Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

marulka83
3. feb 2012

@slniecko77 dakujeeeem,vsetky papiere som im poslala aj potvrdene.. Tak vymyslaju,ale sa musim poponahlat,lebo mala ma uz 4 mesiace

slniecko77
3. feb 2012

@marulka83 pokial to tam uz mas, tak je to v poriadku 😉 pocita sa pol roka dovtedy co im posles potvrdenia
..este ma napadlo, poslala si im aj zamietnuty Sure Start? aj to je potrebne dodat
..napis na ustredie UPSVaR, budes to mat cierne na bielom a pani na urade u vas v meste uz nemoze vymyslat 😠

marulka83
3. feb 2012

@slniecko77 si predstav,ze aj na ustredie som psiala,lebo je tam horor sa dovolat,lebo vsade prepajaju. E
Na email mi neodpisali. Sure start odmietnutie mam.

slniecko77
3. feb 2012

@marulka83 mali by ti odpisat, je to ich povinnost
..tak sa spytaj pani u vas na urade preco pozaduje, aby tvoje dieta bolo zaregistrovane u pediatra na SVK, ze kde to vycitala, lebo nikde o tom nie je zmienka 😉
..popripade sa obrat na jej veducu, to zabera 😀

kvietocek7
4. feb 2012

@marulka83 presne ako pisu dievcata,ze lekar sa nepozaduje.To je vymyslena blbost. Nech si pani veduca preveri znalosti tej panicky co nevie co je potrebne ... Skor by mohli mat dovod,ze dieta nema trvaly pobyt na svk v ziadosti. A este co som sa najnovsie dozvedela,vraj zo 6mesiacov to predlzili na 9mes vybavovaciu lehotu.

marulka83
5. feb 2012

@kvietocek7 ale,wow,na 9 mesiacov? Tako vies? Je to na 100 percent?

marulka83
5. feb 2012

@marulka83
@slniecko77 dakujem vam,baby! Na dalsi tyzden tam opat svokra pojde a dam vam potom vediet,ako to dopadlo 😎 u nas v Norwich sneziiiii,ejjj,parada..aspon sa deticky budu z toho tesit,kedze vacsina ma tu zo snehu paniku 🙂

andy1909
5. feb 2012

@monikac ja som sa pytala na to zdravotne poistenie ked sme boli doma a moj svagor robi riaditela zdravotnej poistovne a povedal mi ze by to bolo nelegalne, mne jedna baba povedala ze maju prihlasila, ze si vzala z mestskeho uradu papier o malej trvalom pobyte a prihlasila ju tak ale vraj to nieje legalne ako ty nemozes byt poistena v dvoch krajinach EU.
Super, ze ste takto zvladli let. Ja som letela s malou sama aj domov aj naspat a tiez to zvladla super, ja ju len kojim takze som ziadne flase prenasat nemusela ale na kontrole cista tragedia, mala som ju v bjorne ale musela som ju vybrat, vyzut sa, kociar zlozit, no mam len dve ruky tak som im supla malu , ze teda drzte ked ma tu buzerujete este aj s topankami 🙂

janina82
5. feb 2012

ahojte dievcata, neviete poradit nejaky dobry baby carrier pre skoro 2 mesacne babo?

hajatanufus
6. feb 2012

@monikac ahojky asi ti odpoviem dost neskoro ale ja ked som bola na sk tak mi deti osetrili len v nemocnici na pohotovosti na obycajnej pohotovosti nechceli len za poplatok ale to koli tomu ze to je sukromne zariadenie a poistenie si na sk nemozes platiti musela by si ju v uk odhlasit a doniest potvrdenie takze tak no mas narok na zakladne osetrenie ale na sk ani to nevedia ze co tam patri zial ☹

hajatanufus
6. feb 2012

@marulka83 ahoj viem ze ti tu uz baby radili ze co a ako ja si to tiez vybavujem teda sestra a vobec nepotrebujes mat dieta zaregistrovane na sk a okrem toho ani ho tam nemozes mat zaregistrovane kedze sa plati poistenie tu v uk a okrem toho ved na rodnom liste mas napisane ze sa narodilo v uk mne to segra vybavuje ale nie u tety ku ktorej patrim podla trv pobytu ale u tety ktora ma na starosti eu neviem z akeho mesta si no v nasom meste na urade je aj taketo oddelenie a este ked som bola na sk tak sme sa tam boli pytat ze co vsetko treba a tie potvrdenia mozu byt aj z uk resp musia byt tak drzim palce nech to vybavis mne sa to nejak zaseklo lebo ja este tie potvrdenia nemam koli tomu ze gp chce poplatok tak cakam na peniaze a tiez este nemam apostilu hoci som ju uz dva krat platila akosi mi peniaze z uctu neodisli tak tiez cakam kym pridu a znova to zaplatim dufam ze tentoraz sa to uz podari a ze mi moj rodny list nezapotrosia lebo som im ho posielala asi pred tromi tyzdnami no co uz ☹

slniecko77
6. feb 2012

@hajatanufus skus sa spytat na potvrdenie Health Visitorky..mne ho dala bez problemov a nechcela zan ziaden poplatok 😉

hajatanufus
6. feb 2012

@slniecko77 dakujem skusim to asi tam pojdem tento tyzden odvazit maleho tak sa skusim popytat aj ked moja anglina je o nicom 😝 😝 ale dnes som si povedala ze uz to budem musiet zmenit lebo neviem povedat ani jednoduche veci a to ma stve a hrozne uff

hajatanufus
6. feb 2012

@slniecko77 a este sa mozem opytat trvaly pobyt maleho sa pocita adresa tu ale sk adresa? teda co musim byt v tom tlacive lebo ked som min tyzden bola u gp tak tam bol zastupujuci a on mi to nechcel potvrdit prave koli tej adrese ze som tam napisala moju sk adresu a ze mam radsej to dat svojmu gp len problem je to ze ani neviem ako sa moj gp vola lebo mia vdy daju k inemu tak som poprosila pani na recepcii ze ci by to mohla dat tomu dr co robil malemu prehliadku po 6 tt tak to je asi jeho dr ja neviem ☹

hajatanufus
6. feb 2012

@janina82 ahojky ako sa mavate? maly je zlatucky a krasne rastie 🙂 my uz mame 10 tyzdnov strasne rychlo to bezi 🙂 🙂 a rachel ma o dva dni rok a pol 🙂

hajatanufus
6. feb 2012

@slniecko77 inak na teba som minule myslela ze si tu uz sraaasne dlho nebola ak sa nemylim tak 18.1. ste mali rocik vsak?ale to leti 🙂 no a ja uz mam tri deticky pribudol nam chlapcek narodil sa na katarinu 🙂 25.11. 🙂 ako sa inak mavate? a co maly? uz ti chodi?

slniecko77
6. feb 2012

@hajatanufus maly sa narodil o trosku skor 8.1.2011, ale mas pravdu dost dlho som tu nebola
..zatial sam nechodi..ale rovnovahu uz udrzi 😉
..trvaly pobyt dietata je tam kde ma trvaly pobyt matka, presne si nepamatam, ale myslim, ze som uviedla trvaly pobyt na SVK a prechodny pobyt v UK..HV s tym nemala vobec problem to potvrdit a nepytala ziaden poplatok 😉
..tvoje deturence uz krasne rastu...Lucinku uz ides davat do skolky?

hajatanufus
6. feb 2012

@slniecko77 aha tak som si zle pamatala ale aj tak vam prajem vsetko najlepsie rachelka zacala chodit v 14 mesiacoch tak este mate cas 🙂 ano lucinku chcem dat do skolky len ja vobec neviem ako to tu chodi no nastastie som vcera vonku stretla jednu pani ktora je z sk dokonca z nasho mesta a ponukla sa mi ze mi pooze ak chcem a pojdeme sa spolu popytat do najblizsej skolky ci maju volno a ze kedy by mohla nastupit a aj koli tomu som chcela rozpravat s hv len budem potrebovat aj interpretera no akosi sa mi neozvali tak tam vo stvrtok budem musiet ist teda ak zase nenasnezi lebo bez auta sa neda ☹ vcera som sa s kocikom nevedela pohnut ani par metrov tak som ho nakoniec tahala ale len na ihrisko a to mame priamo po oknami 🙂 a tu je nas vytvor 🙂

janina82
6. feb 2012

@hajatanufus ahoooj, mame sa dobre, ano malicky pekne rastie, uz mame 8 tyzdnov 🙂 a normalne sa uz aj v noci vyspime az 5-6 hodin 😀
Inak ako pise slniecko77 tie papiere ti moze potvrdit health visitor, u mna bola akurat dnes tak som jej o tych papieroch vravela tak hovorila ze mi to potvrdi ze uz to aj nejakej polke potvrdzovala , tak sme sa dohodli ze zajtra poobede skocim za nou na kliniku a potvrdi mi to. tiez mi vravela ze GP to potvrdzuje za peniaze ale ze ona mi to da zadara 🙂 . a podla mna je to aj lepsie, lebo kym by som to GP vysvetlila a ako ich tam poznam tak by to trvalo dlho kym by mi to potvrdili...
ta adresa maleho sa pise slovenska, ja som kvoli tomu dnes volala na socialne a povedali mi ze slovenska lebo vlastne tie papiere aj tak posudzuju podla teba a ty mas trvale bydlisko na sr a uvadzas svoju adresu tak kludne mozes napisat sr adresu pre male tiez.
Pocuj nevies nahodou poradit nejaky baby carrier, chceme kupit nejaky ale neviem ktore su dobre. ake znacky...ci chicco, bjorn ci ake...???

marulka83
6. feb 2012

@hajatanufus dakujem,si mila..kolko dni/tyzdnov/ mesiacov ma tvoje malicke?

slniecko77
6. feb 2012

@hajatanufus jeej deturence su chutne, ako ti baby vyrastli 😵 a Mathew je uz tiez velky, cas velmi rychlo leti a najviac je to vidiet na detoch..tiez si to uvedomujem hlavne pri malom

radlinka
6. feb 2012

@janina82 ahooj my sme sa tu s kvietockom @kvietocek7 bavili o carrier bags a rozhodli sme sa jednoznacne za MANDUCA. Je najlepsi, sice drahsi ako chicco, ale je to dobry nosic a nie klokanka v ktorej babatku vysia nozicky. Ak chces pre babatko, tak maju k tomu aj baby vlozku, ktoru do toho vsadis a nosis si chrustika. Bjorn som nasla len jediny co sa mi pacil a to bol Comfort. Par stran dozadu mame o tom debatu. Ale pridam ti obrazok BabyBjorn komfort (obr.zeny s chlapcekom) a Manduca (muz) 😉

radlinka
6. feb 2012

@janina82 na porovnanie si vsimni ako je podchyteny chrbatik a sedacia cast s nozickami u Manducy, potom u Chicco a BabyBjorn. 😉

radlinka
6. feb 2012

@janina82 planovala som Bjorn len na cestovanie, ale zmenila som nazor. Ak je to len tak na vybehnutie raz za cas, snad okej, ale ak budete pouzivat casto, tak treba hladat dobry a kvalitny carrier bag. 😉 Pozri ako im vysia nozicky a ako zapadne telicko a hlavicka.

hajatanufus
7. feb 2012

@marulka83 ahoj maly ma 10 tyzdnov a dievcata lucy ma 3 r
ocky a rachel ma zajtra 18 mesiacov

hajatanufus
7. feb 2012

@janina82 ahoj to je super ze pekne rastiete...skusim asi aj ja tu hv dakujem za radu...a carier neviem poradit ja mam klokanku chicco ale pouzili sme ju len par krat ja sa v tom moc nevyznam a este som dostala nejaky nosic tomy ale to je asi tiez klokanka som si minule citala debatu medzi babami a tiez uvazujem o nejakom lepsom nosici ale asi si to nebudeme moct dovolit lebo nam vzali housing benefit a aj tak neviem ci by som to vyuzila ale tak ako ti radila radlinka ze podla toho ako casto to chces pouzivat sorry pisem z mobilu 🙄 mame odpojeny net

janina82
7. feb 2012

@radlinka jeeej dakujem !!!!!!!!!!!!!!akurat sme sa vratili,boli sme to omrknut. no a ten Bjorn mali len classic a original ale nejak ma velmi nenadchol, tam kde babo sedi tak pri nozickach sa mi to zda ze by ho to velmi tlacilo no neviem..pozrela som na net a celkom ten Bjorn miracle sa mi pozdaval alebo comfort ale ten v mothercare nemali . baby carrier od manducy sme nenasli, nemali ho. nevies mi prosim poradit v akom obchode ho mozeme omrknut???????na tej manduce jedine co sa mi nepaci je ze je to len inward facing cize nemozem si tam dietatko posadit chrbtom ku mne aby sa pozeralo 😒 ..ale zase podla toho co som nasla na nete tak tato manduca sa mi pozdava viac ako Bjorn...ty si kde kupovala tie nosice?

slniecko77
7. feb 2012

@janina82 ahoj
my mame tento nosic http://cybex-online.com/nl/baby-carriers/firstg... kupili sme ho este v Mamas&Papas, ale uz ho tam nemaju
..sme s nim velmi spokojni 🙂 to baby polohovanie (do 3 mesiacov) sme velmi nepouzivali, ale neskor som ho vyuzivala velmi vela, ma ortopedicke polohovanie klbikov a malemu sa v nom velmi paci, nas nebolel chrbat pri jeho noseni a da sa vyuzit az do cca 5 rokov, podla vahy
..je k tomu fajn instruktazne video na vsetky polohy co sa daju vyuzit 😉

slniecko77
7. feb 2012

@janina82 ahoj
my mame tento nosic http://cybex-online.com/nl/baby-carriers/firstg... kupili sme ho este v Mamas&Papas, ale uz ho tam nemaju
..sme s nim velmi spokojni 🙂 to baby polohovanie (do 3 mesiacov) sme velmi nepouzivali, ale neskor som ho vyuzivala velmi vela, ma ortopedicke polohovanie klbikov a malemu sa v nom velmi paci, nas nebolel chrbat pri jeho noseni a da sa vyuzit az do cca 5 rokov, podla vahy
..je k tomu fajn instruktazne video na vsetky polohy co sa daju vyuzit 😉

slniecko77
7. feb 2012

no pekne, zobrazilo sa mi to dva krat 😝 😀 😀 😀

radlinka
7. feb 2012

@janina82 ahoooj... no v tychto klasickych materskych obchodoch to teda nemaju, lebo je to nemecky vyrobok ...pozri www.kiddicare.co.uk...tu je priamy link http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...

http://www.manduca-baby-carrier.eu/

Tu si mozes porovnat carrier bags a testy, pripadne reviews od customers 😉 http://www.which.co.uk/baby-and-child/baby-tran...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre