Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

munu
3. feb 2009

ahoj Majka 🙂 tasku este nemam nachystanu, ale mam to vsetko uz na kopke, len to do nej nahadzat.. takze pohoda, uz sa tak nestresujem..a ty ako si na tom? 🙂

luciauk
3. feb 2009

caira, tak londýn, to je kapitola. ale inak, u nás je oproti iným mestám strašne draho. nikto netuší prečo...máme skrátka jeden z najhorších councilov v krajine. je tu drahšie ako v birm. alebo manchestri 🙄 a pritom mesto je dosť zanedbané 😖

zuzka, možno chytil nejakú infekciu, kto vie. snaž sa s príkrmami pomaly, lebo ono sa zdá, že je to v pohode a zrazu má miminko problém. na probiotiká sa opýtaj v lekárni, v boots majú špeciálne okienko na poradenstvo 😉 ja som malému dávala len prášok proti dehydratácii od GP a kojila ho.

majka88
3. feb 2009

munu my uz sme pobaleny...taška vedla postielky caka pripravena kedy pojde na vylet 🙂 ako sa citis?

munu
4. feb 2009

ahoj Majka, citim sa v podstate dobre.. len bezne problemy kazdej tehulky mavam, ako caste behanie na wecko a tiez bolesti panvovej kosti ked sa otacam na posteli hlavne a chrbat... inac fajn a co ty? este dneska som dokupila rukavicky pre babatko a tiez neviem zohnat tu zavinovacku... neviem ako sa to vola po anglicky, takze asi budeme bez nej..

luciauk
4. feb 2009

munu, v toys´n´us a v mothercare majú len tak volne vyložené, ja som to nepoužívala, ale minule sme malému kupovali vankúšik a paplónik a som tam videla také pekné, moderné 😉

majka88
5. feb 2009

ahoj munu....no ja tiez tak pohodkovo...teda ako kedy...veceri su pre mna za trest...vsetko ma boli, nez sa otocim to trva...kedze sa da spat len na bokoch...a potom ta priserna bolest panvovych kosti 😢 ☹ ale inak sa da...dnes som babatku povedala ze je vonku zase kalamita a zima nech este trosku vydrzi v tom brusku i ked by som ju chcela mat uz vonku....hrozne ani tak ani tak 🙂 😉 no nechame sa prekvapit .....

wild.horses
5. feb 2009

zavinovacka sa tu tusim povie swaddling robe alebo swaddling blanket. Vacsina z nich su vlastne len decky, co sa zlozia tak, aby babatko zavinuli, ale videla som aj take pevnejsie s podporou pod hlavicku.
Mate niekto skusenosti s water birth?
Tie bolesti panvy... viete preco tie kosti tak bolia? Dost by ma to zaujimalo, obcas mi to pride akoby sa roztahovali 🙂
Ja mam uz dva dni trapped sciatica nerve, takze parada, ledva chodim, ale teple obklady pomahaju.
vdaka.

wild.horses
5. feb 2009

tak tu je nieco o tej panvovej bolesti:

http://www.plus-size-pregnancy.org/pubicpain.htm

munu
5. feb 2009

Lucka a wild horses-
dakujem mockrat za tie zavinovacky, urcite sa mrknem do toys r us, tam som este nebola a aj ten nazov swaddling robe alebo blanket mi super pomoze urcite.. dakujem vam 🙂
majka-
to je tak s tym snehom, napada par centimetrov a anglicania to uz beru za velku kalamitu.. este nevideli kolko snehu dokaze napadat u nas 😀 to by uz asi nezvladali 😅 ja tiez tak pomaly sa drzim.. mam tie iste problemy ako ty, ked sa v noci otacam z boka na bok, tak ma to boli vsetko, no ale uz to vydrzime, ved je to uz blizko 🙂
Zuzka a Caira-
dakujem vam obom za radu o zavinovacky taktiez, ste velmi zlate, ze ste boli ochotne mi poradit 🙂 a ja si to velmi vazim, ked mi niekto pomoze...
tak vam mamicky a tehulky prajem pekny vecer a dobru nocku.. rano tu zavitam, alebo doobedu teda a pridem vas uz pozdravit, lebo uz som tu aj dost dlho nebola, tak to treba napravit 😉

3558
5. feb 2009

ked ja mam vzdy cas len takto v noci.a to tu uz nikto nieje ☹
tak bru noc

luciauk
6. feb 2009

joj zuzka, takto sme ťa nechali samú a pritom to je tvoja strana 😉

tie bolesti bedier vám nezávidím. wild.horses, máš pravdu, ona sa rozťahuje. ja som pri prvých dvoch deťoch nič necítila a pri treťom, keď mala byť panva už akoby roztiahnutá a pružnejšia, tak som preplakala posledné dva mesiace. nevedela som sa dočkať rána, aby som to rozchodila ☹ keď je to neznesitelné, tak si daj paracetamol. mne kamarátka posielala reiky zo slovenska a normálne sa mi uľavilo 😲 tak už nejako vydržte, na konci je krásna odmena 😉

wild.horses, ja som vždy chcela rodiť do vody, ale nejako som za tým nešla...keď budeš mať doma bolesti, tak im zavolaj, že chceš rodiť do vody, nech sa pripravia. všetky kamarátky , čo rodili do vody, si nevedia vynachváliť. a keby nastali komplikácie, vždy sa dá vyjsť von alebo ťa odvezu na emergency CS 😉

u nás sneží ako divé. včera bolo v škole 11 detí a 5 učiteľov, len stavali snehuliakov, iglu a mali snowball fight a deti sa tešili, že môžu zmangľovať riaditeľa 😀

majka88
6. feb 2009

no munu dajako to uz dobujujeme ved je pred nami par poslednych dni.... 🙂

zuzka tak obcas som ja vecer na stranke...ale ovsem ak my neni tazko tak ako vcera 🙂 ako sa ma Samko?

secret111
6. feb 2009

dost spinave, staci sledovat spravy, kolko ludi dostalo infekciu prave v nemocnici v UK

luciauk
6. feb 2009

zuzi, ja tiež zásadne po ôsmej 😉

secret, čo si tým chcela povedať? 😒

secret111
7. feb 2009

luciauk
tym som chcela povedat, ze ked som bola v UK tak sa mi nemocnice zdali spinave a vtedy tam bolo velke halo, kolko ludi dostalo infekciu prave v nemocnici

luciauk
7. feb 2009

no, aj tak nechápem tú tvoju vsuvku...

3558
7. feb 2009

baby moj samko sa zacal stavat na 4. no som uplne happy. 😀 😀 😀
je to maska. postavim mu na seba kocky a dam ich od neho tak na meter a on uz zdvihne ritku a zhodi kocky. ma naramnu srandu, ani si neuvedomuje sa uz sam posuva. 😀
tak sa hrame....

3558
7. feb 2009

podla mna su tu nemocnice na celkom dobrej urovni. nehovorim ze na slovensku su zle, ale ja som bola spokojna. ale si som ,,mimo misu,, lebo fakt secret neviem na co narazas. 😒
lucia uz sme asi stare a nechapeme 😀 😀 😀

secret111
7. feb 2009

asi nesledujete spravy 🙂
a preto som to napisala lebo sa tu jedna baba pytala na anglicke nemocnice, tak som napisala svoj nazor. To ze ty si mala dobru skusenost je super, ja som z ich nemocnic nemala dobry pocit, to je vsetko.

luciauk
7. feb 2009

secret, my vieme, ako si to myslela, ale tak stroho si to napísala, že to niekto môže pochopiť zle. aj na sk, aj v usa sú prípady, keď sa niečo stane, ale to neznamená, že to je všeobecné pravidlo. 😝 ja sa tiež nesťažujem, naša nemocnica aj jedna v manchestri,ktorú som navštevovala, sú superčisté a supermoderné. hlavne, keď to zrovnám so slovenskom. inak, ja som mala pôrod presne ako ty opisuješ, veď keď chceš, tak si nájdi o pár strán skôr. zhruba na 90% rovnako, čo sa týka nemocnice, stravy, starostlivosti a personálu. akurát tú izbu som nemala takú konfortnú ako ty, ale aj tak som sa tam cítila ako v hotely. inak, ako si ty opisovala tvoju pôrodnicu, tak to bolo ešte o triedu lepšie. určite sa nabudúce nehrň rodiť na slovensko 😉 dostala by si šok 🙄

zuzka, to je supriš perfiš. uvidíš, teraz sa to začne. zistí, čo všetko sa dá, keď vie liezť a už si neoddýchneš ani sekundu 😀

dididi30
7. feb 2009

ahojte
ja sa tiez na porodnicu nestazujem, no asi preto,ze som tam bola den, sak to poznate....
chvala bohu porod bez komplikacii a po porode som bola tiez bez komplikacii a malicky zdravucky, ale neviem ako by to bolo, kebyze je nejaky problem....no ale sak mam to za sebou a uz je to jedno 😉
ak porovnam so slovenskom, hm ani pipnut som nemohla, na sk som porodila dceru, syna v anglicku, zaujimave skusenosti 😉

majka88
7. feb 2009

no zuzka tak maš so Samka radost.... 😉 😵 bude pobehovat hore dole....

adoracion
8. feb 2009

ahojte tak ako sa mate kazdy den vas citam a cakam kedy nunu a majka uz porodia len nie vzdy sa mi chce pisat! 🙂 Tak drzim palce uz to bude kazdym dnom co...🙂 ste silne zvladnete to na jednotku!!!

majka88
9. feb 2009

adoracion ahoj...tak este som neporodila.... 😉 dnes ideme k midwife tak sa zase dozvieme daco noveho...som zvedava....uz som myslela ze si sa stratila ked si uz davno nepisala...asi ta Hani moc zamestnava 🙂

munu aj ty si este v celku? 😵

munu
9. feb 2009

majka, som este v celku 🙂 ako kinder vajicko 🙂

3558
9. feb 2009

alebo ako kit kat: dve tycinky v jednom obale! 😀 😀 😀

majka88
9. feb 2009

no hej ako kinderko alebo ako zuzka pise ako kit kat...presne som natom aj ja tak 🙂 😉 😵

munu
10. feb 2009

Adoracion jeej to je mile od teba, ze sa zaujimas o nas s majkou 🙂
ja sa na skory porod ani necitim, skor to u mna vyzera, ze este si ponesiem brusko so sebou vsade cely deviaty mesiac 😅 nic ma neboli, nemam ziadne tazkosti, ani priznaky, ktore by nasvedcovali bliziacemu sa porodu..
ale ak by sa nieco zmenilo, urcite vam dam vediet a ozvem sa 🙂 tak dobru nocku vam, idem spinkat 😔

majka88
10. feb 2009

ahoj munu ja mam vsetky priznaky sveta uz na porod a tomu zazraku sa stale nechce a ja uz tak prosim 😉 mozno ma aj predbehnes... 🙂

domi123
10. feb 2009

ahojte maminky ja som zistila vcera ze som tehotna velmi sa tesim a potrebovala by som nejake rady ci rodit tu alebo na slovensku,a nieje tu nejake baba co by v bliszkosti canada water co by mi dala nejake rady a pomahla by mi zo vsetkymi vecami okolo vybavovacie v nemocnici atd?!dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre