Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
18. feb 2010

slovakia -ked vasi nevedia najst tvoj rodny list tak im na matrike v pohode vydaju kopiu, len neviem ci netreba obciansky

slovakia13
18. feb 2010

kvietok
ked pred mi vsetko vybavovala mamina ,len teraz musi robit vsetko segra(otec je neschopny ,co sa vybavovaciek tyka) .....uz teraz sa citim dost blbo ,stale otravujem 😢 ci je to byt atd 😒 potom asi nic ine nezostane ,len sa budu musiet vybrat na matriku

wild.horses
18. feb 2010

slovakia... hej, na matrike by vam mali vydat duplikat. predpokladam, ze to bude tiez trosku trvat. no niekde su sikovni a rychli, dufam, ze aj v ziline ano 😉
bissau... ip
tak pa, idem kukat panelak, uz som ho nevidela ani nepamatam

dadulka2000
18. feb 2010

ahojte kocky

zacnem tou dobrou spravou - dnesna reklamna kampan DOVE bola super akcia. ked budu foto online, dam link, nech sa aj vy zarehnite 😀

a teraz ta zla news - dnes mi aj starka umrela ☹ , pred 2 tyznami odisiel jej manzel a uz aj ona sla za nim do nebicka,.... zivot je fakt kratky 😔

idem precitat co je tu nove a spat,... som uplne utahana po celom dni v Londyne,.... 😝

mzuzka
18. feb 2010

duplikat RL ti vydaju na pockanie a plati sa kolok 2eura, tak je to u nas, tiez som si nedavno vybavovala. zavolaj si tam , na mestsky urad, matrika, a popytaj sa. mozno ti ho poslu aj po email ziadosti, zalezi od uradu, a ked zaplatis prevodom tak si ho mozno mozes dat poslat postou na adresu a nemusia vasi behat po uradoch. ja tiez mam niekedy uz take tiky, ked musim svokrovcov posielat na niaky urad, a este toto a tamto..... sama byrokracia, ci tu ci doma 😒

mzuzka
18. feb 2010

este mam otazku, kam mam dat svistom tych 250ibier? viem ze tu uz raz prebiehala ta debata, ale nenasla som to.

dadulka, tak este raxz, hlavu hore, uz su spolu znova 😔

dadulka2000
18. feb 2010

zuzka,... dik,... mas pravdu uz su spolu. ale je to takze ked je clovek tak daleko 😢

a kde ides ty dat tych 250£? mne to prave dnes prislo,... tak neviem co s tym. Ellie to ma v Halifaxe,...(ale straca na tom kazdy rok) 😝

mzuzka
18. feb 2010

praveze neviem dadulka, kam ich mam dat. cakam,ze mi skvor niektora maminka poradi.

gaby0205
19. feb 2010

Caute babule, o akych £250 hovorite? co su to nejake peniaze co vam poslali na ucet?

Dadulka, je mi to luto s tvojimi grannys ale uz su spolu tak to je velmi pekne a som si ista ze su velmi happpy spolu.

gaby0205
19. feb 2010

Babule este sa vas chcem opytat ohladom toho vitaminu K, dali ste to robit vasim drobcom ked sa narodili. Lebo nemocnica mi vravela ze mozem aj nemuzim ale ze je lepsie ak ano to prevent Hemmoroidge a ine, no na druhej strane vraveli ze nejake studium udavalo report ze deticky ktore boli ockovane na toto, maju neskor nabeh na leukemiu..tak neviem. Mali sme toto ockovanie aj mi ked sme boli male? ja nemam sajnu a s mamou som este nekecala o tom. Robia toto aj na sk?

mona12071
19. feb 2010

tak holkyyyyy kupila som monitor dychu
taaaaaaaak som rada 🙂
gaby-ani ja nic neviem o tom vitamine 😒
prajem pekny den aj ked tady zamraceny sak ako inak ze 😠

mihouk
19. feb 2010

Gaby, mi sme to nasmu malemu dali, o tom studiu som nevedela, ale co mi vravela svagrinka, tak na Sk sa to dava v kvapkach ako vigantol. Ved je to len vitamin, tak neviem, beriem to tak ze vitamin ti snad neublizi.

Chcem sa opytat, nama niekto najaky babsky recept proti kaslu, zda sa mi ze maly pokasliava a nechcem velmi do neho pchat lieky.

kvietocek7
19. feb 2010

zuzi -no mne sa tych 250 lib vidi taky chytak ony daju ale neskor to moze skoncit ako pise dadulka, ze nepribudaju skor sa straca. Ked sme o tom tu diskutovali tak myslim ze uankab to nejak rozviedla kde je dobre to vlozit. My vedieme detom klasicke sporenie a tych 250 sme nechali tak a nie som tak nicim viazana.

gab -to je akysi grant ci ako to nazvat a vola sa to Child Trust Found -ponukaju to rozne institucie a aj banky
a ten vitamin K je vitamin proti vnutornemu krvacaniu.Ano jasne robia to aj na SK. Su dva sposoby kratko po porode injekcne alebo podavanim kvapiek ale to sa mi nevidelo lebo sa to dava vraj dlhodobejsie a moze sa stat aj predavkovanie. Ja som obidvom mojim dala aplikovat kratko po porode a injekcne a bolo to vyriesene.Jasne ze mozes a nemusi ale ono sa to odporuca. Tiez sa potom pytaj na BSG vakcinu.Ono tu v nemocniciach sa ta pytaju ci chces alebo nie ale v porovnani napr s nasimi nemocniciami to je standartne a davaju to samozrejmostou co sa tyka ockovani.

mihouk - my tiez pokasliavame ale sposobuje nam to zbytok soplikov teda hlieny stekajuce do hrdielka co provokuje kaslanie. Jedine co moze pomoct je naparovanie a na utisenie kasla neviem mozno Hedelix je to prirodne nic medicinske. Nam sopliky sposobili aj zapal uska tak odsavame pokial je to mozne.

rimmel
19. feb 2010

my sme vit K dali.

hathor1231
19. feb 2010

baby, sporenie pre male na sporiacom ucte ma jednu nevyhodu a to som napisla aj uankab. ked ziadate o benefity,tak udavate aj sporiace ucty. cize vam to ovplyvni ci dostanete benefity alebo nie (jednoducho mate nasetrene). ak date na CHTF, tak sa to do uvahy neberie,jednoducho ich do prijmu nezapocitaju... treba len vybrat kde ich vlozit. ja som zatim nenasla ziadnu banku. lebo chcem sporiaci a nie riskovat na akciovkach... ale takych je veeelmi malo. maloktora banka ma sporiaci... 😒 preto som to este neotvorila.

rano bola mala hore v koliske a zavolala ma, ze 'mamamaaa' a takto zoparkrat 😅 sme sa s mamou smiali 😅 ked som neprichodila,tak zakricala silnejsie 😀

saza007
19. feb 2010

gaby - o tom prieskume o vitamine K som nevedela 😕 Nas J to dostal oralne, lebo som ho nechcela dat pichat hned po porode. Dostal kvapky v den narodenia, potom o tyzden neskor a poslednu davku mal dostat na 6 week check ale doki na to zabudol 🙄

Mihouk - pri kasli je dobre vyvysit matrac, lebo vacsinou su to sopliky, co stekaju do hrdla. A zvlhcit vzduch v izbicke.

slovakia13
19. feb 2010

ahoj
baby tak dnes mi prisiel NHS Tax Credit- vzivote som o niecom takom nepocula 🙂 budu mi hradit vsetky vydaje co sa tyka zdravotnej starostlivosti(doprava,okuliare ,zubar atd.... )ani som o nic take neziadala 😀
mala ma po vcerajsom ockovani stale zvysenu teplotu 😒a tiez kasleme...
gaby
ja ,ze ty uz rodis 😀
vitamin K sme tiez dostali v nemocke,asi by som si nikdy neodpustila keby sa malej spusti nejake vnutorne krvacanie
vcera som citala taku studiu o ockovani deticiek v 1roku.U mnohych deti sa po ockovani spusti autismus.....dost ma to vystrasilo a veru uz teraz rozmyslam ci ockovat ,alebo nie.
dokonca aj na konikovy je tema autismus a mamicke co tu temu zalozila sa presne toto stalo ,ze po ockovani v 12mesiach sa zacali prejavovat znaky autismu u jej syna 😔

gaby0205
19. feb 2010

joj slovakia ani mi nehovor, tak strasne uz chcem. Ledva sa hybem. Strasne vela som pribrala, vsetko ma boli a po par minutach statia alebo chodenia my back is killing me 😒 Bodaj mi ma to aj teraz chytilo aspon by mi mala dosla cez vieknd 😀 no a to s tym NHS credit tak to mas super!

Babule pekny vikend

mihouk
19. feb 2010

Chcem sa este opytat ma niekto odsavacku na sopliky, taku tu vysavacovu a pouziva ju na dyson??? Ja som to pouzivala na normalny vysavac, ale na dyson mam trochu obavy, zda sa mi ze ma silnejsi tah...nechcem mu vyast aj mozod ked nejaky ma 🙂

A ozaj musime sa pochvalit, dnes sme dostali kluciky od nasho domceka, tak sa vytesujeme a Maxim bude mat vlastnu izbicku.

wild.horses
19. feb 2010

mihouk... ano, my pouzivame 'vysavacovu'odsavacku. sice nie na dyson, ale iny typ vysavacu. ma tiez silny tah, ale kedze sa da tento tah regulovat, pri odsavani je na minime. okrem toho ta odsavacka by si mala ten podtlak sama regulovat... do urcitej miery.
pekny vikend

mihouk
19. feb 2010

sorry preklep nie mozod ale mozog som myslela, no ked je po mne, tak ziadne obavy.. 😀

hathor1231
20. feb 2010

slovakia, myslis maternity? od midwife si dostala taku formu. pocas tehu az kym ma mimi jeden rok mas zadarmo vysetrenia,lieky a zubara. nie je to ono? lebo na to ma narok kazda tehulka-maminka 😉

mihouk,tiez som myslela,ze to musi byt nejako limitovane. mame vysavac 1800W a neviem si predstavit to pchat malej do nosika 😅

mzuzka
20. feb 2010

ahojte, ja som tiez mala strach kupovat tu odsavacku na vysavac, tiez mame sice s regulovatelnym tahom, ale strach ze ee. tak mam klasicku na pumpicku a potom taku co z jednej slamky sajes ty a druha je v nosteku krpca.

gaby neboj, dockas sa, ani nebudes tusit ako.

slovakia13
20. feb 2010

hat
nie toto je taka karta ako kreditka a vzdy ked budem nieco platit v lekarni ju ukazem a odrata mi nejake percenta.proste aj cestovne mi budu preplacat a vela inych veci.kazdy polrok mi ju budu obnovovat az pokial sa nezmeni moja situacia 😀
to o tom maternity viem 😉 toto ,HM Revenue kontaktoval NHS,ze som vo financnej nudzi 😀 ,inak musim priznat ,ze momentalne som na tom lepsie ako ked som zarabala 😉 dokonca aj council tax som mala mat dole iba 25% a mam 75%
dnes mame 3mesiace ale zatial sme ich preplakali ,mala po dlhej dobe chytila zachvat placu 😅

slovakia13
20. feb 2010

alebo mozno to ma kazda na maternity 🙂 v kazdom pripade ma to milo prekvapilo

uankab
20. feb 2010

mihouk, my mame dyson a funguje to super... mali sme strasnu nadchu a nebyt tej odsavacky, tak neviem neviem... neuveritelne mnozstvo soplikov sme z toho vytahovali... tiez sme sa najskor bali, najskor sme to skusali na sebe 😉 ... neboj, ono to nic nerobi, trosku to nanajvys stekli 😉 a blahozelam ku klucikom 😉

slovakia, tiez som to citala (co sa tyka ockovani)... stale si vsak myslim, ze ten pozitivny efekt je ovela vyssi ako negativny, no a tych pripadov je naozaj malinko... ale je mi luto ze take su 😔
CHTF - my sme ho uz otvorili, dali sme to do cisto penazneho fondu, su tam tusim uroky okolo 2 perct, neprispievame tam ale nic, kedze su dost mizerne... tusim lehota na otvorenie je 1 rok, ak ho neotvorite, tak ho otvoria za vas a poslu vam papiere... no a hat ma pravdu co sa tyka tych uspor a benefitov, zasa na druhej strane neposielali by sme az tak strasne vela penazi, aby to bola nejaka vyznamna polozka z tohto pohladu... totiz nevyhoda je, ze sice mozes to prevadzat medzi jednotlivymi spolocnostami, ale nemozes z tadial tie peniazky vybrat... tak sme to radsej vyriesili tak, ze sme otvorili sporiaci ucet, ktory ma lepsie urocenie a budeme moct s tym disponovat ako my chceme...

hathor1231
20. feb 2010

slovakia, my sme dnes prvy krat preplakali noc 😔 prosto sa vkuse trhala s placom ani cicik,cista plienocka nepomohli 😒 zubenky. uz nam vytrca horna jednotka. nech bola cez den akakolvek ale noc prespala vzdy. cicik a spat do postielky,budila sa 3x. ale dneska to bol brutus. uz sa to taha posledny tyzden ale tato noc bola fakt hrozna spala som asi 30min 😔 a po celom tyzdni sa uz ani necitim taka unavena,akosi som si zvykla. dost pomaha,ze mam maminu cez den. takze ju cez den ma vacsinou ona a ja v noci...
a ta maternity je ina (tiez ako kreditka,biela),to je len pocas tehu a do roka mimi ale je to len na zubara,vysetrenia a lieky...
som rada,ze sa ti situacia zlepsila,ved to uz by bolo aby nie 😠

slovakia13
20. feb 2010

uankab
ja so tiez este neotvorila ale budem musiet nieco poriesit
hathor
ti poviem ,pokial priznali benefity ,tak to bol brutus 😒 a Sion teraz neplati.sme sa dohodli ,ze ked budem mat nejaku vynimocnu sit.tak jednoducho mu dam vediet a on da prachy 😅 viem som hlupa on iba vyuzil to ,ze neviem byt nanho tvrda
zubky teda davaju zabrat tebe aj malej,som zvedava ako to bude u nas. V novembrovkach uz mame babenko so zubkami
davas aj nejaky gel na dasienka?

hathor1231
20. feb 2010

slovakia, mam gel. uz som kupila od 4m+ lebo sme mali tie od narodenia (zacala zubkovat uz ako 7t 😅 ). ten pomohol na dolne,tie sme ani nevedeli. v noci bola kludna ale teraz ma cely vrch opuchnuty 😒 HV mi poradila taky prasok na zubky a vyzera to byt lepsie. nemoze sa davat tak casto ako gel (kazdych 20min) ale minumalne po 2-3hodinach... akurat ma prekvapilo ako to bolo nabalene- v skladackach ako keby som kupovala fet

uankab
20. feb 2010

hat, existuju aj homeopatika.. tie si neskusala? ale obsahuju laktozu, tak neviem ako ste na tom... ja stale nic mliecne nejem... uz ste boli na vystreniach? zistili vam nieco?
my sme kupili calgel, tym zatial masirujem a zda sa ze aspon trosku zabera.. aj ked dnes sme hore uz takmer od 5, potom este chvilu zabuvala alebo nic moc, stale sa budila s placom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre