Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
14. mar 2010

vesela veru ti tie tyzdne tiez nabiehaju pekne, vsak pozeram 😉 tak sa pekne drzkajte...

ja cakam na valentines day kym sa mi nabufferuje, ale to bude tak zajtra hnusos film jeden, pomaly to ide, videla som prvych 20min. a sa mi to seklo tak idem asi do hajan, necham to cez noc tak..

bru nocku 😔

mona12071
15. mar 2010

ahojte prajem pekny tu slnecny dnik jaj takto by mohlo byt kazdy den 🙂
tak ja som rozmyslala ze malickemu by sa mohlo chciet ist na svet dnes vecer nech sa narodi zajtra to ma brat narodeniny to by bol darcek 🙂

mamine sa narodil vnucik od sestry tiez na narodeniny tak by to bolo zasa velmi pekne 🙂

no ale ja si nevyberam to je vsetko na malom lumpikovy 😅
zajtra mam kontrolu u gp tak som zvedava ale zasa mi nic podstatne nepovie urcite 😒

vcera sme boli na nakupe a prechadzke no myslela som ze ani neujdem domu tak mna zacal boliet spodok doma som si dala teplu vanu a bolo po vsetkom 😔

inak baby co ste z Londyna mohli by sme niekedy dat vsetky stretko 🙂

newyorkgirl
15. mar 2010

mona ides k GPmu a na co, to ako pred porodom?

my mame dnes konecne dobre spravy, na byte sme zastihli plumbera, vymienal este radiator v kuchyni a vraj do konca tohto tyzdna to maju odovzdat, teda DUUUUFAM, kuchyna uz je hotova aj vsetko, no na nas caka fakt ta najspinavsia robota, steny a podlahy bleee, je to tam teda, tie kvetinove tapety vsade a bordove koberce a zavesy 😀 tak sa budeme cinit, uz sa tesim... pomerala som izby a spalne su jedna 2,6 x 3,3 a druha 2,6 x 3,9 cize skoro jedno, len zbohom super king postel teda, kde by sme ju tam vocpali... 😖

mona12071
15. mar 2010

new-hej len na kontrolu 🙂
tak gratulujem k bytecku

mirka007
15. mar 2010

Gaby Gratulujem 🙂 konecne mas anjelika pri sebe 🙂
Budemcakat na podrobne info cez RP ako to prebiehalo,aby som vedela na co sa mam prichystat do Chelsea a Westminister 🙂 papa moja

radlinka
15. mar 2010

Ahooojte.... aj ja sa pripajam ku gratulacii, vsetko len to najkrajsie a najlepsie zelam Gabi a jej malinkej, nech ste zdrave a stastne a nech sa vam neustale dari 😉

p.s. objaticko posielam a pozdravujem papa xxx 😵

newyorkgirl
15. mar 2010

teeda pozeram ze dnes je tu zas prazdno celkom 😕

mona no este neni uplne k comu, ale tak verim ze uz sa pohneme s tym, ked si predstavim, co nas este caka, tak hruuuuza a stihnut to do porodu to bude o vlasok 😀

monika.c
15. mar 2010

ozaj,new a bola si u gp?ako ste dopadli?neboj,s tym bytikom vam to urcite vyjde,ti steny si viem zivo predstavit,my ked sme prisli sem a videla som tu fialovu stenu v spalni,tak som chcela utiect,my mame uz vsade malovku,len v obyvacke su tapety a tie sa chystam premalovat nam buduci tyzden 😉 chcela som ich aj strhat,ale kamoska mi povedala,ze to mam namalovat na tapetu a hotovo 😅 mate s tym skusenost?lebo sa mi to nejako nezda 😖

newyorkgirl
15. mar 2010

monika neboli sme u GP dnes, manzel navrhol nech pockame este, mi pride prechladnuta alebo co, co mi na to da? uvidim este zajtra a ked tak v stredu by sme sli, ked jej to nebude ustupovat...

my mame tapety v celom byte tam, z toho detska a spalna su tenke papieraky ale v obyvke aj na chodbe su take tie vinylove, doslova damaskovy vzor, HRUZA teda 😀 a oni su miestami povytrhane, lebo menili elektricke rozvody, takze u nas jedine strhnut a kedze su hrube a maju taky tvarovany povrch neslo by to aj tak namalovat...

rozmyslala som Nikolke v detskej tiez namalovat na tapety ale neviem co to spravi, mam malu vzorku farby tak vyskusame niekde dolu pri zemi, kde budu skrine asi a uvidime, aj tak to nejdeme robit naraz, najhorsia je obyvacka, tu urobime poriadne a zvysok potom postupne no... tak potom poinformuj ked namalujes na tapety co to spravilo...

newyorkgirl
16. mar 2010

heeej baby neflakat 😀 dnes mame veru pekny dnik, manzel je DOMA tak ideme niekam na vyletik 🙂

mona12071
16. mar 2010

new-je krasne vsak
ja som bola dnes u gb a povedala mi ze to este na porod nevyzera nakolko je maly stale dost vysoko mna asi picne 😠

newyorkgirl
16. mar 2010

no sme sa napapali tak ideme vyrazit konecne teda... este mozes aj prenasat, som ti vravela, ale neboj vsak to uz dlho trvat nebude 😀 ja budem mat o zabavu postarane najblizsie tyzdne, takze si myslim, ze mi to aspon rychlo ujde, ale pamatam si to cakanie na Nikolku 😒

mona12071
16. mar 2010

new-nestras s prenasanim 😢
strasne pomaly mi to teras ide ale uz to niako vydrziiiim sak som na konci 😉

mzuzka
16. mar 2010

ahojte, mne uz zacal twin kolotoc, krpci uz su neni hajajuce babiky, tak sa zacinam vrtiet. ale risko dnes v noci zahadne spinkal od 9tej vecer do pol 5tej rano. ja som od pol noci ani oko nezazmurila, co som sa bala o neho. ale nic chvalabohu, len proste hajal.

dnes k nam pridu konecne kvoli tomu domu, ci nas zaradia, alebo nie do priority. uz sa to tolko vlecie.v juni nam konci kontrakt, a neviem co mam urobit, ci predlzit, ci hladat sama nieco vacsie....

v tomoto londyne je to tak na prd. ale aspon ze krasne svietieva slniecko, ze mozem riska opalovat, na tu nasu nestastnu zltacku, ale viditelne mu to ustupuje.

mona12071
16. mar 2010

mzuzka-ahoj moja si sikulka obdivujem ta ja sa bojim jednoho a ty mas hned dve klobuk dole 😉
hej to slniecko aspon dodava energiu co je teras dost dolezite 🙂

z_vesela
16. mar 2010

Ahojte,

mona - ty to uz mas za chvilku tu..ja som v presnej polovicke a na poslendy mesiac ani nechcem mysliet..stale sa necitim 'ready'. ozaj - v ktorom hospital mas rodit?

Kocky - az ste niektora z blavy - viete poradit nejakeho sukromenho gyn v Bratislave na priamu platbu? idem domov v aprili, tak by som sa chcela dat skontrolovat nejakym Dr a nie len tymi midwife tuto..

dakujem moc!

mona12071
16. mar 2010

vesela-no uz to cakam kazdym dnom 🙂
budem rodit v middlesex university hospytal 🙂

z_vesela
17. mar 2010

Ahh..takze ty byvas vo WLondon - Ja som byvala v tej oblasti (south ealing) asi 4 roky pred tym ako som sa prestahovala do West Midl..middlesex je ok - teda z toho co som tam raz zavitala...drzim palce!

mona12071
17. mar 2010

vesela-dakujem aj ja som zatial pocula len chvalu tak som zvedava ako to budem mat ja 🙂

slovakia13
17. mar 2010

nyg
ako bytik?mne tu teraz menia stresnu izolaciu a o mesiac okna na kuchyni 🙂 stale nieco....
mzuzka
aj tak si sikulka 😉

baby to 3. ockovanie je iba do noziciek ,alebo aj rucicky? ideme zajtra a neviem ako malu obliect

catherine2505
17. mar 2010

slovakia to ockovanie je iba do noziciek,2 do jednej a 1 do druhej tak sa pripravte na ten etrasny plac ☹
drzim palce

rimmel
17. mar 2010

slovaka neboj, prezijete 🙂 plac mominie coby dup, horsie je to so starsimi babatkami 😖 my sa chystame v piatok ...to bude totaaal horor! 😝 😀

hathor1231
17. mar 2010

caute,

tak sme vybavili RL. poviem vam,ze ma teda London ocaril menej ako kedysi 😅
- najst tam post office katastrofa! ked som jeden nasla,tak sa tam nedali kupit obalky na kusy ale balenia 😅
- najst wc tiez hruza
- parkovanie 😝 niekto nam ozgrel auto ako parkoval 😝

a ambasada 😒 cakat vonku 🙄 nakrmit si dieta vonku a nakojit? 🙄 nemost ist na wc 🙄 prebalit vonku alebo aute 🙄 to co je 🙄 ako u neandrtalcov! to mame za to,ze sme emigrovali !? 😅
ale ked sme sa dostali dnu,tak ma prekvapila ochota vratnika a tety za prepazkov. naozaj veeelmi ototni. nasi znami tam prisli po nas a vyzeralo to,ze to nestihnu do tej 11.30. my sme sa tam dostali pred pol a na nich by uz nevydalo. ale nakoniec ich zobrali,aj ked boli cca 10min po uradnych hodinach. uz sme si robili plany,ze co budeme robit dalsie dve hodky... 😝 tak som bola veelmi milo prekvapena 😉 vratnik mi aj povolil malu prebalit vnutri (ale mne na wc nie), ale uz sme isli domov,tak som malu prebalila v aute...
cestu zvladla na 1+ 😵
pomohlo jej aj to,ze sme vzali dve autosedacky. v tej jane je viac zataz na nozky,tak sa v nej po dlhsej dobe vystiera a nevie si najst polohu, tak som ju supla do silver cross a ta je viac hlbsia, cize si nozky oddychli a viac mala zataz na prdelku... bola naozaj perfektna 😵 moc nenaspala ale hlavne,ze neplakala...
vstavali sme o 5 rano 😒 ale chytili sme nehodu na dialnici,tak sme isli par km usek viac ako hodku!!! takze sme to stihli len tak tak 😝

takze,prakticke rady 😀

- nespoliehat sa na wc,kojenie,preblovanie v ambasade! caka sa vonku!
- beru len cash
- zistit si dopredu kde je post office ak potrebujete predplatenu obalku a obalku si radsej vziat
- parkovisko je jedno velke vedla ambasady
- a navigacia vas moze zavist na inu adresu!

nas tomtom naviedol na 25 ki.... gardens terrace, takze som zazvonila na dvere jednej ruske 😅 hned som vedela,ze to nie je ono lebo ta budova nevyzerala ako ambasada 😅 takze skontrolovat aby tam bolo bez terrace 😉

gaby0205
17. mar 2010

Caute moje zlate babule,
ja len tak na rychlo aby ste si nemysleli ze som na vas zabudla. Pisem priebeh porodu v ang kedzes som napisala vela ludoma nemam cas to popisat v slov. Tak sa este ozvem aj s fotkami. Dakujem vsetkym za gratulacie. Nie je mi velmi dobre ale snad sa top ulepsi. posielam kisses a dufam ze ste vsetky v poriadku. Speak soon
Mala sa vola Livia May Reading ( priezvisko mam aj ja take po manzelovi.) a May lebo v maji sme mame narodky, sme sa stretli s manzelom, zobrali a concieve
😉

xxxxxxxxxxxxxxxxx
Hello girls,
Our first day at home with little Livi and so happy to be back.

As you know our Livi was born on 12th via emergency c. section. On thursday i had the sweep done at 3pm and the same day around 930-10pm at home i started heavily bleeding (i mean really heavily!!) we called to the labor ward an on their advise we went straight in. (i was told that normally you would bleed a bit but to a lot).

We arrived at hospital about 1040 showed them the pad as they asked me to keep it, and obstetrician had a look on me. he said that my waters hadn't broken yet but the baby was quite high and aquwardly positioned face forwards, (looking where she was going) and placenta although out of the way was still quite low. they said to stay in over night to be monitored, i was 2cm dilated and contractions began shortly after that. Tomy stayed with me all night sleeping on and off on the floor. i had a midwife with me also most of the night until morning, on obstetricians advice because of all troubles and blood loss they recommended to break waters under epidural just in case we needed c section.

So next day we went to theatre where they thought it was best to perform the c section and get baby out as her heart was dipping a bit also. Tom was with me (north of the equator of course) but when my uterus did not start contracting they decided to give me a general to knock me out as i could still feel some pain even after epidural, spinal, and other anesthetic. at that point they took tom out of the room and gave him Livi to hold until i was brought round at about 3pm on the high dependency unit where i stayed for 24 hours jus to keep an eye on me as i lost 2+ liters' of blood but no need for transfusion thankfully as hemoglobin levels were quite high. Phew!

We are thrilled to have our beautiful Livia with us, she is healthy and gorgeous VERY strong sucker, owch!

Am not sure when we can meet up as am still in pain due to large cut from c. section, pain killers and anti-biotices are doing their job i'm told but its still sore to walk around although today i am able to carry our princess a bit... Thanks god i have a such a lovely supportive husband, without him me and Livi wont survive.

lots of family is coming to stay this coming weeks but as soon everything calms down you are more than welcome to come visit us or we can meet somewhere for cafe.

Lots of love, thinking of you girls... I have attached few pictures of our princess
Gaby, Livia and Tomy

hathor1231
17. mar 2010

well done, gaby 😵

co tym myslis? Thanks god i have a such a lovely supportive husband, without him me and Livi wont survive 😕 asi si musel manzel riadne dupnut,co? esteze si nepotrebovala krv, ked si predstavim,kolko tam moze byt svinstva 😖 si pamatam afery,kedy ludia dostali aids 🙄
nepises, kolko ma nakoniec kg 😀
a meno mate krasne,kerativne 😉 lepsie ako svagrina 😀 ja som sa s marekom tez dala dokopy v maji 😀 lasky cas 😀

drz sa a uzivaj si stastnu rodinku 😵 nech sa skoro citis lepsie a mozes si uzivat malu 😉
tesim sa na foto 😵

rimmel
17. mar 2010

mna zase zarazilo ze spal na zemi? 😕 😀 co ste tam nemali sofu ci aspon kreslo?

aj ja sa tesim na foto a prajem vela zdravia a sil!

gaby0205
17. mar 2010

vaha a dlzka= 3600g a 51cm 😉 xxx

z_vesela
17. mar 2010

congrats Gaby - great news!...

juj, ale si si to uzila...tak prajem coskore uzdravenie...

mona12071
17. mar 2010

GABY-ZLATICKO KLOBUK DOLE HLAVNE ZE STE TO ZVLADLI A STE V PORIADKU ESTE RAZ GRATUUUUUUULUJEEEEEEEEMMMM 🙂

slovakia13
17. mar 2010

gaby
super,congrats 😵 meno je uuuuplne perfektne 😉

ked spatne pozeram na nase porody ,tak vacsina s problemamy 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre