Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

uankab
27. máj 2010

elixia, dakujeme 😵 .. na Magdalenke sme sa zhodli hned, na chlapcovi nie velmi 😉
my sme zavinovacku vobec nepouzivali...
baby aj vase deticky sa plazili, ci hned stvornozkovali? magdalenka sa na 4 postavi, pohupa zadockom, vysali sa tak, ale ked ide dopredu tak sa plazi ako partizan 😀 ... a najviac ju zaujimaju predlzovacky, zastrcky, telefony, no katastrofa... aj teraz mi lezie pod stolik a uz dotahuje kable 😝

saza007
27. máj 2010

@uankab - nas J sa plazi ako partizan asi mesiac, cim dalej tym rychlejsie 😅 Uz sa aj dlho stavia na 4, ale posledne dni zacal uz aj trosku stvornozkvat - spravi tri male 'krociky', zvali sa na brusko a dalej sa plazi. No a tiez technicky typ - telefon, televizor, ovladace... a schody ho tiez velmi lakaju 🙄

uankab
27. máj 2010

saza, my sme na schody museli namontovat branicku, inak by nam spadla dole... a magdalenka je tiez ako raketa, ked ju nieco zaujme, tak uz tam je, ani nestiham sledovat 😀
ako ekzemik? zlepsil sa vam uz?

mihouk
27. máj 2010

@hathor1231, mna osobne neotravujes,len kukam kde na to chodis, je mile si nieco zaujimave precitat a nemusis to hladat.

newyorkgirl
27. máj 2010

@etuska veru krasna vybavicka ake su farebne 😵 do tych sa bude cikaaaat 😀
baby chcem sa opytat, sme sa v inej teme bavili s babami o chlapcoch a pipikoch.... jedna ma na SK teraz taku skusenost blbu s urologom, co malemu rocnemu stiahol uplne predkozku, lebo tam mal nejaky maz alebo nieco... co odporucaju tuna lekari robit? niekto vraj tvrdi od narodenia troska stahovat, niekto ze do 2 rokov nestahovat... a dost ludi sa tomu urologovi nakoniec co citam nevyhne a bolestivemu zakroku, to ma teda vobec nelaka... som bola rada, ze nemame babu, ze nemusime plakat pri nausnickach a teraz toto, tak neviem... dufam, ze tuna maju lepsi pristup k tomu, hoci neviem pri tom zdravotnictve, tak babule co mate chlapcov piste skusenosti s GP alebo HV, pozeraju to, alebo radia cosi? 😕

newyorkgirl
27. máj 2010

monika.c, vam sa ako dari ak citas? nasa mamina uz sedi v lietadle prave, jaaaj aj slzicka mi veru vybehla dneska, ako mi prislo luto, ze uz ide domov a nemoze zostat dlhsie s nami a uzivat si vnucence... ☹ muzik ma sice dovcu teraz 2 tyzdne, ale tak mama je mama 😵

elixia
27. máj 2010

Tak ja zatial skusenost nemam,ani neviem ako je to tu v UK,ale docitala som sa,ze predkozka sa postupne uvolnuje sama a netreba ju nasilim stahovat...ked sa postupne zacne sama oddelovat,tak stahovat vzdy len tolko,kolko sa da,nikdy nie nasilu. A ten maz co sa tvori,je vlastne na ochranu pipika, nie je to nic patologicke...Tak neviem ake mate skusenosti, rada sa necham poucit,kedze aj nas to caka 😀
Popri tom ma napadlo,ze aj u nas sa uz upusta od osetrovania pupceka liehom...tiez neviem ako to funguje tu v UK...

newyorkgirl
27. máj 2010

@elixia tuna co viem pupcek len vodou... ja som si prave lieh nechala poslat od mamy a veru odpadol nam az 8my den teraz v utorok a nemal to zrovna pekne takze mu to 2x cistim rano - vecer tym liehom, zajtra ideme na vazenie a kontrolu, tak sa na to opytam, ma ho taky vystupeny a stale kusok chrasticky na nom, tak neviem, ja si pri Nikolke vobec ludia nepamatam aky mala pupcek, lebo s nim teda problem nebol ziadny, mala ho pekny a sme ho cistili liehom od zaciatku, ale teraz nechali malemu tu snuru dost dlhu a to dlhsie trvalo kym vyschla a odpadla... 😖

newyorkgirl
27. máj 2010

inak ten lieh som si preto nachystala, lebo tie pupceky v UK su nejake zakliate, dost tu s tym babenka maju problemy...

hathor1231
27. máj 2010

aha,co som niki naucila 😀 nestratiii sa 😀

miho, uz som sa bala,ze dopadnem ako rimm a vystvete ma 😀 😀 😀

elixia
27. máj 2010

Dobre vediet,este mam cas,ale tiez si ho asi len zo SK dam doniest..

Hathor,uzasna fotka 🙂

etuska
27. máj 2010

@hathor1231
nadherna fotecka 🙂
@newyorkgirl
no ja som zatazena na farebne plienocky 🙂 vacsinu bielych/nebielenych co mam tak su z bazaru-alebo aj tie Tots Bots farebne su uz sice sprane,ale boli za super cenu-tusim nejakych 12libier za 10ks-tak nekup to 😀

newyorkgirl
27. máj 2010

my o pupceku.... rozbalila som maleho po spanku a pupcek zaliaty krvou, poriadne ma to vystrasilo, ved odpadol pred 2 dnami...midwife povedala ze je to normalne mam dat cotton wool a ked neprestane krvacat, tak volat spat... nastastie uz mu to nekrvaca zatial, tak zajtra som zvedava co midwife na to na kontrole... som z toho nervozna lebo to ma skryte pod bodyckami a overalom, co ho budem teraz vyzliekat a checkovat? 😖 ach pupceky nase...

etuska
27. máj 2010

@newyorkgirl 😒
chuda Riško 😒 -hadam to bude Ok

newyorkgirl
27. máj 2010

@etuska no dufam... som ho pod dekou nechala troska rozopnuteho tak vyzera ze to prestalo krvacat, ale dnes je taky spavy az mi to je divne 😀 aj prsia sa mi nalievaju a on si buvka... ale je pravda ze vcera bol dost hore a na cicke stale pre zmenu... kazdy den je iny... 🙂
ty sa stale drzkas, ale vsak ked vravis ze este mas cas do terminu.... mne to ani nepride, brucho sa mi dost rychlo scvrklo, ked porovnam s prvou teda...

monika.c
27. máj 2010

ahojte baby,my mame dnes nejaky nespavy den 😒 dufam,ze aspon noc bude dobra 🙂 dnes sme sa boli prevazit a mame uz 41OO g,taka som rada,lebo posledne 2 dni nejako grckame,ale asi to bude z toho,ze vela vyiahne,budem to musiet posledovat 😉
new,to je skoda,ze mamina uz odisla,my mame este tyzden tu nasu tu a potom teda neviem,ako to zosuladim s Lukym,hlavne to vstavanie a chodenie do skoly 😒 no budeme to musiet nejako zvladnut,ty aj ja,nic ine nam neostava 😝
ja som skusala volat do milton keynes kvoli appostile,ale som sa nedovolala,len zvonilo a zvonilo,hadam 1Omin.a nic,stranka je www.fco.gov.uk/legalisation,myslim,ze ju tu uz niekto daval,ja sa tam chystam osobne,ale kedy,to este neviem,este sa bojim dat sama na tak dlhu cestu,ked ma ta kostrc este omina 😒

@etuska aj ja idem latkovat,plienky mam nakupene,uz len zacat 😅

monika.c
27. máj 2010

a este som zabudla k tomu pupceku,aj nam odpadol az na 8 den a tiez sa mi nepacil,ostalo jej tam trcat taky kusok,az som sa zlakla,co to je,ale jej to cistim liehom 2x denne a teraz to uz ma lepsie 🙂 asi su tie pupky tu v uk fakt zakliate a sa mi zda,ze je aj nejaky vasci ako mal luky,mne sa zda,ze na sk ho podviazu aj tesne pri pupku a odpadol nam este v porodnici,myslim na 4 alebo 5 den a luky ma pupok fakt pekny,no dufam,ze aj laurinkin bude pekny 😕

z_vesela
27. máj 2010

Ahojte kocky...

no nad tymi latkovymi rozmyslam aj ja- etuska kde si ich nakupila? Hoci ja som rozmyslala kupit tie slovenske a pouzivat postlylky...ako ja to s tymy co mas ty? planujes na to dat este dalsiu plienku aby babo bolo zabalene nasiroko?

nejako ma pobolieva brucho - tak neviem ci su to tie cvicne kontrakcie,ked mi to zacalo teraz....pride a odide..a to som sa pysila ze neviem co je to tvrdnutie brucha... 😖

hm...takze lieh si treba doniest z domu? tu ho kupit sa neda?

etuska
27. máj 2010

@newyorkgirl
no vidis ako ten cas leti-nedavno sme to tu prezivali s tebou a uz mas Riška pri sebe 🙂 Ja si to ani neviem predstabit-opat sa starat o take babenko-hlavne ked Miška bude mat v lete 6 rokov-uz som si od takych mrnuskov odvykla 😅
@monika.c
ake plienocky mas nakupene?
ja chcem na novoska pouzivat najma stvorce(kedze rychlo schnu) a od kamosky mam pozicane Baby Lucy S+tu som si dokupila v bazari Tots Bots+Little lamb 🙂

etuska
27. máj 2010

@z_vesela
posli mi v IP mailik a ja ti poslem nejake svoje poznamky,kt. som si robila pri citani temy o latkovkach

mihouk
27. máj 2010

@hathor1231, neveriiiiiiiiiiiim Niki sa uplne zmenila, uz je to velka baba, Maxis posiela pusinku 😉 A Rim ako som citala sa vystvala sama a teba si nedame.

@newyorkgirl, babatkam chlapcom sa predkozka neda stiahnut, asi do 6mes aj neskor. Pytala som sa HV ale tu u nas su uplne truby a nic nevedia. My co robime je, ked ho kupem, tak mu ho len tak mezdi prstami posulam a umyjem, jemu sa uz da stiahnut, ale nie vzdy, ked to ide tak pohoda, ked nie, tak to necham tak. Nejak z toho vedu nerobime a vsetko vizera byt na poriadku. Nezabudni mu kontrlolovat gulky, lebo nasmu trochu ubiehala,ja ju vzdy nahmatam a dam na miesto , tiez to nie je big deal, ale nech su veci na poriadku a nebude problem v buducnosti. Tak to asi vsetko, dufam ze to pomoze. Inak je sranda, ako si musime osvojit starostlivost o pipikov, mne to vsetko mm vysvetlil, najprv sa rehotal, ale ved odkial to mame vediet... 😀

Co sa tyka pupikov, tak nasmu odpadol na 4ty den, v nemocke mi hovorili ze si to nemam nejak velmi vsimat, iba ak cistou vodou okolo umyt a tak aj bolo. Hovorili sice, ze bude mat vypuceny pupcok, ale ma ho uplne normaly. Svagrina svojmu liehovala a cistila a co ja viem co este a on ho mal skoro 2 tyzdne.

mihouk
27. máj 2010

@klapinka, tvar nic moc, ale chutili dobre, dakujem za recept 😀

etuska
27. máj 2010

@mihouk
no veru-ako mame vediet ako sa starat o pipikov 😀
Moja sesterka je buduca urologicka-tak sa na to opytam 😅

elixia
27. máj 2010

@mihouk mnaaaam,posli jeden 😀 No cez vikend budu aj u nas,lebo sa uslintam..

Ved to,ako mame vediet co s pipikmi? S velkymi si poradime,ale co s takym malym??? 🙂 U nas v rodine same baby 😀 Ale zas,velka veda to byt nemoze..tiez musim muza vyspovedat,snad o tom bude vediet viac ako ja.

etuska
27. máj 2010

kočky-"latkarky"
Teraz je akcia v casaku Pregnancy and birth(str.11)-staci len poslat sek na sumu 3.95libier(co je postovne a balne) a poslu ti Bum Genius All in One zadara-ale treba to poslat do 31.5-a ja som na to zabudla-musim to zajtra vybavit.

Predtym bol zase kupon tusim v marcovom a aprilovom cisle "Mother and baby" na plienocku Little Lamb-to som len poslala svoje udaje a vsetko mi prislo zdarma-tam sa ani postovne neplatilo.

etuska
27. máj 2010

no idem uz fakt do tej vane 😀
@mihouk
hmmm-a o tejto fotke sa mi bude snivat-mnam 😝 😀

newyorkgirl
27. máj 2010

monika no ten pupcek presne ako pises, na SK to robia kratsie a rychlejsie to tym padom aj vyschne aj odpadne.. uvidime co zajtra povedia na kontrole a aj kolko vazime, dufam, ze priberame, ked tak cucka 🙂
som tu zacala pipikovsku debatku 😎 gulky to neviem ze by ich bolo treba namiesto davat, viem, ze zvyknu hore vybiehat, ale co s tym... ja som muza tiez nevyspovedala este, pred chvilkou len prisiel z letiska 😀 bru nocku idem nasho PUPIKA skor sledovat, ked ten bude OK, potom sa bude kupkat a sledovat PIPIK 😀 😔

saza007
28. máj 2010

@uankab ekzem pred dvomi tyzdnami uuuplne zmizol, sam od seba, teraz sa mu zase ukazal jeden patch pod kolienkom - asi kvoli tomu, ze idu zubky a je prechladnuty. Ale nestracam nadej 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre