Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
13. júl 2010

@saza007 🙂

cutce
13. júl 2010

ja bych taky mohla dorazit vlakem, mam to asi kolem 50 minut na London Bridge 🙂

mona12071
13. júl 2010

@cutce no super tak dalsia a kto este? 😅

smajka
13. júl 2010

ahojte-ja som tiez z londyna- north west, bushey pri watforde. pridala by som sa na stretko. pracujem vsak a tak ked sa dohodnete na nejakom datume, dala by som vam vediet ci mi to vyhovuje.
mona12071 - dakujem za privitanie, hounslov viem kde sa nachadza. viezla som zoparkrat znamu na heathrow. nechodievate nahodou niekto do west hampstead do cesko-slov restauracie? myslim ze je to celkom dobre miesto na stretko, ale je to len moj navrh, nemusi byt. viem ze sa tam uz nejake holky predtym stretavali. 🙂))))))))))
prajem vsetkym pekny dnik!

mona12071
13. júl 2010

@smajka no stretko by tam bolo super ale kyby niektore prisli vlakom a este tuto restauraciu hladat a cestovat tak by sa im asi nechcelo myslim ze naj je London Bridge nakolko je to spoj vsetkych vlakov a potom by sme sa uz rozhodli kam ist 😉

veronika2108
13. júl 2010

@saza007 tak to nie si az tak daleko nie? 🙂

veronika2108
13. júl 2010

@mona12071 naozaj som nevedela, ze je to len polhodna autom 😕 🙂 , ja nesoferujem 😅 🙄 , aspon zatial nie, ale uz by som mohla 😵

uankab
13. júl 2010

ahooojte, zdravim z rodneho slovenska 😉 ... dovolenku si uzivame, aj ked tu je fakt ze horuuco, kazdy den vyse 35 stupnov, no tusim zamzrneme ked prideme spat... letime vo stvrtok, musim zacat balit, jaj tak sa mi nechce.. ale zase sa celkom tesime uz na tatika, hlavne malinka... 😉
inak je z nej velky sinter, vsade sa liepa, stavia, pomalicky zacina chodit, budeme jej musiet kupit topanocky ked sa vratime... s papanim skoro ziadne pokroky, vyhadzuje sa z vacsiny veci 😖 ...
naucnicky sme prepichovali doma, ked mala 4,5 mesiaca a bolo to v pohode, neplakala velmi... v anglicku to asi nema zmysel riesit...
kedy a kde planujete stretko? my sme asi juzne od londyna, hodinu vlakom... 😉

radlinka
13. júl 2010

Baby....tak ja sa hlasim, zatial mozem len Bham, Bristol, Worcester (co mam na skok) a Wales...tak si vyberte 😀 London mam min.3 hodky vlakom s prestupmi 😅 😅 😅 zavisi aka spolocnost 😉
Ja som chcela pockat na augustovky, aby potom mohli v auguste prist aj s babies ak by chceli, nic extra neplanujem, len posedenie na prijemnom mieste v nejakej dobrej cafe alebo mozeme aj do parku 😀 prinesiem deku a kameru 😀

radlinka
13. júl 2010

@uankab - jeej ahoooj....pozdrav doma nase rodisko, este si to uzite a stastnu cestu zelam + krasny let 😀 vy ste uz ale vyrastli, hotove kocandy 😀 😀 😀

@veronika2108 - vitaj, nech sa ti dobre pise, som rada ze si sa zastavila 😉

veronika2108
13. júl 2010

@radlinka ahoj, dakujem za mile privitanie... 🙂 prajem pekny vecer 😵

dadulka2000
13. júl 2010

caute babulky
citam ze pisete o stretku,... my sme do septembra na slovesnku,...skoda
inak zijeme v Kente, co je juzne od Londyna,...na Charing Xross som za 40min priamym vlakom.
ake je u vas pocasie??? tu je teraz hnusne horuco na zdochnutie 😎

dadulka2000
13. júl 2010

@uankab kde juzne ste od londyna? aj my....

kivec
13. júl 2010

Ahojte,
Vidim,ze sa tu riesia stretka, tak ja sa hlasim na to v Birminghame. 🙂 Tiez by som mohla prist vlakom.

@radlinka - ak niekedy budete mat cestu do Kiddy, rada by som sa stretla. 😉 Ja nie som velmi dobry sofer, tak si mimo Kiddy netrufam ist, takze do Worcestru asi nepojdem. ☹ Aspon zatial nie, no mozno sa raz odvazim. 😉

kivec
13. júl 2010

@radlinka - prave som pozerala vlakove spojenie do Worcestru a je to len 20 minut 🙂 , takze beriem spat, co som pisala pred tym a kludne mozem prist. 🙂

mzuzka
14. júl 2010

@mona12071 potom mi posli mony prosim ta IP cku, kedy to organizujete, ak budem co len trocha moct, tak pridem velmi rada. 23.7 az 8.8. som na dovci, ale pred alebo po sa pokuuusim, na london bridge to nema daleko 🙂

newyorkgirl
14. júl 2010

@monika.c no ja stale citam o tych ockovaniach a vraj BCG proti tuberkuloze vobec ucinna nie je a chcu ju vypustit z povinneho, vraj v rakusku sa uz davno neockuje napriklad... vidis ani tu v UK to neockuju pokial nie si rizikova a nestretavas sa s africkymi pristahovalcami asi... no nemala by som to ani citat po tom nete tie vyskumy, bo ake sajrajty su v tych vakcinach vsetkych a co tym detom hrozi to je desne... co sa tyka nausniciek ja som dala prepichnut a uz v zivote nikdy, musi to byt strasna bolest, mala revala ako tur a to som bola za dverami, radsej nastrelit ☹

cutce
14. júl 2010

@uankab a
@dadulka2000 : ahojky holky, ja jsem taky jizne od Londyna, bydlime u mestecka Sevenoaks 🙂

saza007
14. júl 2010

@newyorkgirl NYG u nas v surgery to funguje tak, ze ak chces pre drobca BCG tak ti to vybavi HV. Moj drobec BCG zatial nema, a je velka pravdepodobnost, ze mu to ani pichnut nedam. Ostatne ockovania ma zatial vsetky.

newyorkgirl
14. júl 2010

@saza007 ved aj tuna, HV nas mala objednat a zatial nic a asi to necham tak veru... ked citam tie bludy ake zvysky buniek opic, kuriat a prasiat su vo vakcinach tak ma ide slak trafit, ale zas si vravim bohvie co nam pichali pred 20rokmi a nikto sa v tom nerypal vtedy a nevedelo sa to tak... 😖

peppapig
14. júl 2010

@mona12071 my bychom se pridaly na stretko, mame to 1 a pul hodiny vlakem na Waterloo. Ikdyz ja mam uz vetsi sidelko, co neposedi, takze restika pro nas neni dobry napad, M asi by se chudacek unudila k smrti. Ale pokud bude trebas picnic v peknem parku (trebas St James) nebo nekde v Muzeu urcite prijedem 🙂

@newyorkgirl, uplne jsi mi s tema vakcinama nahnala hruzu. Opravdu, kdo vi co bylo v nasich vakcinach. Ja rocnik 81 jsem mela vakcinu podle 'ruskeho vzoru' (tak me to vzdy dr vysvetlila), mam na rameni doslova razitko o 3cm 😒

hathor1231
14. júl 2010

hallo,
hlasim sa zo slovenska..

mala zacina chodiiiit 😵 uz sama postoji a skusa aj sama chodit,ked ju dorzim za ruky,tak vykraca aj po schodoch 😅 inak spinkava stale sama,nechcela spat pri mne,dokonca ma vyhanala z izby kedze mame spolocnu,ale uz pochopila,ze s tym nic nenarobi a uz jej tak nevadim... este stale sa rano kojime... inak ma dost naburany rezim 😝 to tie navstevy 😝 spava stale 2x denne a celu noc,ale uz ako sa jej chce.. tak som jej to dneska zatrhla 😀 pekne spat podla rezimu 😀 a prestala mi na noc jest kasu 😕 prosto sa z nej stava slecinka a mama ma co robit aby stihala obkukat zmeny 😅

inak,volali sme koli prispevku a fakt to od 1.5. padlo 😖 neda sa ani spatne poziadat... vraj sa to sprisnilo a je to len pre rodicov,co ziju s detmi na sr a nie v uk... ani sa im necudujem... treba setrit na slovakch,ved treba odkladat grekom a poslancom 😝 ale aj tak som sa tesila,ze by som tu nasetrila nejake emergency peniazky 😒 nevadi...

straasne tu pecie 😝 dneska je pod mrakom ale vcera aj pieklo cely den,mala nervooozna z toho horka,kupkame sa v bazeniku ale aj tak je to vo vzduchu 😝 niekedy mame doma aj 30stupnov 🙄

@saza007
@newyorkgirl co je to za vakcinu? 😕

kukam,ze stretkujete 😀 ja mam do london z b'hamu dooost daleko,takze ja ee 😒

majte sa, idem nieco porobit kym mala spinka 😉

z_vesela
14. júl 2010

Ahojte kocky!..

vidim stale riesime stretko - a budu tam 2 'venues' jedna v Londyne a druha vo West midlands...tak ja sa velmi rada pridam!!!..pokial to bude v Birminghame tak neni vobec problem pre mna prist.(aj Worster sa da, snad sa dovtedy naucim soferovat po dialniciach).ak to stihneme pred tym ako sa drobec narodi tak neni problem, inak asi az po ..tak niekedy v Septembri ked uz snad budem vediet ze co a ako s babom 😉)..uz sa tesim!!..tak dajte vediet ze kedy to lepsie vyhovuje..

inak baby co ste tehu...fakt si dajte ten test na streptokoka urobit..cim viac o tom citam tym dalej nechapem preco tu to nerobia...a som velmi rada ze viem na com som...testing kit sa da objednat na http://www.mumstuff.co.uk/..stoji len 32 libier...a odopved mate za 3 dni...

saza007
14. júl 2010

@hathor1231 hath supeeer, ze mala zacina chodit. musis mat veselo. BCG je TB vakcina.

@peppapig peppa 'rusky vzor' 😅 Uz im neujdes, ked si ta takto opeciatkovali 😀

@newyorkgirl o piciach a tak som necitala, ja ju nedam kvoli tomu, ze podla vyskumu nie je velmi ucinna. Plus ja som ako dieta na nu mala hnusnu reakciu, museli sme na rentgen atd...

cutce
14. júl 2010

@z_vesela diky za info, udelam si poznamku do kalendare a udelam si ho. Dekuju

saza007
14. júl 2010

jezkovy voci, zeny, to co som napisla pre NYG bol preklep, malo to byt O OPICIACH 😨 🤐 🤐 🤐
Snad som nikoho nenahnevala 😔

cutce
14. júl 2010

@saza007 saza ujsem si rikala o cem to pises 😀 😀 😀 😀 😀 , jsem myslela, ze na nekoho nadavas 😀 😀 😀

radlinka
14. júl 2010

Babenky, ahojte ... tak pokial budete planovat LONDON, tak ja mozem iba cez vikend a najlepsie asi september. Tiez by som brala viac posedenie v parku vo forme pikniku, kludne aj s detickami. Ale neviem presne povedat ako to vyjde i ked by som velmi rada prisla, lebo na august-september musim este vela veci poriesit a ist domov. Takze uvidim, ako sa vam podari dat sa dokopy a na aky termin. Rada by som videla moje kocandy z MS priamo v reale 😀 😀

Chcel by sa niekto stretnu v Bhame - New Street (vlak.stanica)alebo vo Worcester - High Street/ Foregate Street- vlakova stanica...tuto ci buducu sobotu ??? 😉 😉 😀 😀

radlinka
14. júl 2010

@kivec - jasne ked pojdem cez Kiddi alebo na nakup, tak ti dam dopredu vediet 😀 Ale inak okrem vlakoveho spojenia, mas aj busove priamo do Worcester, takze easy...mozes nalozit aj babies :D

radlinka
14. júl 2010

@hathor - ahooj, ked budete spat, tak sa ozvi, aby sme mohli zorganizovat 'velke stretko' Bham 😉 😉 zatial si krasne uzivajte leta... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre