Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

monika.c
19. apr 2010

new,ja sa chystam balit na siroko,predsa len to treba,to je moj nazor 🙂 kupila som si reusable plienky,tak uvidim,ci sa mi to bude chciet prat,vyskusam a dam vediet 😵 takze mam dve moznosti,bud na pampersku dat latkovu plienku alebo hned tieto reusable.inak ako sa citis?ja ako taka velryba na suchu a ked dlhsie pochodim,tak ma neskutocne nohy bolia 😒 no ale zase rodit este nechcem,nech je pekne este len v brusku 😉

rimmel
19. apr 2010

monika vies o tom ze na slovensku sa balenie na siroko ide alebo uz sa zrusilo a balit sa budu iba tie babatka ktore to naozaj potrebuje, nie preventivne ako sa to robilo doteraz . a to ci to tvoje babo potrebuje posudi lekar 😉

mona12071
19. apr 2010

monika.c-jeee ty to mas uz za par holka drz sa 😀
babule chcem sa vas spytat ked je tu uz ta tema o klboch spyta sa ma lekarka na to alebo sa musim ja spytat a zaplatit si to aby mi malickeho pozrely s ultrazvukom?
inak ako sa mi mate?

mzuzka
19. apr 2010

ahojte, vcera tu nebolo ani pismenko , vidno ze bolo krasne a vsetky sme boli vonku 🙂

mona ja som povedala pri prvej navsteve HV ze moja dcera mala ortopedicky vankus do 8 mesiacov a poslali mi app na nozicky automaticky sami. boli sme asi pred 3mi tyzdnami. ty kedze nemas deti, povedz ze si ho mala ty a hotovo. je to zadarmo, neplatili sme nic.

monika.c
19. apr 2010

no neviem o tom rimm,ze by sa to na sk zrusilo a ja aj napriek tomu budem radsej balit na siroko,pretoze podla mojho nazoru je lepsie problemom predchadzat ako potom absolvovat ovela horsie procedury a ver mi,viem o com hovorim 😉
moni,no fakt to mam za par,ale stale dufam,ze mala este chvilu pobudne v brusku 🙂

saza007
19. apr 2010

je to tak, na SK je preventivne balenie na siroko zrusene. uz je to hadam aj rok, neviem presne. samozrejme, ak to chce niekto tak robitm nic mu v tom nebrani, len sa to vobec nepovazuje za potrebne pokial su klbiky ok.

hathor1231
19. apr 2010

mne sa podarilo app na klbiky vydupat az teraz 😀 😝 11ho mame app. to koli tomu,ze jej v kolienkach puka...

cbeebies skoncilo,mala dopapava kasu a ide sa spaaaat 😀

hathor1231
19. apr 2010

tiez viem,ze sa to na SK zrusilo,ale tam robia preventivne scany,takze je to vpodstate jedno.

monika.c
19. apr 2010

hat,no a kedze neviem,ci mi tu spravia utz do mesiaca od narodenia,tak radsej budem balit 🙂 mali sme nejake problemy v rodine s klbikmi a boli to dievcata a kedze aj my budeme mat babu,radsej balit budem.bolo by ine,keby tu robili screening tak ako na sk 😉

z_vesela
19. apr 2010

Ahojte kocky..tak ked ste uz pri tom baleni...to planujem robit aj ja..teda az kym prideme domov na SK to dat ortopedovi skontrolovat ci je vsicko v poraidku...inak ako ste davali plienku pri novonarodencoch - mali ste tie jednorazove alebo ste niektora aj pouzivali tie 'reusable'...je na to nejaky lepsi dovod preco predchadzat pamerskam..na SK ani vela tych novonarodeneckych pampersiek nemaju v obchodoch (na nasej svadbe bolo 2 mesacne babo z Anglicka a pobehali sme asi 10 obchodov kym sme nejake nasli..)..tak neviem ci tam treba do istej doby pouzivat klasicke...viete o tom nieco?

juj dufam ze to volkano sa do stvrka presusi...chcem ist moc domov aspon brucho ukazat ☹((

hathor1231
19. apr 2010

moni, tu si veru pockas, v tom lepsom pripade 😒 v horsom sa ho dockas az ked prides na SR 😝

pridala som foto ako lezime dozadu 😉 😵

z_vesela
19. apr 2010

inak ked ste uz pri tych klbikoch - nasla som tuto web stranku, je to sice v Cardiff ,ale vsak az treba tak sa tam da dostat a mozno to vyjde lacnejsie nez letenka domov:..http://www.vale-healthcare.com/baby-hip-clinic/..v kazdom pripade je to good back up

newyorkgirl
19. apr 2010

monika suhlasim s tym poslednym co si napisala, aj ja teda budem balit, kym nam neurobia scan, sama som totiz bola ako polrocna v sadre od pasa po kolienka prosim pekne to mali v r. 1985 v Trencine nejaku novu metodu asi, napravali ma potom v Brne a tiez som mala take tie remienky ako pise mzuzka, ale tak nastastie si nic nepamatam 😒 ja som pri Nikolke davala pampersku a na to latkovu a postolky... tiez ako tusim hathor pisala som skusala aj latkovky, ale cikala a kakala stale bokom a to bolo prania nehorazne vela ked zakazdym aj dupky, bodynka, no hruza, takze ja som neekologicky zastanca pampersiek pre ulahcenie roboty 😅

jaaaaj babule my snad nedovybalujeme, zajtra konecne odovzdavame kluce od stareho, takze chvalabohu... mali by nam doviezt novu podlahu, kedze seller poslal kratsiu omylom a konecne aj nasu king bed, cez vikend este gauc a snad to bude hotovco, hlavne ta podlaha nas v spalni strasne zbrzdila kedze nemozem naplnat skrine, tak dufam, ze zajtra pride, polozime a bude sa konecne aj oblecko vybalovat, lebo mam aj malemu uz naprate a niet to kam poukladat... nemate niekto nahodou zoznam veci do porodnice ma napadlo, uz by som pomaly aj mohla balit nie? 😀 😅

slovakia13
20. apr 2010

ahoj
mne so scanom nerobili ziadny problem a poslali hned ako som sa pytala 😉
mame dnes 5 mesiacikov 6600g a 69cm 🙂

mzuzka
20. apr 2010

slovakia gratulujeme 🙂 krasnej slecne. boze ako to rychlo leti, moji uz za xvilku 3 mesiace. ani sa nenazdam a uz je po miminkax . 😒

ja som sviste na siroko nebalila, i ked tu mam postolky a mala som v plane davat na jednorazovky latkove a postolky. ale ked nam bola i papmperska micro baby velkost velka, tak som ani nemala odvahu im tam davat nieco navyse. a ked uz mali ritusky vacsie, boli sme na scan ,takze vlastne nas to balenie na siroko minulo.

hathor1231
21. apr 2010

halooo 😀

baby,mala sa mi doslova meni pred ocami 😅 robi pokrok za pokrokom. krasne sedka,ked sa nakloni na stranu,tak to uz vie vyrovnat. krasne sa hrajka, blaboce stale viac a viac a skusa lozit aj dopredu nielen dozadu 😀 prosto je z nej uz riadna slecinka 😵

pekny den prajem 😉

mzuzka
21. apr 2010

hath, na toto obdobie sa najviac tesim, uzivaj si to naplno, je to asi najkrajsi cas dietata a mami. 😵 😵

hathor1231
21. apr 2010

zuzi,a ked si predstavim,ze by som uz zarezavala v praci a prisla o toto obdobie,tak mi je az do placu 😔 je to nespravodlive.... naozaj je to to najkrajsie obdobie. niki je pokojna,ja sa stihnem namalovat,vlasy si vyzehlit atd 😅 prosto stiham take veci ako predtym nehrozilo 😵 je s nou sranda a uz to nie je to umrncane a urevane mimi ako predtym 😀

vcera marek vysaval a ja som sa s malou hrala a ked pustil vysavac,tak mala zacala vrieskat a blabotat nahlas aby ho prekricala 😅 ked ho vypol,tak prestala aj ona a blabotala si pekne potichsie 😀 uz sa tesim,aka bude z nej ukecana holcicka 😀 mami a toto je co? a preco? 😀

hathor1231
21. apr 2010

dneska sa chystame na prvy egg yolk 😵 dajte nejaky typ s cim ich maju vase mimca najradsej. nemozeme ani mlieko ani jogurt,tak neviem 😉

rimmel
21. apr 2010

hat skus uvarit mrkvicku red lentils a tekvicku, premixuj a vrch posyp zltkom 😉

mihouk
21. apr 2010

Ahojte baby, chcem sa opytat hlavne vas co predavate na ebay. Pred mesiacom sme predali nieco na ebay-i a teraz sme dostali fakturu za ebay, nechapen ako to funguje, lebo ved si predsa poplatok zobrali pri predaji. Prosim poradte.

hathor1231
21. apr 2010

mihouk,
platis ked sa ta vec preda este nejake percenta z tej predajnej ceny a to,co si zaplatila pri registracii, vsetko to zalezi,ci si dala buy it now,kolko obrazkov atd. vse si to strhnu naraz, vacsinou raz mesacne. hlavne plati,cim drahsia vec,tym vacsie poplatky 😉
uz som aj ja parktrat kukala,ze sa to ani neoplati 😅 ako ti to teda stiahli,ked si to registrovala a potom ked sa to predalo,tak nejake percento z predajnej ceny,nie?

mihouk
21. apr 2010

Hat, platili sme okolo £5 a mysleli sme si, ze vec vyvbavena, bola to jednorazova akcia a teraz nam doslo nejakych £11, tak sme kukali ci im sibe, ved sa to vazne neoplati, ale vyzeralo to ze je to poplatok co chcu aby sme platili mesacne, tak sme to zrusili. No nic nabuduce budeme mudrejsi. Dakujeme.

uankab
21. apr 2010

ahojte, my pouzivame reusable nappies 😉 .. pampersku Magdalenka vzdy prekakala, huggies nam sedeli lepsie a latkovky uplne naj 😉 , tie fakt malokedy prekakala... my sme nasiroko nebalili ale kedze pouzivame latkovky, tak ma nozicky nasirsie.. scan sme tiez nemali, ale boli sme uz par krat u pediatra a ten nam ich vzdy skontroloval, tak dufam ze to je ok.

mzuzka
22. apr 2010

hat podla mna maju preto anglicania take vzrahy s detmi, ako maju. proste to obdobie, ked sa spoznavaju a vytvarau si vazby, tak nie su spolu. a teraz im deti skacu po hlavach, nemaju uctu k rodicom ani k dospelym. nemali sa kedy a od koho naucit laskavemu pristupu a zistit ake je to prijemne.

mzuzka
22. apr 2010

mihouk, ja som tiez kukala ako puk, ked mi prisla faktura. ale vysvetlenie od nich som dostala take, ze prve poplatky co platis hend, su poplatky za umoznenie predaja a ako pise hath, su v zavislosti na pocte fotiek, cene akou zacnes,buy it now..... a pod. a ked sa to preda, tak pride druhy poplatok urcite percento z predanej sumy. a fakturuju raz mesacne, s jednomesacnym posunom. cize podla nich nic neplatis ak sa to nepreda 😀 a je to pre teba vyhoda. vraj 😀

rimmel
22. apr 2010

mzuzka, moj manzel ma skvelu matku, maju vyborny vztah aky im sama zavidim a to som bola s mamou doma 4roky..tiez ma 18 rocneho brata , puberta v plnom prude a tiez maju vynikajuci vztah, obaja ju velmi lubia, vedia jej to povedat, respektuju ju a nikdy by jej neublizili.
a to neplati iba na mojho muza ale aj na plno ludi ktorych poznam a su to slusni ludia ktori maju super vztahy so svojimi rodicmi.
to aky ma clovek vztah s rodicom nieje zavisle od toho odkial pochadzaju ale od rocidov. 😔

ty asi hovoris o robotnickej triede, to je uz debata uplne o niecom inom 😉 tam to ide z generaciu na generaciu, 8rocne decka vonkku bez dozoru do 9-10vecer, zle robia, rodicom to je jedno, lebo presne to iste robili oni ked boli v ich veku.

ale povedat to co si poedala o anglicanoch neni fer ked ich nepoznas 😉

rimmel
22. apr 2010

typicky priklad anglicanov-robotnickej triedy je na jeremy kyle show!! 😀 tam ini ani nechodia..iba working class.

hathor1231
22. apr 2010

zuzi, podla mna z nich robi neslusakov aj to,ze od malicka pocuvaju 'fuck off, shut up' atd. cize si to pletu s normalnou konverzaciou 😝
a teda ja nemam vela dobrych skusenosti s ang. mamickami a ich vztahu k detom 😝 ved uz len ten postoj k breast-feedingu je jasne,ze si kozy nedaju nicit koli decku 😝

rimm,to ze rodicia su prosti ludia neznamena,ze ak su to vymachlene pipky,tak su lepsie matky 😝 ja som videla uz aj par takych,co doslova vyfakovali svoje malinke babuska!!! alebo ked jedna panicka v obchode tlacila kosik s asi 3r chlapcom a kecala s kamaratkou, krpec sa ju snazil uputat, vkuse mami aha, mami aha. ona len ano,ano a ani sa nepozrela. krpec si dal sacok na hlavu a ze aha mama!!! a ona zase ano ano 😠 sak sa mohlo to chuda zadusit len koli tomu,ze sa maminka rozkecavala s kamoskou!!!

mihouk, nebudes platit uz nic. ak nic nepredavas,len kupujes,tak neplatis nic. ked predavas,tak to nedavaj na buy it now ak naozaj nepotrebujes tu ciastku dostat. radsej si prihadzuj z ineho konta 😀 a startujucu cenu daj do 99p, od 99p uz platis poplatky. foto vyberaj tiez s rozumom 😉 ja uz som sa parkrat tiez tak preratala 😝

rimmel
22. apr 2010

no baby neviem kde to zijete ale ja co chodim do baby groups( viacero a "poznam" asi okolo 50mamiciek) tak skoro kazda mamicka koji a vidno ako svoje deti sboznuju a fuck off byt tieto zenske z ust nedostali.. 😕 asi byvate v "zlych" oblastiach s work.class sedlakmi 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre