Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

z_vesela
29. dec 2009

Ahojte..vidim ze tato tema uz pokrocila od porod v Anglicku do babatka v Anglicku 🙂. Ja som len na zaciatku 'cesty' a tak by som si rada dat poradit od Vas Anglicko-Sloveniek 🙂. Rodila ste niektora v Birminghame? Vite odporucit ze ci radsej rodit tu alebo doma?

vopred dakujem!!

bissau
29. dec 2009

Ahojky vsetci moc vas pozdravujem a verim, ze ste mali krasne Vinoce. Pre nas boli naozaj netypicke lebo 22.12. o 9.55 rano sa nam narodila nasa vytuzena dcerka Lucia. Tak som sa bala ze budem dlho prenasat ale nakoniec nam pomohla skolabovana doprava vdaka snehu v pondelok 🙂 Bola som na kontrole v nemocnici a mali 1.5 hod meskanie a za tu dobu nakydalo tolko snehu ze doprava v severnom Londyne totalne skolabovala. Takze som musela ist pesi asi 4.5 mile domov. Som myslela ze niekoho zabiijem. No rano o 3.45 som dostala kontrakcie a o 5.45 sme vyrazali do nemocnice. Porod bol hroza, kedze uz 2 deti mam tento bol bez pochyby najhorsi lebo mala bola zle narotovana chrbtom na boku a tie kontrakcie boli sialene. No zvladli sme to bez epiduralu a inych oblbovakov. Lucka mala 3960g ale poporodne zranenia mam uplne minimalne takze si veselo chodim, sedim co je super. Nasi dvaja synovia su so sestricky uplne hotovi 🙂 Stale je oblozena mnozstvom obrazkov co jej stale kreslia, nosia jej hracky a pomahaju mi ked prebalujem, kupem a tak no su svetovi.

Taraz uz riesime uradne zalezitosi ako regiatracia mena, vybavenie slovenskeho rod.listu a podobne. Chcela by som sa opytat ak niekto z vas bol v Legalisation Office v Milton Keynes da sa tam vybavit apostile aj poobede??? Chcela by som to olietal vsetko za jeden den. V pondelok mam appoitment o 11 hod. v registration office (Edgware) a potom by som chcela vyrazit do Milton Keynes. Skusal to niekto z vas takto vybavit?? Ci mam velke oci 🙂 Byva tak velmi bussy??? pisu ze netreba appoitmen a som z toho trochu nervozna lebo ked sa tam budem drbkat zbytocne viac ako hodinu mimo Londyna a nakoniec to nevybavim asi by ma to nastvalo.

Takze Dadulka2000 si na rade 🙂

mihouk
29. dec 2009

z_vesela vitaj, ja som sice v Birminghame nerodila, ale rozhodne rodit tu v UK je asi lepsie, pokial ti vyhovuje pokoj a nie prilis caste vysetrenia. Pokial si zdrava a nemas problemy, tak ta nechaju na pokoji uzivat si svoje tehotenstvo a porod tu sa na slovensku klasifikuje ako baby friendly a tu je normal.
Ved ked budes mat nejake otazky, tak napis a urcite ti niekto odpovie...zatim

mihouk
29. dec 2009

Bissau GRATULUJEM, super si to zvladla a aj to chodenie (ja by som asi stanovala v nemocke) a teraz hlavne vela radosti zo vsetkych deticiek, dobre mliecko a pohodicku. Normalne ti zavidim tych starsich drobcov, nemozem sa dockat kedy aj my budeme mat viacej deti....

Co sa tyka tych dokladov, manzel bol v Milton Keynes a bol tam po obede, uz skoro zatvarali a nepotreboval appointment, ale pre istotu si tam zavoaj ako robia a tam ti povedia, predsa to bolo v lete, no snad to nezmenili...

mihouk
29. dec 2009

Bissau kukla som foto je KRAAAAAAASNA!!!

bissau
29. dec 2009

Mihouk dakujem 😵 ja stale nemozem uverit ze ju uz mame doma 🙂 Je to take nase zlaticko v kombinacii s nasimi starsimi chalanmi (5 a 3 roky) uplna parada.

V Milton Keynes by mali robit do 15.30 tak verim, ze by som to mohla shihnut.

newyorkgirl
30. dec 2009

bissau, veeelke GRATULKO 😵 veru a mala je poriadna paradnica 😉

hathor u mna si isto nenakupovala, slovenske meno by som si pamatala 😀

wild, ja mam shop od maja, tak skusenosti vselijake,ale isto lepsie ako na SK, lebo tam baby tak vymyslaju, kedysi som s kamoskou dovazala detske vecicky z USA no stacilo mi, aj teraz mam pocit ze je to vela starosti za malo penazi 😀 ja to robim len tak velmi v malom, ale napadov na business mam kopec, len mna brzdi ta ludska blbost vsadepritomna nemam nervy na tych ludi niekedy uz ked ma vytacaju ☹

hathor1231
30. dec 2009

cauky babeny,
ja eln na rychlo- som zaregistrovala,ze sa tu zmienujete o B`hame 😅

veselllllaaaaa- bookuj app domov!!! ja som mala nenormalny porod a poporodna star.tiez na..... 😀 😠
kde si ty chystas? daj vediat, ved kazda nem.je ina 😉

neskor sa zastavim,idem dat papat malej

kvietocek7
30. dec 2009

bissau-tak som na teba myslela lebo ta tu nebolo vidiet a uz si tu s najkrajsou zvestou zivota 🙂
GRATULUJEM VAM!!! 🙂 VITAJ LUCINKA!!!

naozaj je to tak s tymi starsimi detickami, ved nasa mala je tiez taka pomocnicka ze az pozeram a tak strasne lubi braceka 🙂 az by ho kolkokrat rada nakrmila chlebikom a tak 😀 😀

kvietocek7
30. dec 2009

bissau - chcela som ze v tom Milton Keynes je to trosku zasite, ale vybavis si to na pockanie. Tiez som to vybavovala osobne tesne pred zaverecnou 😝 ale stihli sme.

dadulka2000
30. dec 2009

bissau, moc blahozelam,a Lucka je krasne, prajem jej vela zdravicka a nech vam rastie len a len na radost.
.... super ze to uz mas za sebou. presne ako vravis, teraz to caka mna,.... teda pokial ma gaby alebo NYG nepredbehne. 😉
prave som spravila vyprazany karfiol (mala som na neho uz dlhsie chut),... na zajtra by som segedinsky ukuchtila - nech je na viac dni.
ako idete oslavovat silvestra?

hathor1231
30. dec 2009

gratulujem k dalsiemu prirastku v nasom fore 😀 😵 😵
babeny,inak,ked uz sme skoro vsetky porodili,co budeme robit? to pojdeme odzaciatku- PEPP, MAGISA, WILD 😀 😀 😀 to tu bude nuda,ziadna tehulka 😀 😀 😀

NYG,ved sa nenechaj prosit a daj ten link 😀 😀 😀
WILD,len tak dalej 😀 ved kde inde reklama ak nie na fore plnom maminiek 😅 aspon vieme,co robis...

malej sa vo vlaskoch urobili take zlte lupiny,vobec to nevidiet len ak jej odhrniem vlasky a na dennom svetle 😖 co som citala na fore,tak to nieje nic vazne. uz som aj hv zalarmovala 😀 a vpoho,len jej to mam natierat olivovym olejom aby to zoslo... esteze som si to vsimla teraz,ked to moc nema lebo co som citala tak sa to babusam vie dostat na celu hlavku,obocie,uska 😝 a niektore maju az taku hnusnu zltu koru 😝 😝 😝

uankab
30. dec 2009

bissau, blahozelam !!! lucinka je naadherna 😵

hathor, neboj, my take mame tiez, nie je toho vela, len trosku a kedze nemame skoro ziadne vlasky (teda len blondave paperko), tak je to trosku vidiet... ja jej natieram celu hlavicku 2x denne mlieckom (kedze mame suchu pokozku), plus raz za 3 dni jej natri hlavicku asi hodinu pred kupkanim nahrubo kremom, aby to co najlepsie vsiaklo do pokozky, potom pri kupkani vlhkou handrickou vtri detsky sampon, umy vlasky a nazaver to vyces kefkou... pomaha to, priznam sa nerobim to pravidelne, ale mala by som 😅

dadulka, no u nas Silvester bude vyzerat asi tak, ze manzel cely den pracuje a pride az vecer okolo osmej (teda dufam ze nie neskor), Magdalenka uz urcite bude spinkat, ja ak budem stihat tak budem varit a pripravovat nejake jednohubky, najeme sa, nieco si pozrieme a mozno 12.10 zalomime 😀

z_vesela
30. dec 2009

Ahojte kocky! Takze nie som jedina z West Mids? Ja som zabookovana na Women's Hospital Birmingham. Isla som len podla toho popisu 'patient feedback' na NHS choices a ich feedbacku a to ze tam majtu to 'birthing centre'.Ale neviem ze aka je nakoniec pravda...Bolo som u mojej GP a som si vydupala ze idem tam a nie do Hartlands (ked podla miesta bydliska patrim)...a tvrdila som si svojej 'patient choice'..ale teraz zasa neviem ze ci je v tom vobec rozdiel, asi ake ma kto stastie...ved uz teraz vsetky spitaly su tak pretazene ked sa tu rodi tolko deti,tak panikarim ze skoncim niekde v izbe celu dobu sama lebo nebudu mat dost staff...

Uz som zacala debadit s rodicmi o tom ze ci nemat porod doma, ale moj manzel bol z toho hotovy ze by sa mohlo stat aby tam on pri tom nebol...tak fakt neviem co mam robit..na jednej strane je fajn, ze tu davaju porodu taky volny priebeh, ale sa plasim o tu 'poporodnu starstlivost'...

uankab
30. dec 2009

vesela, neboj sa, bude to ok... uprimne povedane, ani doma to nie je prave najlepsie 😉 ... netusim aka je ta porodnica o ktorej pises, kazdopadne nemozu ta do porodnice prijat ak nemaju nikoho kto sa o teba postara... aspon v nasej to tak bolo, hovorili nam to na antenatal classes, ze sa moze stat ze z toho dovodu budu zatvoreny (nebyva to casto ale stava sa to), vtedy ti oni vybavia miesto v inej porodnici a poslu ta tam (ak teda nemozes pockat par hodin)... ja som k porodu mala pridelenu cely cas midwife, ktora tam s nami sedela, kazdu chvilku nieco kontrolovala a starala sa o vsetko... obcas sa prisla pozriet veduca midwife a doktorka... a poporodna starostlivost - uzasna skusenost v mojom pripade, lepsiu starostlivost si neviem ani predstavit... ak bude vsetko v poriadku tak ta po 24 hodinach poslu domov...

a este, nastav si udaje 😉 ... a ak sa smiem spytat, je tvoj manzel anglican ci slovak? doma nie je zvykom aby bol otec pri porode, a ked je tak len poslednych 10 minut na prestrihnutie pupocnej snury, to je tak vsetko !!!

loki01
30. dec 2009

bissau: moc gratuluju, pekne si to zvladla jsi statecnejsi nez ja 😀 muj byl taky tak uzasne natoceny a ja to teda bez epi nedala 😀

vesela: zprvu jsem byla sokovana tim, jak to tady berou, ale potom jsem si na to zvykla a ono to neni spatne. Kdyz neco budes chtit udelat(nejake vysetreni, tak si ho vydupej a hotovo nesmis se nechat odbit) jinak v porodnici jsem byla fakt spokojena, nadherne me zasili, jizva nehnisa nic, personal byl strasne mily fakt jim nemuzu nic vycist, takze ja bych rodila tady... doma jsem byla na NT scan(zrovna jsem byla ty tydny doma) a tam me sestricka zdrbala, ze mam pokrceny papir 😀

dadulka: no...ja bez alkoholu, muj si asi da pivo, budem cubrnet na telku a pujdem spat asi jak uankab🙂 co budes delat ty?

hathor1231
30. dec 2009

vesela, niekedy tomu davaju az moc voln priebeh! mne malu vyvolali az po 62,5hodinach od odtecenia plodovky,totalne im nevadilo,ze je to riziko infekcie atd. mala sa mi narodila za po 67,5hodinach!!! vrchol nezodpovednosti,ziadne sono,nic!!! a starostlivost tiez na zamlcanie,mali tam natresk a vooobec sa o mna nestarali... bola som tam hospit.viac ako 63hodin pred porodom,to som nemohla spat lebo tam babusa okolo mna hucali a ja mam rada len moju postel a nakoniec som isla na porod totalne vcerpana a po porode ma dali na izbu a odisli!!! ja znicena a nikdo mi s malou nepomohol!!! drah musel ist prec lebo uz neboli navstevne hodin a kojit ma ucila upratovacka lebo nemali dost stuffu!!! takto mozem pokracovat do nekonecna... a tiez doktori su tam na prd,nevideli ani,ze mala ma zltacku,chceli nast prepustit dom az midwife povedala,ze mala ma zltacku!!! prosto hroooza a vzivote tu uz nebudem rodit,ak tak, si zaplatim...
a este ma aj zle zasili a na operaciu este doteraz nemam app,to ma mala skoro 6mesicov... ked som sa stazovala,ze to pobolieva,ze to je normalka 😝 😝 😝 prosto hruza...
ja som rodila v sandwell hospital vo west bromwich...

hathor1231
30. dec 2009

uakab, som jej dala ten olivov olej a akurat som ju okupkala. dala som jej aj samponik aby som to dala lahsi prec a potom vcesala. ma tam uz len take malilinke kusock,ale mamik radsej dokonalu hlavku ako predtm 😀 😀 😀
a pekne vyciesaj a masti 😀
mas to tazke,sama,co? 😝 ten moj akoby tu tiez ani nebol 😀 akurat spinave pradlo po nom ostava

kvietocek7
30. dec 2009

ahojte
hat&una to co spominate to je cradle cup ci ako sa to pise -je to bezne najviac u dojcenych deticiek. Pri prvom baby som na to vykupila skoro cely boots 😀 detsku kozmetiku.Tiez som to len natierala olivovym olejom a vycesavala ale ono sa to zas a zas vracalo. Definitivne mi pomohola sacylicinova mast -zas zo slovenskej lekarne. Za tyzdne pouzivania a vycesavania-skratka excelent. Strasne som sa bala toho co pise hat ze sa to rozsiri vsade ale prestalo Aj teraz sa to malemu objavilo tiez a v blizkosti obocia ale davame sacylicinovy olej a tiez vycesavame a uz sa to straca.

weru
30. dec 2009

Ahoj holky,

jak svatkujete? 🙂

Teda hathor, to je hruza. A to se ted snazime o baby a jestli to bude pak neco jako u tebe, tak nazdar.

loki, co maly, posloucha? 😵

bissau, gratuluju. 😵

mihouk
30. dec 2009

Hathor, na cradle cup ci ako sa to pise sa niekedy dava T-gel therapeutic shampoo, je to speci sampon, upozornujem ze trosku srdi, ale pomaha. Nie som si ista ci je vhodny pre uplne male babuska, ale stoji to za to si to zistit. A chuda z_vesela, nestras ju, ved si odplasime vsetky potencialne tehulky a budeme musiet zmenit temu....😉)))

newyorkgirl
30. dec 2009

baby na tu cradle cap je super samponik tuna, my sme to doma tiez mastili, ale tuna som na to pocula same chvaly, pohladajte v ASDE alebo tak v detskej ulicke od Dentinox Cradle Cap shampoo a nemusite mastit len dvakrat za sebou pri kupkani nasamponovat a hotovka... a nie je ani drahy okolo 2 libier

dadulka ty nezartuj prosim ta ze ja v mojom 21tt by som ta mala s porodom prebiehat, ani omylom teda 🤐 😀

hathor, ja som mala na SK tiez tazky porod a preto som povedala ze uz tam rodit nebudem a to je nasa nemocka slavna super a vyhladavana, kazdy sudi podla vlastnej skusenosti vies a kazdy porod je iny 😖 a veru nemysli si ze doma je nejaka super poporodna starostlivost, kojenie ti raz ukazu teda, ale babo ti nikto nevezme a nepostrazi, ked tak prvu noc ak v noci rodis, ale inak nie, takze nabuduce hajde hop chod rodit do inej nemocky a je to 🙂

vesela, ja myslim, ze tuna sa pri porode o teba dobre postaraju, hlavne ked chces nieco proti bolesti, tak ti poradia a pomozu, nie ako doma, nechaju ta trpiet a ako som pisala vyssie, ta poporodna starostlivost ani doma nie je nic extra, najlepsie je, ked ti doma ma kto pomoct potom, ze ti pride mamina sem alebo tak, nam doma velmi mamina pomohla s prvym a teraz pride tiez, aby bola so starsou zasa 🙂

dadulka2000
30. dec 2009

😀
babulky,
zajtra ide drahy kuknut jedno auto - vianocny darcek (co by sme aj kupili), a bude asi 3 hodky odomna, tak snad to nepride na mna v nevhodnu chvilu ,... 😀 . ale ozaj sa necitim ze by to uz malo BYT.

vecer ideme oslavovat ku znamym silvestra,.... tak bude sranda (aj ked pre mna stale nealko). bude tam este aj jedna dalsia tehulka, tak keby nieco, furt ma ma kto odviest do nemocky (a mozem byt v spravach)
😀
krasny vecer,....

slovakia13
31. dec 2009

ahoj herecky 😀
konecne mam net 3 dni bez boli uplne hrozne a chybali ste mi 🙂
GRATULUJEM k babetku 😵
rimmel
samo ,ze tie klby budem riesit s GP
vesela
ja som bola so starostlivostou v nemocke spokojna aj midwaifes su zlate 😉
inak HV nam potvrdila herniu,ale ze je mala .som zvedava co povie GP

VESALY SILVESTER 🙂

bissau
31. dec 2009

Ahojky vsetci 🙂

velmi pekne dakujem za gratulacie. Strasne sa tesime z malickej doteraz krasne ukazkovo papala aj spinkala no dnes nam dala zabrat....od 8.45 rano do 1.30 nespala .... hucala a bola nespokojna.... verim, ze nam nezacinaju nejake potiaze s bruskom. Moji chalani boli ukazkove kolikove deti a dufam ze pri Lucke nas to obide 😒

Ja tu mam stale rodicov tak sa vytesujem, budeme mat spolu supr Silvestra.

Prajem Vam vsetkych veseleho Silvestra a len to naj - naj - naj v Novom roku.

newyorkgirl
31. dec 2009

bissau tak si to uzi s rodinkou teda, to mas super, my sme sami a k tomu tatino ma byt do 22 v praci, ale hadam ho pustia skor ako minuly rok, my to moc aj tak neoslavujeme 😖

kvietocek7
31. dec 2009

VSETKYM RODINKAM - MAMICKAM A DETICKAM ZELAME VESELEHO SILVESTRA 🙂

wild.horses
31. dec 2009

ahojte,
nemam cas citat spat.
bissau... velmi blahozelam k malinkej. To musi byt nadherne mat taku velku rodinu a takych milych pomocnikov.Nadhera. 😵
Zelame krasneho silvestra a este krajsi novy rok, vela zdravicka a nech sa vam vsetkym splnia sny.
Idem opat trochu porobit na stranke.
papa.s. 😉

dankag
31. dec 2009

ahojte mamicky
bissau moc gratulujem, prajem vsetko dobre

my sme teda stastne prestahovani a v spojeni so svetom

prajem vsetkym pekneho Silvestra a vsetko dobre v Novom roku

loki01
31. dec 2009

weru: je to hodne miminko, sem tam ho musim uspavat hodinu, protoze plive dudlana, ale jinak je zlatunky
KRASNEHO SILVESTRA VSEM

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre