Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
20. sep 2010

@mrk11 ja mam doma photoshop ale zatial sa na nom ucim minuel co som mala program to bola prechadzka ruzovou sadou tak keby si niekedy mala cas mozme si k tomu sadnut 🙂

mrk11
20. sep 2010

@mona12071 - drzim prst, nech sa dari🙂

mona12071
20. sep 2010

@mrk11 ja viem si zlatko sak pokecame kedy mas cas co zajtra

mrk11
20. sep 2010

@mona12071 urcite ti rada poradim, ak budes mat nejaku konkretnu otazku, ale najprv sa nauc zaklady, k photoshopu je plno skvelych knih. ono sadnut si k programu nie je problem, len potrebujem vediet co vlastne o nom vies, co vies o farebnych spektrach, a co v nom potrebujes robit, ako sa vyznas v upravach, farebnych korekciach,... tazko sa inac radi. len musim povedat, ze ja nemam nervy na ucenie niekoho, to je ta moja povaha, to nemyslim nijako v zlom 😉

idem eli nakojit, lebo mi tu huka🙂

newyorkgirl
20. sep 2010

ahojte babule, idem poinformovat, mozno sa niekomu zide... moja dnesna skusenost na UPSVARe bola bohovska v udvodzovkach ako vzdycky.... neviem co sa v tejto poondenej republike da bez znamosti vybavit.... co sa tyka porodneho, tak strasne trvaju na papieri od lekara o pravidelnych prehliadkach v tehotenstve, kde mi teta zdoraznila ze od 4.mesiaca tehotenstva, plus ktore dieta v poradi sa narodilo, tento doklad z UK ma byt presne v zneni ako je na slovenskom tlacive, pokial nie je na original tlacive tak ma byt aj URADNE PRELOZENY NOTAROM do slovenciny.... teta ma fakt nepotesila, lebo mi tam nenapisali ze ide o moje druhe dieta, takze si s tym mozem tak piskat... asi vyzeram v mojich 25 rokoch na to, ze uz mam 4 alebo co.... ochota nahovado... dalsia vec ten rodicovsky, pokial zijete mimo SK, tak vam ho nevyplatia... dala mi nejake tlacivo s otazkami aby zistili kde je stret zaujmov rodiny, kde chodite k lekarovi a podobne, co na tom ze dieta ma SK rodny list, nase dokonca teda aj poistku aj pediatra tuna... moc sa jej to nepozdavalo, ze chodime hore dole SK/UK takze to ich kaslem.... nemam na nich v TRENCINE vazne nervy 😀 😠

uankab
20. sep 2010

baby, lightroom na fotky je uuplne super, ovela lepsi ako photoshop...
saza, drzim palce.. nase posledne lety neboli bohvieco (raz sme kvoli burke meskali asi 3hodiny, vtedy som cestovala sama, letela z viedne, kociarik som odovzdala uz s batozinou a mala malinku v klokanke), naposledy sme zase mali medical emergency a museli sme pristat, jednej pani prislo zle a boli sme na zemi zatvoreny v lietadle 2,5hod.. cize cela cesta nam trvala 7,5hod (leteli sme z dovolenky)...
a tuto su nase posledne fotecky 😉

saza007
20. sep 2010

@uankab mala je naaaadherna! aka uz je velka 😵 Dufam, ze vam na dovolenke bolo fajn a trosku ste si oddychli (ak sa to vobec s dietatom da 😅 )
S meskanim lietadiel nestraaas! Byt zatvorena v lietadle 2.5hodiny tak sa asi zblaaaznim!

uankab
20. sep 2010

@saza007 , dakujeme pekne... bolo uuplne super.. malinka si to fakt uzila, hlavne vodu a piesocek, to bolo jej... a bola vzdy dobre z toho zmorena, tak cez den vzdy 2x spinkala... cesta domov nebola sranda, ale povedali sme si ze ked zvladla 7,5hod tak nabuduce mozme ist niekde do Karibiku 😀
a kedy letis domov? ides prvy krat sama? ja ked som s nou isla, tak to nebol med lizat, lebo vtedy este nestala (mala 9 mesiacov), tak som si ju dala do klokanky (preto som kociarik odovzdala) plus mat vsetko v prebalovacej taske (baby food, nahradne oblecko atd), az sa mi z nej sypalo... neviem napr ako by som zvladla zlozit kociarik, musela by som ju posadit na zem?? najhorsie totiz je ak nie si na stojanke, ale ides autobusom, vtedy vacsinou musis zdolat este aj schody... ale verim ze niekto ti pomoze, ja ked som letela naposledy sama z domu tak tam bol taky zlaty manzelsky par a ti mi fakt dost pomohli s nou! hlavne zobrat tasku ked mi zaspinkala na rukach...

kvietocek7
21. sep 2010

@saza007 my sme isli ryanairom zaciatkom sept a kocik teda buggy aj carseat som si zobrala az k lietadlu.Len na checkine treba povedat, ze mas dve casti aby ti to olepila paskou. Vyhoda je zobrat si kocik k lietadlu, ale ako pise uan niekde je to hruza lebo nie je vytah a tak treba kocik s baby brat do ruky,a tiez ked ides cez check tak skladat vykladat, aby presiel kocik cez detektor, no to sa mi vidi otravne, ale ak kocik pomoze tak je to v poho.

Inac otazka do plena: viete o tom nieco,ze ryanair si narokuje aby aj deticky mali jednotlivo pas?nestaci vraj zapis v pase.
Ohromila ma tym krasavica pri poslednom check pred tym ako sme isli do lietadla.Vraj to maju kdesi na web comu sa prastrasne cudujem ked pri check on-line mi presli udaje mojho pasu na mna + dve deti 😕

mrk11
21. sep 2010

@mona12071 - kedy sa teda stretneme? budes mat cas v piatok doobeda? zasli by sme sa prejst do parku, co ty na to?

mona12071
21. sep 2010

@kvietocek7 TAK TO MNA NESTRAS JA MMA LETENKU NA 7meho este nemam rl ale maju ho poslat do dvoch tyzdnom k sestre takze odtialto idem na jednorazovy a naspat som si chcela maleho zapisat do pasu ☹
@mrk11 este sa ti ozvem ale piatok by nemal byt problem 😉

saza007
21. sep 2010

@kvietocek7 vdaka, vidim, ze to bude zaberak so vsetkym tym skladanim a rozkladanim! Ak by som letela NASA raketou tak by to bolo urcite jednoduchsie. 🙄
co sa tyka toho pasu - pocujem to prvy krat, na ich webstranke som nasla zatial len toto:*

It is acceptable for children under 16 to travel on the valid passport of the parent with whom they are travelling, if they are included on that passport.

** When a child is listed on the valid passport of the parent with whom they are travelling the accompanying adult's travel document details must be duplicated in the child's document details section during the online check-in process.

Aj ked pravdupovediac, u nich by ma nic neprekvapilo. Vymyslaju si nove pravidla ako sa im zachce. Neznasam Ryanair! Ked vidim ako sa ten ich O'Leary vyskiera v TV, tak sa mi az tlak dviha. Zial vyzera to tak ze v najblizsej dobe neskrachuju, nakolko vraj v ziskoch predbehli BA.


kvietocek7
21. sep 2010

ja neviem co to je za haluz len som bola prekvapena ked s tym na mna vybehla,preto sa aj vas pytam ci nahodou o tom nieco neviete. To bola posledna osoba co mi kontorlovala letenky a doklady predtym ako sme nastupili do lietadla. Ale nejde mi to do seba kedze web ako pises saza to jasne dovoluje a ta co berie pri prvom checkine ako prva doklady nic nepovedala, takze nestrasim iba co ma upovedomila ta krasavica. Urcite prejdete klasika ako doteraz aj so zapisom v pase len ked vas mozno upovedomia budete aspon vediet 😉

hathor1231
21. sep 2010

ryanair podla mna najprv keca a potom rozmysla ci je to realne 😝 ved uz sme toho od nich poculi 😀 rovnako aj tie ich "stojace letenky"... v kazdom pripade malej dam jej vlastne ID urobit, ale kym nemusim do londonu,tak tam koli tomu nepocestujem... ale vlastne ID je dobre ak ma, napr ak vybavujete resident,tak tiez chcu ID aj od dietata a musite posielat extra sheet o tom,preco ho nema...
ale bolo by divne ak by neakceptovali to,co je dane-ze dieta moze byt v pase rodica...

ja ryanair tiez nemam rada,ale nemam inu moznost- Bham-Blava ine spolocnosti nelietaju.

mirka007
21. sep 2010

Ahojte maminky 🙂

Mam na vas jednu velku prosbu,ak mate niektora vzor prelozeneho rodneho listu z anglictiny do slovenciny velmi by ste mi pomohli ak by ste mi ho mohli zaslat na moj mail - mirka007@gmail.com
Ja by som si to vo Worde upravila a dala tam svoje udaje.Viem ze to ma mzuzka,ona to posielala aj ostatnym maminkam,ale pisala som jej,a neodpisala,zrejme tu na koniku odvtedy nebola.
A ja by som to potrebovala do stvrtku.

Dakujem vopred 🙂

dadulienka27
21. sep 2010

@elixia zelame vsetko dobre a nech sa malicke vypyta este pred sweep 😉

dadulienka27
21. sep 2010

@kivec mas u mna velky obdiv..dve dievcatka,este k tomu obidve si vyzaduju velku pozornost 😖 my mame len jedneho hyperaktivistu,ale obidvaja mame co robit 😀

elixia
21. sep 2010

@dadulienka27 dakujem moja, no dufam, ze to stihne do pondelka... 🙂 Vam sa ako dari? Malinky spinka?

z_vesela
21. sep 2010

Ahojte kocky!
Trosku som sa neohlasila aj ked vas pravidelne citam,

kivec , nyg a vsetky co mate 2+... naozaj obdivujem ako to stihate, aj ked my by sme chceli mat 2 asi si to dva krat rozmyslim kedy sa do toho pustime..Oli nás pekne zamestnáva .. Aj keď už má 7 týždňov robíme len dve veci- papame a spime, keď nespi tak sa krmime lebo ináč vrieska, boli smedokonca aj u ozteopatha- a zdalo sa mi že sa to po tom trosku zlepšilo, tak ideme znovu..Health visitor to konstantne krmenie nevidia ako problém- tých len zaujíma že či priberá ... A u osteopatha som mala pocit že má konečne niekto počúva... Nestazujem sa ale, lebo je aspoň nie o čím ho utisit, a tak ako hat odporučila chodíme po babugroupoch - sme na jedom takmer každý deň , tak sa mam s kým aspoň porozprávať kým krmim...

Nyg- to s tým porodnym si má nepotesila, ja som tie tlačová dala obe potvrdiť Health visitor na originale s tým že som ten preklad napísala rovno na tlačivo ... Keď im tombude vadit tak to mám v keli...

Inak sme mali 6 wk check... To bola teda fraška ...ozaj ako vaše babatka regovali na tie immunisation? Mám čakať čo najhoršie?

Pekný večer všetkým.

mape
21. sep 2010

@mirka007 som Ti poslala ten RL. Mam to od mzuzky. Je to v exceli len si tam daj svoje udaje. 😉

mirka007
21. sep 2010

@mape -dakujem velmi pekne ,ani nevies ako si mi pomohla 🙂

mickey85
21. sep 2010

ahojte babule. Ja som sa dnes rano zobudila s bolavym hrdlom a tecucim nosom ☹ no priserne sa citim. Snad to rychlo preliecim do porodu lebo takato vycerpana by som ani neporodila 😢
@elixia jee, ty si stale 2in1. Malemu sa paci v brusku, ved este ma cas, termin mas v nedelu 😉 a ja mam termin potom tu dalsiu nedelu 🙂 uz sa tesim 🙂
Prajem vam dobru nocku 😵

elixia
21. sep 2010

@mickey85 no moja, my takymto tempom mozno aj do Vianoc potiahneme 😀 Ty len pekne lez a vela pi, nech ti to prejde.

mickey85
21. sep 2010

@elixia jee, ty tiez nespis? ved pijem cajik s citronikom ale som z toho taka nestastna, ved cele tehu som bola fit a zdrava a teraz ked sa to blizi, tak ma choroba zlomi...
Inac, ako s tvojim manzelom, vybavili ste to na nemocnici, co ste potrebovali?

slniecko77
21. sep 2010

@mickey85 to ma mrzi, ze si takto ochorela, tak nech si co najskor fit a babo co najskor pri sebe 😵 ani si neviem predstavit takto odratavat dni..ale aj mna to caka pred porodom, ako elixia spominala aj ja mam rada veci naplanovane..ale porod sa presne neda
..mas krasne fotky v albume 😉
@elixia no este chvilu a budeme aj tebe blahozelat 😵

mickey85
21. sep 2010

@slniecko77 dakujem 🙂 snazim sa preliecit, poctivo berem aj ten ich vychyreny paracetamol 😀 A fotky, sme si robili sami s manzelom, pekna pamiatka na brusko. Jeho bavi fotenie a tiez ma nejaky program v compe, kde si to upravuje 😉 sikulka moja- vsetky vyrazky a nedostatky mi vymazal 😀

slniecko77
21. sep 2010

@mickey85 tak to mas super, naozaj je to krasna spomienka na tehulkovanie 😵
..takze si podlahla caru Paracetamolu 😉 zartujem, je to dobry liek a hlavne v tehotenstve neublizi a pomoze
a mozno aj malemu sa bude chciet ist nacas von ked teraz soplikujes..ak to nie je tajomstvo...mas nejaky speci porodny plan?

hathor1231
21. sep 2010

@elixia cau slonica 😀 kedy mas app? krpcovi sa nechce 😀

mickey85
21. sep 2010

@slniecko77 tajomstvo to nieje 😀 ale ziaden speci porodny plan nemam. Chcem rodit co najprirodzenejsie, cize nechcem ziadnu epi ani pethidine, len si dam ten gas and air. Manzel ide so mnou ku porodu, tak v nom ocakavam oporu 😅 uvidime, ci sa mi tam nerozsype 😀 A ty? mas uz nejaku predstavu?

slniecko77
21. sep 2010

@mickey85 no predstavu mam 😀 ci sa vyplni uvidime 😀
..ja by som nechcela gas&air (je to riedeny rajcak, ktorym sa uspava preto to nechcem a co dievcata spominali tak ich skor oblboval), pethidin absolutne odmietam, epidural by som nechcela, ale uvidime ake velke budu porodne bolesti - ja mam dost respekt pre ihlou a tiez moze spomalovat porod, chcela by som tiez co najprirodzenejsie..ale nevylucujem, ze ktorukolvek z vyssie zmienenych metod napokon nevyskusam..mam na mysli hlavne epidural
..chcela by som porod do vody, alebo aspon nejaku cast porodu stravit v teplej vode, manzel pri porode bude 😉 a pokial bude potrebne tak aj nastrih, lepsie ako byt roztrhnuta..ale boli tu dievcata co boli bez nastrihu a roztrhnutia
..takato je moja predstava.uvidime aka bude skutocnost 😉
..je tu niekto kto absolvoval porod do vody???? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre