Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
17. mar 2010

citam,ze sme zajtra bez konika 😀 zajtra sa na slovensku narodi najviac deti ako nasledok abstinencie ich matiek na MK 😀

slovakia13
17. mar 2010

hat
big night 😀 😉 az sa nejaky potomok teda zadari 😀 😵

mzuzka
17. mar 2010

gaby aj ja sa pripajam, naozaj krasne meno, my sme mali pre divcatko Lily a na SR Livia. takze pre mna srdcovka 🙂

to je smutne, ze spal mm na zemi, tak to ja som mala asi konfort s hviezdickou .

inak my mame vyrocie prave dnes, ked spominate tie vyrocia.

hath ako vzdy trefna poznamka.

idem ja do sprchy, lebo uz smrdim aj na fotke, baby, ja fakt zacinam nestihat :(

newyorkgirl
19. mar 2010

taaak kocky sup na noveho konika 🙂

mzuzka
19. mar 2010

no tak hijo hijo 😅

mona12071
19. mar 2010

ahojte uz ste mi taaaak mooooc chybali 🙂

newyorkgirl
19. mar 2010

mona a ty si na facebooku ci nie? jaaaj nam ide vikend, tak ja tu budem isto zavislacit zas bez tatinka 😀

newyorkgirl
19. mar 2010

ja som az teraz docitala gabynu story porodnu... no teda, som zvedava, co caka nas...

slovakia ty nestras s tymi problematickymi porodmi, bojim bojim, u nas stale hlavou hore teda 😖

danika12
19. mar 2010

Oh my gosh,
tak vidim, ze nie som sama, co mala velke problemy pri porode a po nom. Ja som rodila vo West Middlesex Hospital, ale mam hrozne experience. Ked malemu uz 3x srdiecko monitor nezaznamenaval tak sa rozhodli robit emergency ceaserian, sestricka zbledla a vygulila oci, tak som vedela ze je zle. Nastastie maly sa narodil v poriadku, boli sme happy. O 48 hodin nas pustili domov, ale ja som dostala nejaku blbu infekciu v nemocnici, takze o tyzden som bola naspat na intenzivnej starostlivosti, zivot mi visel na vlasku, bola som na kysliku, lebo vazeni pani doktori nezaznamenali moju infekciu aj ked som ich nato upozornovala, ze mam bolesti na hrudniku, ale doktorka len, ze to je z mlieka a ani sa neunuvala nejak dokladne vysetrovat... Takze tak, plus nasledok tej infekcie bol, ze mi zacalo zlyhavat srdce a ani vobec nic nezaregistrovali az v hodine dvanastej, no hroza... Som rada, ze mi nakoniec pomohli, ale poviem vam, ze sa uz obzeram, po nejakych slovenskych alebo polskych doktoroch, neviete mi poradit? A este zvazujem, ze sa budem stazovat, ale neviem sa k tomu nejako dokopat, este sa len davam dokopy...

hathor1231
20. mar 2010

danika12, ja som tiez nechapala,co neurobia poporodne testy na infekciu 😝 nam odisla voda 67h predtym ako sa im uracilo malu vyvolat, ta bola na antibiotikach a ked som sa pytala na testy pre nma,tak nic netreba... ze by som dostala horucky 😝
staznost- pals- nhs complaint 😉 mas na to 6m 😉

zdraviiiiim 😀
mala si zvykla vstavat o 5rano!!! najneskor o 6!!! ja som lenoch,by som spala aj do 12 a ona take ranne vtaca po ocovi 😀

zuzi, verim,ze nestihas 😝

newyorkgirl
20. mar 2010

bre ranko...

danika to je teda skusenost, uz radsej ani citat nebudem, lebo som zvedava teda co caka mna, zatial tu nemocnicu chvalia tuna baby, tak dufam, ze to nejako odrodime a bude...

hathor, tak ju supni tatinkovi a pospi si, ja si to neviem predstavit tak skoro, my sme sa teraz posunuli z 8.30 na 7mu a to uz mam co robit teda 😀

newyorkgirl
20. mar 2010

som sa chcela opytat babule este platite nejaku sauvage ci ako sa to pise? moj drahy vcera volal do vodarni ze sa budeme stahovat a podla adresy mu povedali ze okrem vody, ktora bude teda asi na meter sa plati 300 rocne tento odpad ci co... my tuna nic take neplatime, tak preto sa pytam ci mate ktosi skusenost nejaka company seven sisters ci co...

slovakia13
20. mar 2010

ahoj
tak nam rozdychali konika 😀
tehulky este tehulkami?
my uz mame pas 😵 teda mia ma pas!
nyg
neboj mne sa mia otocila az v nejakom 36tt,este mate cas 🙂

slovakia13
20. mar 2010

a mame 4 mesiaciky 😵

hathor1231
20. mar 2010

slovakia, vse naj 😵

mala uz spi... tak mam hodku pokoj 😀 musim povedat,ze je to s nou lepsie a lepsie... uz by som nezvladla cele dni revu a revu 😖 den nam ujde ani neviem ako a uz ju ukladam do postielky 😵 je super,ze zaspava sama 😵 s ocinkom mozeme aspon kuknut na telku pred spanim (zatim nic ine nemozeme 😝 )...

new, mne sa mala otocila ani neviem kedy,ale na 28tt scane uz bola 😉 vraj sa druhorodickam otaca mimi casto aj par minut pred porodom 😕
a ta spolocnost,neviem,co ma za fees 😝 nie je tam aj nieco ine? ina spolocnost? a nie je to nahodou udrziavanie a poistenie vodovodu? 😉

kukam,ze uz to vezme viac ako 800MB foto,tak som len tak skusila :D

hathor1231
20. mar 2010

pridala som nejake foto. nechce sa mi to zmensovat,tak su neni prave naj 😉

mona12071
20. mar 2010

new na fc som-monika pollakova
tak my sme mali dnes hroznu noc mojho mileho boli sub tak som bola aj ja snim hore chudacik teras dospava 😖
a ja dohovaram synatorovy ze uz nedokazem chodit vcera som ledva prisla domov upllne mi odchadza pravy klb a nemozem stupat na nohu aj v postely ked sa chcem otocit hned som hore a dost to boli ☹

monika.c
20. mar 2010

ahojte dievcata,tak aj ja sa hlasim asi zhruba po tyzdni 😉 vcera som bola posledny krat v praci a mozem vam povedat,ze mi aj slzy vypadli,ked si predstavim,ake boli dievcata aj majitelka v skolke ku mne mile a pomahali mi,tak mi je normalne do placu aeste aj teraz ☹ no uvidime,ako to bude s dvoma detickami,ale urcite po nejakom case by som sa tam chcela vratit 🙂 dostala som milion veciciek,co ma potesilo,oni su tu nejako viacej stedrejsi ako my na slovensku,tam som dostala len od kamosiek ale od zamestnavatela nic,jedine vypoved po materskej 😅
baby,nestraste tu s tymi komplikovanymi porodmi,lebo ja sa bojim aj bez toho,ze ako to zvladnem a nie to este aj s problemami 😖 ja som bola tento tyzden pri midwife a som sa jej pytala,ci este budem mat scan a ona ze nie 😒 tak som sa jej opytala,ako mozu vediet,ze je babatko v poriadku,v akej polohe ako pracuje placenta,ci nie je pupocnik okolo krku atd.atd. tak ma len odbila,ze keby nieco bolo,tak to zistia podla monitoru a podla toho pristroja,co mi furt iba srdiecko pocuva,ale ja viem,ze to tak nie je 😒 no proste som tu z toho na nervy 😠 a to nevravim o tom,ze nase babatko je sice hlavickou dole,ale co sme boli na 3D sone na sk,malo rucku vystretu hore a teda ak to tak bude mat aj pri porode,tak neviem neviem ako porodim ☹ bojim bojim ☹

monika.c
20. mar 2010

new inak my tu v essexe platime dve vody,jedna je anglian water,to by mala byt asi pitna a druha suffolk a to mi vysvetlili,ze to je vraj ten odpad,cí co,akurat teraz nam prisli ucty,tak za jednu to vychadza 250 libier na rok a druha je 190 za rok 😉

newyorkgirl
20. mar 2010

ahojte, my uz sme sa aj napapali tak pojdeme upiect kolacik dneska nam prsi, tak sa neda ist zrovna von...

slovakia, tak uz mozte ist domooooov pozriet, super a gratulko k 4mesiacikom, presne si pamatam nasu Nikolku novembrovciatko ked mala 4 mes, to uz take vysmiate dievcatko, jaaaaaj 😵

hathor, ja co by som dala aspon za tu telku vecer 😀 ale pri nasej skakalke co je do 22 hore asi tazko 🙄

mona az nezabudnem tak si ta tam pohladam a pridam...

monikac, tak to platite teda dost, my sme tu vodu uz rozoberali a platime pausalne co vychadza 20 na mes. a teraz takato palka, no ale co nam zostane... na vyber vraj nemame ina firma tam nie je... 😒 babule ktore mate metre na vodu, kolko platite taka 3-4 clenna rodina mesacne?

slovakia13
20. mar 2010

nyg
presne aj ja to mam tak ,na mojej adrese mam drahe poplatky za odpad 😝
hat
mala aka herecka 😀a sponky zavidim .ja uz sa neviem dockat
mona
mozem si ta aj ja pridat?
a uz som kupila letenky 🙂,len teraz neviem ci konstrukcia s nakliknutou autosedackou bude brana ako kocik -free 😕 neviem ci mam volat a doplatit.....

gaby0205
20. mar 2010

Ahojte babule, tak pomaly sa zotavujem ale este stale som v bolestiach :( aj ked tyzden ubehol. Livi mi nechce spinkat vecer tak som unavena .
Slovakia gratulujeme k 4 mesiacom, boze ako to rychlo ubieha. 😉

Ozi fotky som pridala do albumu 😉 pekny vikend xx

mona12071
20. mar 2010

slovakia-ze sa pytas 😀
gaby-neboj bude urcite lepsie 😉

uankab
20. mar 2010

gaby´, blahozelam !!! livinka je krasna 😵
slovakia, tiez blahozelame k 4mesiacikom... 😉
my sa trapime s prikrmami, na kazdu druhu potravinu mi Magdalenka reaguje, dokonca aj na ryzu 😕 ...

hathor1231
20. mar 2010

gaby, sweeeeet 😀 xxx 😀 drz sa 😉 bude lepsie 😉

baby,som si vsimla,ze mi ubrali z mojich pridanych prispevkov 😅 urobili zo mna zaciatocnika 😀

uankab 😕 tak to budes mat tazke...

etuska
20. mar 2010

ahojte kočky,
mozem sa k vam pridat?Nezijem sice v Anglicku,ale Sev.Irsku-no predpokladam ze zdrav. system v celom UK je rovnaky-a teda...no co si budeme nahovarat-no comment.

Monika-chapem tvoje obavy-ja sa citim podobne,ale cele tehu som mala bezproblemove,tak to hadam este tych par tyzdnov zvladneme.

Ja idem v pondelok k midwife a do nemocky 14.4-ale tiez pochybujem ze mi budu robit scan-naposledy mi robili ten v 20tt.Citim sa relativne fajn a na MD chcem nastupit zaciatkom maja.

Vacsina kamosiek co tu rodila bola spokojna-tak som zvedava na moj druhy porod...
Prva dcerka sa mi narodila este na Slovensku a porod bol fajn,na prvorodicku az velmi rychly-4 hodky od zacatia kontrakcii.

Gaby-blahozelam k dcerke a prajem skore zotavenie 😉

newyorkgirl
21. mar 2010

vitaj etuska, tak uz sme 3 majovky hej 😵

gaby krasne fotocky, malinka je nadherna 😉

uankab teeeda taketo vy mate prikrmy, veru ako pise hathor budes to mat asi tazsie teda, ked mava reakcie na rozne potraviny 😒

my mame dnes slnieckovo tak by sme mohli cosi vymysliet no moc sa mi nechce 😅

etuska
21. mar 2010

Newyorkgirl-tak ja som mala prvy termin 6.6-ale potom doki vravel,ze babo je vacsie-tak mi dal na 28.5-ale to je v podstate jedno 😀
Nikolku si rodila v UK,ci na SVK?
Mali ste niektora robeny Usg aj neskor ako v 20tt???

newyorkgirl
21. mar 2010

prvu som mala na SK... mne tiez posunul termin, ale doma na SK, mam tuna 8.5. a doki doma povedal ze to vidi tak na 30.4. ale kedze som prvu prenasala si myslim, ze budem aj teraz, len bude asi maly vacsi o trochu, resp. tazsi zrejme ako chalan...

z_vesela
22. mar 2010

Ahojte kocky..no konik je vylepseny..aj ked si na neho teraz musim asi zvyknut..

inak - gaby - mala je uplne paradna - blahozelam!!!

v piatok som bola na 20wk scan..babatko ma 380 g and 20 cm...tak sa tesime ...aj ked manzel zavelil ze nechceme vediet co to bude..no tak nevieme.. vsetko vyzera byt ok, len sa tam musim vratit na 32 tyzdnoch lebo mam nizko placentu..tak mozno bude sekcia ☹..snad sa dovtedy posnuie..mali ste niektora s tym problem? Ani ma nestraste s tymi porodmi...ja si stale dufam ze budem vinimkou a vsetko bude ok..sak je to este daleko..aj ked teraz som uz za polovickou a nemala by som si namyslat..

tak sme sa tesili v piatok zo scanu ze sme hned v sobotu isli nakupovat - nct pri nas malo vypredaj..no to bolo teda..sice sme nakupili (mame kocik!!) ale bolo to ako na bojisku...inak to bola sranda 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre