Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monkka21
30. mar 2011

@martina_uk ja zdielam tvoj nazor.ja mam tiez jednu dierku krivo prepichnutu a este teraz mam problem ked si davam nausnicu.

martina_uk
30. mar 2011

@monkka21 presne, ja mam nastasie prepichnute dobre ale tolko bab je nestastnych ze si nemozu dat nic ine ako bodky lebo im to na usiach vysi nakrivo.. ja mam jednu dierku prestrelenu (na jednom uchu mam dve) a fakt to nebolelo a ani nekrvacalo a hned sa to zahojilo.. ked mi beru krv je to viac bolestive ako prestrelenie a ked mi beru krv je to fakt minimalna bolest ;)
@mape ajoj, pozerala som to clairs a nasla som blizko obchod skocim sa tam opytat ;) dik za radu

mape
31. mar 2011

@monkka21 ano presne tieto ockovania mam na mysli. Pytaju tu cervenu knizku co mas pre malu a kontroluju ci su tam vsetky ockovania. Ano prestrelenie neboli alebo by som povedala ovela menej ako prepichnutie.

mape
31. mar 2011

@martina_uk nemas za co 😉

mape
31. mar 2011

Inak vsetkym prajem dobre ranko 🙂

martina_uk
31. mar 2011

@mape Diky aj Tebe dobre ranko

cutce
31. mar 2011

ahojky
moc dekuju za pochvaly 🙂

mrk11
31. mar 2011

ahojte kocky, pridavam fotecky torticiek, co som dnes pre Eli upiekla - ta mala je do jasliciek a ta vacsia na zajtrajsiu rodinnu oslavu

mrk11
31. mar 2011

@cutce krasny drobcek

slniecko77
31. mar 2011

@mrk11 naaaadherne torticky 😵 si sikulka
..s akou prichutou si ich robila? mnam, hned by som si dala 😉

mrk11
1. apr 2011

dakujem, snazila som sa, strasne som chcela jej upiect tortu, ale mala som len recept na orechovu - aj cesto aj plnka, nakoniec som robila minuly tyzden skusobne tu orechovu, ale vynechala som orechy a do plnky som namiesto orechov dala cokoladu. Je vynikajuca, akurat staci maly kusok, kedze je cela potiahnuta marcipanom a je velmi sladka.

hrozienko11
1. apr 2011

@mrk11 krasne torty 🙂 peknu oslavu prajeme 😵

my sme sa vcera napchavali haluskami s bryndzou. aspon nieco pozitivne pri tych vsetkych problemoch. ale mala nam konecne viac spi v noci. a cez den bojujeme so spankom,lebo ked sa jej nedari zaspat,tak je velmi nervozna. ale ten den mi menej vadi ako ta noc.

smajka
1. apr 2011

@foxinecka - ahoj ako sa mate?
ak do zajtra neporodim, tak ideme do hemelu - berie ma eva, inak sama by som sa uz bala 🙂 chystate sa aj vy? x

smajka
1. apr 2011

@mrk11 - waw, sikulka. prajem peknu oslavu 🙂

monkka21
1. apr 2011

ahojte.tak idem opat od vas vyzvedat vase skusenosti.dnes mi midwife priniesla brozurky s antikoncepciou,ze si to mam precitat.najviac ma zaujalo to teliesko ius.chcem sa opytat ci mate niektora neake skusenosti s timto druhom antikoncepcie?

foxinecka
1. apr 2011

@smajka
ahoj Majka, tak sa na vas zajtra tesime, jasan, ze ideme...

hajatanufus
1. apr 2011

ahojky chvilu som tu nebola lebo sme vcera boli vybavovat to potvrdenie pre ceske urady samozrejme ze sme nic nevybavili pozerali na nas jak puci ze co chceme a nakoniec povedali ze nam nemozu dat potvrdenie na nieco co neexistuje a potom nam kazali volat na hm revenue tak mm volal priamo z ich tel. na urade a tam mu povedali to iste a ze to co mame od nich list o chb a tax credit tak to mame ofotiit a poslat ze to je jediny doklad ktorym vieme preukazat ake benefity dostavame
@smajka neboj budem na teba mysliet nech to mas rychlo za sebou a vsetko dobre dopadne

sopticek
1. apr 2011

Ahojte tehulky, maminky
ja som tu už hooodne dlho nebola, som vyše mesiaca bez netu ale niekedy v januari som sa tu objavila.
Dočitať vas už určite nestihnam ale chcem sa vas opytať či mi vie niektora z vas poradiť konkretne DVD PILATES pre tehu, našla som ich strasne vela ale tak kupovať sa mi ich nechce :D
najlepšie s fit loptou a niečo fakt normalne, dakujeeeeeeeeeem 🙂))

monkka21
1. apr 2011

@smajka tak ti drzim palce nech ti vsetko dobre dopadne a coskoro si s drobcom domka 🙂

smajka
1. apr 2011

@monkka21
@hajatanufus - dakujem vam kocky 😉

martina_uk
2. apr 2011

@sopticek ajoj, nieco som nasla, skus stiahnut ci sa bude dat.. niekedy to stiahnu z obehu a uz sa neda stiahnut ale zatial to tam je ;) http://www.uloz.to/7341199/pilates-pro-tehotne-avi

elixia
3. apr 2011

@sopticek ja mam dvd presne s tym,co dala martina_uk link...je to fajn cvicenie,mozem len odporucat 🙂

martina_uk
3. apr 2011

@elixia ajojky, fakt je to dobre? ja som len tak nahodou hodila ci sa to nebude dat stiahnut ;) pocula som vela o pilates ale nikdy som to neskusala.. zeby som si to stiahla aj ja?

elixia
3. apr 2011

@martina_uk hej,ja som to cvicila asi 3 mesiace pocas tehu,len som uz potom zlenivela 🙂 Mam doma asi 10 dvd s pilatesom (vychadzalo to ako sucast nejakych novin),no zatial sa mi akosi nedari k tomu dostat 😀

martina_uk
3. apr 2011

@elixia no ja si pozriem toto a uvidim ci sa mi to bude pacit :D mala by som sa k niecomu prinutit.. len keby sa mi chcelo :D

cutce
3. apr 2011

ahojky

doufam, ze jste si vsechny uzili nas krasny svatek 😀 😀 😀 😀

Jinak bys se chtela zeptat kolik stoji apostila na rodny list? A muze se poslat nebo musim osobne? A jak dlouho to trva?

martina_uk
3. apr 2011

@cutce ajojky, krasne sme si to dnes uzili ;) normalne som neverila ze ja uz mozem oslavovat takyto den :D hihi sranda...
apostila stoji okolo 35 libier ale uz si nepamatam ci s alebo bez postovneho, postovne je 6 libier, uz to osobne nerobia iba postou a mala som to hotove do tyzdna.. posielam stranku
http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/se...

hrozienko11
3. apr 2011

@cutce ahoj. jedno stoji 33libier. posielala som to next day delivery,6libier, v pondelok a v piatok mi to doslo.alebo vo stvrtok,takze velmi rychlo 🙂

cutce
4. apr 2011

Moc dekuju holky, hm tak to je drahy, tak to pujdeme do toho anglickyho, ten stoji £49. moc dekuju 🙂

martina_uk
4. apr 2011

caute baby, my sme sa dnes konecne dopracovali na ultrazvuk zlcnika, uz len cakat kedy pride pozvanka.. fakt je pravda ze zalezi na tom na akeho GP narazim.. minule mi ten jeden dal gaviscon a paracetamol a povedal ze to je ok a dnes sa mi doktor cudoval ze som tak dlho vydrzala zlcnikove zachvaty a hned ma objednal na ultrazvuk. dufam ze sa to uz vyriesi ;) pekny den vsetkym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre