Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monkka21
10. máj 2011

@elixia v pohode.manzel tam bude volat tak uvidime co nam povedia

radlinka
10. máj 2011

@mrk11 ahooj moja, vdaka za info, som spat od zubarky, som si este pobehala po meste. uff...u nas tak horuco az na skapanie a pritom leto milujem, idem sa vystriet. Hned ma zobrala, predomnou este jeden cloviecik, tiez bolestivy pripad a ze rano malo plno a na obed ked som dorazila, tak nikoho, ako dobre.
V UK mi modelovali celu stolicku a tu sa mi zlomila, aspon vydrzala rok, lebo inokedy vydrzi len mesiac-dva. Povedala, ze mi ho este zachrani, ale bez injekcie by som si ho nedala vytrhnut, ze mi ho v tomto stadiu uz nemoze ani plombovat, mam prist az za taky mesiac-dva a ked by ma bolel, tak mi spravi novu liecivu, docasnu vypln, nieco ako vlozku. Tak mi to vyplnila s takou bielou srandickou a snad ma to v noci nebude otravovat. Inak ma to predtym vobec nebolelo, ale dasno je velmi senzitivne, preto musim zohnat este nejaku tinkturu alebo ci vyplachovat repikom. Inak ziadne anestetika, len slaby paralen/panadol. Tak ma aspon dlho netrapila a sme si pokecali, lebo sme sa od jesene nevideli

S tou autosedackou som sa len chcela poistit, aby sme nemuseli tahat aj base, lebo na par odvezeni to staci a ked pojdeme na dlhu trat, tak zoberieme urcite aj base. 🙂 Inak videla som aj krasne mini carry cots do auta, tie sa mi pacia, pripevnia sa popruhmi a dieta je pekne vystrete a nie strcene v sedacke ako taky panacik, to je najhorsie na dlhsie, resp. dlhe trate SK - UK a pod.

radlinka
10. máj 2011

@elixia ahooj, ste okej < dostala su tu spravicku ? 🙂 snad hej, lebo kon slape ako mlynske koleso, resp. ked ho potrebujem, nefunguje 🙄

radlinka
10. máj 2011

@mrk11 inak ako vasa ELI, uz sa citi o cosi lepsie chudatko ? v nurseries su same germs, takze trosku potrva pokial si kazde dieta zvykne a vybuduje imunitny system, potom to uz pojde. S tym maju problemy aj zamestnanci veru. Snad budete v poriadku a vsetko bude opat fajn. 😉

elixia
10. máj 2011

@radlinka ahoj,dostala,len som este nestihla odpisat,lebo dietatu sa este od rana navybili baterky 😀

radlinka
10. máj 2011

@elixia v pohode, mas cas...ja som len myslela ze to neprislo, prosim ta, vsak tento blby kon mi nikdy nefunguje, tak sa niekedy ani necudujem ze ludia cakaju odpoved a ta nikde. Aspon sa nenudite, lepsie aktivne dieta 😉 Napises ked budes mat volno. 🙂

elixia
10. máj 2011

@radlinka citam teraz o tvojom zube,skus vyplachovat corsodylom...pomaha na zapalene dasna,ja s tym mam dost problem

radlinka
10. máj 2011

@elixia ani nehovor, uz ten srandovny paralen nezaberal a nemozem sa dopovat ibikom...a vzdy ma to rozbolelo nejako nad ranom a potom zase nic, tak som sa hned radsej pratala, nech mi to trosku vyplni a lieci pokial sa da a potom uz poriesime, bez anestezy ani na krok. Mam tu tie vselijake tinktury, ak sa nato pozriem, ale ona odporuca bylinkovu liecbu zatial aspon. No nie je to nic prijemne momentalne, inak by som to v klude zvladla, uz sa mi to stalo viac krat, ale takto hlboko som si tu blbu stolicku este nezlomila, vlastne mi z polovice nezostalo uplne nic 😔 😔 😔 😔

mrk11
11. máj 2011

@wild.horses obcas sa to naozaj da spravit si volno. Ja si zatial v praci uzivam, nemyslela som si, ze sem budem celkom rada chodit.

mrk11
11. máj 2011

@radlinka ale ta uz je uplne OK, aj ked mam podozrenie, ze zase nieco, celu noc zle spala, tak sa modlim, nech su to "len" zubky a nech nema horucky. A ty si na SK? Aspon mi to tak vyplynulo z tvojho prispevku.

My sa tento rok nechystame, mm pridu v lete deti z prveho manzelstva na prazdniny, uz sa nevedia dockat (hlavne dievcatko, chalana mame v puberte, tomu je momentalne cely dospelacky svet trapny). Uz sa aj celkom tesim, kedze este nemaju 16, nemozu letiet same, tak pride s nimi aj svokra (tomu sa netesim), ale vyzera to tak, aby si to spolu uzili, ja budem v praci, Eli v jasliach a oni behat po Londone. V jeseni pridu zase nasi (teda to slubuju uz 4 roky, u nich je to vzdy tak na 50 %), tak to zase budem mat dovolenku ja.

simsonka250
11. máj 2011

@mrk11
ano moja potrebujem urobit apostilovu peciatku cez internet ale niako sa mi neari mam aj stranku ale nerozumiem velmi anglicky a neviem to najst neviem uz co dalej neviem nic uz som stoho zrutena,,,tolko to hladam a nic a cesta tam je velmi daleka nema somnov ani kto skocit......neviem si pomoc tolkoho toho skusam a nic uz neviem co dalej.....ale dakujem aj tebe za pomoc

mrk11
11. máj 2011

@simsonka250 a tvoj manzel nerozprava anglicky? Tam nemusi mat perfektnu anglictinu,ked si za to sadnete so slovnikom,urcite to spravite. A nasla si to,co ti posielala @martina_uk? Hlavne sa do toho pustite,a ak mate nejakych kamaratov s lepsou anglictinou,tak si nad to s nimi sadnite. Nie je to nic,co by ste nezvladli,len sa do toho musite pustit.

simsonka250
11. máj 2011

@mrk11
dakujem ti......ano skusame ta tak zos slovnikom uz iba ale asi skusime tam ist osobne,,,,,,nieako to uz vymmislime

martina_uk
12. máj 2011

@simsonka250 Ajoj, prepac že tak neskoro ale som na SK na dovolenke. Mne sa zdá že som Ti to už raz písala. Pokial viem tak osobne sa to už riešiť nedá ale niesom si istá. Na tejto stránke sa to vybavuje.
http://www.fco.gov.uk/resources/en/pdf/about-us...
toto si vytlac,vypln a zaplat na ich stranke za počet dokumentov ktoré potrebuješ
https://secure.fco.gov.uk/en/secure/public-lega... tu to zaplatis
keď to budeš mat tak si zbal do obalky rodný list, doklad o zaplatení, teda nápis do tých papierov na pravej strane číslo ktoré ti ukáže keď zaplatis, prazdnu obalku s Tvojou spätnou adresou a niesom si istá či som dávala aj známku ale zato som asi doplacala 6 libier. Držím palce aby sa to podarilo. Mne to celé trvalo ani nie tyzden a poslali mi to spať.

elixia
12. máj 2011

@martina_uk este ste doma? My uz spat ☹

martina_uk
12. máj 2011

Ajojky, my ideme ešte iba tuto nedeľu krstit a do Anglicka prídem po 20 máji. Strašne rýchlo to ide...a vôbec sa nam do anglicka nechce vracať...ale čo narobime, aku ste mali dovolenku?

elixia
12. máj 2011

@martina_uk joooj,zavidim 🙂 My super,len akosi rychlo to uslo a to sme boli na 3 tyzdne,normalne len na 2 chodievame...tak si pekne uzivajte 😉

monkka21
13. máj 2011

ahojte.tak uz viem preco nam ten apostil este neprisiel,lebo mali pozastavenu legalizaciu.zacali robigt az 12.maja.tak hadam to v najblizsich dnoch pride 🙂

monikac
13. máj 2011

ahojte chcem sa spytat, neviete nahodou kde sa daju kupit detske perinky alebo zavinovacky tu v uk? 🙂

foxinecka
13. máj 2011

@monikac ahoj, v takom tenkom prevedeni, ako zavinovacka, v mothercare, ale aj v TK maxxe som videla.Take klasicke s vyplnou, a vystuzene som mala zo SR.

monikac
14. máj 2011

@foxinecka dakujem moc 😉 pojdem pozriet a na SK v ktorom obchode si kupila? Za par dni idem na SK tak pozriem tam lebo vystuzene su na zaciatku lepsie asi....

hrozienko11
14. máj 2011

@monikac len si tu perinku neber do nemocnice. kamoska ju zobrala a midwife ju jej zamkla v skrinke a vratila az odchadzali 😅 tu to velmi neodporucaju.

veryveri
14. máj 2011

@hrozienko11 ahoj. mozem sa opytat preco to tu neodporucaju? aj ked som si vsimla ze v anglicku perinky nepouzivaju. a to ako si midwife moze dovolit nieco niekomu zobrat? to sa mi zda dost drze.

elixia
14. máj 2011

@hrozienko11 ja ju tiez mala v nemocke,sice si nedovolila ju vziat ale vybrala mi z nej maleho,ze to nepotrebuje..a celkovo sa na nu tak nevrazivo pozerala..oni maju natlcene do hlavy,co ano a co nie a inemu pristupne nie su,teda aspon moj dojem...aj napr.su zasadne priti flisovym dekam,uz na predporodnom kurze nam dookola opakovala,ze sa dieta pod nou moze prehriat,ze najlepsie su take tie dierkovane...a maleho mi pozakryvali uterakmi a kadejakymi handrami (mne to tak pripadalo) a ked som to povyhadzovala,tiez sa im to nepozdavalo... 😖

elixia
14. máj 2011

@veryveri ta bola asi fakt dost drza,nemyslim,ze si mozu dovolit ti nieco vziat..podla mna nemaju dovolene ti nieco akoby prikazovat alebo zakazovat,maju iba radit akoze..ale mne to bolo take neprijemne,radila sice,ale niekedy som mala pocit,ze s takym az opovrhnutim 😒

hrozienko11
14. máj 2011

@veryveri no lebo to je kvoli 'cot dead'. babo ma byt len oblecene a prikryte,lebo vydava zo seba teplo a perinka to teplo zadrzuje,preto to tu nemaju velmi v laske. tak ako hniezdo,ci ako sa to vola na slovensku,co si vela bab dava do postielky,aky sa deticky neobuchali to tycky,to je tiez nie velmi vhodne. plus poloha na spodnej casti postielky. mala by si k tomu dostat brozurku,kde je vela toho popisaneho 😉

veryveri
14. máj 2011

@elixia ahoj. no ja si planujem zobrat do nemocnice perinku alebo zavinovacku. uvidim co mi na to potom midwife povie 😀 neviem co take hrozne na tom vidia. ved babatka sa v tom podla mna citia pohodlne, lepsie sa prenasaju a su v tom aj zaltucke!

veryveri
14. máj 2011

@hrozienko11 dakujem za vysvetlenie. ja chcem perinku halvne koli tomu ze sa bojim ze nebudem vediet moje babo prenasat a nosit na rukach, lebo cakam moje prve a ziadne skusenosti s detmi nemam. ale spat by som ho v tom teda asi nedavala.

elixia
14. máj 2011

@veryveri ved ja som tiez hlavne kvoli manipulacii chcela,tiez som sa to male bala aj chytit 🙂

hrozienko11
14. máj 2011

@veryveri no ja mam tiez prve a v perinke bola len raz. narodila sa drobna(2,5kg) takze sa do nej ani nevmestila a nosit som sa ju naucila. nejak to slo samo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre