Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
21. dec 2009

hathor nestrachuj sa ..cim bude starsia tym bude spat menej pocas dna..moj tiez takto zvykol..ze 30min max..potom sa to zmenilo a zase hodinku po 3 ci 2krat a teraz spi tiez iba 30min niekedy potiahne az 1.5hodiny a to sa cudujeeeem. 😀

hathor1231
21. dec 2009

ja sa nestrachujem, ale vies ako spiace dite,dobre dite 😀 😀 😀
ale uz tu mame tatika,ten je na spinkanie ako stvoreny,proste malu dokaze uspat za chvilku a mne to trva ako lac...sra... 😕 😀

catherine2505
21. dec 2009

hathor a nejdu jej zuby ked je taka nepokojna aeste ju aj prehana?Sorry ale nemam precitane vsetky prispevky tak neviem o co bezi,ale je to jedna z moznosti.Skus jej len tak pomasirovat dasna a uvidis ci bude kludnejsia,ak ano tak mas jasnu diagnozu a ak nie tak uz iba zostava GP sarlatan a tam uvidis 😝

hathor1231
21. dec 2009

catherine, my sme u sarlatana skoro vkuse, ono toho je viacej,nielen zubky (uz mame jeden), po sviatkoch ideme ku pediatrovi,tak sned nieco poriesi 😉
a dopln si udaje o mimci 😉 az vieme 😉 ak to nie je tajomstvo 😀 😕

catherine2505
21. dec 2009

tak nech to dobre dopadne 😉

jasne ze moje babies nie su tajomstvo 🙂 ,mam 6-rocneho syna Nicolasa a skoro 3 mesacnu dcerku Chiaru 😵
Ale mame jeden problem a to ze jej od narodenia stale hnisa ocko,uz 2krat jej robili testy a diagnoza:vraj to je nebakterialneho povodu tak je to ok ☹ a cez ocko niekedy ani nevidi a ani ho neotvori.Tiez sa tesim n Sk a uvidime co nam povie nasa detska lekarka 😉

rimmel
21. dec 2009

cat moj to tiez ma resp ma to od narodenia, ten ocny kanalik nema dostatocne vyvinuty tak vsetko leze von...zevraj by to malo do roka prejst, vyvinut sa a ak nie, budu to prepichovat..ale uz to ma lepsie ako ked bol malinky, fakt sa mu to ocko furt lepilo, ked sa vzdy zobudil musela som mu otvarat oko 😀 modlime sa aby to fakt preslo samo nakolko to na prepichovanie ho budu musiet uspat a to sa mi moc nepaci. 😒

a cat manzel je tiez slovak? ci brit? ci inej narodnosti? 🙂 a kde zijete? tolko otazok coo? to mas zato ze sa sa sem vcirla 😀 😀 😉 😉 😉 😉

rimmel
21. dec 2009

a este pridam, moj to nikdy nemal zapalene ci cervene ci tak..len mu z ocka tecie no.

catherine2505
21. dec 2009

hi rim,tak my sme slovaci ako repa 😀 a zijeme v Andoveri,juh angl.

a to o tom ocku ti povedal nejaky GP?lebo ja som teraz patrala na nete a mamicky ktore s tym mali skusenosti hovorili o tom ze je lepsie to preplachnut ked babo este melicke a nestresuje ho to tak ako ked je starsie,take rocne babo si vie toho vela zapamatat.
ozaj,na SK sa deti pri tom neuspavaju,vraj to trva asi tak 2min,tak uvidim 🙂,a tiez to nemame cervene....len to stale tecie

rimmel
21. dec 2009

ano povedalo mi to viacero GP 😉 no neviem ako to babatku prepichuju za "ziva" co ked sa mikne alebo co a ma po oku 😕 tu sa radsej caka, lebo naozaj vacsine deti sa to upravi..je iba male percento ze nie, takze zbytocne prepichovat skorej ako ked je naozaj potrebne. treba to masirovat a denne vodickou a vatou pretierat, ja pouzivam baby wipes 😝 😀

catherine2505
21. dec 2009

ja pomaly cely den nerobim nic ine len premyvam ocko a sedim na modrom konikovi 😀
ale jevelmi komicke ked chuda na mna zmurka jednym ockom a to druhe nie a nie otvorit,hlavne rano ☹ ,neviem ci mamplakat alebo sa smiat 🙂

rimmel
21. dec 2009

smiat! 😀 neboj takto hrozne to nebude dlho, moj tiez takto to mal a teraz iba malokedy mozno raz za 2tyzdne sa mu zalepi a pretieram mozno raz , dvakrat denne 😉

catherine2505
21. dec 2009

tak mi to potierame castejsie lebo to ocko je fakt stale zalepene,ale uvidime mozno sa to casom fakt zlepsi tak ako ty hovoris, 🙂

rimmel
21. dec 2009

som si ista 🙂

wild.horses
21. dec 2009

ahojte,
no, na party sme boli 20mins. Nepacil sa mu hluk v pube a vyskot deti, ach jaj. Cestou domov sme stretli deda mraza 😀
tak nam sused doniesol darcek, co pre maleho dedo mraz doniesol. dostali sme darceky pre maleho od vsetkych susedov, skoda ze mame len styroch 😀 😀
mala som kreativnu chvilku, tak malujem. 😉 niet nad vlastnorucne robene darceky 😀
zajtra ideme dokupit farbu a v strdu opat do nemocnice. verim, ze bude vsetko ok a stravime tam maximalne 5 minut 😝

catherine2505... s tym ockom moc neporadim. no ak je to zalepene a nie bakteriologickeho alebo virusoveho povodu bez vytoku, skusila by som kvapky. vyplavuju totiz pripadne ciastocky omnoho lepsie. mast tam ostava a ''lepi'' to tam. drzim palce, nech to nie je nic vazne a na slovensku vam to potvrdia a pripadne predpisu nejaku dobru medicinu 😉
pekny vecer zelame.
pa.s.

catherine2505
21. dec 2009

wild dik za radu,no uvidime co prinesie cas,mozno je to fakt tak ako hovori rimmel a cas vsetko zahoji,nechame sa prekvapit,zatim pa pekny vecer vsetkym 🙂

slovakia13
21. dec 2009

caute cukrarky 😀 😵 uz vsetko napecene? 😀

baby prisla som na uuuuzasnu vec,ked malu hodim na brusko vzdy do 5min zalomi 😀 spi uz 3.hod 😉
dnes sme boli v meste a klasika rev v kociku 😔 7.1 ideme k GP na kontrolu a ja uz teraz stresujem ako sa tam dostaneme ked kocik vooobec nemusime 😅

mihouk
21. dec 2009

Slovakia no super, nas maly tiez na brusku spal dlhsie a kvalitnejsie ako na chrbte, teraz nespi skoro vobec. S tym kocikom, mala problem aj moja svagrina, synovec tam iba reval a reval, ludia na nu normalne pozerali na ulici a potom vymenila kocik a teraz sa tam vozi ako pan kral. Skus vyskusat iny kocik od nejakej kamosky, mozno sa jej tento nepaci, stoji to za pokus, lebo ked si predstavis ako dlho ho budes este pouzivat... vela stastia.
PS Mia je kraaaaaasna!!!

saza007
22. dec 2009

Catherine,

nasemu malemu tiez dlho po porode hnisalo ocko. HV nam poradila vytierat s cotton wool a prevarenou vodou - ale poriadne studenou! Tak sme dali velky pohar s prevarenou (ochladenou) vodou do chladnicky, zakryli cling filmom a vytierali tak ocko par dni. Zmizlo mu to veeelmi rychlo. Vyskusaj, ak to nepomoze tak urcite neuskodi.

kvietocek7
22. dec 2009

catherine- ten tvoj problem sme mali tiez a presne ako hovori saza pretierala som ocko s cotton wool ale este potom som kvapla materske mliecko a fakt ucinok ako sa patri. Ked sa to z casu na z casu na cas objavi proces zopakujeme a je po probleme. Inac uz to nemavame take hnisave ako z prvoti. Tiez viem ze kamoskinemu syncekovi preplachovali ocne kanaliky ale on uz potreboval lekarsky zakrok

vcera napadlo tolko snehu ze sme v nasej zahradke stavali snehuliaka 😀 neskor skusim pridat foto
zelam pekny den uz sa nam zvianocujeee 😀 😀

hathor1231
22. dec 2009

cauky🙂

cat, tak aj ocko sme mali zahnisane. ukazala som to midwife a vraj to bolo z vetra, to mala asi 2t. tiez cotton wool a prevarenu vodu. ale ja som jej to vzdy pri kojeni ostriekala MM 😕 😀 ten hnis to `rozleptalo` rychlejsie ako voda a aj z ocka jej to potom pekne vytieklo. ja som to skusila lebo segra mala pred par rokmi tiez zapalene oko a kamaratka jej poradila aby si dala MM od nej a preslo jej to po par pouzitiach...

slovakia,a neskusila si jej dat nieco pod hlavku,nech nelezi na uplne rovnom? moja mala tiez velmi nechcela byt v kociku,potom to preslo a bolo dobre 😉
a s tymbruskom vam to snad vydrzi,presne ako mihouk,aj mala to mala rada a teraz na brusku spinka len v noci,inak sa pozera okolo seba,snazi sa vidiet zaseba. cez den tak nespi. ked bola malinka,na brusku mi prespala aj 8h 😕 super,nie 😅 dneska nadranom som ju dala spinkat na brusko a potom sa prebudim a ona nacapena na tyckach,sa prevratila na chrbatik 😀

VCERA SOM NASLA DRUHY ZUBOK 😵 😵 😵

rimmel
22. dec 2009

baby ja by som sa asi bala nechat babatko na brusku 😅

jee super hat druhy zubok vonku! 🙂 🙂

catherine2505
22. dec 2009

hat,tak tie problemy mate fakt asi zo zubkou.Teraz ked ten druhy je uz von tak sa vam asi vsetko zase na cas vylepsi 😉

Baby dik za rady ohladom toho ocka,ale ja patrim medzi madzi velmi male mnozstvo matiek,ktorym sa zblaznia hormony a materske mlieko vobec nedostane.Takze to ocko iba premyvame prevarenou vodou a vatickami(vysledok ziadny).Skusala som aj harmancek a ocianku,ale tiez 0bodov.Takze nam asi nezostava nic ine len vydrzat do februara,navstivit nasich odbornikov a podla toho sa zariadit.No vkazdom pripade dakujem za cenne rady 🙂 😉

slovakia13
22. dec 2009

hathor
gratulujem k zubkom 😀 mala uz musi kusat pri kojeni 😀 😀 😀
mihouk
keby to bolo take jednoduche vymenit kocik 😒 sice nebol drahy,ale ani lacny ,este pockam a mozno si zvykne
kvietocek
snehuliaka zavidim,my ziadny sneh....
wild
aj ja chcem link.....please

my s ockom nastastie problem nemame ,ale zato sa strasne supeme ale ,ze je to ok 🙂 aspon midwaife povedala
baby ,tak dnes som isla robit nakup v tescu cez net-inak sa nakupovat pri malej neda a volny termin na donasku az 29.12 😠 skoro ma porazilo 😖 este ,ze mame nejake zasoby

saza007
22. dec 2009

catherine - a skusila si tu prevarenu vodu poriadne vychladit? Ja som mu to tiez najprv vytierala len takou letnou vodou - a nic. Az ked som to dala do chladnicky, tak to zabralo.

rimmel
22. dec 2009

slovakia ja tiez uz iba cez net nakupujem hoci nie uplne vsetko..ale v asde 🙂 a tiez donaska ze az dnes! A to som objednavala v sobotu 😠

hathor1231
22. dec 2009

necudujte sa, my sme boli vcera v asde, ludi a ludi!!!!!!!!!!!! hruuuza 🙄

slovakia,nekuse,uz len to by mi chybalo 😅

ako vam zacali babusa cgytat hracky 😕 mala chyta len niektorymi prstekmi,nie celou rucickou 😕 a nenacahuje sa,ak je to poruke,tak do toho max buchne ale nechyti 😕

hathor1231
22. dec 2009

rimm,aj ja osm sa bala az ked mi kamoska,co ma prem.baby povedala,ze ich tak davali aj v inkubatore,vraj tak lepsie dychaju. prvykrat spinkala na brusku az ked mala cez mesiac 😅 som sa bala,ze sa zadusi 😅

rimmel
22. dec 2009

ale v inkubatore ich tak davali lebo oni ich mali napojdene na masiny a vedeli by ak by babatko nahodou prestalo dychat 😉 mojho tak dali ked bol v nemocnici a vygrckaval mliecko a to ho museli znova na masinu napojit..

hat ja uz si nepamatam ako zacal...asi tak podobne ako tvoja 😀 teraz by svinak chmatal vsetko ..uplne vsetko co sa mu dostane pod nos 😀 😀

loki01
22. dec 2009

ahoj baby, mame jakousi vyrazku na nozickach a trochu na rucickach. takove cervene puntiky a bledsim stredem..nevite nekdo co to je? Jinak je maly ok, nic mu neni, teplotu nema, ani ho to neboli nebo nesvedi...

catherine2505
22. dec 2009

saza ja mam tu vodu takej izbovej teploty,nie je ani tepla ale ani uplne studena.Tak ja to teda skusim dat do tej chladnecky a uvidim ci sa v priebuhu niekolkych dni nieco zmeni,urcite podam potom info 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre