Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hrozienko11
30. mar 2011

no pekne teda. My sme obaja slovaci. Ambasada ma pisane,ze musime obaja podat ziadost,aby dcera nemala -ova. Len sa mi nepaci,ze co urad a zamestnanec,to ine pravidla. Kvoli tomu som menila trvaly pobyt,ze to bude jednoduchsie. Netusim ani,ze ak dame s -ova,ci sa potom bude dat zmenit. A sobasny by nemal rozhodovat,lebo tam sa nic ine pre dievca nedalo napisat.

adoracion
30. mar 2011

ahojte,neviem ako je to u cisto slovenskych manzelstiev ale co sa tyka zmiesanych tak mi sme na ambasade podpisovali papier ze ja aj otec si zela aby dieta malo priezvisko bez ova, a asi to tak bude aj pri slovenskych... takze tam ide o podpisanie toho papiera
hajfanus celkom dobre nechapem ze mala sa vola na anglickom rodnom liste bez ova a na slovenskom z ova? ved to ma vlastne odlisne mena v dvoch krajinach ?
Tu v anglicku napisu do rodneho listu hocico nam aj nasou chybou zapisali vlastne stredne meno mojho muza za priezvisko malej, mne ho uz pri sobasi dat nechceli kedze podla nasich zakonov som musela prijat jeho priezvisko a tak sme sa volali vlastne odlisne a bolo s tym vela vybavovaciek ale teraz je to uz ok ale stalo nas to asi 6 navstev nasej ambasady ale to je uz o inom...

calistka
30. mar 2011

s tym sobasnym listom som to myslela tak, ze ak by tam uz naaaaahodou nejakym sposobom bolo uvedene priezvisko pre dievca bez ova, tak uz by to museli respektovat...ale chapem, ze taka moznost asi ani nie je 😠

inak na priezvisko bez ova niekedy nie je potrebne zmenit si narodnost, ja mam bez ova a mam stale slovensku. priezvisko bez ova som si vybavila az PO sobasi, stacilo mi napisat ziadost, ze chcem ho bez ova. nemam teraz prehlad o aktualnych zakonoch, ale v tom case sa dalo dcerke zmenit priezvisko s ova na bez ova aj neskor, teda dodatocne...ale naozaj neviem, ci to este stale plati. v kazdom pripade o taku zmenu musia poziadat obaja manzelia.

calistka
30. mar 2011

@mape predpokladam, ze Ti zabielitkovali len tu cast o narodnosti, ale nie podpis Tvojho manzela. v tom pripade by to potvrdzovalo to, co som pisala vyssie, ze o priezvisko bez ova sa da poziadat aj bez toho, aby ste dceru museli prihlasit k inej narodnosti 😝

cutce
30. mar 2011

ahojky,
tak jsem zpet. maminka mi vcera odjela tak uz tu valcime samy spolu 😀 . Je tu neco noveho?

mape
30. mar 2011

@calistka to mas pravdu podpis nechali tak. Len nechapem preco s tym maju niektory problem. Ved je to kazdeho osobna vec ci chce -ova alebo nie. Mali by to akceptovat bez problemov a zmeny narodnosti.

martina_uk
30. mar 2011

@cutce jeeeej Davidko ma Tvoje oci ;) zlatunky

slniecko77
30. mar 2011

@cutce ahoj, maly je prekrasny 😵 😵 😵

cutce
30. mar 2011

holky dekuju. No uvidime komu bude podobny, ze zacatku rikali, ze je po me, ted uz rikaji, ze je po tatinovi 😅

a jak se tu mate?

hajatanufus
30. mar 2011

@adoracion no tu v anglicku je to bez ova jednoduchsie a na sk mi povedali ze tam ova davaju automaticky a kedze mi to vybavovala segra tak sme to nechali tak aby s tym neboli problemy aj ked sme povodne chceli bez ova ale co uz s blbymi slovakmi a slov rodny list nikdy v uk nepouzije iba na sk a teraz aj v cr inak je to jedno ja to neriesim

hajatanufus
30. mar 2011

@cutce ahojky maly je krasny a vyrastol

monkka21
30. mar 2011

@cutce aky je zlatunky.krasne ocka ma malinky 🙂

monikac
30. mar 2011

@hrozienko11 cauky my ked sme sa brali, tak ja som som bola napisana s ova a ked sme isli na matriku pre sobasny list, tak som len podisala nejaky papier,ze chcem mat priezvisko bez ova....na sobasnom mam napisane,ze ked budeme mat dceru, tak bude s ova,ale pani na matrike vtedy povedla,ze to tak musi byt pri dievcati na SK a potom ked budem mat dceru, tak ju zaregistrujeme s ova,ale potom len podpiseme nejaky papier a bude sa to dat jednoducho zmenit bez ova....,zevraj to nebude problem tak uvidime. Pozri sa co mas napisane na sobasnom liste....tam by si mala mat dohodu o priezvisku o detoch...velmi drzim palce lebo je to urcite stresujuce....vela stasticka

monkka21
30. mar 2011

ahojte maminky.nemate skusenost s prievanom ocka.mojej malej dnes zacalo slzaviet ocko a aj hnisat.neviem co jej mam s nim robit.chce sa mi plakat ked vidim ako jej slzavie.je mi to tak luto ☹

saza007
30. mar 2011

@monkka21 je to bezne, treba to vytierat vatou/vatovym tamponikom namocenym do prevarenej vychladnutej vody. Kazdy kusok vaty pouzit len raz, potom hned zahodit, a zase zobrat cistu. vytieraj smerom z vnutorneho kutika oka k vonkajsiemu.

monkka21
30. mar 2011

@saza007 dakujem ti.uz sa tak stalo dufam,ze to skoro prejde.

martina_uk
30. mar 2011

@monkka21 ajojky, my to mame od narodenia, asi ma upchaty slzny kanalik a GP to vzdy iba skontroluje ci nema cervene ocko a povie aby som iba vytierala.. mala som aj kvapky od SK doktorky a povedala ze ked nezaberu ze to nieje prievan ale upchaty slzovod.. ale tu to GP neriesia tak to budeme riesit az na slovensku a zatial iba utierame.. ;) neviem ci kojis ale ak ano tak mi GP aj MW aj slovenska doktorka radila kvapnut mlieko do ocka ze je to najlepsie.. aj na nete som o tom nasla clanky ze je to pre babatko najlepsie a mlieko to lieci bez chemie, nasej som kvapkala asi dva tyzdne zlepsilo sa to uz jej tolko nehnisa ale este stale to tam ma upchate a na SK pojdeme k ocnemu.. dufam ze vam to skoro prejde

monkka21
30. mar 2011

@martina_uk ano kojim tak to vyskusam,dufam,ze to bude len prievam a co skoro po minie a nebude nas to trapit.dakujem ti za tvoju radu 🙂

hajatanufus
30. mar 2011

@monkka21 ahojky my sme to tiez mali a tak ako ti radia ostatne tak len vytierat cistou vodou alebo si daj poslat zo slovenska optalmoseptonex a najlepsie je na to naozaj to materske mliecko my sme to mali velmi dlho a nic nam nepomahalo tak sme s lucinkou museli na ocne inak nie je malinka aj zahlienena? teda nema sopliky? lebo nam na sk ocna dr povedala ze sa to nezlepsi kym sa neodstrania sopliky pritom ich lucinka vtedy vobec nemala len pri tom prepichovani kanalika strasne plakala tak z toho mala sopliky ale neboj ono sa to da do poriadku 🙂

monkka21
30. mar 2011

mamicky este mam jednu otazocku.aku mate skusenost s prepichnutim usiek u babetiek no teda dievcatiek tu v uk.robia to tu niekde?a kedy je najlepsie dat prepichnut uska?citala som,ze najlepsie az po ockovaniach kvoli infekcii co je na tom pravdy?dakujem vam

monkka21
30. mar 2011

@hajatanufus sopliky nema.ona je aj spokojna.len jej to strasne slzavie.tak skusim to mliecko.v piatok to spomeniem midwife ked pride.som zvedava co mi povie,ale podla toho ako mi odpoveda vzdy tak to bude fajn podla nej.

smajka
30. mar 2011

@hajatanufus - dakujem, uz je to lepsie. sme ako tak zabyvani, tak sa mozem v klude pripravovat na prichod nasho anjelika. 🙂 ako sa citis, mas nevolnosti?
@cutce - davidko je krasnucky - taky maly anjelik s velkymi ockami 😉

hajatanufus
30. mar 2011

@monkka21 ano myslim ze ani mw to riesit nebude neboj s tym m lieckom sa jej to zlepsi 🙂

hajatanufus
30. mar 2011

@smajka som unavena lebo mala mi v noci zle spinka a bvudi sa kazdu hodinu a chce byt na prsku inak nevolnosti mam ale nie je to az take hrozne len taky tazky pocit na zaludku tak som to mala aj v prvych dvoch tehu k mw idem 11.4. tak som zvedava ze ci urobi aj nejake testy na potvrdenie tehu a na scan pojdem az na sk lebo akurat to tak vychadza

smajka
30. mar 2011

@hajatanufus - joj chuda, mas toho veru dost.
ze 11.4 . - to si na mna potom spomen - budem na operacnom 😒 🙂

martina_uk
30. mar 2011

@monkka21 ajojky, mne hovorili anglicanky ze tu prepychnu od 3 rokov vyssie, neviem ci to je pravda, ja jej idem dat prestrelit u pediatra na SK po velkej noci takze bude mat 4 mesiace a vsetky 3 ockovania bude mat za sebou..citala som fora a vraj je lepsie prestrelit, je to setrnejsie a dierky su presne rovno a nie hociako kedze babatka sa vrtia.. nausnice jej rovno nastrelia a nebudu ju trapit po prepychnuti vkladanim nausnice do rany.. ale to je iba moj nazor ;)

mape
30. mar 2011

@monkka21 my sme malej davali prepichovat uska ked mala 5 mesiacov. Teda dali sme jej ich nastrelit. Tu v anglicku ti to urobia ked ma babatko vsetky zakladne ockovania za sebou. My sme jej to davali robit v claires. Boli tam super baby a super pristup. Mala plakala malicko a nez sme odchadzali tak uz ani nevedela, ze jej nieco robili. 🙂

mape
30. mar 2011

Este som zabudla mate vsetky krrraaaaassnnneee deticky 😵

monkka21
30. mar 2011

@hajatanufus tak prave sme papali a hned som aj kvapla mliecko do ocka.uvidime aky bude ucinok

monkka21
30. mar 2011

@mape noo aj ja by som radsej prestrelila zevraj je to rychlejsie a ani to neboli.myslis tie ockovania co su v 8,12,a16 tyzdni?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre