Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

munu
29. mar 2009

nechapem, co mate proti dokrmovaniu..... vsetky ste nejake mudre premudre... ale ja nebudem pocuvat ako malky place od hladu.. ja ho nakojim, dokrmim a hotovo.. je to len docasne riesenie, zatial, kym sa mlieko nezlepsi... aj tak si urobim po svojom.... byeeeeeeeeee

janka196
29. mar 2009

munu ja osobne nemam nic proti prikrmovaniu. ale cim viac budes davat tym skor si maly odvykne od cici a zlenivie ti a mlieko sa ti prestane robit uplne. tak docasne to urcite nieje. a rob ako uznas za vhodne je to len a len tvoja vec

saza007
29. mar 2009

dididi30 - nikdy by som si nedovolila tvrdit, ze UM sa vyrovna materskemu mlieku 🙂 V tom mam uplne jasno a nikdy by som to nepoprela. Len sa mi prieci, ked si tu niekdo dovoli robit nieco inak, ako to ine mamicky schvaluju a uz je ohen na streche. Kojenie je vec vyberu, poznam zeny, ktore nekojili, lebo nemohli. Niektorym to je luto doteraz, ine to zobrali lahsie a nejako sa tym netrapili. Su zeny, ktore nekoja, lebo nechcu (z roznych dovodov). Ale nikdy by mi nenapadlo nejako ich za to kritizovat, alebo to s nimi rozoberat, preco sa tak rozhodli.

a este k tomu kojeniu na verejnosti - niekto to berie ako najprirodzenejsiu vec na svete, iny zase ako vec intimnu. Moja sestra kojila 3 deti do dvoch rokov, dokonca o kojeni a jeho dolezitom vyzname vyzname pisala bakalarsku pracu - a na verejnosti by nekojila nikdy.

Takze zime a nechajme zit, vratme sa radsej k porodom v Anglicku 😉

munu
29. mar 2009

Saza diky moc, presne si to opisala ako to je.... uplne s tebou suhlasim... 🙂

janka196
29. mar 2009

saza to by sa musela premazat polovica tejto diskusie keby ze sa chceme vratit ku porodom v anglicku 😀 😀 ,
ale tu nejde o tom ze niekto chce robit inak ako to robia ostatne tak je ohen na streche. proste chceli baby poradit z vlastnej skusenosti povacsine a bola to munu ktora sa zacala urazat a robit ohen 😉

magisa
29. mar 2009

no holky vy jste se rozjely 😅

ja mam teprve vsechno pred sebou, snad uz ne zanedlouho budu mit sve mimi u sebe 😵 . Ja jsem nikdy neuvazovala o tom, ze bych sve ditko nekojila, prijde mi to jako uplne normalni vec, urcite vznika vetsi materske pouto mezi mimi a maminou, omezuje se riziko rakoviny prsniku, mlicko mas vsude sebou /ja proti kojeni na verejnosti osobne nic nemam, ne ze bych cici chtela vytahovat vsude, ale treba i ve velkych supermarketech jsou mista urcena primo ke kojeni, tak proc je nevyuzit/ a taky je kojeni urcite levnejsi nez UM...
Ja jen doufam, ze budu mit dostatek mlicka, vim ze na velikosti prsniku nezalezi, 😅 ale mne tedy zatim prsa neporostla ani o cislo 😅 😠

luciauk
29. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

munu
29. mar 2009

lucia ja som nezautocila na dididi.. ona zautocila na mna... a pre nic.. lebo ja nic nezahadzujem a ani to nemam v plane..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciauk
29. mar 2009

to ja som napísala, že "zahadzuješ" , nie dididi a ja som tiež 2x zahodila, tak sa mi na to ťažko prizerá...

adoracion
29. mar 2009

konecne to tu zije 🙂 moj nazor munu neuraz sa to co robis co sa tyka kojenia je cisto o tvojej lenivosti a pohodlnosti nic sa nestane ak si babetko poplace a opat mu das cici a opat a opat hoc aj cely den dookola a zda sa mi ze ta to mrzi inak by si nereagovala tak ako si reagovala na didididididi ale je to tvoja vec my sme ti len chceli povedat ze ta to bude mrziet. Inak co sa tyka tej sitosti mlieka myslim si ze je to ovplyvnene stravou ak sa stravujes dobre nemoze tam byt nesite mlieko blbost... a po druhe ak budes pokracovat v dokrmovani stale castejsie mliecko sa ti strati to sa stalo uz asi milionom zien tak asi tak!

adoracion
29. mar 2009

a nemysli si ze sa mi to hovori lahko lebo to uz mam za sebou ale aj teraz sa mi chce od stastia plakat ked sa malicka prisaje a ja sa divam na nu ako hlta je to nadherne snad o to nechces prist tak sa snaz daj si poradit nebud tvrdohlava a este nieco annaq je super zena je to moj vzor precitaj si len jeden jej prispevok a uvidis pochopis !

adoracion
29. mar 2009

maji kde si ako ty a malicka? inak co sa tyka tych nasich prikrmov mrkva zemiaky absolutne nie... polievocku trosku keksiky vodicku samozrejme pre deti aspon daco ...ale neviem jak donej natrepat tu mrkvu zemiaky skusam skusam ale smeje sa hraje sa odmieta nechce!!! no nic skusam dalej alebo poradte ked mate daco mudre ale dieta neoklamem je este hlupucke nechape ze to musi!

3558
29. mar 2009

ja pridam len svoj nazor, nechcem nikoho urazit ani osocovat:

munu vobec nemas pravdu ze mas hladne dieta. taketo su vsetky babatka.nie len tvoje. a tym ze raz das umele mlieko, je to tvoja pohodlnost a uz budes davat viac a viac a nakoniec prestanes kojit. potom si to budes dlho vycitat.
nemala si urazat annag. pretoze ju nepoznas, a nesiahas jej ani po paty.

a ak chces pre svoje dieta len to najlepsie, tak si precitaj vsetky tieto prispevky este raz a pochopis aky je pomer.
mamicky ti chceli iba poradit a ty hned na ne vyskocis. ak si ty nervozna, tak je aj tvoje dieta. to si zapamataj. ked budes stastna ty, bude aj dieta. to je zakon prirody.

takze rob si zo svojim dietatom uplne co chces, mas svoj rozum, tak sa podla neho riad.

mamicky si utvorili o tebe nazor.doteraz ti vsetky radili ked si potrebovala a teraz tu kricis. ved ti chcu len dobre. tak nebud tvrdohlava a porad sa z odbornikom.
www.kojeni.cz tam pozri a napis poradkyni ak si nevies dat rady sama.

peppapig
29. mar 2009

Ahoj holky, ja vas obcas ctu, nejsem tehotna, ale porod v Anglicku uz mam za sebou a s tim i nejake ty zkusenosti, presne jako kazda z vas. Posledni dobou se kojeni stava stredem debat 😎
Sazza007...nenapsala bych to lepe.

Holky ja jen nechapu, kde berete tu soudnost, napsat o nekom, ze plne nekoji z pohodlnosti ci lenosti!!! Ja jsem byla stastna, kdyz se mala prisala. Ovsem po 3ch tydnech zacala ubyvat na vaze (jako mnoho deti), byla hladova, ja nervozni a bolava cim dal vic (bradavky). Rozhodla jsem se pro doplneni formulou, ale stale v prevaze kojit. Mala zacala pribyvat, ja jsem byla happy a vse slo jak melo. Mia se naucila sat z flasky i z prsu. Ja proste mela mleka malo a ani po stimulaci ho nikdy nebylo vic, nikdy jsem nevypumpovala/odstrikala vic jak 20ml. Takhle Mia papala do 5ti mesicu, kdy jsem kojeni postupne ukoncila (ze zdrav. duvodu a nutnosti brani leku, ktere se s kojenim neslucovaly). Kdybych mohla kojila bych do 2let.

Ja myslim, ze zacatek kojeni, miminko a vse kolem, je stav krasny, novy a zaroven i neklidny. Nekdy prave stres nedovoli pokracovat v kojeni, ale soudit za to kteroukoliv maminku mi prijde hloupe a ubohe!!!

adoracion
30. mar 2009

hm ale po troch tyzdnoch ona nemoze rozumiet ze ma malo mlieka je ine ak sa niekto neprisaje od zaciatku ako sa to stalo u majjky to je v poriadku ak su tam taketo problemy ale... u munu je vsetko ok jej len vadi to ze dieta place bradavky bolia a jasne mamicka je nervozna ale ved to je normalne to sa stava kazdejm ozno jedna z tisic tento problem nema. ja som porodila v anglicku nemala som tu nikoho fakt len manzela ktory predsa kojit nemoze od zaciatku prve 2 tyzdne som plakala od boleti bradaviek ale su kremy masaz.. ako si pomoct a nie urychlena vymena za flasu a vsetky babetka placu su to este nerozumne stvoreniatka nevedia co chcu kedze nerozpravaju tak to riesia placom pre vsetko hoc len preto ze mamicka odisla na WC otecko sa usmial nie tak ako ono chce 🙂 nieje to vzdy od placu ... toto je debata takze ak sa munu nahnevala nevadi pretoze tieto riadky mozno pomozu inej ajked asi tuto pomoc nebude hladat v tejto teme ale mozno!!!

adoracion
30. mar 2009

a inak munu sice tvrdis ze nepotrebujes pomoct ale aj tak skus ... uz som zabudla kde zijete ale mate tam breast feeding line, health visitor skus si dat poradit od nich mozno mas aj nespravny styl kojenia ked to proste nejde tak jak by malo skus nech ti to ukazu na zivo rozne polohy mozno v inej polohe to mliecko pojde rychlejsie a skus pit teple napoje ja ked pijem caj mlieko strieka je to velmi zabavne 🙂 alebo teplu masaz nech ide mliecko rychlejsie babetko sa nemusi tak snazit a rychlejsie sa napapa a co cumlik ?? ja ked uz viem ze mala sa hraje a chce len cmulat a citit ma strcim jej cumlik a pomaha to...
VIEM ZE TO JE TVOJE BABETKO A TY SI JEHO MAMICKA ALE TO ZE TI RADIM SUDIM PODLA SEBA ZE TO VELMI POMAHA HLAVNE KED SI DALEKO TAK AKO MY VSETKY MAMICKY V UK POVETSINOU .
INAK DOBRE RANO A YOU HAVE NICE MONDAY!

luciauk
30. mar 2009

peppapig, ja nikoho neodsudzujem, ved sama som to 2x nezvládla a teraz vidím, ako málo stačilo...nemal ma kto nakopnúť 😝

munu, ty si skoro za vodou. nám sa to všetko upravilo presne okolo 3 - 4 týždňov, prsia sa prestali nalievať ako divé, malý začal mať aký-taký režim, bradavky sa začali hojiť...
ja ti chcem len dobre, a hlavne Maťulovi 😉 tak, keď budeš chcieť poradiť, daj vedieť, lebo ja sa na rady určite nepýtam mamy, ktorá tiež mala "málo mlieka" a nekojila nás. vtedy ženy ani nevedeli, čo je plodová voda, a skoro celá generácia nekojila. radšej sa obrátim na baby na chatoch, maminky, ktoré zmýšľatú moderne a sú sčítané. idem pracovať, potom budem odstavovať, stále potrebujem poradiť 😉 inak, ja si neodsajem ani kvapku 😝

majka88
30. mar 2009

ahoj adoracion...dakujem za opytanie sa na mna...my sa mame v pohodke...teraz bacujeme sami lebo tatinko nam isiel na dva tyzdne pracovne do londyna takze od piatku sme sami...a malinka ako by to tusila este je aj velmi zla....ale zajtra prileti mamca tak mi trosku pomoze a vyspinkam sa...lebo aj tato noc bola katastrofa ☹ 🙂 🙂 a co ty a Hani???posluchame???
No ja citam tuto stranku kazdy den len neodpisujem na temu kojenie z dovodu ze nekojim...ale keby sa mala prisala urcite by sme to nevzdali...lenze u nas nebol ani naznak prisatia, s midwife sme vselico skusali ale nepomohlo....keby aspon raz...ale eeee....ale inak rastieme priberame...mame fotecky v albume tak kuk...a potom ostatne mam na stranke mama a ja.sk...ked vyhladas uzivatela 19usko...tak toho objavis ovela viac....
Na chvilku zaspala tak som odpisala a idem daco porobit nez zase bude kriku....aspon si hodit sprchu 😉 😉 😉 😉 😵 pozdravuj Hani a ze jej posielame pusinku...pekny dnicek vam babulky zelame... 😵

janka196
30. mar 2009

baby myslim ze tie ktore vravime aby to nevzdavala vieme o com hovorime a nesnazime sa tu hrat na mudre premudrete 😉 . vsetky co sme tu sme rodili v uk daleko od rodiny a od pomoci. mne rady mamiciek pomohli urcite viac ako nejaka blba midwife ktora ma odbije ze noaco ze mam zapal len nech kojim dalej alebo nech dam umele.

zmrzka1
30. mar 2009

no ja som sa vyzdravela pred necelym tyzdnom z chripky a vcera som musela zase utekat na pohotovost a zistili mi infekciu nosnych dutin a do rana mi opuchlo aj oko... druhe antibiotika po sebe ☹
vsetko ma boli a som unavena viac ako pred tym... 😖
dufam ,ze to malej neuskodi tolko tabliet
boze uz som zufala 🙄

peppapig
30. mar 2009

luciauk...ja jsem se do nikoho jmenovite nestrefila, to urcite ne. Jen jsem popsala svou vlastni zkusenost s kojenim prvniho detatka, tak aby munu videla i jinou realitu. Pro mnoho maminek je to velmi nelehke obdobi a kazda se s tim vyporadame jinak, a verte, ze kazde ac rozdilne rozhodnuti vede ke spokojenosti miminka!

Ani ja jsem nebyla kojena moji mamou, v porodnici me pry obcas prikrmovala pani co lezela vedle 😀 Bohuzel to neslo, samozrejme moc informaci o kojeni tenkrat maminy nedostaly, ale vzivote by me nenapadlo mamku karat za to, ze me nekojila, ach jo, co jste to za dcery ☹

janka196
30. mar 2009

peppapig ja som tiez nebola kojena a to co si napisala by ma tiez nenapadlo. ved je to totalna hlupost co si povedala 🙄 a moja mama sa namna teraz nevie vynadivat ako malu kojim a lutuje ze ona nemohla

peppapig
30. mar 2009

no me to tak prislo, z toho vyroku luciauk, ale to je jedno

janka196
30. mar 2009

neviem ktory vyrok ti tak pripadal 😖 , ale je to jedno presne ako pisem. kazda z nas si urobi podla svojho vedomia a svedomia. 🙂

janka196
30. mar 2009

ako pises som chcela napisat, pardon 😅

luciauk
30. mar 2009

peppapig, tak to je tiež nechápem....ja som napísala, že ženy boli velmi nevzdelané v tomto ohlade a UM im bolo doslova nanutené a mnohé si to nechcú priznať a radia svojim dcéram.... nič viac... nejako čítaš medzi riadkami a pritom tam nič nie je 😉

janka196
30. mar 2009

lucka to mas pravdu a sakramentsku. na svk je to tak. a myslim ze aj doteraz. proste ti dieta beru na noc a urcite ked zaplace tak nelietaju ho nosit zakazdym mamicke. udru cumel, alebo flasu s mliekom alebo sladkym cajom. v uk je to uplne o inom. dieta mas stale pri sebe a slobodne sa rozhodnes ci chces kojit alebo nie

janka196
30. mar 2009

ja som sa riadila knihami. precitala som ze ked chcem kojit nemala by som davat cumel. tak som nedavala a urcite aj to pomohlo ze sme sa skor zosuladili. pri umelom mliecku dieta hrozne zlenivie lebo z flasky sa mu to pekne leje kdezto z cici musi riadne sat a namahat sa. preto cim viac davas umele je skoro iste ze prestanes kojit uplne

munu
30. mar 2009

adoracion o com to pises, aka rychla vymena cici za flasu... nikto tu nic nezamiena... uz to nechajte tak...
ja robim co mozem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre