Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

janinek
25. jún 2012

@pitipitipa Vitej. A to jste dobri teda, ze to takhle sami zvladate a jeste porizujete dalsi. Ja se toho bojim, jak tu jsme sami.

monkka21
25. jún 2012

@pitipitipa ja som mala meno vybrane uz od 15 rokov.ja som si ho vybojovala,ale manzelovi sa tiez pacilo.teraz sme sa zatial rozpravali ze ked bude aj druhe dievca tak bude emma.ostatne mi rodina zamietla 😖

monkka21
25. jún 2012

@janinek no ja som vedela ze pojdem na svk tak som sa viac neinformovala ked gp povedala,ze je vsetko v poriadku

pitipitipa
25. jún 2012

@janinek zvladnete to, naucite sa... Myslim, ze je lepsie sa naucit byt samostatny ako byt nauceny na pomoc a zrazu pomoc odide a zacne sa chaos... nikto nam do vychovy negibicuje...ani do zivota, na zaciatku boli pokusy z mm strany, tak ale ich schladil a mame klud... 😉

pitipitipa
25. jún 2012

@monkka21 mne sa tiez to meno velmi dlho paci..este aj alexandra alias saska.. 😉 mm sa paci tiez, ale on akoby este hladal nejake ktore by bolo lahsie stravitelne jeho rodinou..tak ako sme museli kombinovat mena dvojciat 😀 ..napriek rodine, vydupala som si svoje..aj ked, oni nevedia celu pravdu 😝

monkka21
25. jún 2012

@pitipitipa no tak ja si zase nenecham od niekoho hovorit ake mam dat mena.ja jedine teraz chcem mojej mame splnit sen ze ked bude chlapec tak mu dam meno jakubko,lebo ona vzdy chcela dat synovi toto meno ale ona ma tri dcery 😀 a sestra zase dala alexander.moj manzel prv namietal,ale uz si zvykol.este pockat mesiac na scan a potom buydeme hadam vediet co to bude

cutce
25. jún 2012

@pitipitipa a to jste meli dvojcatka prirozene? me se ted porad zdaji sny, ze mame dvojcatka 😀 😀 😀

pitipitipa
25. jún 2012

@monkka21 jaj, to je ine...chces dat meno, co sa aj tebe paci...my sme mali problem s chlapcenskymi menami...totizto musia byt tradicne z mm strany...ale kedze ja som o tom ani pocut nechcela..moj mm bol ako medzi dvoma kamenmi..tak ale kedze uznal, ze zvysok zivota bude zit so mnou... Vyhrala som 😀

pitipitipa
25. jún 2012

@cutce ano, prirodzene... 😉 no ja by som este prijala dvojcata..najlepsie dve baby 😉 😀
Mozno sa ti splni sen 😉

monkka21
25. jún 2012

@pitipitipa no ved ano,predsalen su to vase.deti ja tiez nechcem moc zahranicne mena.ja mam bianku s,,K" nie ,,C".znie to aj zahranicne ale jke to aj take domacke aj ked nie moc pouzivane,je krasne.a jakub je tiez pekne.takze mi to nevadi.len pri dievcenskych sa casto s muzom nevieme dohodnut

cutce
25. jún 2012

@pitipitipa bych se z toho zblaznila, uz nejsem nejmladsi 😅

pitipitipa
25. jún 2012

@monkka21 predpokladam, ze ste obaja slovaci...my nie, takze u nas cisto slovenske meno neprejde...preto bianca s "c" ... A aj to som mu musela vysvetlic co to meno znamena...lebo u nich ma kazde meno vyznam 😀

pitipitipa
25. jún 2012

@cutce nezblaznila 😉 tiez nie som najmladsia 😀 a trufla by som si aj na trojicky 😉 ide o pristup a nie o vek 😉 x

cutce
25. jún 2012

@pitipitipa tak to klobouk dolu, to uz bych ani nechtela, bych si myslela, ze se vsem trem nemuzu venovat 😅

pitipitipa
25. jún 2012

@cutce vsetko sa da...je uzasne mat dvojcata..ked ich pozorujes, ako sa hraju, ako kecaju tou svojou hatlaninou..smeju sa...ci placu a ten druhy na nho zira, ze co vresti 😀 ja ich len vediem..oni sa vychovavaju navzajom 😀

monkka21
25. jún 2012

@pitipitipa aha no ale chlapcenske mena su skor s tich casto pouzivanych na slovensku.myslim tvojich dvojiciek.no tak mozno si no vybojujes.

pitipitipa
25. jún 2012

@monkka21 samuel a daniel su vsade dost pouzivane ...vlastne skoro vsade, v krajine mojho mm nie 😅 ...takze sme museli jeho rodine vymysliet alternativne mena aby nebol "hriech" v rodine...oni totizto nevedia, ze sa v skutocnoati volaju takto 😕

monkka21
25. jún 2012

@pitipitipa jaj no tak to je ine,my sme slovaci takze taketo riesit nemusime 😀

cutce
28. jún 2012

holky tak v utery jedeme DOMUUUUUU a vratime se AZ 7.8. 😀 za 5 tydnu

janinek
28. jún 2012

@cutce Ty jo, to budete mit pekne a dlouhe. To srdicko urcite stihnete.

slavka1212
28. jún 2012

ahojte dievcata .....poradite mi prosim ako vybavit malemu vsetky doklady rodny list a tak ....absolutne neviem odkial mam zacat .....za kazdu radu vopred dakujem .

cutce
30. jún 2012

@slavka1212 bohuzel neporadim, nevim, ja to nepotrebovala 😉

Tak zitra to oznamujeme manzelovo rodine, rodeice neuvidim 5 tydnu a brachovo rodinu 2 mesice, tak aby se to nedozvedeli z jine ruky 😀 😀 😀

janinek
30. jún 2012

@slavka1212 Uz to tu urcite nekolikrat probehlo. Koukni na stranky vasi ambasady, na nasi to je vse sepsane.

@cutce Jeee, to budou mit radost 🙂

slavka1212
30. jún 2012

@janinek dakujem velmi pekne

cutce
1. júl 2012

@janinek tak mami reakci jsem necekala, byla moc mile prekvapena 🙂, no vsichni koukali 😀 😀 😀 😀

janinek
1. júl 2012

@cutce Tak jeslti nevedeli, ze se snazite. Nebo naopak vedeli, tak asi byli v soku, ze to hned vyslo, co? 🙂 Ostatne to vy jste asi take byli prijemne prekvapeni.

cutce
1. júl 2012

@janinek no oni vedeli ze chceme druhe, ale vsichni si mysleli, ze pujdem prez umely 🙂. no manza jim to rekl blbe, takze tomu nerozumeli, az po chvili jim to doslo az kdyz jsem jim to rekla ja, takze takova pozdni reakce 😀 😀 😀 😀 😀

janinek
1. júl 2012

@cutce Tak to muselo byt vtipne a to vetsi radost.

cutce
1. júl 2012

@janinek bylo to hezky, ted jsem zvedava na nase 😀 😀 😀 😀 a co ty? jak se citis?, to az prijdeu tak budes mit malou u sebe 🙂, uz mate jmeno?

hajatanufus
1. júl 2012

@cutce ahojky srdecne blahozelam a prajem stastnu cestu 🙂 a drzim palceky na scane nech je vsetko v poriadku
@pitipitipa ahojky vitam ta a tiez srdecne gratulujem a klobuk dole 🙂
@janinek ahojky srdecne blahozelam k malemu a prajem vela vela mliecka 🙂 a samozrejme zdravicko 🙂 a co konkretne potrebujes len slovensky rodny list ci aj nieco ine? najlepsie je zistit u vas v meste na urade co potrebujes ja som potrebovala anglicky rl ten dlhy apostilovany a cele prelozene do slovenciny a overene u notara chceli z toho original a muselo to byt zviazane dalej moj obciansky preukaz a sobasny list neviem ci to ides vybavovat cez ambasadu ci ti to niekto vybavi na sk ale trva to okolo 3 mesiacov mne to teraz vybavovala segra a bolo to za mesiac ibaze teraz budu dovolenky tak to moze trvat naozaj tie tri mesiace to je doba zo zakona do 3 mesiacov ak to chces cez ambsadu trva to este dlhsie vacsinou 4 mesiace zalezi kedy to ambasada odosle na speci matriku v blave dufam ze som pomohla ak este nieco potrebujes a budem vediet rada poradim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre