Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
22. okt 2010

@monika.c ty blaho po 5 mesicich uz chteji aby ses vratila? Kam bys dala malou?
@wacata37 jj libi, bydlime na vesnici, takze v pohode 😀

wacata37
22. okt 2010

@monika.c jak dlouho jsi tam pracovala? ja taky mela jenom 6 mesicu materskou ale pak jsem to mohla jeste prodlouzit protoze jsem s nima byla 5 let na jeden rok. Nic moc oproti systemu v CR. 😝 rika se tomu additional maternity leave tak se na to zeptej.

@cutce no brighton je taky takova vesnice v porovnani s Prahou 😀

slniecko77
22. okt 2010

ahojte 🙂
..dnes som bola u midwife, vsetko v poriadku, zobrala mi krv na krvny obraz a protilatky, zmerala brusko a tlak..vsetko ukazkove 😵
..napisala mi dopis fit to fly, tak som zvedava ci to bude Ryanair vyzadovat..neviete ci si mam pytat dalsi od mojho gynekologa na SVK na cestu spat, alebo bude postacovat tento od midwife? (ideme na tyzden) dakujem 🙂
@mickey85 dik za infosky, pomohli, lebo system je tu iny ako doma, tak aby som tam nevyzerala ako z inej planety 😀 dufam, ze sa vam dari dobre a uzivate si sami seba navzajom 😵 to iste @elixia
..my ideme zajtra pozriet kocare do Kiddicare, maju nejake vypredaje, tak rovno mozno nejaky objedname 😵

bohdanska
22. okt 2010

Ahoj. Není tu někdo z Nottinghamu?

cutce
22. okt 2010

@slniecko77 ahojky, tak jsem zvedava ktery nakonec vyberete, mi jsme se na maxi cosi ani nedostali, byli tam u nich vsechny maminky, jsou tu v UK velice popularni 🙂 . Myslim, ze ten fit fly ma trvani tyden, ale nejsem si jista 😉

martina_uk
22. okt 2010

@slniecko77 Ajojky ja som letela pred mesiacom Ryanairom do Spanielska na tyzden a akceptovali mi list ktory mi dala midwife den pred dovolenkou aj na cestu spat, tam by som asi tazko zhanala nejaky dalsi. Prijemnu dovolenku prajem ;)

mikailla
22. okt 2010

Ahojte baby,dajte mi vediet ak ste si to nahodou vsimli,ze ake tasky mali v porodnici Anglicanky ? 😀 Na zozname je par veci ale ja mam pre kazdy pripad hocico,len ak tam nabehnu anglicanky s kabelou a ja s takou buksou tak to bude vtipne 😅 😅

elixia
22. okt 2010

@mikailla tym sa vobec nezaoberaj...ja som videla aj kufre,aj obrovske tasky,aj kabelky🙂 nikto sa tu o to nestara,hlavne aby si mala vsetko co potrebujes.

hajatanufus
22. okt 2010

@mikailla ahoj ja som mala tiez kufor a dost velky nevies ako dlho tam ostanes takze si radsej vezmi viac veci hlavne pre babatko tebe ak bude treba daju aj nemocnicne pyzamo ale babatku neviem 🙂 a naozaj nikto sa nestara aku tasku tam mas

hajatanufus
22. okt 2010

mimochodom anglicanky su divne tie si nevsimaj tam kde som bola ja tak jedna bola cele dva dni v tricku a riflach takze neviem

slniecko77
22. okt 2010

@cutce aj ja som sama zvedava aky nakoniec vyberieme, tazka to volba z takeho obrovsskeho vyberu 😀 dik za reakcu na fit to fly
@martina_uk dakujem ti velmi pekne za infosku, dnes mi vystavila list, ideme az v utorok na tyzden, pravdepodobne oslovim mojho gynekologa nech mi nieco podobne napise, som zvedava ako sa b ude tvarit 😀 nerada by som bola keby ma nepustili spat

monkka21
22. okt 2010

AHOJTE MAMICKY.POTREBOVALA SOM SA PORADIT.UZ DLHSIU DOBU MAM UPCHATY NOS A NEVIEM CO S TIM LEBO SA MI TAK ZLE DYCHA?NEVIETE MI ODPORUCIT NEAKE KVAPKY ALEBO NIECO CO MOZEM UZIVAT KAZDY DEN ABY TO NEUBLIZILO BABATKU?DAKUJEM VAM ZA VASE RADY.

monkka21
22. okt 2010

ahojte mamicky.potrebovala by som sa poradit.uz dlhsiu dobu mam upchaty nos a neviem co s tim,lebo sa mi zle dycha.neviete mi doporucit neake kvapky alebo nieco co moem uzivat takmer kazdy den aby to neublizilo babatku?dakujem za vase rady

mikailla
22. okt 2010

@elixia @hajatanufus Dakujem moc za odpovede... 😉 😉 Mne stale pride zvlastne ze idem na jeden den (dufam) a ze mam taku buksu 😅 😅 v podstate tam mam pre pripad deku pre malu co je za pol tasky a tu na vase rady som zobrala viacej oblecka pre babo 😅 😅 inak nemam ziadnu kozmetiku pre babo,ani dake zbitocnosti 😕 😕
@monkka21 ja si nic nedavam v spanku sa sice musim na postel posadit aby sa mi ulavilo a spim dalej ale vela zien odporuca kvapky z morskej soli.... 😉

monkka21
22. okt 2010

@mikailla ahoj.noomne sa ten nos upcha vzdy vecer a ja nemozem zaspat lebo sa mi velmi tazko dycha a niekedy ma az hlava boli.noo o tyzden idem na svk tak sa tam skusim poradit s neakym lekarnikom,lebo tu ti nedaju nic okrem paracetamolu a ten ja nepotrebujem.dakujem ti pekne

hajatanufus
22. okt 2010

@monkka21 ahoj myslim ze mozes pouzivat nasivin ale morska voda je urcite lepsia a nasivin tu asi ani nezozenies skus dat na radiator mokre handry aby si zvlhcila vzduch

saza007
22. okt 2010

@monkka21 Sterimar nasal spray, da sa tu kupit v skoro kazdej lekarni

monkka21
22. okt 2010

@hajatanufus dakujem za tvoje rady urcite vyskusam.

monkka21
22. okt 2010

@saza007 dakujem pojdem do lekarne a vyskusam aspon kym nepojdem na slovensko

hajatanufus
22. okt 2010

@mikailla ja som mala tiez zavinovacku aj klasicku perinku. aj som to pouzivala aj ked mi povedali ze vraj to mam pouzivat na sr lebo tu je na to moc teplo. no vtedy akurat teplo nebolo a mali sme aj otvorene okno a ja som mala postel pri okne. a deku mi dali lenze to bola taka umelina tak som ju moc nepouzivala. nam dali aj uteraky. ja som ich pouzila. aspon som nemusela spinit svoj a kozmetiku na babo nepotrebujes lebo ho budes umyvat az doma a keby si ho aj chcela umyt v nemocke tak ti staci cista voda novorodeniatko kozmetiku v podstate nepotrebuje ja som tiez nevedela ze tam malu kupat nebudem a mala som aj osusku pre malu. ja pouzivam tie velke plienkove su lepsie pre babatka ako klasicke uteraky. su aj jemnejsie. kupila som si ich este v cechach. to som vtedy natrafila na vypredaj a nakupila som si ale daju sa aj cez net kupit .niektore firmy to dokonca posielaju aj do zahranicia. mne akurat dnes dosiel balik co mi posielala sestra cez curiera. predvcerom to vyzdvihli a dnes som to uz dostala. malo to 15 kg a stalo to 30eur myslim ze celkom fajn. velmi som sa potesila, lebo segra poslala malej babiku. je uz sice stara ale pri dnesnych cenach... mala si vidiet malu ako ten balik vybalovala. hned vedela co je pre nu. babika a cukriky 🙂 🙂 sorry trochu som odbocila od temy. takze nic si z toho nerob ze beries tolko veci a okrem toho myslim ze ak budu mat dost miesta v nemocke tak tam mozes zostat aj dlhsie aby si mala vacsiu istotu s krmenim a so vsetkym . aj ked po porode pride k tebe domov midwife ale ja som radsej ten jeden den zostala pre istotu, lebo uz som mala skusenost z prveho porodu a to som vtedy bola v nemocke sest dni a nevedela som dobre kojit a trochu som s tym mala problemy aj doma. aj teraz pri druhej boli trochu problemy. hlavne vecer. neviem preco ale je to tak. a mlieko som mala aj vtedy aj teraz. ono to je vsetko v tom ako dietatko prilozis a ako sa prisaje. pri kojeni to nesmie boliet vtedy je dobre prisate. rachel niekedy potrebuje cicku len na zaspatie lebo dudlik nechce. a hneva sa ked je tecie mliecko silno to potom pusta cicku a odtahuje sa. to som napriklad nevedela a docitala som sa to na nete ze dieta moze takto reagovat na silny alebo slaby tok. vtedy ked tecie silno tak je dobre odstriekat a ked ide slabo tak nam radili davat pred kojenim teple obklady a pomasirovat. mne sa pri lucinke upchal mliekovod lebo som ju dost casto neprikladala pretoze jedna sestricka vravela ze kazde dve hodiny a druha zase ze nemusim ze ked dieta spi treba ho nechat ze deticky maju zasoby este z bruska no a mne sa to nalievalo az to stvrdlo a pomohol mi tvaroh. nastastie. teraz pri rachel som uz bola mudrejsia a hned po porode som si ju prilozila a ona sa hned aj prisala a zaspinkala. ale tiez som v nemocke v noci mala problem lebo chcela cicku a zaroven sa odtahovala tak som celu noc koli tomu nespala a koli mojej angline som to ani nevedela nikomu povedat tak som len ticho plakala a cakala do druheho dna kym pojdem domov. no a doma tiez niekolko noci sa to opakovalo. zato cez den mi este aj teraz prespi aj 5-6 hodin nezbednica.takze ja odporucam zostat v nemocke ak sa da aspon o den dlhsie pretoze tam skor vedia pomoct. len neviem ako je to s mlieckom ak sa stane ze mamicka nema hned mliecko ci daju ich lebo co som si vsimla zeny co nekojili mali kupovane v tych malych krabickach. lenze v noci kam pojdes po mlieko ak bude dieta hladne? v cechach davali v nemocnici bebu ale nie z flasky ale pomocou striekacky aby si dietatko nezvyklo na cumlik. hlavne je dietatko casto prikladat aby sa mliecko zacalo vytvarat. vacsinou sa mliecko spusti az po niekolkych dnoch a hlavne po cisarskom to dlhsie trva.nam povedali ze najlepsia odsavacka je nase dietatko a je to pravda ono vie kolko toho potrebuje. fuha ale som sa rozpisala sorry

newyorkgirl
22. okt 2010

@klapinka akurat citam spatne v teme, ze mas mothercare spin, ako ste spokojni, zda sa Ti ta vanicka dost velka? ach ja kocikova maniacka 😵 😵 😵

newyorkgirl
22. okt 2010

@slniecko77 kedy letite? ja som mala papier a nikto to po mne nepytal, akurat sa pytali v ktorom som tyzdni som povedala potom trochu menej lebo uz som bola tak ze by chceli ten list a nikto ma neskumal potom aj tak... ked sme sli spat...

newyorkgirl
22. okt 2010

@monkka21 mne tiez nasivin najlepsie zabera ale ak ho nemas z domu tak smola, mozes ho aj v tehu, ja som si ho tiez davala... morska voda mne teda absoluuuutne nikdy nepomohla sorry 😅

monkka21
23. okt 2010

@newyorkgirl ahoj.zatial vyskusam ten sterimar a o tyzden idem na slovensko tak pojdem do lekarne tam nech mi nieco daju,lebo je to strasne kazdy vecer nemozem vobec spat a dychat.dakujem

dadulka2000
23. okt 2010

@monkka21 aj my letime o tyzden na sr 😀 , kedy ides a odkial? mozno poletime spolu 🙂

monkka21
23. okt 2010

@dadulka2000 ahoj ja idem 31.10.v nedelu s bristolu.a ty?

dadulka2000
23. okt 2010

tak my ideme 2.11. stansted ,.... tak sa potom nestretneme 🙂 stastnu cestu

monkka21
23. okt 2010

@dadulka2000 noo nevadi.aj vam zelam stastnu cestu.mi ideme skor aby sme sa stihli priparvit na sviatky.nakupit a tak.

midsumergirl
23. okt 2010

ahojte 🙂 davno som tu nebola, akurat som si len minule citala nejake stranky ohladom toho ako ste si vybavovali prispevky k nar.dietata, ale myslim, ze uz som to pochopila 😀 no nam sa to pomaly krati, ale som si zakazala stresovat sa na porodom, ked to pride, tak to pride a potom to budem riesit..pouzivali ste niektora tens machine pri porode, ja chcem brknut midwife, nech mi na najblizsiu poradnu donesie to budem uz 38tt a oni to poziciavaju az od toho tt..inak sa chcem opytat ake mate skusenosti s tym, ze ked zavolate hospital, ze mate kontrakcie, kedy vam dovolia prist??ked su intervaly kazdych 5 min??som sice prvorodicke, ale bude to sranda ak porodim v aute, kedze do nemocky je to hodinka cesty 😝

mikailla
23. okt 2010

@hajatanufus ahoj,neskutocne ti dakujem za Tvoj prispevok,ako prvorodicku kazde jedno slovo a rada ma zaujima a obzvlast to kojenie ked to byva najnarocnejsia faza.... Mna cele tehu neskutocne bolia prisia a neviem si predstavit ze by sa mi malo na ne prisat teraz babo ☹ asi to bude bolestive. S tym krabickovym mlieckom ma to dost zaujima,tiez viem skusenost jednej mamicky ze sa jej spustilo neskoro mlieko a mala dietatko tak hladne ze jej do krvi potahalo bradavky,tak som chcela kupit do zasoby sunar,ale ked tu maju tak velke balenia(co by bolo zbytocne) a tym malym mlieckam neviem ci mam verit... A sestra ti posielala balik z ciech ci SR? dost lacno ze 30eur za 15kg 😕 tak mala sa potesila no super,aj mna potesi balik a uz som velka hehe 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre