Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
7. okt 2009

mzuzka-mi niesme s mojim zobraty ale uz mna to niako preslo asi som mala skrat a to bolo prvy krat co som tu no uvidim
ake to bolo zistit ze cakas dvojicky?ovsem krasne ale aj pekne prekvapenie co?

mzuzka
7. okt 2009

mona v tehu a v druhej krajine su skraty pod stresom a natlakom bezna zalezitost. ja som bola hlavne prve tyzdne taka naladova, raz som chcela byt tu a rodit do vody, potom ist radsej na sr a mat klud a byt rizikovo tehu.... ked ma v robote vytocili, tak som balila kufor so slzami v ociach permanentne 😀 😀 chvilami som za vsetko plakala, chvilami zas nervila.... myslim ze to mame dovolene a odpustene. 😀 😀

dvojicky, no aj sa tesime, ze budeme mat dve deti, kedze viac tehotenstiev by som uz urcite neabsolvovala ,ale aj bojime. take no rozporuplne pocity, v zavislosti na tom ako sa momentalne citim. ale kazdopadne som sa tesila, ze konecne sa podarilo skoro po piatich rokoch. a ze dve, to v tom danom momente nebolo vobec pre mna podstatne. dochadza to az casom.

mona12071
7. okt 2009

mzazka-to urcite zvladnete no ale bude to narocne ale rodicovska laska k malinkym ti pomoze 🙂

gaby0205
8. okt 2009

ohoo nasa Zuzi zvladne vsetko, ty Zuzi tak ty si brave! ja som sa taak bala mat dovjicky a teraz by mi ani nevadilo keby som mala 😉
Slovakia kde si? ake bolo stahovanie? dufam ze mala vydrzala! ozi pytala si sa tej znamej na ten water birth?
pekny den 😉

hathor1231
8. okt 2009

Babeny,
Mam taky navrh na novu temu. Bolo by to vlastne zhrnutie (nie diskusia, nech sme stale pekne pokope v nasej osvedcenej 😀 ) hodnoteni a nasich skusenosti s porodnicami v Anglicku. Kazda by sme napisali,kde sme rodili a napisali co san am pacilo atd. Ide mi o to,aby si dievcata,co sa rozhoduju medzi porodnicami mohli vybrat aj podla nasich skusenosti…
Co tak nazov- Porodnice v Anglicku?

domi123
8. okt 2009

ahoj babeny tak uz to mam aj ja za sebou.
v pondelok to na mna prislo o 7mej vecer a o 23.25 sme boli na svete cisarskym.
maly bol otoceny zadockom.

napisem viac neskor.

loki01
8. okt 2009

domi123: gratulujuuuuu
Holky, je normalni ze mam appoitment s midwife zase az za 4 tydny?? Ja se i divala na NHS stranky a tam bylo napsane ze by uz meli byt po 2 tydnech..jak jste to mely vy?

saza007
8. okt 2009

domi 🙂 🙂 🙂 🙂
GRATULUJEM! A prajem rychle zotavenie po cisarskom. Dufam, ze sa mate fajn, nech sa dari 😵 😵

mihouk
8. okt 2009

domi veeelmi gratulujeme, nech sa dari a mliecko tvori....

loki, to je normalne, ja som mala mozno 3 tyzdne do porodu a objednavala ma po 2 tyzdnoch, az uplne na samom konci, ale to som aj tak uz nestihla... pokial nie je problem, tak ta nechaju na pokoji

magisa
8. okt 2009

domi - gratuluju k baby boy 😵 😵 hlavne zdravicko vam obema

Vedela jsi ze je maly otoceny koncem panevnim???

newyorkgirl
8. okt 2009

teda dalsie babenko domi tak GRATULUJEME 😵 😵 😵

ja tiez stale cakam kedy ma midwife zavola na prvy appointment zatial okrem toho zaludka a unavy celkom v poho tak dufam ze je vsetko ako ma byt 🙂

kvietocek7
8. okt 2009

domi pripajame sa a GRATULUJEMEEEE!!! zelame vsetko dobre 🙂

gaby0205
9. okt 2009

domi gratulujeme k baby boy 😀 krasne meno si vybrala 😉 tak nam potom napis viac o tvojom porode, zaujimalo by nas to 🙂 pekny den kocky

peppapig
9. okt 2009

domi, i my se pridavame ke gratulantum 🙂 Uzivej si detatko mamino

domi123
9. okt 2009

ahojte babenky

dakujeme pekne.

prva noc celkom dobra buvkali sme od 20 do 1.30 rana bez placu.
napisem cely porod troska neskor.

pridavam nejake fotky

uankab
9. okt 2009

ahote, domi blahozelam 😵 ... dalsie babetko na svete 😉 ... Kristianko je krasnucky, tiez ma take baculate licka ako nasa malinka 😉

hathor, podla mna super napad, pretoze ak by niekto chcel citat tuto diskusiu, tak to sa teda namaka a pritom tu nepiseme, ze kde sme rodili a tak...

my sa este stale trapime s mlieckom, dnes rano som sa zobudila a bolel ma zasa prsnik 😖 ... annag mi zvysila kojenie na 8 hodin z jedneho a potom z druheho, to mi aj prsia roztrhne.. a malinku vcera cely den bolelo brusko 😖 , dala som jej espumisan, myslim ze trosku zabral, dnes je uz lepsie...

pridala som fotecky z posledneho vyletu 🙂

mzuzka
9. okt 2009

ahojte, domi gratulujem k malinkemu, je naoaj krasny. terazsi oddychni a uzi. to ze si rodila cisarskym, momentalne mna velmi zaujima, tak sa uz tesim na tvoj prispevok, ked ti bude lepsie a budes mat chut.

ktvie ci aj slovakia to uz nahodou nema za sebou, pred tyzdnom mala niake bolesti a od vtedy sa neozvala 😒

hathot naozaj perfektny napad, a mozno by aj bolo dobre popisat niektore postupy pocas tehu, pretoze i to dost niektore maminky stresuje, ked nevedia ci je normalne mat appoitment o 4 tyzdne, ci o 2 a pod.

mozno by sa to dalo rozsirit na temu - UK- zhrnutie od tehu po porod

peppapig
9. okt 2009

Domi, uankab mate krasne miminecka, hnedka jsem kukla fotky 🙂 Nasi papulce tahne na 30 mesicu, takze uz zadne cute nemluvne 😀

uankab, muzu se zeptat cim presne fotite, krasna kvalita fotek, diky

peppapig
9. okt 2009

Jaj holky uz mate nektera manii zvanou Vanoce. Ja vam nikdy nekupuju darky ani nic s Vanocema spolecneho do cca 2 tydny pred stedrym dnem, ale letos me to asi chytlo driv. Uz jsem nasi slecince koupila super piano v ELC...docela se zacinam tesit na vanocni cas 😅

hathor1231
9. okt 2009

hallo.
tak tema uz existuje 😉 cakame len na vase skusenosti... vola sa Porodnice v Anglicku (ich hodnotenie)
prebrala sa mi mala,tak som vyhnala ocinka 😀 nech si uzijeeee 😉

pepp,ja hladam na poslednu chvilku,tak so vsetkym... ak kupim nieco skor,tak to odovzdam skor a pod stromcekom neostane skoro nic... prosto sa tesim,kedy to darujem 😅
my mame najkrajsi darcek uz pri sebe 😵 v pondelok mame 3.mesiacik! ale to letiii 😅

domi,aj my gratulujeme 😀 sa nam to tu rozrasta 😀 teraz ma najblizsie slovakia 😕 😀

mzuzka
9. okt 2009

no u mna je to zas tak, ze ja kupujem darceky po troske uz pomaly od leta, kdekade ich poschovavam a potom este vo februari nachadzam 😀

domi123
9. okt 2009

ahoj babeny,tak mam teraz troska casu tak napisem par infosiek.takze v pondelok o 7mej mi odtiekla plodova voda a bolesti som zacala citit,vsetko mi to slo na krize.potom som zacala mat kontrakcie kazdych 10minut a o 9tej uz kazdych 5minut.volali sme do nemocnice a tam ze mame prist.tak o 10tej sme tam boli cakali sme asi 15minut kym ma vysetrili.prva midwife si nebola ista,ta hned ze nieco nieje v poriadku tak zavolala dalsiu a ta potvrdila ze je otoceny zadkom.hned ze cisarsky,tak kym ma prichystali tak som si pytala nejake lieky ale dali mi len plyn a z toho som hned zvracala.bolesti uz boli neznesitelne a vobec som nebola otvorena.tak o 11tej ma previezli na salu,pripadala som si jak v seriali ordinacia v ruzovej zahrade,no jedno.dali mi epidural do chrbta a o 23.20 zacali a uz mi len gratulovala doktorka a potom sme uz poculi aj maleho.hned ked ho umyli ho nam dali,vlastne ocinovi a oni sa sli zmerat a mna este zasili a potom som uz bola len z malym stale.

slovakia13
10. okt 2009

ahoooj
tak ja vobec nic nestiham ,doteraz sme kladli koberce a montovali nabytok a vsade je strasny bordeeeeeel!baby tak jak neporodim teraz .....
a budem asi bez netu pokial si vsetko nezorganizujem 😝
nabuduci tyzden mi budu montovat kuchynu ,dufam ,ze to urobia za jeden den 😠 ale ak im to bude trvat tolko co malovanie,tak to bude na tyzden!
uz sa aj prestavam vytesovat a chyta ma pekna depka ☹ nech uz je vsetko ready
gaby
ta kolegyna rodila do vody 2 roky dozadu a ze v podstate ani nemala ziadne bolesti ,porod bol strasne rychly bezstresovy....jej skusenost je ok
ale kamoska z sk ma opacnu skusenost,nemohla si najst polohu a nakoniec to vzdala a rodila klasicky....asi to je o tom ,ze kazda sme uplne ina a pri porode do vody nie je epiduralka a musis byt na 100% ok
este do nedele som na nete a potom uz iba cez mobil ,hodim info ako sme s malinkou 😉

slovakia13
10. okt 2009

domi
velke gratulacie 😉 😉 😉

domi123
10. okt 2009

slovakia - tak to ti nezavidim,len sa prosim setri.
kaslat na neporiadok hlavne ty bud kludna.drz sa a good luck

mzuzka
10. okt 2009

slovakia ahoj, ja uz som myslela, ci si neni nahodou aj po porode skor, ked si sa dlho neozyvala a ty prijemne povinnosti....

domi ja dakujem za info o cisarskom, ale ja musim mat v celkovej anesteze, nemozu mi dat epidural 😒 a ako dlho budes v nemocke? resp si bola? a kedy vyberaju stehy?

eviska83
10. okt 2009

Ahojte
Domi- velke gratulacie 🙂 🙂 🙂 🙂
Dlho som sa tu neukazala- boli sme doma na 2 tyzdne- vsetci sme si to riadne uzili- hlavne to cestovanie 😝 😝 😝 to bola riadna fuska - ale zvladli sme to
slovakia- len odpocivaj- asi to nieje lahke ale skus sa prinutit 😒
mzuzka- preco nemoze byt epidural?mas neake zdrv.problemy?

wild.horses
10. okt 2009

domi-gratulujeme.
my to cestovanie uz tiez mame fajn za sebou. takto pred tyzdnom sme este boli na ceste 😀
som straaasne hladna. stavba by mala byt dokoncena buduci tyzsden, kuchyna je uplne hola. dnes este burame kus steny na double sided stove... zozieram hocico len nech sa mi to dostane pod nos 😀

domi123
10. okt 2009

mzuzka - ahoj tak ja som bola v nemocnici od pondelka ale to sa uz vlastne nepocita lebo sme sli na noc takze od utorka do stvrtka.
mna uz sili takou nitkou co sa strebe do organizmu takze nebudu nic vyberat.
a ty mas nejaky problem ze nemozes mat epidural?

eviska83 - dakujeme,takze zas spat?

wild.horses - dakujeme

baby chcem sa opytat na health visitor co to je zac? ako ako casto ju budem vydavat?dakujem

mzuzka
10. okt 2009

ahojte, no ja mam operovanu chrbticu prave v casti ,kde sa dava epidural. kvoli tej chrbtici, resp. poskodenej mieche nemozem mat ani klasicky porod, aby mi tie porodne tlaky nesposobili pretrhnutie miechy a trvale ochrnutie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre