlada, lebo ked mas additional, si stale zamestnancom, aj ked ti neplatia, ze ano, tak je povinny odvadzat. Potom jedine ked ukoncis prac.pomer, tak odvadzas sama minimum. 😕

etuska
22. okt 2011

@radlinka
ja mam uz 3roky toho isteho zamestnavatela/predpokladam ze odvadzal za mna NI aj nadalej-musim si to checknut-lebo mi len poslali potvrdenie ze schvaluju moju additional m.leave a na materskej som tak bola presne 1kalendarny rok

andy1909
23. okt 2011

@radlinka Tych 52 tyzdnov myslia dokopy. Takze prvych 26 mas platenych a potom ten zbytok do 52t je uz neplatene ale myslim, ze by urcite mal zamestnavatel platit NI lebo si stale oficialne zamestnana.

radlinka
23. okt 2011

@andy1909 ahooj, tak som aj myslela...inak mi vobec nezobrazilo tvoj prispevok 😕 😕 😕

calistka
27. okt 2011

@radlinka ordinary maternity leave je 26 tyzdnov a additional maternity leave dalsich 26 tyzdnov, teda celkovo 52 tyzdnov. platenych je 26 tyzdnov ordinary maternity leave a 13 tyzdnov additional maternity leave, teda dokopy platia 39 tyzdnov.

kvietocek7
27. okt 2011

ahojte ako sa mavaju bruskabolave babenka? @andy1909 @monikac @1lin1 🙂 co noveho?
pozeram ze zas mierne zmeneny nazov temy, no hruza niekto sa asi dobre nudi

yanka86
27. okt 2011

ahojte baby.zijem uz v uk 6 rokov,som v 30 tyzdni .ale mam vela znamych co tu rodili.ako pre mna su lekari zatiil v pohode.samozrejme vsetko ma svoje plus a minus.Midewife my povedala ze ku gynekologovi nemusim ist cez cele teho a sono mam len 2x. v 3 a v medzi 5-6 m.ale,ak by som mala nejake problemy alebo bolesti ,hned by to vybavila,ale zatial sa citim dobre a aj vysledky vyzeraju byt v pohode,velmi sa mi paci mentalita ludi ,,su stale mily a pomahaju ako priatelia nie ako doktory..vypocuju ta ako psycholog,ked si predstavim na sk ako sa niektory spravaju..mrzuty,odblabocu stale to iste ako nacvicene opice..nezaujimaju sa o nic..tu je to ine.druhe plus ,lieky a zubarov si nemusime platit.a po porodach dostaneme vela potrebnych veci.no a tie minusi...prve 3 mes,boli velmi tazke..ziadne vysetrenia..len som cakala na sono.neviem preco to tak maju..ale jeden vyklad mi stacil ako odpoved ...do 3 mes,je najvacsie riziko potratenia..s tym ze nie vzdy je na vine matka,ale telo,,podla toho ako to tvoje telo prijme,,je to velka zmena/takze mozno to je dovod..dlasie minus...klystir,a nastrihavanie...mozno je klystir pre zeny neprijemny ,,ale pomaha ..a nastrihavanie zabrani tomu ze sa roztrhnete.co je ten horsi pripad..anglicky lekari totiz chcu aby zeny rodili naturalne..a je pravda ze chuducke dievcata sa velmi vytrapia,,kym doktor zdeciduje ci idu na cisarsky..ale,,epiduralku davaju ked ju chcete..a maju vela metod na utisenie bolesti..ja osobne sa strasne bojim porodu,ked uz budem mat po tom urcite vam dam vediet aku som mala starostlivost...ale celkovo...obdivujem nas zeny,..kazdu jednu ci uz buducu alebo uz terajsiu mamicku...vytrpime vela bolesti.vela zmien,...drzim vam vsetkym palce...;)

hajatanufus
28. okt 2011

@yanka86 ahoj ja som uk este len 2 roky minus 5 mesiacov co som bola na sk chcela som ti len povedat aby si na porod nemyslela so strachom nemas sa coho obavat ja som tu rodila minuly rok a nemala som problem samozrejme ze, boliet to bolelo ale su aj prvorodicky ktore maju velmi rychly porod toto je naozaj velmi individualne musis sa pozitivne naladit a tesit sa na babatko a potom aj samotny porod lepsie zvladnes mna to tiez caka uz coskoro uz mam do terminu len necele tri tyzdne a som tiez z toho nervozna ale nie koli samotnemu porodu ale koli tomu aby som si vzala vsetko potrebne do nemocky lebo este nemam nic zbalene ale to koli tomu ze som bola dlho na sk a teda som si nemohla skor poprat a pozehlit veci pre babatko a dostala som sa k tomu az teraz nedavno nastastie uz je to pozehlene uz len pobalit do kufra lebo minuly rok to na mna prislo a par tyzdnov skor a tiez som nic nemala tak som to chystala az ked som sla rodit ale teraz si to chcem pripravit v predstihu no a som nervozna aj z toho ze ako to zvladne mm sam s dvoma detmi kym budem v nemocke lebo mam este jednu 33 mesacnu slecnu a druhu 14 mesacnu ale verim ze aj to sa nejako zvladne a som rada ze som v uk a ze su tu naozaj ludia ktori pomahaju vcera bola u nas jedna pani z jednej dobrovolnickej agentury a povedala mi ze ked pojdem domov z nemocky tak ze ona pride pre mna lebo inak manzel by to mal fakt dost komplikovane zobrat dve deti plus kocik do autobusu a tak pre mna ist lebo my nemame auto takze len to som chcela ze aby si sa nebala o vsetko sa postara personal v nemocke a urcite budes mat pri sebe aj otecka babatka takze tam nebudes sama moj manzel pri mne nebude minuly rok tiez nebol ale minuly rok som mala pri porode tlmocnicku a ta mi velmi pomahala mozno mi daju tlmocnika aj teraz uvidim ale urcite je dobre ked tam niekto s tebou je 🙂 drzim palceky

yanka86
29. okt 2011

@hajatanufus ahoj..dakujem za velmi pozitivnu spravu...ano mas pravdu clovek by sa nemal obavat a mysliet len na to dobre,ale myslim si ze kazda mamicka ci uz prvorodicka,alebo nie,citi ten strach,,aj z bolseti aj co sa moze stat aj zodpovednosti..tu v UK su ludia fantasticky,pomozu ako len vedia..uz len to ze sa na teba usmievaju je taka dobra energia..myslim si ze si dost tvrda osoba.kedze si zvladala porody bez manzela,mat pri sebe niekoho blizkeho je velka opora,,samozrejme ze rozumiem ze nie vzdy sa da..ale aj tak obdivujem take zeny..pri mne bude snubenec,,teda dufam ze stihne prist z praci🙂a anglicky mam fajn...no ako citam mas toho dost..a ja sa stresujem s ednym babom..aj ked za tyzden sa stahujeme a vsetko treba remontovat,,malovat podlahy robit,,takze trochu stresu ma caka.,,ale potom o to lepsie bude ked uz budem mat svoje a budem spokojne cakat na porod..uz aby sme mali nase babetka pri sebe a boli zotavene🙂)este raz vdaka

hajatanufus
29. okt 2011

@yanka86 ahoj nie je zac viem ako sa citis aj ja som sa pred prvym porodom bala ale snazila som sa nejako rozptylit a nemysliet na to. samozrejme ze kazdy ma obavy 🙂 no davaj na seba pozor hlavne pri tom stahovani aby si sa moc nenamahala vsetko treba s mierou aby sa ti to nespustilo skor lebo to by bolo este velmi skoro budem ti drzat palce nech vsetko zvladnes aj to stahovanie a aj ten porod kedy mas vlastne termin? a kde v uk byvas?

monikac
29. okt 2011

@kvietocek7 cauky mame sa celkom fajne uz...mala sa nejako upokojila...musim zaklopat ale to len koli tomu asi, ze som jej prestala davat moje mliecko a nasadila som ju na formulu bez laktozy a bez cows milk a mala je uplne ine babo...je spokojna, spinka fajne a aj vyrazky co sme mali s nimi neplechu aj tie zmizli...ved to mala tak strasnu tu tvaricku, najprv sa ej dali vyrazky a potom cervene lisaje...to vyzeralo na nejaku alergiu...tento tyzden som ju isla dat skusit po troche zase na moje mlieko,ale ja musim brat antibiotika teraz 5 dni, takze sa ta formula predlzi...ale vcera som jej stihla dat moje mliecko len rano a vecer a pri vecernom krmeni uz zase bola nejaka nesvoja, tak neviem, ci jej to moje mlieko neprospieva ci co... ☹ a ako sa mate vy? vyrazky sa uz vycistili? ja som pouzivala cierny caj na to a aj aveena krem a taktiez Calamine lotion a to jej zabralo asi najviac a potom uplne zmizlo...

andy1909
31. okt 2011

@kvietocek7 Ahoj, no u nas sa brusko na par dni polepsilo, zistila som, ze neplechu jej robi asi cokolada co som jedla, dostala som bombonieru tak som si ju po veceroch pojdedala a mala sa mi pucila a plakala aj po veceroch aj v noci aj cez den, proste nonstop, tak som cokoladu uplne vylucila z jedalnicka a omnoho lepsie, uz sa puci len ku veceru a pred spanim ale neviem co som zase jedla vcera lebo dnes je tiez nejaka nekludna uz od stvrtej rana sa puci a viac place ako obvykle. Kupila som si inak tie probiotika Dophilus a dnes som jej ich prvykrat isla dat lebo uz nam dosli BioGaia, rozmiesala som jej to v troche mojho odsateho mliecka a mala ani za ten svet to nechcela, ona mi uz flasku do ust ani nevezme, neskutocny rev 🙂. Tak teraz aj lutujem, ze som radsej neobjednala BioGaiu lebo to by som dala 5 kvapiek na lyzicku a v pohode by mi to spapala a takto budeme bojovat kedze prasok musim v nejakej tekutine rozmiesat.
A vy sa ako mate? Este tu mas maminu, ci uz si ostala na deticky sama? A ako malicky?

andy1909
31. okt 2011

@yanka86 Ahoj, ked ti mozem poradit tak nerozmyslaj radsej nad porodom dopredu a zbytocne sa nestresuj. Ja som rodila pred siedmymi tyzdnami a veru ti poviem, ked som bola v takom 25t tak som velmi vsetko riesila a premyslala ako budem rodit, ci si dam epidural alebo nie a zbytocne ma to stresovalo a potom som si povedala dost a uplne som to vypustila z hlavy, dokonca uz ked sa mi to blizilo tak som nad tym uz vobec nepremyslala,skor som tu myslienku podvedome odhanala,lebo povedzme si pravdu von to babo musi nejak vyjst a ked to zvladli vsetky ostatne zeny povedala som si, ze to nejak zvladnem aj ja, uz s tym nic nenarobim. Nieje to jednoduche ale da sa to zvladnut a vzdy mas moznost roznych painkillers, tak si to brusko este uzivaj kym pride babo.

1lin1
31. okt 2011

@monikac ahoj ake umele mliecko davas malej ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre