Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
30. jún 2011

@radlinka skus kuknut toto:
http://shop.ebay.co.uk/i.html?LH_ItemCondition=...
a ak najdes, klikni na sellera ci ma este z tej kolekcie co sa ti hodi 😉

hathor1231
30. jún 2011

akurat kukam,ze ten link nejde. tak si daj do vyhladavaca "baby cot bedding drape" a vyhodi ti to celkom pekne sady 🙂

radlinka
30. jún 2011

@hathor1231 ukazuje mi to 0 items, ale vdaka mojka..uz som nasla co com asi chcela. Inak vacsi vyber je pre dievcata, alebo skor unisex. A najsla som aj fajn sellera, ma dobry feedback aj vyber. 😉

hathor1231
30. jún 2011

@radlinka ja taketo veci kupujem len od top rated lebo casto na obrazku to vyzera uplne super a domov ti pride shit hodny par libier 😠 toho mojho nemozem najst v tej kope sellerov co tam mam ulozenych 😅

radlinka
30. jún 2011

@hathor1231 no potrebujem aj bedding cot drape a este pillow/duvet filling + case/cover, fitted sheet, bumper do postielky. 🙂

radlinka
30. jún 2011

@hathor1231 nevadi, posles inokedy, vsak to neponahla, este sme doma a zatial izbicku budeme robit az v uk. Tak mi to MM objedna a zrealizuje ak bude mat cas, ostatne si ja dotuknem ako tapetu, obrazky, lampicky pripadne zaclonku ak zozeniem v rovnakej farbe. Niektora modra je tmavsia, sytejsia ina zase jemnejsia.

radlinka
30. jún 2011

@hathor1231 nevadi, posles inokedy, vsak to neponahla, este sme doma a zatial izbicku budeme robit az v uk. Tak mi to MM objedna a zrealizuje ak bude mat cas, ostatne si ja dotuknem ako tapetu, obrazky, lampicky pripadne zaclonku ak zozeniem v rovnakej farbe. Niektora modra je tmavsia, sytejsia ina zase jemnejsia.

monikac
1. júl 2011

@hathor1231 no tak to ako nepekne od nich 😒 ....si rodila v London?Ale to je starostlivost aka v UK normal je....a UK ludia su na to zvyknuty, lebo to nemaju ako porvnat s inou health care, tak im to neprekaza,ale ked napriklad ja to mam s cim porovnat, lebo musim povedat,ze na sk v nemocniciach som mala vacsinou len dobre zaobchadzanie...tak to je ine. Aj MM sa da radsej osetrit na SK ako tu v UK....lebo on tento ich sytem tu nemusi a co sa tyka zubarky, tak to len na SK, radsej kupi letenku a ide k nam ako keby sa im tu dal osetrit.... 🙂

monikac
1. júl 2011

@radlinka jeee krasnucka izbicka to bude pre bambulka.... 😵 ako za vasnicku tolko prachov, no nech sa nehnevaju to je poriadne a ja som si baldachyn kupovala na SK ked som bola, je to biela zaclonka 9ako co ty mas na orazkoch) a pri vrchu je bezova s bezovou maslou, velmi je to zlate, som to kupila v BA v jednom shope nie daleko od letiska len si nespomeniem na meno.... 😒 takl mali dost vela veci pre baby a nebolo to ani drahe tusim ma to vyslo to 20eur a ta kostra na baldachyn sa da kupit hocikde v baby shop na SK a to som kupila za nejakych 13aur tusim, takze v pohodicke....a zavesy a bedding som si objednala z ebay kedze tam maju super vyber... 😉

kvietocek7
1. júl 2011

@monikac tak fajn mas o starost menej... ja sa tiez pomaly viac a viac gulam,tarchavost fakt nepusti 😖 ja uz len take nasuchovacie topanky lebo snurky fakt nehrozia. Akurat som zacala mat citlivy pupok,uz sa zacina poriadne vytahovat von.
Inac ako tu pisu baby toho sa fakt nemusis obavat,ze zostanes po porode v nemocke kratko, mozno budes nakoniec rada,ze nemusis pocuvat krik a hluk inych na izbe. Ja som bola pri druhom porode veeeelmi unavena a ked ma dali na izbu kde si navstevy podavali klucky,sama som sa pytala domov. No ale kedze som zobrala pred porodom atb tak chceli,ze musim podpisat revers na vlastnu zodpovednost.A ani by mi babo nebol pediater prezrel tak ma istym sposobom donutili zostat. Na tej izbe to bolo fakt neznesitelne,tak som si zaplatila izbu a doteraz nelutujem. Ak budem nutena tak urobim aj teraz.
Ony hoci su aky su,ale ta ako prvorodicku neposlu domov len tak na pospas.Teda ak je k tomu este aj dobra nemocnica.
Ja som sa vzdy skor obavala toho,ze ma stale odbili ked som volala,ze uz mam kontrakcie a ony stale,ze bla bla mam si dat sprchu a prist az ked to bude silnejsie. No ja som si nikdy nevedela predstavit sprchovat sa v bolestiach.
Tak aj teraz sa najviac obavam toho,ze budem mat prist akoby uz len s narodenym baby 😀 akoze skontrolovat,toto ma strasi viac ako to,ze kolko ma tam nechaju.
Naj bude ked uz budes vediet,ze ci chces napr. po porode dat pre baby vitamin K co je proti vnutornemu krvacaniu, lebo ako vies ony sa iba spytaju teda ak sa vobec spytaju. Your choice. Alebo ja som chcela,aby nas zaockovali bcg. No a urcite si co to precitaj o prikladani o polohach pri dojceni hoci ti daju midwife co by ti to mala ukazat. Moja zelezna skusenost je mat o tom co to nacitane,prejdene.
Co sa tyka tych open day tak to bolo take nic, takze az v utorok na stretunuti rodicov sa budem pytat. Do skolky daleko ako daleko,tu chodim vsade autom takze tak ci tak nejakych 10min plus minus...

@smajka no to teda,ked si uz bola vytesena,ze ti to bude vyhovovat zrazu ta prekrutia 😠
no mna by to velmi potesilo hoci uz mame odpoved z oboch nursery,ze PM 😠 takze to ma netesi vzhladom na to, ze si to prakticky zatial neviem predstavit. Pride mi to ako rozhadzany cely den. Ale ako som spominala monike tak v utorok je tiez nejake to rodicovske,tak este skusim hoci tomu velku sancu nedavam,ak budu uvadzat dovod -ako aj ty hovoris- podla toho kto kedy je narodeny tak amen tma,lebo nasa je novembrova 😖
a co take sa rozpravalo na tom rodicovskom stretnuti?

@hajatanufus no mas to s tymi poistovnami dost zamotane,ale snad to bude mat happy end. A gratulujem k chlapcekovi. Ja by som sa potesila dievcatku hoci....nech je zdrave a rado bude spinkavat a bude ok 🙂

@radlinka a vy odkedy planujete mat sameho drobca nechavat sameho v izbe? lebo nase doteraz spavaju - su s nami, hoci izbu na hranie maju 🙂

slniecko77
1. júl 2011

@monikac presne ako pise kvietocek, tie navstevy som si ani nechcela predstavovat hlavne ked som videla ''osadenstvo'' co prave rodilo 😅 😝
@kvietocek7 @monikac ja som sa docitala, ze vitamin K podavaju kazdemu dietatu...teda aspon u nas..ale davam za pravdu kvietocek, ze je to urcite dolezite..istu dobu sa to v UK nepodavalo..ale uz opat ano
..a co sa tyka bcg vakciny ak ju budes chciet tak urcite povedz pediatrovi pri prepustani, ze ju pozadujes z dovodu, ze na SVK sa podava..oni ta objednaju a pichnu, ale niekde pichaju priamo v nemocnici

smajka
1. júl 2011

@kvietocek7 - obavam sa ze sa ti to nebude dat zmenit - ako aj mne. musime sa zmierit s tym co mame a byt radi, ze nam ich vobec zobrali 😒 a hlavne ked je mala novembrova... dali nam letaky a hovorili sme len o tom co tam bolo aj tak napisane a predstavila sa nam ucitelka ktora ho bude mat. co ma mat oblecene, obute, kedy zacinaju, kde ich cakat a vyzdvihnut ked skoncia...
a este som bola prekvapena, ze zacinaju az 14 septembra. nechapem vobec preco tak neskoro. 8 septembra mame prist spolu - dieta aj rodic a potom sa zacina az toho 14.... 😕

smajka
1. júl 2011

@hajatanufus - jeej gratulka k chlapcekovi 😉

monkka21
1. júl 2011

@smajka
@mape ahojte tak oni to asi nezmenili len moj manzel je popleteny on nebol v claire's ale v blue banana.posli niekam chlapa, tak zajtra skocim uz teraz ja do claire's.no teda aspon dufam,ze sa to nezmenilo. 🙂

kvietocek7
1. júl 2011

@smajka ved prave,ja si to tiez myslim ako hovoris,no ale aspon sa opytam Je to tak,clovek si nenavybera aj ked vzdhladom na situaciu. Znie to fakt od veci aleze mozme byt akoze ''radi'' ze ich zobrali. Nuz co uz....
A vy uz aj musite kupit uniformu alebo este nie?Teda ci uz musia mat teraz v nursery Lebo nam napr. v tej katolickej ze uz musim aj uniformu mat kupenu pred prazdninami,ale ja som to zatial nechala tak lebo sa rozhodujem ci ju dam do statnej. Tam je to stretnutie az v utorok a vraj este nemusi byt uniforma az od reception.
No a preco az tak neskor zacinaju,ony napr. v liste uvadzaju settle them in gently.. takze nie je to ako to pozname my, ze v jeden den vsetky deticky ale postupne kazdym dnom ci kazdym druhym prichadza niekto novy. Nuz to je ich filozofia 😕. Nasa by mala zacat az 19/9 prosim pekne cize az za polovicou septembra.a ako aj ty pises tak mame nejake stretnutie spolu -dieta aj rodic7/9 takze tak to nejak ony maju v tej katolickej..... uvidime ake moresy v tej druhej....
Ozaj a Samko on akoze v pohode hovori po anglicky?a Alex prespi uz celu noc ci?

saza007
1. júl 2011

@monikac snad ta povzbudim pozitivnou skusenostou, rodila som v UK a nevahala by som ani druhy krat.
Ked som po 3 a pol hodinach kontrakcii volala do nemocnice, tak mi povedali, ze mozem kludne prist, ale este sa mi tam nechcelo, tak som si dala kupel. Ked sme tam nakoniec dorazili, tak midwife bola skvela, do nicoho ma nenutila, bola trpezliva, fakt sa snazila. Porod tiez v pohode, pri poslednej faze bol aj pediater. Ziadny nastrih ani natrhnutie ( a to bol mal maly takmer 4kg).
Co sa tyka pobytu v nemocnici, ja som sa pytala domov hned po par hodinach 😅 Ale nakoniec sme ostali 2 noci, lebo boli problemy s kojenim. prvu noc v spolocnej izbe a druhu single room. Poviem ti, viac sa mi pacilo na tej spolocnej, v tej single mi bolo dost smutno. Jedinu kritiku som mala na post-natal oddelenie - nocne smeny, tie sa mi nejako nevenovali. Ale chapala som, ze sa musia venovat a pomahat viacej tym zenam, ktore mali tazky porod.

cutce
1. júl 2011

@slniecko77 ahojky, mi se mame dobre, Davidek roste jako z vody, je to moje zlaticko. Ted jsem zacala chodit na 3 vecery do hodposy abych si vydelala na cesty domu 🙂. jinak ve 4 mesicich vaha 7.3kg a mira 65cm 😀 😀 😀 😀

Jinak POROD, oni te nepusti domu pokud 😀 nechces, to nemuzou. Jinak ja bych sla po porodu hned taky domu, ale nechteli me pustit, protoze jsem mela 3 stupen roztrzeni a sili me na sale a mela jsem zavedeny katedr, ale ja bych sla hned to odpoledne domu 😀 😀 😀 😀 , doma jsi ve svym a udelas si to vse jak chces ty a v nemocnici ti stejne nic neukazi skoro, poradi kdyz si reknes, ale to je vse.

cutce
1. júl 2011

@hajatanufus velka gratulace ke klucikovi 😀 😀 😀 😀

radlinka
1. júl 2011

@monikac to vies, velmi by som chcela svetlo modru, ale brala by som aj inej farby alebo taku jemnu ako je zlta, zelena, kremova a dalsie v kombinacii, len nechcem, aby to velmi zaniklo. Niektore shopping centra a obchody uz nevedia fakt co pytat a to som sa nedopracovala ani k slovenskemu mothercare. 😖 Ale nevadi, dam si doniest alebo si objednam cez net, pripadne ebay. Musime hodit rec, ked bude viacej casu 🙂

radlinka
1. júl 2011

@kvietocek7 pravdepodobne ked zariadime celu izbicku a budeme naspat, maly bude musiet spavat vo svojej novej izbicke, lebo uz asi postielka sa do spalne nezmesti. Tak uvidim, ako to vsetko zariadim a zosuladim, lebo sa rad vyvaluje aj na velkej posteli. 🙂

hajatanufus
1. júl 2011

@monikac ahojky ano ja som sa opytala ze ci mozem zostat dlhsie a v tej nemocke kde som bola tak sa venovali maminkam ked videli ze potrebuju pomoc vedla mna lezala jedna pani a u nej bola sestricka cely cas asi jej vysvetlovala veci okolo kojenia aj mne sestricka povedala ze ak by bol problem mam hockedy zazvonit ja som bola spokojna a to ani neviem az tak dobre anglickya priporode som mala tlmocnicku bola velmi zlata a velmi mi pomohla ani nie tlmocit lebo tam sa toho pri porode vela nenahovori ale pomahala mi tak ze sa ma snazila rozptylit aby som nemyslela na bolest a podala mi caj alebo vodu a ked sa bolesti vystupnovali tak mi masirovala chrbat a bola so mnou az kym ma nedali na izbu a mne to velmi pomohlo aj ona uz ma dve deti takze vedela ze co a ako
@aliza dakujem aj ja dufamze to uz bude lepsie no pocasie aj tu na sk teda v ke je dost zle je chladno a fuka saleny studeny vietor ale buduci tyzden sa ma vraj oteplit tak drzim palce aby ste vystihli to pekne letne pocasie

hajatanufus
1. júl 2011

@monikac inak ja som uz rodila aj v cr a tam sme boli na izbe tri a deti sme mali kazda pri sebe sestricky nam ukazali ako sa deti kupu a prebaluju ale ako sa dieta spravne priklada nam ukazali az po niekolkych dnoch teda aspon mne ale inak som bola spokojna tam sestricky naozaj lietali hore dole ale detom nedavali um len vtedy ak maminka nemala este mliecko ale nie z flasky ale zo striekacky raz to aj mne ukazala jedna sestricka ze ako to treba lebo som mala v noci krizu a mala len plakala a cucala a ked jej sestricka dala um tak spinkala az do rana asi som vtedy este nemala dost silne mliecko alebo neviem ale potom som sa rozkojila a kojila som ju az do 15-16 mesiacov a teraz rachel som kojila 10 mesiacov teraz som ju pomaly odstavila
@slniecko77 dakujem ano nusim sa ukludnit a myslkiet na deti dakujem
@radlinka dakujem
@elixia dakujem ano trosku nas to prekvapilo ale tesime sa obaja len budeme musiet dokupit nejake chlapcenske veci ale nie vela ja som bola presvedcena ze aj toto bude baba
@etuska dakujem
@hathor1231 ja viem ze je to s tym poistenim tak ja som poistena len v cr a v uk s tym problem nema to iba na sk ale uz to vyriesim cez e106 a bude pokoj pani z poistovne mi poslala dokumenty do mailu takze ked to skompletizujem jej to poslem a oni mi to daju a potom sa zaregistrujem v sk poistovni a budem mat pokoj

hajatanufus
1. júl 2011

@kvietocek7 dakujem no prekvapilo ma to ked mio dr povedal ze je to boy lebo som bola presvedcena ze je to baba ale tesim sa a hlavne nech je zdrave a tebe mozno vyjde dievcatko u nas v rodine su same baby my sme tri baby sesterky su 4 baby dalsie su dve baby a dves su po jednej a mam len dvoch bratrancov jenda sesterka ma dvoch chlapcov a dalsia zatial dievcatko tak uvidime co budu mat ostatne moje sestry zatial deti nemaju starsia si ani nebude mat a mladsia si adoptuje a chcu dievcatko mozno sa jej potom este podari otehotnie a bude to chlapcek ktovie aj tebe prajem nech vseto dobre dopadne
@smajka daqkujeme
@cutce dakujem aj ja grtulujem ku krasnym mieram visiet ze je to chlap ako sa patri 😀 😀 😀

hajatanufus
1. júl 2011

@slniecko77 uvazujeme na mathew ale este uvidime mne sa paci aj samuel

hajatanufus
1. júl 2011

@slniecko77 uvazujeme na mathew ale este uvidime mne sa paci aj samuel

smajka
1. júl 2011

@kvietocek7 - samko zatial tiez nepotrebuje uniformu - len cierne teplacky na gumu a topanky bez snurok 🙂 jemine - ved vy zacinate takmer koncom septembra ... to je sila. samko sa mi zda ze hovori trochu lepsie anglicky, asi sa mu to lepsie vyslovuje, ale slovensky rozumie vsetko. nejak sa onho nebojim, zeby nerozumel . on uz chodi do skolky od januara - 2x v tyzdni a nema problem.
dnes som sa v parku zoznamila s jednou polkou a jej maly bude chodit s mojim samkom - tak uz ma aj kamosa 😀 . celkom pekne sa spolu pohrali.
alexik sa mi zda ze spi horsie ako ked sa narodil. to mi vydrzal buvkat v noci aj 5 hodin a teraz sa budi kazde 3. ale nekojim, tak aj manzelik tahava nocne 🙂
tebe sa to uz moja kratiii 🙂 . ako sa citis? - starat sa o dvoch a este tehulka? musis mat toho dost...

mondee
2. júl 2011

ahoj.....aj ked tu nechodim tak casto neda mi nepochvalit sa...v utorok sa mi narodil prekrasny chlapcek Oliver.Porod bol nad ocakavania rychly a aj menej bolestivy ako ten prvy,so starostlivostou v nemocnici som bola tiez velmi spokojna takze konecne som aj ja trocha nabyta optimizmom,pretoze pred porodom som velmi stresovala a tyranizovala vsetkych okolo seba.som snad ta najstastnejsia na svete 🙂

monkka21
2. júl 2011

@mondee gratulujem k syncekovi 🙂

smajka
2. júl 2011

@mondee = gratulujem k druhemu drobcekovi 😵 . a prajem vela zdravia a mliecka 😉

monikac
3. júl 2011

@slniecko77 cauko mozem sa ta este spytat ohladne toho Maxi cosi car seat? Nevies nahodou ci ta strieska na ne sa musi dokupovat alebo je to uz vsetko spomu? Ani na jednej stranke ta strieska nie je ukazana,tak neviem ci sa to musi dokupovat osobitne....

radlinka
3. júl 2011

@monikac Moni, ak myslis tu latkovu, tak ta je spolu so seat 🙂 🙂 dokupuje sa rain cover, pripad.foot muf na zimu ci ked je chladno 😉 niekedy vyuzijes aj sietku.

radlinka
3. júl 2011

CAUKO HOLKY,

Co je dobre si so sebou priniest z domu do UK a naco nezabudnut???....vratane liekov, kremikov atd. a dalsich veciciek, ktore. v uk nie su dostupne?

ak mate nejaky zoznam, tak mi napiste,co sa bude hodit...diky moc 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre