Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
11. apr 2010

ahojte 🙂

heeeej kde je moj vcerajsi prispevok 😕 potvoros jeden... 😠

veru vcera bolo krasne, boli sme aj my vonku... vecer sme sli s tatinkom na bytik malovat a z krasnych omietnutych bielych stien mame uzasne bezove flakate, takze dufam, ze druha vrstva to dnes spravi, lebo ma porazi asi 😀 😀 😀

ja som na poliakov veru az tak nemyslela vcera, mi pisala svagrina, ze svokor mal infarkt a je v nemocnici, takze my sme mali skor rodinne zalezitosti 😒

etuska z lekarne z domu dost veci, ale to by bol iny zoznam, medzi inymi teda rybaciu mast na ritku, lebo nam sa nic lepsie neosvedcilo, Espumisan L na koliky, nejake Hipp cajiky granulovane, mne caj aj homeopatika na kojenie, okrem masticky teda na bradavky... teraz si uz nespomeniem co vsetko tam je, ale ja tam mam od vloziek, sietkovanych nohaviciek do porodnice az po Panadol Baby, cipky, lieh na pupcek, Ophtal ci Oftal, teraz neviem ako sa to pise, na ocka, Nasivin do nosteka na nadchu... vsetko proste co som mala pri malej, kedze sa mi narodila na SK, ja som si to nakupila na dovci a nasi mi to teraz poslali...
teraz nam prisli 3 baliky, teda aj klobasky, slaninky, keksiky a tak a o dva tyzdne ide gauc konecne, lebo cez velku noc mi ho nabytkari nestacili pripravit na odvoz hnusaci... 😖

uzivajte dneska pekny dnik vsetky, ja idem asi esej pisat poobede ked mala pospi, jaaaj sa mi nechce ☹

mona12071
11. apr 2010

ahojte
tak mi sme dnes mali super noc malicky sa budil co 3-4 hodinky a hned aj zaspinkal bez toho aby isiel k nam do postele 😀
skoda ze to pocasie nevydrzalo ☹
prajem peknu nedelu 😉

hathor1231
11. apr 2010

cauky,
my nachystani na super den a grill a tak to vyzera,ze sa bude grillovat pod strieskou a papat v nutri 😲
skoda 😒 nevadiii...
idem dorobit salatik atd 😉
peknu nedelu prajem... 😉

dadulka2000
11. apr 2010

ahojte,... ved ja krasne vonku, o com hovorite?? 😎 slniecko svieti, paradicka
spravili sme francuzske zemiaky a ideme do parku sa vencit 🙂

newyorkgirl
11. apr 2010

jaj babule, my mame tiez krasne ale bohuzial balenie volaaaaa, kedze do konca tyzdna to tu musi byt vystahovane, tak mi je luto chudata mojho dietata, ale musi vydrzat, budeme mat obrovsku terasu a ihrisko hned pod domom, takze si to vynahradime cele leto, dufam, ze bude krasne 😒

mona12071
11. apr 2010

TAK UZ MOZEM AJ JA NAPISAT SVOJ ZAZITOK Z PORODU
NA POROD SOM SA STRASNE MOC TESILA A BOLA SOM JEDNA Z TYCH CO SA VOBEC NEBALA
2 DNI PO PRENASANI MI VECER ZACALA ODCHADZAT ZATKA JA STASTNA ZE SA UZ KONECNE NIECO DEJE A POTOM SOM ZACITILA MOKRO ALE LEN KED SI CLOVEK CVRKNE TOTO SA MI STALO ASI 3 KRAT
NEBOLA SOM SI ISTA ALE POCIT ZE JE TO TU UZ SOM VERU MALA TAK SOM RADSEJ ZAVOLALA DO PORODKY A TAM MI POVEDALI ZE MAM PRIST ZE SKONTROLUJU CI JE TO OZAJ PLODOVKA A MAM SI PRE ISTOTU ZOBRAT VECI .TAK SOM SI VSETKO ZOBRALA VYSLA PRED DOM A RUP VODA ANI SOM NEMOHLA UJST DO AUTA AKY TO BOL ZVLASTNY POCIT KED TO NEMOZETE ZASTAVIT
ESTE TERAS MAM V SEBE TEN POCIT ZE TO UZ KONECNE PRISLO A MALICKEHO BUDEM MAT KONECNE PRI SEBE
BOLA SOM CELA VYSMIATA ZIADNE BOLESTI NO SUPER TROSKA MNA ZACALO POBOLIEVAT BRUSKO ALE INAK OK
V NEMOCNICI NAS SKONTROLOVALI NAPOJILI NA MONITORY A LEZAT ESTE SOM SA ASI USMIEVALA HODINU ALE TEN SMIECH ZMYZOL KED NASTALI KONTRAKCIE ALE TAKE ZE SOM MYSLELA ZE POSTEL VYTRHNEM
PYTALA SOM SA PA CI JE NORMALNE ZE MAM 2 KONTRAKCIE V 3 MINUTACH A POTOM 5 MINUT NIC POVEDALA ZE HEJ
PODOTYKAM ZE SOM RODILA V ANGLICKU TAK TROSKA INY SYSTEM AKO U NAS
DONIESLI MI PLYN ZE VRAJ MI TO TROSKA POMOZE NO NA ZACIATKU HEJ ALEPOTOM SOM TO MALA STALE V PUSE LEBO SA MI ZDALO ZE KONTRAKCIU MAM KAZDU SEKUNDU A BOLA SOM AKO NADROGOVANA
AJ MOJMU MARTINOVY SOM TO DALA VYSKUSAT NO ZAPACILO SA MU TO
ALE TO POMAHALO MOZNO JEDNU HODINKY
KED MNA PA VYSETRILA POVEDALA MI ZE SOM NA 4 CM OTVORENA TO BOLO 2 HODINY PO PRIJAZDE DO NEMOCNICE VRAJ BUDEM MAT RYCHLY POROD NO TESILA SOM SA ALE ESTE SOM NEVEDELA CO MNA CAKA
TAKTO V BOLESTIACH SOM BOLA 12 HODIN S TYM ZE SOM SA PRESTALA OTVARAT KED SOM BOLA NA 8 CM
MYSLELA SOM ZE SA ZBLAZNIM ALE NAJHORSIE BOLO TO ZE SOM MUSELA LEN LEZAT NA MONITORE NAKOLKO SOM MALA VYSOKY TLAK
NAKONIEC SOM ZVOLILA MOZNOST EPIDURALU
UZ SOM NEVLADALA BOLA SOM PEKNE VYCERPANA NAKOLKO MNE NEZACLI KONTRAKCIE PO 15 MINUTACH AKO NIEKTORYM ALE JA SOM ICH MALA HNED PO 5 MINUTACH
MARTIN BOL CELY CAS SOMNOU BEHAL OKOLO MNA CUDATKO MOJE
PA SA MNA SPYTALA CI JEJ MOZE ASISTOVAT STUDENTKA TAK SOMSI POVRDALA PRECO NIE SAK NIEKDE MUSI MAT PRAX
STALE SA U MNA STRIEDALI LEKARI S TYM ZE ZIADNA ZMENA KED SOM SA CHCELA NAPIT TAK SOM UZ ANI NEDOKAZAL UDRZAT POHARIK V RUKE NEMALA SOM ZIADNU SILU ALE STALE SOM SI HOVORILA ZE UZ TO NEMOZE DLHO TRVAT A MUSIM VYDRZAT HLAVNE KVOLY MALICKEMU
POTOM PRISIEL DALSI SOK MALICKEMU NEMOHLI NAJST SRDIECKO PA SA SNAZILA HLADAT PO BRUSKU ALE NIC JA SOM BOLA ZELENA FIALOVA VSELIJAKA A UZ SOM VYDELA PRED SEBOU NAJHORSIE SCENARE
PA POVEDALA STUDENTKE NECH ZOSILI HLAS NA PRISTROJI ALE ONA POCULA NECH HO VYPNE TAK HO VYPLA NO TO BOLA INA PANIKA PA ZACALA PO NEJ KRICAT CI JE NORMALNA VYPNUT PRISTROJ KED SA SNAZI NAJST SRDIECKO MALICKEHO JA SOM UZ REVALA ALE NAKONIEC MALINKEHO NASLA A TO BOLA TAKA ULEVA NA SRDIECKU TERAS KED TO PISEM MAM SLZY V OCIACH
ZASA PRISLO NIEKOLKO LEKAROV MNA SKONTROLOVAT A LEKAR ZAHLASIL CISARSKY
ANI NEVIEM AKO RYCHLO SA ZBEHLO TOLKO LEKAROV PRI MNE MARTIN HNED PREZLECENY DO LEKARSKEHO A UZ MNA VIEZLI NECHAPALA SOM ALE BOLA SOM VELMI RADA ZE UZ TO BUDEM MAT COSKORO ZA SEBOU A KEBY SOM MALA ESTE TLACIT TAK TO BY SOM UZ ASI NEDALA
LEKARY MNA POVZBUDZOVALI ZE ZA CHVILKU MAM MALICKEHO U SEBA SRANDOVALI NO DODAVALI MI ENERGIU BOLY VINIKAJUCI
AJ JA SOM SA USMIEVALA NO DOKYM SOM NELEZALA NA TOM STOLE A ONI BEHALI OKOLO MNA KVOLY MOJMU TLAKU KTORY BOL 220 NA 150 DALI MI KAPACKY NA ZBIZENIE TLAKU A RYCHLO NA CISARSKY
MARTIN MNA HLADKAL PO TVARI A NIC INE NEOPAKOVAL AKA SOM SILNA AKO TO ZVLADNEM A MALICKEHO BUDEME MAT U SEBA TERAS SA NEDOKAZEM UBRANIT SLZAM BOL FANTASTICKY AKO SEDEL VEDLA MNA DRZAL MNA ZA HLAVU A HLADKAL
NEBUDEM POPISOVAT POCITY AKE SU PRI EPIDURALY NECITITE BOLEST ALE CITITE VSETKO CO VAM ROBIA VO VNUTRY
JA SOM LEN CAKALA NA PLAC A NA SPRAVU ZE MOJ DAVIDKO JE V PORIADKU STRASNE SOM SA O NEHO BALA
KED SOM ZACULA PLAC UZ MI BOLO VSETKO JEDNO TEN POCIT ZE MALICKY JE S NAMI BOL NADHERNY
MARTIN HNED UTEKAL ZA NIM A DONIESOL MI HO JA SOM BOLA TAKA UNAVENA ZE SOM MINUTU NA NEHO POZERALA A MINUTU SPALA NORMALNE SOM ODPADAVALA
BOHUZIAL TU V ANGLICKU AJ PO CISARSKOM VAM DAJU MALICKEHO NA IZBU A STARAJTE SA JE TO KRASNE MAT MALICKEHO U SEBA ALE TAKTIEZ VELMI NAMAHAVE PRETOZE SI NEMATE KEDY ODPOCINUT A MUSITE SA STARAT PO 40 HODINACH MNA PREPUSTILI DOMOV BOLA SOM VELMI STASTNA LEBO DOMA SOM SI VIACEJ ODPOCINULA NAKOLKO V NEMOCNICI SOM MALA MAT VLASTNU IZBU ALE BOLO PLNO TAK SOM BOLA S 5TIMI DALSIMI MAMICKAMI TAK TO STE SA VOBEC NEVYSPALI
DOMA SOM CHYTLA DEPRESIE ZE TO NEZVLADNEM A MYSLIM ZE SOM BOLA AJ NEDALEKO ZRUTENIA MARTIN SA MI SNAZIL POMOCT S MALICKYM ALE AZ TERAS SOM DOHNALA VSETOK SPANOK A ENERGIU CO SOM STRATILA
MALICKY JE NADHERNY A DALA BY SOM ZA NEHO AJ ZIVOT
MAM VELMI ZLU SKUSENOST S PORODOM ALE KED VYDIM MALICKEHO AKO NA MNA POZERA S OCKAMI PO TATKOVY JE TO NAJKRAJSI POCIT AKY MOZE MATKA CITIT
ESTE STALE SOM SA Z TOHO ZAZITKU NESPAMATALA ALE UZ SOM NA TOM DOBRE A VDACIM ZA TO MOJMU MARTINOVY KTORY SA O MNA STARA UZ 2 TYZDNE A POMAHA MI ZO VSETKYM JE TO NAJLEPSI CHLAP AKEHO SOM SI MOHLA KEDY ZELAT A DODRZAL JEDNU KRASNU VETU KTORU MI DAL V NEMOCNICI-MILACIK ZA TAK NADHERNEHO SYNA A ZA TO AKO SI TRPELA TA BUDEM DO KONCA ZIVOTA NOSIT AJ NA RUKACH

PISALA SOM TO AKY BOL POROD TAK SOM VAM TO PREKOPIROVALA

mihouk
11. apr 2010

Mona, si super ako si to zvladla, hlavne ten monitor. Teraz uz bude iba lepsie a to ze mas takeho skveleho chlapa je k nezaplatenieu, vlastne teraz uz dvoch. Este raz gratulujeme a prajeme vela pohody, stastia a sil...

lena13
11. apr 2010

Mona kdyz js to cetla tak se pripomnel muj porod (diky tomu,budeme mit jedinacka) mela js slzy v ocich,ale davidka mas u sebe a ses moc sikovna holka ako si to zvladla 😉 ...jeste jednou moc gratuluji a martin at je moc hodny na vas 😵

newyorkgirl
11. apr 2010

mona veru klobuk dolu a aj ja teda skladam poctu tatinkovi, ze to s vami tak super zvladol... ked si teraz spomeniem na moj 23h porod a pekne bez EPI prirodzene, kde som sa zasekla na 4cm otvarania, tak dufam, ze druhykrat to fakt horsie uz nebude a spolieham na epi, nech mam aspon na jeden porod pekne spomienky 😖 radsej na to nemyslim, lebo ma z toho chyta ina panika...

newyorkgirl
11. apr 2010

lena, to som si myslela aj ja, prve bolo, ze uz v nikdy v zivote, ale mam deti rada a nechcela som, aby Nikolka bola sama... a na porod som veru pri otehotneni nemyslela, ani teraz nan fakt nemyslim, hoci ho mam za dverami 😅

mihouk
11. apr 2010

Baby co je to s tymi 4cm, aj ja som sa zasekla na 4roch, ale oxitocin mi to rozbehol a klieste to dokoncili. ☹

monika.c
11. apr 2010

moni,je super,ze mas takeho chlapa pri sebe,moj muz bol tiez pri prvom porode a dufam,ze bude aj teraz a bola to pre mna velka opora,ze tam bol so mnou 🙂 ja len dufam,ze budem rodit cez vikend alebo porod zacne v noci,lebo inak neviem 😒 teraz vacsinou robieva v kente a pokial sa dostavi domov su to aj 2 hod. 😒 tak ja len dohovaram nasej laurinke,nech je len pekne v brusku do 1.5. 😵
a uz ma prosim nestraste,uz som dost vyplasena z toho,ze mam rodit v uk a nie to este ked citam,ake tazke porody ste mali ☹ no hroza,radsej na to ani nemysliet 😒

mihouk
11. apr 2010

Monika, neboj! Moj porod aj ked skoncil kliestami, tak bol v pohode, do 5 hodin sme boli doma a povedala som muzovi, ze vsetky deti rodim tu. Tak nestrachuj a mysli pozitivne. Drzime palceky. 😀 😀 😀

hathor1231
12. apr 2010

moni, mne odisla plodovka 67,5h predtym ako sa mala narodila... museli mi ju vyvolat lebo sa to samo nehybalo... ked som prisla po 1,5h do porodnice bola som na jeden prst a takisto som bola aj ked ma isli o 61h potom vyvolavat... takze znicena som bola nenormalne a hned prvu noc som malu mala na izbe a nespala som 😖 pocely cas som nemala nic,akurat potom na zaciatku porodu gas ale to pomahalo na tie light kontra 😝 mne jedna skoncila,to som ju ani nestihla predychat a uz som mala dalsie 😠 kapacku mi dali strasne silno,takze som mala jednu za druhou a na grafe ani vrchol nemali lebo boli silnejsie ako sa dalo na grafe zaznamenat 😠
ja som povedala,dalsi porod si zaplatim 😵 a je to 😉

hathor1231
12. apr 2010

este podotykam,ze na porod som nezanevrela a neodradil ma mat dalsie dieta. co sa tym vyriesi?! kazdy porod je iny,nikdy nevies,co ta caka a podla mna je hlavne,ze sme aj ja aj mala prezili a co viac mi treba ku stastiu?!

hathor1231
12. apr 2010

mala ma 9 mesiacikov 😵

rimmel
12. apr 2010

babyyyy citam a radsej mat vase porody ako rodit 4dni,4dni v bolestiach od kontrakcii a tesne pred porodom halucinovat a odpadavat od unavy 😝 😀 a PO porode som uplne zbledla, muz povedal ze toho sa bal najviaz z celeho porodu, ze aj moje oci, uplne zbledli(neviem ako to je mozne)a ze som odpadla..a ze vsetci doktori makali a davali ma na kapacku 😅

hathor1231
12. apr 2010

rimm,teba nechali koli maleho pluckam,vsak?
ja som to pocitala odkedy odisla polodovka,keby som pocitala od kontrakcii,tak rodim 16 tyzdnov 😅 😀

rimmel
12. apr 2010

😀 😀 😀 ja som prisla otvorena uz na 4cm cize kontrakcie v plnom prude 😀

rimmel
12. apr 2010

a ano, koli pluckam a aj koli tomu, ze maly bol v brusku spokojny, tak ho tam chceli nechat co najdlhsie a ja si myslim ze 4dni navrch naozaj spravia rozdiel, co tam potom ze ja sa trapim 😝 😀

mzuzka
12. apr 2010

no vidim ze rozoberame porody, ja len vsetky 3 cisarak v plnej anesteze, takze vam aj zavidim,aj nie ☹ i ked tento treti bol fakt najhorsi, ale bala som sa skvor o krpcov, ze sa to nestihne, bolesti som v podstate uz asi ani nevnimala.

dnes pridu sestry so synmi 2 a 3rojcnymi a zase je zatiahnute ☹ ked tu boli kmotrovci tyzden, v kuse bola zima a prsalo a ked odisli krasne slniecko a nosili sme kratky rukav. a teraz zas segry...........

monika.c
12. apr 2010

mzuzka,tak ja ta teda obdivujem,ze stihas tolko navstev 😕 ja budem rada,ked neuvidim u nas ani nohu asi,budem to musiet este s muzikom prebrat,ze asi nijake navstevy nehrozia prve tyzdne 😔
a co sa tyka porodu,aj ja som si uzila svoje,len to som bola na sk 😒 mne odisla plodova voda 3 dni pred porodom a tiez vsetci len cakali a cakali a ked sa nedockali kontrakcii,tak pichli vyvolavacku rano o 8.OO a Luky bol o 15.20 na svete,cize relativne rychly porod na prvorodicku 😒 ved ja viem,ze to nejako prezijem,len tie obavy a trochu strach z neznameho prostredia tu je 😕 no ale dost uz,uz budem len pozitivne mysliet 😉 prave periem pre malu vecicky,tak dufam,ze to zubate slnko,co u nas zacina vykukat vydrzi aspon do poobedia 😎

mzuzka
12. apr 2010

ja uz periem druhu varku, tak hadam do vecera poschne a pri panelaku pozehlim. cakam na midwife, som zvedava kolko vazia 🙂 ked odide midwife, este bezim na council a potom synovcekoviaaaaaaaaaaa. som ich nevidela dlho, tak sa tesim. a striehnem na ebay detom na swing, dufam ze ho vydrazim.

joj princenickovske... my sme boli na navstevu v sobotu u nasich novych znamych, co maju dvojicky chlapcov 🙂 krasne hviezdy, bolo to hrozne prijemne

weru
12. apr 2010

Mona, gratuluji k malemu. Zvladla jsi to na jednicku i s manzelem. At jste zdravi a dari se vam. 😵

newyorkgirl
13. apr 2010

ahojte kocky 🙂 tak my sme vcera stastne dotapetovali, bola to troska makacka hlavne kvoli zasuvkam a radiatoru, ale nakoniec sme to zvladli s manzelikom a dnes nas caka podlaha uz iba a hotovka, vyzera to super, tak som rada, obyvacka bude ako z katalogu 😀 konecne som si prisla na svoje dizajnove chute a aj manzelik, ktory bol skepticky ma pochvalil ako som super zladila aj farbu a wallpaper a tak.... dnes ho caka vymalovat spalnu, takze od zajtra uz stahujeme veci

monika, ja este nemam na novom zapojenu pracku, ale chcela by som manzelika zajtra dokopat a zacat uz aj ja prat, vcera som bola u midwife a malicky este aj tak nie je v panve zostupeny, je nejako pokriveny, tak som aj rada, ze este pekne porastie v brusku a von sa neponahla, lebo nema bubik nic nachystane, tak do konca tyzdna to musim napravit...

baby ako vas mozu nechat tak dlho bez plodovej to nechapem, ja by som im tam po 24h robila uz bordel keby sa nic nerozbehne... aj na SK u nas to tak bolo, ze do 24h musite porodit, ked tak aj cisarom... vcera so mnou robila porodny plan taka mlada 18tka co sa zaucala za midwife a ked sme dosli na painrelief hovorim jasne ze epidural, tak ona ze preco, je tam gas a tak a ja ze EPIDURAL a ona kukla na tu staru, no tak vidis, jasne chce epidural, tak jej ho tam napis... hovorim si mila moja ked si ty zazijes taky prirodzeny 23h porod ako ja, tak potom uvidis preco teraz chcem ten epidural 😀 jedine cim som si nebola ista, ci chce manzel prestrihnut pupocnu snuru, tak to sme nechali otvorene 😅

krasny dnik, dnes mame zas slnieckovo, idem upiect kuracie masko, nech mame aspon 2dni pokoj zasa, ked furt stahujeme...

monika.c
13. apr 2010

no to vies,nyg,ze ja som tam tiez len tak nesedela a nic nerobila,ked mi odisla ta voda a to som detska sestra,takze este som im aj komplikacie povedala a dr. len ze este pockame a pockame,no normalne som bola z toho na nervy,ked som si pomyslela co sa moze vsetko stat ,ale nastastie to dopadlo dobre 😉 a s tebou uz porodny plan spisovali? so mnou este nic,k midwife idem na buduci tyzden tak hadam vtedy 😕 z toho si nic nerob,ze nemas este nic,ja som tiez iba prat zacala a pekne to hromadim v kosi a zehlit budem hadam po veceroch,keze Luky ma este tyzden prazdniny 😉 on je zlaty,len ako ho poznam,chcel by pomahat a asi by to nedopadlo najlepsie 😖 no my sa ideme trochu vyvetrat,ked slnko svieti 🙂 to je super,ze uz to mate skoro spravene,aj ja sa teraz uz iba vytesujem ,aka je to zmena a ako to teraz super vyzera 😉

newyorkgirl
13. apr 2010

monika no ved ti verim, ale mne to tu v UK pride ze si veci proste musis vyboxovat s tymi lekarmi, lebo inak to nejde a kaslu na teba, od GP az po midwife fakt.... pokial sa neozves, nemas... uz som si na to zvykla, ze ked idem k dr. aj s malou tak mu poviem rovno aj diagnozu a co jej ma napisat 😀 veru pocasie je krasne az mi je luto ze my stale vo vnutri robime, ale tak co uz, nemame moc na vyber...

peppapig
13. apr 2010

Cau holky, tak vas zas po case zdravim 🙂 Ja uz asi potrebuju miminko, abych si chvilku pokecala na Konikovi, pri te nasi slecince si clovek neposedi 😅

Lena, Saza, Slovakia...diky, uvidime jak to v lete pujde. Okolo me to porad tehotni 😀 , tak jsem pekne broody a starousek by rad synacka 🙂 , no a Mia sestru.

Pravda, Mia uz je velka holka, za dva tydny ma 3 roky, tak bude party s bouncy castle a spoustou kamaradu (aspon doufam, ze vetsina prijde), bude stastna jak blecha, uz se nemuzu dockat 🙂 Akorat jsem dneska posilala mini pozvanky. Ted cekame na mamku, uz je na ceste z letiste k nam, tak mame happy week. Lena poslu foto pokojicku, docela se mi to povedlo, trosku mi to pripomina katalog Ikea, ale co, za chvilku bude potrebovat stul, aby mohla delat ukoly a prestanou se ji libit baby vecicky, tak neni treba investovat tisice.

New...koukam, ze dekorujete a zkraslujete bydlenicko. Posli foto pro inspiraci, kdyz jsi tak sikovna. Kolik mas jeste tydnu do porodu, holka ty jsi tak aktivni 🙂

Doufam, ze uz jste vsichni zdravi a uzivate si slunicka 🙂

dadulka2000
13. apr 2010

ahojte
zase sme mali krasny slnecny den a motali sme sa po vonku a u kamosky. 😎
babky nebojte sa porodov,... moj bol rychlovka za 3.5 hod,... skoro sme nestihli do nemocky prist. a ziadne natrhnutia,... kontrakcie som len predychavala v aute a bolo to. asi ziskam titul "rodicka roka" - samotne midwife sa divili ako rychlo a lahko sa rodi. mala som to polovicu casu z prveho (7 hod) porodu. 😀

uankab
13. apr 2010

ahojte babule, tak sa zase po dlhej dobe hlasim.. boli sme doma autickom, bolo super, az na tu dlhuu cestu... trvala cca 23 hodin 😝 ... Magdalenka ju zvladla na jednotku s hviezdickou, povedala by som ze lepsie ako my, hrala sa, kopkala, rozpravala, spinkala... no fakt bola zlatucka... teraz je akurat v obdobi ked zacina lozit, tak musim na nu davat vacsi pozor, pretoze zachvilku sa presunie na iny koniec miestnosti a robi poriadky 😀
s alergiami este stale bojujeme, reaguje skoro na 80% potravin, najhorsiu mala reakciu na mrkvu po ktorej bola cela cervena 4dni a dalsi tyzden sa cistila, este doteraz ma z toho flak na krku... v zozname mame uz aj brokolicu, baby rice, kalerab, hrusku, jablcko, ... jeme toho velmi malo, nespapa viac ako 40ml, a este aj to potom vygrcka... okrem toho som skusala zavadzat do mojej stravy psenicu, vajicko a mlieko a na vsetko reagovala, tak stale dietujem...
a co je nove tu? nestiham vsetko citat ...
mona, blahozelam k davidkovi, prajem vela zdravicka, sil a mliecka 😵
moni, porodu sa neboj, kazdy je individualny, niektora ho ma rychly a bez bolesti a niektora si to odtrpi aj za ostatne 😉 ... to si nevyberies a ked budes mat babatko v naruci, v tom momente na to zabudnes 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre