Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
14. feb 2012

@zddenka no ved aj ja radsej vidim aj na zivo no tu u nas nie su take obchody lebo byvame v malinkom mestecku a najblizsie je len mother care aj to az v dalsom meste a tam taketo klasiky asi nemaju akurat tu mame jeden malinky obchodik s detskymi vecami a tam maju aj takyto klasik kocik tak snad najdes aj ty nieco v tvojom okoli a kde v uk si? my sme v letchwoth Hertfordshire aj na sk som si najprv vyhliadla v obchode a potom som sa pytala mm ze ci si ho mozem kupit a zavolala do obchodu ze ci ho maju a nech mi ho poskladaju a az potom som si ho tam isla kupit rovno aj s malou ale to uz bola vacsia tak to sa dalo len akurat prvy kocik kupujes vacsinou bez miminka

teraz idem do nextu na mensi nakup lebo sa musim komplet obliect a aj detom nejake veci len beriem len maleho a lucy do tandemu a rachel necham doma s daddym spinkat resp daddy uz spi a rachel este len ulozim tak som zvedava ze kolko toho vybavim 🙂

ritusuk
14. feb 2012

Hello, ja som tu nova; tak len kratko a strucne; porod v UK bol velmi prijemnou zalezitostou 🙂

zddenka
14. feb 2012

@vanda8, @hajtanafus dakujem za rady, baby, ste zlate 😉 a uzite si romantiku dnes

hajatanufus
14. feb 2012

@zddenka za malo neviem ci som pomohla ale tak snad ano
dakujem 🙂 no u nas romantika nehrozi kedze mm ide do nocnej 😀 ale aspon sme si dali male darceky 🙂 a inak ako sa citis? kedy mas vlastne termin ?

hajatanufus
14. feb 2012

@radlinka dakujeme aj vam podobne 🙂

zddenka
15. feb 2012

@hajatanufus asi to risknem a kupim predsa daky z netu - tam je taky vyber ako nikde, tak dufam ze neolutujem 😒
chudak tvoj muzicek, nocne musia byt riadne neprijemne ☹ ale bez penezi tazko 😖 citim sa zatial fajn, termin mam koncom aprila, takze uz sa to krati - ale okrem obcas krcov v krizoch ziadne problemy - to najhorsie som si uz odzvracala na zaciatku hihihi 😀

bambi2
15. feb 2012

ahojte, sorry ze vam sem lezem. ale mam jednu otazku, ideme dnes do uk na vikend. budem mat iba sobotu po obchodoch v Londyne a jedine bez coho by som nechcela odist, su tie take ponozky alebo ako to nazvat do gumakov HUNTER. viete mi povedat ci ich najdem vsade v kazdej obuvi alebo ci ste ich niekde videli aby som nemusela dlho hladat. aj damske aj detske... dakujem 😉

bambi2
15. feb 2012

a este som zabudla, ake mate pocasie, co mam pobalit???

andy1909
15. feb 2012

@bambi2 urcite ich nebudu mat v kazdom obchode s topankami, len v takom kde predavaju aj tie cizmy, napr. viem ze ich mavaju v obchode Schuh, A pocasie, je tu momentalne okolo 10 stupnov, takze celkom prijemne ale neviem ci nahodou cez vikend nema prsat 🙂

bambi2
15. feb 2012

@andy1909 to mi je jasne ze ich budu mat iba v obchodoch kde maju aj gumaky. ale myslela som to tak, ci tie gumaky maju v kazdom obchode kde maju topanky... fuha, tak to je super pocasie... dazd nevadi len nech neni pod nulu 😀

hajatanufus
16. feb 2012

@zddenka no ved ano asi ina moznost nie je len z toho netu a vyber je naozaj fajn 🙂 ja som bola vcera v meste poplatit nejake ucty a zistila som ze uz ten maly obchod s detskymi vecami zrusili a prestahoval sa niekam inam ale aspon som zistila ako sa vola 🙂 Mon Enfant tak kuknem ci nemaju aj internetovy obchod a dnes sme sa boli odvazit tak mame 5320g takze sme za 4 tyzdne pribrali len 600 g lebo v noci prestal papat a prespi bez papania aj 8 hodin takze si budem musiet nejak nastavit budik alebo ostat hore a dat mu v noci aspon raz papat lebo nechcem aby bol slabucky niekedy sa stava ze aj cez den je ospaly a nepyta papat tak tiez budem musiet na to davat pozor baby si pytali vzdy uz po 2 hodinach a on nic ☹ tak prajem prijemne tehulkovanie az do koca a co najrychlejsi a bezproblemovy a co najmenej bolestivy porod 🙂 aj vy sa drzte prajem pekny dnik ked sa vam male narodi tak to uz bude krasne teplucko 🙂

cimage
18. feb 2012

caute maminy, ja by som sa chcela spytat, ze co vsetko ste si brali do porodnice? Mna to caka v maji, este budeme mat nejake pripravne kurzy, ale uz by som rada zacala pomaly s pripravami, nech to nenechavam na poslednu chvilu. Pre mimco uz mame hadam vsetko, okrem kozmetiky, takze sa mozeme sustredit na porod a maminku 🙂 . Mozno poradite aj nejake veci co sa vam osvedcili a na zozname nebudu. dik za info 😉

zddenka
18. feb 2012

@hajatanufus to som este nepocula o tej znacke. bud rada ze maly spinka hehe, ale pri tretom dietatku uz asi vies kolko by mal papat 🙂 dufam veru ze ten porod dako v zdravi prezijem - a ze krasne teplucko?! ty si v nejakom inom anglicku ako ja asi 😀

hajatanufus
19. feb 2012

@zddenka my tu mame krasne uz teraz tu vzdy chodi jar o mesiac skor a ty si kde? my sme nedaleko londyna teda trosku severnejsie ale asi 60 mil co kolko ja neviem furt to zabudnem 🙂 no dnes je sice len 5 st ale predvcerom sme uz mali 11 🙂

erikovamamka
20. feb 2012

@hajatanufus Ahoj, ak vies, co tam chcu mat napisane, tak si to skus napisat do prekladaca cez Google.

cutce
23. feb 2012

@cimage DUDLIK 🙂
@hajatanufus vzdyt ho nebud, nahodou 600g za mesic je hezky, podle me bych ho nechala, vzdyt on si rekne, kdyz bude mit hlad a ten nas taky spinkal celou noc. Jen taky odpocivej, urco toho mas dost se tremi detmi 😀 😀 😀 😀 😀

saza007
23. feb 2012

@cimage urcite si zober svoj vankus. v porodnici vacsinou davaju len jeden a aj ten je tenky. a jedna vec, ktoru som mala a nevyuzila bol zupan - bolo tam priiiilis teplo, ako v liahni! 😀

cimage
23. feb 2012

Pomaly zacinam mat nervy z porodu, doteraz to bolo v pohode, ale ako sa to blizi,tak to je horsie. ostava nam 10tyzdnov ak maly dojde na cas. Pozeravate One born every minute na Channel4? Terajsie epizody su z nasej nemocnici a posledne casti maju komplikacie 😖. Na stastie to dopadlo vsetko ok 🙂.

saza007
23. feb 2012

@cimage ano, pozeravam to kazdy tyzden.veru pred par tyzdnami tam bol hrozny porod 😖 ☹ Ale nesmies to brat tak, ze aj ty budes mat urcite komplikacie, lebo je to ta ista nemocnica . Kazdy porod je iny a myslim, ze ucelom tychto serialov je ukazat prave to, ze to niekedy ide lahko a niekedy komplikovane.

hajatanufus
23. feb 2012

@cutce ano dakujem no ani ho nebudim lebo vacsinpou sa ani ja v noci nezobudim len sem tam 😀

cimage
23. feb 2012

@saza007 Ahoj,urcite nemam obavy z nemocnice, su na nu dobre ohlasy. Snazia sa ukazat rozne porody, jednoduche ale aj komplikovanejsie. Len cim sme blizsie k terminu tak by som prijala vidiet viac tie easy. Ale este mame 10tyzdnov pred sebou, vela pripravovania, nakupovania a prania 😉

radlinka
24. feb 2012

@cimage ja tiez pozeram, ked mam cas, ale nie vsetky epizody, prepasla som minulotyzdnove dvojicky. Pozeram cez PC z archivu, lebo nemam cas online ani cez channel4. Neviem ako dopadli tento tyzden, som videla len ukazky. 😖 Bud v pohode, musis mysliet pozitivne, vsetko dobre dopadne a zachvilku sa ani nenazdas a batoztek bude pri tebe. Doporucujem nesledovat a vyhybat sa sa takymto kanalom ci diskusiam. 😉

radlinka
24. feb 2012

@cimage planujes aj EPI ? 🙂

cimage
24. feb 2012

@radlinka neplanujeme, ale ako som videla, tak vela mamiciek si to rozmyslelo. Chceli by sme rodit do vody, tak snad voda pomoze.

cimage
24. feb 2012

maju v UK detsky praci prasok? Ja som si myslela, ze Fairy, je tam take babenko na nom, ale citala som si etiketu a nic tam o tom nie je, ze by bol jemnejsi k pleti, alebo speci pre deticky

radlinka
24. feb 2012

@cimage ano Fairy, pripadne ine senzitivne NON-BIO. Ja som mala Simple bol uplne super, ale ho teraz neviem zohnat, tak som presla uplne na ECOVER. http://www.ecoverdirect.com/?gclid=COeZirWRt64C...

aliza
24. feb 2012

@cimage ano, fairy je detsky prasok, je to non-bio, cize setrny k pokozke, nie je taky agresivny lebo neobsahuje enzymy a je dermatologicky testovany, na ich stranke ma dokonca schvalenie od alergologov

janina82
25. feb 2012

ahojte babule, SUUURNEEEEEEE prosim vas nema nahodou niektora z vas prelozeny do slovenciny list o start maternity grante ktore zamietli. potrebujem to poslat na sr aby videli ze mi ho zamietli tu..., ziadaju to odo mna aj v slovencine. diky moc ,velmi by mi to pomohlo.

wewus1234
28. feb 2012

ahojte maminky..dufam,ze nebude vadit,ze to pisem do tejto temy,ale nenasla som podobnu..chcela by som sa spytat,ci niektorej z vas uznali (po aprili 2011) 🙂 sure maternity grant pri druhom babatku,ked ste pri prvom nemali narok. vopred dakujem

monikac
29. feb 2012

cauky, tak uz sme zacali prikrmovat a uz mame za sebou mrkvicku, brokolicu, zemiak, sladky zemiak a zajtra ideme skusat zase 3 dni karfiol, ale chcem sa spytat kolko krat za den ste davali prikrm? ja malej zatial davam len na obed tak 3 lizicky a potom jej mliecko za tym. Myslite, ze mozem jej dat aj ovocie popludni v ten isty den ako som jej dala zeleninu na obed? Alebo v zaciatkoch mam skusat len bud zeleninu alebo ovocie tie 3 dni?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre