Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

stropec
19. dec 2010

Ahojte, mozte mi niekto poradit ako to vlastne funguje so skolami? Moj Jakubko bude mat 4 buduci rok v marci a povedali mi ze uz mam podat prihlasku do nejakej skoly ktoru sme si vybrali a od septembra by uz mal vraj nastupit, iny mi zas hovoria ze nemusim ze mozem to posunut o jeden rok a tak nastupi 5 rocny. Zda sa mi to velmi skoro od 4 rokov do skoly? Ktora ste uz dali deti do skoly? mozte mi popisat ako to vsetko prebiehalo?

monika.c
19. dec 2010

@stropec nas Luky isiel do skoly tiez 4 rocny,ono je to primary school,ale ten prvy rok deti chodia do reception class,nieco obdobne nasej predskolskej triede.teraz je prvak,v marci bude mat 6,cize vlastne oni to tu maju posunute o rok dopredu ako my na sk.inak o tom,ze by sa dal nastup do skoly odlozit o rok,som tu este nepocula 😨 ale neboj,aj ja som si myslela,ze je to velmi skoro a vlastne aj si myslim,ale na Lukym vidim,ako mu kolektiv deti prospieva a to nehovorim o anglictine,ktora je uz teraz lepsia ako moja 😉 takze v niecom je to dobre a na druhej strane,aj ja mam voci urcitym veciam vyhrady,ale proste nevyberies si.raz sme tu a musime sa im prisposobit.inak viem,ze prihlasky alebo zaregistrovanie do skoly sa posiela nejako teraz,neviem ci nie do konca decembra 😕 tak si radsej tie presne terminy pozistuj.mozno kazdy council ma iny

hajatanufus
19. dec 2010

@cutce tak posielame veeeeeeeeeeeeeeeeelke gratulaaaaaaaacie a nech sa drzia a tiez malej vela mliecka a vela vela sladuckych pusiniek maminke aj malej a krasne pozehnane vianoce 🙂 pekne sa to tu strieda ked som rodila tak tu byli holky pak kluci ted zase tri holky a nasleduje te uz vy slniecko a ty s vasima klukama ta k drzim palce a prajem krasny vecer 🙂

martina_uk
19. dec 2010

Caute baby my ešte stále piseme z nemocnice. Mala je najuzastnejsia na svete. Ale v noci to bol riadny boj. Od soboty 2 ráno som mala kontrakcie.. Večer o 22 som už nevládala po strasnych kontrakciach a priateľ šiel zasestrickou že už mám dosť.. Bola som otvorena na 6 prstou ale už mi nechcela dať epidural. Bolesť veľmi silne, krvacala som tak sme išli tlačiť keď som bola na 9... Začiatok ok ale potom sa mala zasekla a Mw nevedela čo robiť ja už hodinu som zbytočne tlacila.. Zavolala lekára a po jednej kontrakcii mu bolo jasne že mala sa von nedostane bez pomoci. Mala už bola unavena a srdiecko prestavalo bit.. Malej dali na hlavu prísavku no nepohla sa ani o cm.. Nastrihli má dosť brutálne, ale už nebolo na vyber a dali okolo malej niečo na roztiahnutie a konečne ju on ťahal a ja som tlacila.. Toľko krvy čo ja som včera stratila no brutal.. Placenta nesla von tiež tak sa s tým trápil ani tá injekcia nepomohla. No nakoniec ju nejak dal von..Aleiná sitie má už brali na operácku.. Čo kontrakcia to zvracanie a nevládala som ani žiť.. Priateľ mi veľmi pomohol. Chvalabohu už je po všetkom a fakt je pravda že keď mi ju dali do rúk na všetko som zabudla. Mala bola skin on skin u mna iba chvíľu lebo ja som veľmi krvacala a museli má brat na operácku tak ju dali skin on skin pritelovi. Mala je úžasná napapa sa a dve hodky spí takze do zajtra kým nás pustia si oddychneme. Lekári sú tu fakt super, vdacime im že mala je tu. Ideme sa napapat a pokračovať v oddychu. Ďakujeme za podporu ;)

hrozienko11
19. dec 2010

@martina_uk gratulujem k malickej a ty nech si rychlo v poriadku,aby ste mohli byt pekne doma na vianoce,bez nejakych tazkosti.a vela mliecka 😉

monika.c
19. dec 2010

@martina_uk gratulujem k malickej a tebe prajem rychle zotavenie,nech ste uz na vianoce doma 😉

hajatanufus
19. dec 2010

@martina_uk este raz gratulujeme uz to mate vsetko prekonane tak si ju uz teraz len uzivajte prajem pevne nervy a veeeeeeela mliecka super ste sikovnice a teraz budu nasledovat chlapci 🙂

mickey85
20. dec 2010

Ahojte, zdravim zo Slovenska 😉 Cestu sme zvladli, ale poviem vam, ze keby som vedela dopredu, ze to je taka makacka, tak ani nejdem 😠 este stastie, ze som isla s manzelom, co budem robit sama naspat netusim 😢 Zatial si to tu uzivame, snehu je tu neurekom, Davidkovi sa tu paci, dobre spinka, len ten vzduch mu neprospieva, zacina kaslat 😖 @martina_uk velka gratulacia, si to zvladla!!!!! Zelam vela zdravicka obom aj tiez mliecka 🙂 Musis dat nejake foto

Ja sa este ozvem, dufam, ze vy ste v poriadku. Ozaj, v nedelu mame krstiny 🙂 Tak pekny dnik prajeme

hajatanufus
20. dec 2010

@mickey85 ahoj super pozdravuj slovensko aj od nas nam tu tiez napadol sneh a mm vcera s lucinkou stavali hrad zo snehu a rano sme mali-11 brrr a ja s rachel sme sa na nich pozerali z okna lebo sme chore to mate super krstiny na vianoce my sme este nemali a neviem kedy a kde spravime ale ja by som chcela cim skor

slniecko77
20. dec 2010

@martina_uk gratulujem srdecne k malej Amy 😵 😵 😵 vela stasticka, zdravicka a mliecka prajem 🙂
..chuda si si prezila co sa tyka porodu 😒 no hlavne, ze to vsetko dobre dopadlo, uz nech sa dobre hojis a prezijete v trojici najkrajsie Vianoce 🙂
@mickey85 pozdrav rodnu hrudu 😵 veru neviem kedy sa tam dostaneme my, vydarene krstiny prajem 😵
@hajatanufus veru, teraz som na rade ja a @cutce s nasimi chlapcami 😵 ja uz mam tasku pobalenu, postielku a vsetko ostatne prichystane, ale s malym mamem dohodu, ze az v druhej polovici januara 😎

hajatanufus
20. dec 2010

😀 @slniecko77 dobre tak potom 19. dobre? a budeme spolu oslavovat 😀 😀 😀 ale pozor to su kozorozci a to je moc tvrda hlava 😀 😀 😀 😀

slniecko77
20. dec 2010

@hajatanufus no je vas viac co maleho prehovara na ''svoj'' datum 😀 o Kozorozcoch viem svoje, mam jedneho doma 😉 rada by som sa im vyhnut 😀 uvidime kedy si maly vyberie datum xixi 😉

hajatanufus
20. dec 2010

@slniecko77 to poznam aj u nas to tak bolo ze kazdy chcel na svoj datum a mala nakoniec pockala na ocina a narodila sa v ten den ked prisiel na dovcu z uk a tiez poznam viacerych kozorozcov

cutce
20. dec 2010

ahojky,
@slniecko77 co mas proti kozorohum 😅 😀 😀 😀 😀 😀

slniecko77
20. dec 2010

@cutce ani nic, jedneho mam za manzela 😉 😀 😀 😀

cutce
20. dec 2010

@slniecko77 ja jsem taky a prece jsme se domluvili ze se mimi narodi 19. na me narozky 😅 😀 😀 😀 😀

slniecko77
20. dec 2010

@cutce 😀 😀 😀 😀 nechame sa prekvapit aky datum si maly nakoniec vyberie 😉 snad nie moje narodeniny az v juli 😀

cutce
20. dec 2010

@slniecko77 to urco ne, ja bych stejne chtela rodit tak o tyden driv nez termin, me se ta vyvolavacka nelibi, oni ti ji daji a ty jses skoro dva dny v kontrakcich a bolestech 😅

ale oni si samy najdou cesticku ven kdy a nas se ptat nebudou 😀

erika9
20. dec 2010

@mona12071 ano mas pravdu

hrozienko11
21. dec 2010

@slniecko77 @cutce no som zvedava,kedy to na vas pride teda 😀 inac,ako je to aj male nie je pretocene? mam pocit,ze nase sa nechce otocit,aj ked casu este mam dost si myslim.

cutce
21. dec 2010

@hrozienko11 no to jsme zvedavy. Myslim, ze na to jsou nejake cviky, ktere by mely pomoc aby se mala otocila 😉 , zkus pohledat na internete, myslim, ze jsou to neco jako kocicaci ty cviky 😉

slniecko77
21. dec 2010

ahojte 🙂
..dnes sme boli na scane, maly ma 2800g 😕 celkom ma to prekvapilo, ja mam +4.5kg navrch..som zvedava kolko este priberie..obvod hlavicky sa nedal zmerat, lebo uz je posunuty smerom nadol, ready to go
..sonografka nam vytlacila aj jeho tvaricku, akurat spinkal 😵 velmi mila bola
..skontrolovali mi aj strepB..no bolo to vtipne, kedze to tu nerobia rutinne a riesilo to tam par ludi 😀 ale aspon nas videl doktor 😉
@hrozienko11 no to som aj ja zvedava kedy sa maly vypyta 😉
..skus tie cviky, mohli by pomoct, ale este stale ma cas na pretocenie sa 😉 ja som tiez citala o tom macacom chrbate, ale urcite je ich viac
..nas uz bol otoceny hlavickou nadol cca v 29tt, videla som to na scane ked sme boli na SVK
@cutce ty ides najblizsie kedy k midwife? ja az 5.1.2011

cutce
21. dec 2010

@slniecko77 ja bych mela jit ted ve ctvrtek, snad nebudem zasnezeny. dostala jsi injekci proti flu?

cutce
21. dec 2010

@slniecko77 me prave rikala, ze tehotnym by se mela davat automaticky flu injections

slniecko77
21. dec 2010

@cutce nie nedostala, nikto sa nepytal a ani nechcem
..nie su dostatocne preskumane side effects u tehotnych, kedze vakcina je prilis ''nova'' a ja momentalne vobec nikam nechodim, tak by som to velmi nemala kde dostat..pride mi mensie riziko nebyt zaockovana ako sa dat zaockovat
..ty planujes ockovanie?

cutce
21. dec 2010

@slniecko77 nene, ja taky nechci ockovat, jen jsem chtgela vedet, jestli je to povinny od Midwife ti to nabidnout, protoze me stve ten jejich flexibilni pristup 😠

hrozienko11
21. dec 2010

@cutce @slniecko77 tak pohladam zo zvedavosti. a zajtra skusim od doktorky zistit,ze ci vie povedat polohu. midwife uvidim az v na troch kralov,lebo musim aj do tej nemocnice.
v nemocnici maju vsade tie plagaty na ockovanie a nikto nic nehovori. pokial nebyvate casto chore a ste ako-tak odolne voci chripke,tak sa to neoplati.

slniecko77
21. dec 2010

@hrozienko11 uz by ho mohli vediet nahmatat, ale mne to ani nemuseli, posledne tyzdne presne viem, ze je hlavou nadol, lebo 2x denne stikuta a citim ho dolu 😉 a kope len na jednej strane
@cutce dnes mi nikto nic nespominal v nemocnici ohladne swine flu a ani ockovania
..tu ta nikto do nicoho nutit nebude, ale viem, ze ked to prislo pred rokom tak robili tomu obrovsku kampan (ockovaniu) a aj tehotne nahovarali, jedno dievca z tejto temy sa dala zaockovat, ale neviem v ktorom tt presne bola

cutce
21. dec 2010

@slniecko77 ne to neni swin flu, me kolegyne rikala, ze tehotne se preventiven maji ockovat proti normalni flu

slniecko77
21. dec 2010

@cutce aha 😕 prepac, automaticky som myslela swine flu, vraj sa zase objavila
..proti normalnej by som sa nedala duplom zaockovat, nepovazujem sa za rizikovu skupinu 😉
..inak ako sa citis? maly kope? 🙂 ja mam len problem sa v noci v posteli obcas pretocit a zacala som chodit v noci na WC 😠 sa mi moc nechce 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre