Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
19. máj 2010

mzuzka:

Telo drobca sa nemôže porovnávať s telom dospelého človeka. Má iné proporcie a aj iné ľahko zraniteľné miesta. U batoliat je najnebezpečnejšia oblasť krčnej chrbtice. Stavce sú totiž veľmi krehké a ublížiť im môže aj malý náraz.

Pre mnoho mamičiek je prirodzené pripútať novonarodeniatko s opačne otočenou autosedačkou.

Hneď ako podrastie, dávajú ho sedieť už v smere jazdy. A to je dosť veľká chyba. Opačne otočenú sedačku by ste mali nechávať až pokiaľ dieťa nedovŕši štyri roky. Vtedy sa dokončí vývoj krčných stavcov a jeho väzy sú už dostatočne chránené. Pri výbere správnej autosedačky a zamýšľaním sa nad polohou sedenia by ste nemali zabudnúť na tú najdôležitejšiu vec – na bezpečnú jazdu. Zbytočným riskovaním ohrozujete vaše dieťa viac ako kúpou nevhodného výrobku.

asi sa fakt nezamysleli nad dlzkou noh 4r dietata 😀 my mame 10m a uz mame s tym problem 😅 a aku mate teraz sedacku? sak carrer z jane,nie? ta bola fakt dost velka 😝 my mame velke auto ale aj tak som musela posuvat sedacku az tam vlezie 😅
co myslis tymi koncatinami medzi sedackou a operadlom? pri forward? lebo to urco budu pretrcat...

monika.c
19. máj 2010

hat,tak to si teda neviem ani predstavit,ako by Luky sedel opacne v sedacke 😒 donedavna som mala v aute autosedacku do 18 kg a nas Luky mal 18kg a mozem ti povedat,ze mu bola mala a to si neviem predstavit ako by asi tak sedel opacne 😒 v autosedacke su predsa remence,ktore drobcia nepustia a ma ciastocne aj krcnu chrbticu fixovanu,takze naozaj neviem 😉 a pri prudkom naraze aj ked sedi dietatko opacne v sedacke,tiez sa moze vselico stat a tiez nema nejako extra fixovanu chrbticu 😉 je to skor o tom,ze babatka pokial nevedia sami sediet,davat do vajicka,aby ńetrpela chrbtica a potom tie vacsie do normalnej sedacky otocenej v smere jazdy 😉 ale,mozno sa mylim a vedci prisli opat na nieco mudrejsie 😲
kobercek,ja som tiez rodila tu v uk j na sk,a mozem ti povedat,vsetko zavisi od personalu,aj na sk mozes natrafit na niekoho,kto si ta nebude vsimat a budes si pripadat,ze sa kazdemu doprosujes 😉 je pravda,ze tu v uk maju odlisny sytem starostlivosti ale ked si na to zvyknes,ze vsetko co chces si musis povedat a vydobit,potom sa to da 😉 na tvojom mieste by som hned vymenila midwife,na to mas pravo 😉

hathor1231
19. máj 2010

monika, nieco na tom s tou krcnou bude,ale zase ju nechat aby mala nozicky natlacene na operadle,to je este vacsia hovadnina 😅 mna to len prekvapilo,ze co to pisu,sak to sa prakticky ani neda urobit 😅 kam domu dietatu das preboha nohy 😅 ked si zoberies,ze taketo veci pisu,tak to je fakt super... je tazke ochranit mimi lebo ty mozes ist aj 20,ale nejaky blazon 120 😝 my ideme tento alebo buduci mesiac kupovat forward...

z_vesela
19. máj 2010

ahojte kocky..juj ale ste to toho zasa popisali..to s tym ryanairom aj mna zaujima ze ako je to s tym kocikom ale akosi tomu nerozumiem...cize ak si beriem kocik na ktory sa 'priklepne' autosedacka (travel system) a mam len ten 'frame' a autosedacku tak netreba za sedacku platit osobitne?

Ja som si uz na oktober kupila letenku domov (len ked sa babo narodi tak za neho doplatim 🙂).

ahojte kobercek a mikey..tak som rada ze nie som poslena co tu bude rodit (pridete az po mne)..tusim uz len iba jeden majorvy porod predo mnou a potom az ja zaciatkom augusta (pokial sa babo nerozhodne prist skor. hm..obe Vas chapem ako sa rozhodujete ze ci roditu tu alebo tam..ja fakt uz neviem co je lepsie, doma je pravda ze vam narobia kopec testou a tu len to 'minimum' a co je cost effective takze ak chcete nadstandard, tak len doplatit alebo ist domov..ja budem nakoniec rodit tu, lebo moj chudacik manzel bol z toho uplne hotovy ze by pri tom nebol a tu ak vsetko pojde ok a ja nakoniec neskocim s cisarkym tak bude naozaj u 'toho' az do konca..takze tak..po porode Vam dam vediet ze ako sa o mna postarali ale zatial sa nestazujem..prvda je ze ale nemam komplikovane tehu a ani ziadne problemy som doteraz nemala..jedine co zistili na sono pri 20tty ze mam nizko placentu tak sa na mna musia kuknut znovu za 2 tyzdne - cize asi tie vazne veci si predsa len podchytia..jedine co odporucam si zisit aky ma ten vas hospital kam pojdete rodit rating a skuste sa popytat ze aky s nim maju ludia skusenost..ja som podla toho vybrala ten moj drzim palce...

nyg...to je super ze bez nastrihu...snad asi ako prvorodicka si vela dufam ze aj ja tak dopadnem ...🙂...len hat - po tvojej skusenosti sa jej asi opytam ze kolkych predo mnou uz sila 🙂).. (inak btw..jenda kamoska zo SK spominala ze ta to niekomu stalo aj na SK...cize ani to slovenkse zdravotnictvo asi v tomto nepredbehlo..

hathor1231
19. máj 2010

vesela,to sa moze stat vsade . osobne si myslim,ze sa to skor stane na sr lebo tam nedavaju ani len lokalku,cize mas ritku scvrknutu od bolesti,ze jo... a ako ta mozu taku neuvolneju zasit 😕 🙄 u nas ta aspon skontroluju a vacsinou (co som citala na mk) to napravia kratko po porode... mna nechali 7m a super chuj gp to ani nespoznal,ze som zasita natesno 🙄

z_vesela
19. máj 2010

juj...to mas pravdu...GP urcite nevedel co robi..aj si ho potom nevymenila?...inak nechapem ze doma ti ani lokalku nedaju..boze to si ani neviem predstavit ako take 'sitie nazivo' moze boliet!..ja som sa mojej midwife preistotu spytala ze ci by sa take nieco moholo stat tu , tak mi ani nechcela verit ze by to niekde robili bez...no hroza

hathor1231
19. máj 2010

kurna,sused par domov od nas pali cely den bordel z jeho zanedbanej zahrady a vse to tu vonku smrdiiii 😠 ( asi ani nema garden waste bin,nikto tam nebyva) ani ventilacky otvorit,lebo to hned tiahne 😠 dufam,ze ho ta aktivita do 7 prejde,rada by som malej vyvetrala skor ako pojde spat 😝 asi mu pojdem zatukat,ze smrdi cely den,tak nech da pokoj aspon vecer 😀

hathor1231
19. máj 2010

vesela, tu sme mali devca- munu a tu tiez zasili zle a rezali jej to priamo na gynde a bez nicoho 😠 🙄
a gp- to je surgery plna chujov,takze nikdy nevies,kam ides. mala som tam par dobrych ale bolo tazke sa k nim obiednat... a uz mam inu surgery ale zatim som bola len s jednou,hned som sa jej spytala,ci mam len 10min,ci mam rychlo rozpravat 😀 sa smiala,ze kolko potrebujem,tolko mam 😀
pred sitim,som na nu vyhrkla,ze nech sa ma bez lokalky ani nechyta a ona,ze nie je sadista 😀 ale aj tak som to citila dost. ta lokalka ti aj tak moc nepomoze... ale isto lepsie ako nic 🤐

lena13
19. máj 2010

hat tak uz prestal topit ? 😀

hathor1231
19. máj 2010

lena, akurat som kukala,mracna dymu uz nevidno ale smrad este stale citit 😝 ale uz je to lepsie,aspon nemam pocit,ze mi to pali pod oknami 😅 mala nachystana,dokuka cbeebies a ide sa spinkat 😵

lena13
19. máj 2010

tak tj radost stejne nemuzes poradne ani vyvetrat co?ja si neumim ani predstavit mi spime pri otevrenem okne 🙂

mihouk
19. máj 2010

Hat, my uz mame forward sedacku niekolko mesiacov. Krpec vo vajicku iba reval a nebolo mu to pohodlne. O sedeni v protismere som citala aj ja a ja mam obrovske auto a ja som mini, takze v aute je miesta kopec, neviem si predstavit, ze by sa tam taka sedacka zmestila. Ako hovoris, nie je kde dat nohy. A nezanedbatelny fakt, ak bude krpec po mne, musi sediet v smere jazdy, inak by som mala cele auto ovrackane. 😝 Uvidis ked si ju Niki vyskusa, nas Maxis sa citil veeeelmi dolezity ked videl dopredu 😎 😎

Kvietocek, dnes mal tatinko volno, tak sme boli nakupovat v Cambridge. Kupili sme mu prve ozajstne topanky (clarks) a nejake letne vecicky a nejake drobnosti do domu, je toho este hrooozne vela co tu treba. Malickosti ale vela...

Ozaj, ma tak dnes napadlo, s tym Ryanair. Ked sme kupovali letenky, tak nase boli lacnejsie ako £20. Teoreticky by som mohla kupit, krpcovi plnohodnotnu letenku a mohol by mat narok na prirucnu batozinu, alebo tym ze ma pod 2 roky, musi byt ako infant??? Myslim, ze je to na mneco chcem zaplatit nie???

etuska
19. máj 2010

ahojte kočky,
len som prisla nakuknut.
Paradne mi tvrdne brucho,tak uvidime ako dlho este vydrzime 2v1.Mam aj kontrakcie-ale zatial nic pravidelne,tak to idem rozchodit 🙂
ak sa rano neozvem tak sme asi v nemocke 😅
bru nocku 😵

gaby0205
20. máj 2010

Caute babule,
ako sa dari new a drobcek poslucha ? 😉

baby ja som zacala od minulej sosboty prikrmovat moju malu, davam jej iba polku flasky (60m) formuly pred tym ako ide spat vecer, ale odvtedy mi nekakak casto. Naposledy mi moja Livi pas stools v pondelok o 4pm, je to normalne ze babetko nekaka 2.5 na? alebo sa mam strachovat a ist k gp, Livi seems to be happy ale ja sa obavam 😕

pekny den x

etuska good luck, drzim palceky 😉

hathor1231
20. máj 2010

gaby, ak ma livi viac ako 8t,tak mozes ist na baby masages (zavolaj hv), je to bezplatny kurz na 5t. naucia ta ako masirovat bruska pri const. a tiez tielko na uvolnenie 😉
skus jej dat prevarenu vodu (napr. 20ml). je to neormalne pri UM 😒 niki tiez mala s tym problemy 😝 ale ona bola nervozna uz ked 6h nekakala 😖
vraj kojene deticky nemusia mat stool aj 7-10dni 😖 skus jej dat tu vodicku...

miho, ja som sa uz pre forward rozhodla. mala je vpohode aj ked je rear,ale urco by sa jej pacilo,keby videla dopredu,ze jo 😀

etuska, drzim palce 😀
ja som bola den pred tym ako mi odisal plodovak neuveritelne vpohode 😅 nic ma nebolelo a o 3am rup a uslo sa 😅 ticho pred burkou 😀

newyorkgirl
20. máj 2010

etuska drzime palceky, myslim na teba 😵
my uz mame mliecko tak papkame, len od 5tej sme toho moc nenaspali, tak uvidime, ci cez den lahnem... 😒

etuska
20. máj 2010

bre ranko kocky 🙂
tak my stale 2v 1
celu noc mi tvrdlo brusko,nepravidelne kontrakcie,bolesti krizov....a rano akoby utal-nič 😝

etuska
20. máj 2010

este som aj malu bola zaviest v skole 😝
celu noc som mala brucho ako kamen-len som kontrolovala ci sa babo hybe,chodila na WC a akosi to nad ranom preslo.

Nyg-parada-tak pekne papkajte a budte zdravuckí.Riško je krasne babatko 😵

etuska
20. máj 2010

Gaby-moja Miška nekakala aj 10dni(ale to bola vylucne kojena)-ak sa ti nebude nieco pozdavat-fakt skoc radsej za dokim

hathor-no uvidim ci to bude aj u mna podobne 😅

mona12071
20. máj 2010

gaby-ja tiez davam um a ked sme presli na um tak tiez mi nekakal asi 2 dni nez si na to navikol a teras pri kazdom papani skus mu dat teplomer do zadocku mozno to ma troska zapecene a pomozes mu 😉

mona12071
20. máj 2010

etuska-a ty tu uz nestras nech mame dalsie miminko 😀

holky co ste z Londyna nedame niekedy stretko????? 😀 😀 😀 😀

etuska
20. máj 2010

Mona-sa ti povie.... 😀

gaby0205
20. máj 2010

babule no ved ja chodim na baby masage kazdy piatok..mala livi nie je nervna ale mne sa to nepozdava..no este pockam jeden den a potom budem alarmovat aj ked bude vikend 😒 co je um? sorry ale ja som taky pozostalec asi 😀

mozno mi nekaka aj koli tomu ze nespravnu formulus om vybrala...HIpp organic-brestfeeding alternative? ake formule poznate vy co nezapecu?

peppapig
20. máj 2010

Caute spisovatelky 😉

Hath, ja jsem o te rear facing car seat zacala premyslet a cist az kdyz jsem koupila forward facing. Videla jsem i video a opravdu je to bezpecnejsi. Mam pocit, ze v jedne skandinavse zemi ci Svycarsku se uz jine nez rear facing nevyrabeji, maji na to dlouhe studie. Ja myslim, ze tem detickam od roka je uplne jedno kam se divaji, oni urcite neresi veci jako my dospelaci a s nozickama si nejsem jista, treba najit nejake foto. Ja bych mela zacit resit co se sedackou pro Mici, protoze ju za chvilku preroste vyskou (mame druhou sedacku, tj od cca roka), ale vahou pro dalsi step je jeste hubenour (14.5kg), tak nevim co koupime.

gaby, dej mu prevarenou cooled water 20ml. Jak pisou holky, deti z formula milk maji vetsinou ze zacatku zacpu, u nas to slo az tak daleko, ze jsme museli podavat i apple/prune juice a to ve dvou mesicich 😒 (ale nasledky zatim zadne nenesem)

Hath uz vetrate 😉 , to cloveka nastve, blbi sousedi. Ja ted resim problemek. V nasem bloku se v okapu zacinaji zabydlovat holubi, okap je hned na nasi strane okolo okna, nad nama jen jedni sousedi, ktery je to fuk, takze to musim vzit do vlastnich rukou, to ze furt vrkaj je mi jedno, ale balkon musim kazdy den vysavat a ani tam nemuzu nechat nabytek. Je to nechutne hlavne, protoze holubi roznaseji nemoce. Nevim co s tim, zda volat na council ci spolecnosti, ktera postavila barak? Nas landlord i agentura jsou neschopni asi by se mi vysmali, tak co s tim, poradte?

peppapig
20. máj 2010

Gaby, urcite ji dej tu vodicku, nic tim nezkazis! Neznam nikoho kdi by pouzival zrovna Hipp formulu. My jsme byli na SMA, ciste z duvodu, ze se mi libil obal plechovky lol. Obe moje porodni baby mi rekli, ze mezi formulama, ktere jsou bezne na trhu, neni zadny rozdil, nutricne je to stejne. Ale i tak ruzne miminka ruzne pozadavky, zkus zmenit formulu

slovakia13
20. máj 2010

etuska
tak sa ti to blizi 😉
gaby
my doteraz kakame raz za 7-8dni,ze je to ok

mame 6mesiacikov 😀

hathor1231
20. máj 2010

gaby,nic za to nedas,ak zavolas hv. ak ju masirujes,tak to by mala kakat castejsie 😒 ja ta nebudem strasit,ale poznam ludi ktorym zomrelo takto dieta lebo nekakalo 7dni 😔 ja som bola na a&e ked nekakala jeden den a bola nenormalne placiliva a nervna-to bolo den po prvom ockovani,vraj jej to neurobilo dobre...
a UM- je umele mliecko 😉 MM je materske mliecko alebo moje mliecko 😵 daj jej tej vodicky. taketo mimuska malicke su na to citlive. niki tiez zapekalo,to bol aj dovod preco som chcela za kazdu cenu kojit 😲 zavolaj hv,mozno bude taka ochotna a skontroluje jej brusko alebo ti aspon povie,kedy ist ku gpmu. si pamatam ake stresy mna chytili,ked sa ako 3dnova nemohla vykakat z tej umeliny 😖 tak plackala,chudatko 🤐 ale vodicka by vam mala pomoct 🙂

slovakia,gratulko. mozes zacat s prikrmami 😀 co bude mat teda ako oslavu 6m,ked uz prvu solid mala?

peppapig
20. máj 2010

Slovakia, to vazne, ja myslela, ze bobanci musi kakat kazdy den 😕 ale asi je to jinak u kazdeho individualne. Jak se mate, Mia je na fotkach so cute 🙂

gaby0205
20. máj 2010

baby dakujem za nazory..skusim jej dat vodu a pokecam s Hv
slovakia aj ju dokrmujes s UM alebo len brestfeeding? gratulujeme Mii k 6mes 😵 je zlatunka

No moja livi teraz predchvylkou kakala ale ocaj velmi malinko iba take spinenie hovienka..tak to asi nie je zapecena ci som wrong? a este moja Livi stale prdka ale ozaj casto 😀

slovakia13
20. máj 2010

gaby
brestfeeding .trosku sme zacali s dokrmovanim ,ale nam aj tak vsetko skonci na podbradniku 😀 prdkame aj my 😀 niekedy ako stary chlap.je to prdko smrdko 🙂
pepp
tvoja Mia je tiez valka herecka 😵 😀

vsetky nase deticky su krasne 😉 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre