Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monikac
14. dec 2011

@smajka tak super uz zainam balit 😀 maju najlepsiu cenu co som na nete nasla...30kg za £30 uplne parada...a krabica moze mat hocjaky rozmer? ako sa inac mas? uz mate pripravene na Vianoce? Ste v UK ci idete domov?

@anjelicek26 dakujem za radu,ale co som sa na ich stranku divala, tak oni nerobia prepravu zo Scotland... 😒

smajka
14. dec 2011

@monikac - tie rozmery maju vypisane hned na prvej stranke. to sa mi prave u nich tiez paci, ze niekedy mal balik aj 31 a pol kg a nikto nereptal 😉
mame sa celkom fajn, na vianoce som ready - mozu byt aj zajtra 😉 . darceky, stromcek, vyzdoba, upratane, napecene 😀 ostavame tu kazde vianoce. a vy ste ready, ostavate tu??
malicky bol chory - na antibiotikach, trapili sme sa dva tyzdne, ale uz sa z toho dostava 😉

monikac
14. dec 2011

@smajka aha super som si nevsimla musism si to poriadne nastudovat ko to ttam maju... 🙂
Tak ty si sikulka, ze uz si ready na Vianoce...pri dvoch deturencoch stihas super, aky mas recept na to?? 😅
Ja som ready este neni, este chyba zopar darcekov a este len vcera som pisala Christmass cards a dnes bola na poste poslat..tak uz asi do Vianoc nepridu na SK, zevraj v pondelok bol last day.. 😒 no uvidime.
My sme tieto Vianoce tu, skoro kazdy rok chodime na SK,ale sme si povedali, ze ked sme prvy krat 3 a v novom domceku, tak ich chceme oslavit vo svojom...uz len ten sniezik nam chyba teraz nech su krasne biele Vianoce 😵
Och tak sa trapite....a co ma aj horucky? aj mala je chorucka trosku, ma upchaty nostek, tak sa jej zle spava a dost aj kasle,ale u doktora tu nic nedaju, ze to jej prejde, ze ma nadchu....ze pre male deti ako ona nic neni len Calppl, ale dnes som bola v Boots a tam mi dali syrup od sucheho kaslu, aj kvapky do nosa, tak jej to snad coskoro prejde.
prajem aj vam skore uzdravenie

petpop
15. dec 2011

@anjelicek26 Diky za odpoved. Tak uz chapu 🙂 Aspon budu vedet, ze radsi posilat jen po jednom baliku 😀
Je fakt, ze tady v UK jsme uz zvykli na jiny zpusob jednani, ze? I kdyz-vyridit neco s nekym pres telefon je pro me peklo, ..ale pak si dokazu predstavit, co teprve s Cechem 😀

smajka
15. dec 2011

@monikac 😀 . ja som mala darceky kupene uz v oktobri,ked tu bola mama, inak teraz sa nedostanem do obchodov - s obomi je to na porazenie. a zvysne drobnosti online 😉 piekla som so starsim minuly tyzden,ked maly bol taky chory - skoro cele dni prespal. no bol riadne chory, ja uz k gp ani nechodim ked to neni vazne, nikdy mi nic nedaju a v boots pharmacy poradia lepsie, ale teraz som s nim musela - mal vysoke teploty, kaslal, vracal, prehanalo ho.. vcera sme dobrali posledne antibiotika a uz je teda celkom ok, trosku este sopli.
jeej to budete mat krasne vianoce - v novom domceku a s malickou 1x 😉 .
inak si mi pripomenula - mna karty ani nenapadli pisat na svk- haaa. no co uz, som ospravedlnena kedze mam malickeho 😉 takze az tak zorganizovana som neni 😀 uz mi stacilo pisat 26 kariet samkovi do skolky..
uz pomalicky rozmyslas nad prikrmami? drzte sa

radlinka
15. dec 2011

@smajka ahooj prosim ta ake ATB ste brali, penicilinovy sirup alebo nieco podobne ?

smajka
15. dec 2011

😀 😀 zrovna som ti pisala v mamickach 😉 ano bol to penicilinovo-bananovy sirup 😉

hajatanufus
15. dec 2011

@alegro ahoj neviem ci ti uz niekto odpisal ale ja som pred tromi rokmi mala odber plodovej vody ale v cr a kazali mi byt po odbere v klude anedvihjat nic tazke akurat ze ja som este v ten den vecer cestovala z plzne do kosic autobusom no vsetko dobre dopadlo mne to robili v 16tt ale robi sa to aj skor myslim v 13tt a myslim ze je dobre ak bude den v nemocke 🙂

kvietocek7
15. dec 2011

ahojte no vidim ze sa tu pomaly zvianocnieva 😀
@monikac my sme mali podobne(kaslik zo soplikov,upchaty nostek..) a aj gp mi pozerala maleho (mali sme mat ockovanie),ale vsetko co mu pomohlo a stale pomaha, ze ho naparujem. Necham vriet kanvu na zemi pri sedacke a pekne sa malinky napari. V noci potom nekasle lebo mu nestekaju a nedrzia sa sopliky a vsetky mu pekne vytecu von.

@smajka no to ste sa poriadne museli pasovat s chorobou a to bol alex alebo samko tak chori?
my sme tiez min tyzden prechadzali imunitou na zimu (sopliky,kasle) tak snad uz vianoce budu aspon v tom spokojne....

Ja som minuly tyzden cez tu prepravku co smajka spomina posielala na sk a ked tu bol ten chlapik tak mi dokonca poradil nejaky ''teatransport'',ze ony maju 30kg za £25 tak si to skuste mrknut na nete

smajka
15. dec 2011

@kvietocek7 - evi ahooj. veru alexik bol taky chory. este soplikuje, ale uz je to super oproti tomu aky bol.

pozeram ten teatransport, ale nic som nenasla. ak to najdes daj link prosim- obkukneme 😉
aky je zivot s tromi drobcekmi?? a ze patricek ma uz pomaly 3 mesiace, to ako kedy ubehlo? 🙂
boli sme v nedelu na mikulasa v hemeli a bolo super, moc sme si to uzili. dufam ze buduci rok sa vam bude dat zase chodit, aspon raz za mesiac 😉

alegro
15. dec 2011
alegro
15. dec 2011

@hajatanufus ahoj...dakujem....no sestra chce ist z BA na vychod,ale az o niejaky tyzden po odbere plodovej vody autom....tak myslis,ze by to mohlo byt ok?mame vela znamych lekarov,len oni to stale odpovedia iba z "lekarskeho hladiska".. 😉 dakovacka

foxinecka
15. dec 2011

@smajka Veru bolo super v Hemeli, skoda, ze Evka nebola, vsak coskoro sa k nam dufam opat pripoji, aj s novym prirastkom 🙂 Inak Ti vzdy zabudnem pripomenut, mas probiotika po tych antibiotikach?Je to dost dolezite, predsa len tie antibiotika su dost velka zataz pre taky maly organizmus.Ale aspon mu je uz lepsie, aj v nedelu sa trosku usmieval.Ku mne dnes dosla suseda, ze jej mala ma zaskrt, bola s nou v novi na A&E.No des, v dnes dobe.Je to virus, lahko sa to siri...

monikac
15. dec 2011

@smajka aha tak to super ked tak skoro si zacala...ja sa na rok musim tiez lepsie zoganizovat lebo teraz po obchodoch chodit neni nic moc, ale doobeda tonebyva az tak strasne a nastastie moja mala miluje shopping....vzdy prespi cely cas, takze som rada, ze uz teraz rada nakupuje... 😀
ze 26 kariet do skolky...tak to aj mna veru caka veru tuna v UK. to uz ale podla mna trosku prehanaju ked si menia karty aj v skole a este ktomu uz aj v skolke....ked je dieta v skole a vie uz pisat, tak si to aj same napise,ale skolkar nevie pisat a tak mamina ma este viac starosti, akoby priprava Vianoc nestacila.. 😅
No neviem kedy zacnem malu prikrmovat, niekdo mi hovori ze uz mam zacat v4-5 mesiaci a HW mi pred par dnmi ked tubola povedala, ze az v 6, tak som z toho domotana... 😕 mala je aj na specialnom umelom mliecku bez laktozy je to na predpis, tak neviem ako jej brusko zvladne prikrmy.
ty si kedy zacala maleho prikrmovat? zacala si tou baby rice,alebo hned si davala zeleninu a ovocie?

monikac
15. dec 2011

@kvietocek7 ahoj, tak vidim, ze virus ma skoro kazde babo co poznam... ☹ chudatenka, j mi ich luto ked vidim ako im soplik tecie a ten kasel k tomu....malej uz soplik ustupuje,ale kasel ma este strasne taky suchy chudatko, ale kasle hlavne v noci cez den ani tak nie, ale dnes aj pocas dna dost vela spinkala, takze sa asi necitila najlepsie, bola som s nou cely den vnurty aj vcera aj dnes a hned vidim trosku zlepsenie.
a co malinky rastie ako z vody co? a surodenci neziarlia a pomahaju mamaine? 🙂 kde ste na Vianoce tu ci idete na SK? este tu mas maminu?

marulka83
15. dec 2011

@foxinecka jej,od teba som mala svadobne topanocky ,ktore si posielala do norwich,pamatas? 😉

kvietocek7
15. dec 2011

@smajka @foxinecka ahojte babenky 🙂
no snad sa nam niekedy podari dorazit do Hemelu. Mam tip ze tam je pekne kupalisko zo smykalkami tak by sme to pripadne spojili.My sme Mikulasovali cely vikend soboru v slovenskej skolke a v nedelu na velehrade -obidvoje tak poblizku,a tiez sa pacilo. Deticky mali zazitok 🙂
Deticky su fajn, da sa s nimi aj ked mavaju dni kedy je toho dost, ale inokedy zas vybavime,shoppingujeme spolu. Patricka mavam v satke a tym je to vsetko vyriesene Veru rastie nam (ma uz 7.60kg) a cas leti tak,ze ani nestiham niektore dni,tyzdne a uz su tu opat vianoce 😀
Tie stretnutia byvaju v nedelu ci soboty? My sme pricuchli k slovenskej skolke tak sme uz niekolko krat boli.

@alegro amniocenteza -po odbere je dolezite aby nic nedvihala a po odbere bola v klude urcite aspon 2-3dni . Ak je to tyzden po tom a ma cestovat autom myslim,ze by to problem nemal byt. Auto je flexibilnejsia doprava ako bus ci vlak.
mozes si kuk link tu na MK
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/amniocenteza-absolvovali-ste-ju-niekto-ako-dopadla/

kvietocek7
15. dec 2011

@monikac veru je teraz take obdobie chorob,tomu sa vyhnut velmi neda ale aspon chytime imunitu...
u nas je to jeden den s Patrickom fajne pekne si spinka a to si asi nadspi lebo iny den ma, ze ani spat sa mu nechce tak sa nosime ci vozime v kociku. Uz aj ten mu bude pomaly mali 😀 je z neho fakt chlapisko 😅
Ten kasel zobudzal aj mojho maleho ale ked som skusila to naparovanie co mi poradila gp tak fakt super,ustupilo to a konecne uz pekne spinka comu som fakt rada.Tie sopliky ho drazdili a mal suchy kasel.....Sestricka s bracekom malinkeho velmi lubia -este som ziarlivost nepostrehla, prave naopak predbiehaju sa kto skor prinesie plienku ci inak sa s nim zahra 🙂 takze super, Len musim davat pozor aby ho niekedy nezahadzali hrackami zeby chudacik mohol dychat 😀 Maju sa radi a pohlad na nich je skutocny zazitok 🙂 su moji mali pomocnici 🙂 Mamka ta uz tu davno nie je,valcime sami ale uz sme si zvykli a je to fajn 🙂
Na vianoce zostavame tradicne tu v UK lebo ved ani papiere nemame pre maleho,na navrat spat do UK.
A kolko vazite? S tymi prikrmami fakt porozmyslaj, najskor az od toho 6mesiaca, kedze mate aj to specialne mliecko. Cim neskorsie sa zaraduju prikrmi tym je mensie riziko alergii.

alegro
16. dec 2011

@kvietocek7 🙂 dakujemko....usmievavy dnik 🙂

smajka
16. dec 2011

@foxinecka - ahoj moja, dakujem - brnknem ti zajtra 😉
@monikac - no s tymi kartami som sa hned nehrnula - najskor som cakala od koho dostaneme 😀 a kedze takmer vsetci v triede, tak mi neostavalo nic ineho, len zacat pisat 😉 mam uplny strach ako to bude buduci rok s b'day parties. sme az na konci maja, tak budem zase cakat kto nas pozve 🙂
oboch som zacala prikrmovat ked mali 5 a pol mesiaca. kedze ste na speci mliecku, drzala by som sa radam od midwifes. neboj nic im neujde ked zacnes v 6mes, este sa nakrmis 🙂
zacala som s baby rice -asi 3 dni a potom som postupne pridavala zeleninku. vraj by sa mala davat 2-3 dni ta ista koly alergiam. a neskor ovocie - aby si nezvykli hned na sladke 😉

smajka
16. dec 2011

@kvietocek7 - najblizsia skupinka bude 21 januara. aspon raz sa pridite ukazat, nech vidime drobceka 😉 evi ty si neni na fb vsak - lebo tam je vytvorena skupinka, kedy sa konaju dalsie stretnutia. a byva to soboty pobede.
jej no malicky sa asi lubi napapat - to ste nas pekne obehli. moj drobec ma 7400g 🙂

foxinecka
17. dec 2011

@kvietocek7 ahoj moja, a kdeze to mas tu slovensku skolku?To je nieco take ako v Hemeli?Ci full time?Evicka uz chodi do skolky full time, ze?

foxinecka
17. dec 2011

@marulka83 Ahoj, jasne, spominam si.Uz mate babatko?ako si uzivas mamickovanie?

kvietocek7
17. dec 2011

@smajka no budem musiet 🙂 aspon na chvilu vypadnem z Londona 😀 ... Na fb nie som ale chodieva mi tusim mail
a prave soboty poobede byva ta skolka tak uvidim co vymyslim -malu poslem s muzom a my by sme snad dobehli do Hemeliiiinu 🙂 🙂
@foxinecka ta sk skolka je iba taka vikendova teda iba soboty popoludni na tri hodky. Zatial zvyknem preckat na playgroup,ktory je fajn. Chodia tam aj od vas. Tak ked podrastiete mozte sa pridat. Metrom to mame tak na pol hodku co je idealne.
tu je web http://www.slovakcircle.co.uk/page3.html
chodi na full time cez tyzden ale to je iba doobeda po-pia

alegro
17. dec 2011

@edit59 ahoj..tak okrem toho co si napisala....jedna fotka sa posiela cista a na druhu sa musi podpisat "original" brit,ze je to skutocne dieta -pre ktore sa pas vybavuje..okrem toho sa na formu-ziadost pasu,ktoru nam dali na poste podpise tiez brit,pricom vypisuje udaje o sebe a taktiez aj cislo svojho pasu.....plati sa 49,ako si pisala a za kontrolu ci to mas spravne platis na poste okolo 8.....a este taka malickost....zo vsetkeho chcu originaly a nie kopie...hmmmm-my sme poslali kopie...takze.... 😒

monikac
17. dec 2011

@alegro a mozem sa spytat za ako dlho vam vybavili ten pas? ja som to posielala pred 2 tyzdnami a na poste mi povedali,ze to bude trvat 6 tyzdnov...to je ale strasne vela nie? 😕

alegro
18. dec 2011

@monikac ahoj..no to vobec netusim...ona sa akurat opytala,ze kedy chceme letiet a ja som jej povedala,ze 12.januara...tak,ze kym nam nepride niejaky papier,ze je to ok,tak nemame nikam letiet-co mi je jasne...no je to dost dlho 6 tyzdnov...o mne si uz na sk myslia,ze nechcem dojst,lebo najprv sme to riesili cez slovensku ambasadu a k ich lehote,ktoru si davaju na vybavenie sa radsej,ani nevyjadrujem.... 😢

marulka83
18. dec 2011

@foxinecka ahoooj,ano,mame Isabellku,mala ma 11 tyzdnov a uzivame si to skvele ,dakujem 😉 pekne Vianoce prajem

hajatanufus
18. dec 2011

@alegro ahoj neni zac no ja neviem ak dobre znasa tehu ale mozno by radsej mala ist vlakom je to pohodlnejsie ja som vtedy este v ten den cestovala a bolo to v pohode ale u kazdeho to moze byt ine predsa je to zakrok ale ked to bude az o nejaky tyzden tak to asi uz bude v poho 🙂

kvietocek7
18. dec 2011

ahojte maminky
prepadla ma zvedavost co pekne alebo tradicne chystate na vianoce a ake darceky pre tych najmensich uz mate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre