Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulienka27
14. sep 2010

@slniecko77 ja som ho velmi pred porodom nechcela,ale ked prisli naozajstne kontrakcie a ponukli mi ho,nevahala som...dost mi pomohlo,ze mm a midwife na mna neustale hovorili a pripominali,ze sa treba nadychnut,ked kontrakcia zacina-vtedy to aj ucinkuje a ked to nedychas,tak to ide rychlo z tela prec.........to bola moja skusenost,ale kazdy reaguje inak 😉

dadulka2000
14. sep 2010

@slniecko77 na to len Full Birth Certificate treba,... to mat appostilovane a prelozene. Potom to odovzdat socialnej poistovni a aj s potvrdenim ze tu ti nedali Maternity Sure Grant,.... tak sa to tusim volalo. Ak som nieco zabudla, tak to preto ze to uz bolo daaavno 🙂
Len neviem ci sa aj toto nahodou nemenilo od 1.5.2010. Lebo Rodicovsky prispevok sa menil a ten sa uz nedava ak zijes mimo SR. 🙂

slniecko77
14. sep 2010

@dadulka2000 no od 1.5. sa menilo, ze nemas narok na rodicovksy prispevok ak zijes mimo UK, dnes som volala na UPSVaR
..od januara 2010 UPSVaR vyplaca aj jednorazovy prispevok pri narodeni dietata, matersku davku a rodicovsky prispevok
..len pani bola dost neochotna so mnou komunikovat, preto zistujem aj tu co vsetko ste potrebovali 😉
..a potvrdenie o nedani Maternity Sure Grant ti dali v Job Centre (alebo inde) bez problemov?

dadulienka27
15. sep 2010

@dadulka2000 mozem dat apostilovat aj kopiu rodneho listu ,alebo musi byt original?

dadulka2000
15. sep 2010

@dadulienka27 musi to byt original,.... ale ten full RL, nie skrateny. 😉 za par libier ti vystavia na matrike novy ak ti treba. 🙂

slniecko77
15. sep 2010

ahojte 🙂
..aky mate dnik? ja dnes upratovaci, dost fuka..aspon rychlejsie uschne pradlo a snad nezacne prsat

dadulienka27
15. sep 2010

@dadulka2000 my sme si hned dali vystavit dalsie rodne listy,ale na tych je uz napisane copy a su cierno biele,tak preto som sa radsej opytala, original je cerveny..
a este otazocka pri uplatnovani si prispevku,musi mat dietatko slovensky rodny list?pretoze maly ma zatial britske obcianstvo 😖
dakujem

@slniecko77 moj mm ma upratovaci a variaci,ja si idem rychlo zdriemnut smalym,kym sa da 😉

slniecko77
15. sep 2010

@dadulienka27 musi mat slovensky rodny list, este asi zabojujete na slovenskej ambasade 😠 😝 je to tam hroza, mala som tu cest ked sla mm sesternica vybavovat rodny list
..ale mas narok ziadat do pol roka dietata..no vybavenie rodneho listu trva na specialnej matrike cca 3 mesiace
..a dojcik v pohode?
..este som sa vas chcela spytat v akych praskoch, avivazach periete pre babatka?

cutce
15. sep 2010

jen jsem se chtela zeptat, proc si delate slovenske rodne listy? Jake to ma vyhody?

slniecko77
15. sep 2010

@cutce ja mam manzela slovaka, takze inu moznost nemam 😉 ale keby to tak nebolo tak chcem aby moje dieta malo slovenske obcianstvo a tiez kvoli jednorazovemu prispevku a priplatku na dieta..

cutce
15. sep 2010

@slniecko77 ja myslela, ze na nic nemame narok, protoze nezijeme bud v SK nebo CR?

cutce
15. sep 2010

@slniecko77 ale vzdyt to mimco muze mit jen britsky rodny list. Vzdyt je to jedno jestli manza je slovak, maly se narodi tu tak bude brit.

elixia
15. sep 2010

@dadulienka27 @slniecko77 nechcem tresnut nejaku hlupost,ale mne sa zda,ze kocky tu pisali,ze na to netreba mat slov,rodny list (snad si to nepletiem s niecim inym 🙂 ), lebo ja som tiez rozmyslala ako to co najrychlejsie vsetko povybabovat a potom mi to ulahcili tym,ze nemusi byt....skusim pohladat

elixia
15. sep 2010

aaa,uz som si spomenula,kde som to videla...mrk11 tu pise ze staci uradny preklad anglickeho RL..teda ak to stale plati

https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/narodenie-dietata-v-uk-slovensky-rodny-list-a-prispevky-na-slovensku-2/

slniecko77
15. sep 2010

@cutce neviem ako to mate v Cechach s prispevkom na dieta..
..a ked sa narodi dieta tu (este sa stale rozhodujem) tak bude mat na zaciatok britsky rodny list, ale nie britske obcianstvo..nan nema narok, aj ked by som neprotestovala aby malo dve obcianstva 😉

cutce
15. sep 2010

@slniecko77 a jak to mate vy s prispevkama?

elixia
15. sep 2010

@cutce Brit bude iba v pripade,ze jeden z rodicov je Brit, inak bude mat iba anglicky RL,ale obcianstvo nie...My tiez urcite vybavujeme slovensky, sice tu ani neplanujeme zostat,ale keby aj, nikdy nevies,ako sa o par rokov vyvinie situacia,pripadne ak sa raz dieta rozhodne zit na SK/CZ, tak mu to nebudem komplikovat tym,ze po 20 rokoch si bude musiet nejake papierovacky vybavovat...

No nie je toho mozno vela, ale na nieco narok mame urcite.. 🙂 teda aspon na SK, v Cechach netusim

slniecko77
15. sep 2010

@elixia tak to by bolo super 😵 tym padom sa to da spravit rychlejsie ked nemusis cakat na slovensky rodny list
..ako sa inak citis?

slniecko77
15. sep 2010

@cutce no mame narok na jednorazovy prispevok pre dieta a priplatok k tomuto prispevku, kedze v UK tento prispevok nedostaneme
..tu to cini myslim £500, na SVK je to o nieco viac

elixia
15. sep 2010

@slniecko77 no to by bolo,ak to este stale plati... 🙂 Inak v ramci moznosti, sem tam sa v noci aj vyspim 😀 😀
Ty uvazujes aj o moznosti ist rodit na SK?

slniecko77
15. sep 2010

@elixia stale zvazujem aj tuto moznost..ale pri mojom vahani to nakoniec skonci tak, ze budem rodit tu 😀
..aky pouzivas prasok na pranie a avivaz pre miminko?

dadulka2000
15. sep 2010

@slniecko77 ja periem detske veci spolu s nasimi. mala nemala nikdy nijaku reakciu na prasok ani avivaz. takze co mam doma to pouzijem - persil, ariel, surf atd. ja mam rada ked veci pekne vonaju, takze tie ekologicke pripravky pre mna moc nie su 😉

slniecko77
15. sep 2010

@dadulka2000 dik za odpoved 😉 dostala som vzorku Fairy pre miminka, urcite ju vyskusam...samozrejme, ze zalezi od individuality deticiek ako reaguju na prasky a avivaze
..viem, ze tieto ''normalne'' prasky obsahuju tazke kovy..mne napr. kozna lekarka odporucila 2x plakat, z tohto dovodu na zaciatok pravdepodobne budem pouzivat nieco speci pre miminka

elixia
15. sep 2010

@slniecko77 a ako je to ked chces rodit doma? Myslim zdravotna poistka a take veci..ja sice uz nestiham,len ma to zaujima 🙂
Ja mam zatial na detske veci tekute Fairy, to je asi jediny 'akoze detsky prasok', vonia pekne. Avivaz som na detske veci nepouzila. Na latkove plienky mam Ecover, ale to este zvazim neskor,kedze je dost drahy..

slniecko77
15. sep 2010

@elixia myslim, ze na porod doma potrebujes form S2, ale tiez by mala dostacovat Europska karticka poistenia, aj ked je to na zvazenie
..tiez som premyslala nad Fairy..ale este som sa nepustila do skumania, Ecover poznam..z tej rady mam detergent, tekuty prasok a tiez na nabytok....velmi som spokojna hlavne s detergentom

kivec
15. sep 2010

Ahojte zienky, dllllho som tu nebola, deticky ma riadne zamestnavaju. 🙂 Estherka zacala trosku hnevat, tak som sa jej musela zacat intenzivnejsie venovat. Velmi to pomohlo, len o to menej casu mam na ine veci. Tak som vas prisla len pozdravit, aby ste na mna nezabudli. 😉 Majte sa vsetky pekne, dufam, ze vas raz aj docitam. 😉

dadulienka27
15. sep 2010

@slniecko77 ja periem veci v persil non bio-tekuty a avivaz nepouzivam,potom vsetko este zehlim-vecicky zmaknu 🙂
a aj to fairy tekute je super 😉
ak by som si mala vybrat kde rodit,bolo by to jednoznacne UK....som este v teme septembrovky a mala som dost,ze za epi si musis dopredu zaplatit,ak chces mat partnera na sale musi absolvovat kurz a tiez zanho zaplatit...vybraneho doktora-zaplatit, vsade kde sa otocis,len platit-je to smutne

@elixia s tym rodnym listom som si aj ja myslela,ze nam bude stacit prelozeny a apostilovany tu z uk, do londyna sa mi velmi cestovat nechce 😝

cutce
15. sep 2010

a nestacilo by ten rodny list pak preloizit v SR a nechat o Apostylovat v SR? Mi to tak delali s oddacim listem

elixia
15. sep 2010

@kivec prave vcera som na teba myslela,ze asi ta deturrence zamestnavaju poriadne 🙂
@cutce no neviem o tom,ze by anglicke dokumenty apostilovali aj na SK/CZ..kedze je to vlastne potvrdenie o tom,ze je to uradne vydany doklad tu v UK, teda nieco ako overenie dokumentu u nas, myslela som,ze len v UK to tym padom urobia...

cutce
15. sep 2010

je ja se moc a moc omlouvam, to bylo z cestiny do anglictiny. Pardon. ale zase kdyz to delaji z jednoho jazyku dop druheho tak proc ne naopak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre