Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
31. aug 2010

@dadulienka27 hodne stesti 🙂

dadulienka27
31. aug 2010

@cutce dakujem.... 😉

cutce
31. aug 2010

@dadulienka27 a jak se citis?

dadulienka27
31. aug 2010

@cutce tak zatial je to ok 🙂 skoro rano som mala silne kontrakcie kazdych 20 minut,ale kedze ja som mavala silnu MS,tak sa to dalo prezit a teraz uz mam nalepeny tens,tak je to pohodicka..chodim hore dole po byte a mm vsetko organizuje 😀

elixia
31. aug 2010

@dadulienka27 tak drzim palce nech vsetko dobre a rychlo dopadne 🙂 Tej 'nehody' by som sa nebala, ako pise hat oni to tu neriesia, nam na kurze vysvetlila.ze si s tym vobec nemame robit starosti,ze o tom ani nikto nebude vediet... 😉

cutce
31. aug 2010

@dadulienka27 a to neni nijak nebezpezne, ze nemas plodovou vodu? nebo tam mas dostatek pro prcka?

mrk11
31. aug 2010

@dadulienka27 drzim palce, o chvilku je tu dalsie babo, kludne sa najedz, lebo netusis ako dlho bude porod trvat, moze to byt este doba a potrebujes silu na porod, akurat si nedavaj tazke jedla, ale lahke nieco.

dadulka2000
31. aug 2010

ahojte
my v sobotu uz vyrazame na cestu spat do anglicka,.... drzte palce nech to tym autom zvladneme zase spat. 😉
@cutce, @martina_uk, ked sa doma spamatame, mozme si dat spicha. fiha dalsie SR-CR kocky v okoli. je nas tu ako hadov 😀
kedy sa zacina skolka, tie co vam idu do preschool, alebo do skoly? je to ten tyzden od 6teho???

mrk11
31. aug 2010

@elixia k tomu bytu, v podstate nasim znamym sa stalo nieco podobne, tiez ich landlord neplatil hypoteku a dom zhabala banka, no oni tam zili este dalsie 2 roky, z toho myslim ze viac ako rok neplatili najom, kym neuzatvorili novu zmluvu. No a potom ani nedoplacali to obdobie dozadu, lebo oni sa stahovali do zrekonstruovaneho bytu so zahradou 4 roky dozadu a po roku sa im zacali rozchadzat steny, vzdy, ked prsalo, tak ich to vytopilo, a ku koncu uz mali v tom mieste, kadial ich vytapalo permanentne vlhku stenu, ktora im jasne plesnela, ze to nafotili a realitke, ktora to dostala na starost to ukazali, ta ze to zrekontruuju, ale samozrejme sa musia odstahovat, ale kym sa to dostalo do tohto bodu, tak uplynul dalsi rok a stahovali sa asi pred 2 mesiacmi, najomne mali ovela nizsie ako predtym, lebo samozrejme nejake platit museli, ale vzhladom na havarijnu situaciu v byte to bolo v podstate len nejake symbolicke najomne.

mrk11
31. aug 2010

@mona12071 no co tak zajtra doobeda, okolo nejakej 11? Sli by sme do parku sa s ratolestami poprechadzat. Vo stvrtok mame navstevu a v piatok balim, lebo v sobotu odlietame na SK na 2 tyzdne.

hathor1231
31. aug 2010

@dadulienka27 v anglii ano,na sr nie... na sr uz by ta vyvolali do par hodin ak by sa ti nesputil sam... moze si kuknut alebo nieco take a to musis byt pod dozorom stale... ako daleko to mate do nemocky?
hlavne ostan kludna 😉 ak sa ti hocico nebude zdat,tak do nemocky a ak ta budu chciet poslat domov,tak povedz,ze sa necitis dobre a mas to daleko alebo nieco take,nech ste radsej v nemocke 😉 drzim palce 😉
ja som rodila "nasucho",nemala som ziaden pain relief,hnus 😖
co dobre si si dala? podla statistyk poroodia zeny co sa najedli skor ;) ak nemas planovany cisarsky....

slovakia13
31. aug 2010

@dadulienka27 tak bude dalsie babo 😵 vela stastia, az ho mas rychlo pri sebe 😉
@elixia stahovania sa neboj ,ja som to zvladla mesiac pred porodom uuuplne sama 😉

slovakia13
31. aug 2010
dadulienka27
31. aug 2010

@elixia pre man to bude pekne trapna situacia 😀 mm sa mi smeje,ze sa viac bojim toho ako porodu 😀

@hathor1231 dala som si 2 croissanty,take mensie + horucu cokoladu 😉 ,

@cutce vyzera to tak,ze ta plodova este vsetka neodisla,obcas este nieco vytecie ako pri MS 😉 tak babatko je dufam v pohode

dievcata ja sa s vami lucim,lebo za hodinku a pol vyrazame do nemocnice,tak aby som bola pripravena 😀 😀

zelam vsetkym pekny den 😉

cutce
31. aug 2010

@dadulienka27 hodne hodne stesti, budu na tebe myslet at jde vse po masle 😉

slovakia13
31. aug 2010

@dadulienka27 ver ,ze ked na to pride ani to nezaregistrujes 🙂 budu ta trapit uuuplne ine veci 😉

anjelicek26
31. aug 2010

@dadulienka27 - posli mm do lekarne, nech ti kupi home enema kid ci ako sa ten domaci klistir vola a este si ho urcite stihnes dat pred tym 😅

mickey85
31. aug 2010

@dadulienka27 co to, co to. To my tebe zelame pekny, vynimocny den. Prajem ti nech to mas cim skor za sebou a nech je vsetko v poriadku. Zajtra uz mozno budes s drobcekom doma 🙂 Veeeeela stastia!!!

elixia
31. aug 2010

@dadulienka27 tak vela stastia, cakame na dobre spravy 🙂 Ziadna trapna situacia nebude, ani nestihnes zaregistrovat podla mna 🙂 Vsetko bude ok neboj.

@mrk11 no my sme tiez mali problem s plesnami, takze nastupilo Savo proti plesniam a pouzivame teraz Ceresit proti vlhkosti,kedze to hlavne z toho boli plesne...ved tu ziadne izolacie aninepoznaju. Skoda len,ze sme si to nenafotili, ale ked bude najhorsie, vypestujem este raz, pofotim a tak zlikvidujem 😀

@slovakia13 dakujem, no to si dobra,sama sa stahovat mesiac pred porodom...ked budeme musiet, tak budeme musiet co uz..

hathor1231
31. aug 2010

@cutce plodovka ti naraz neodtesie. do 24h musi ist von,inak hrozi infekcia. zalezi ako odteka-mne odtekala z boku-to je este hrosie,lebo ak ti odteka od hlavicky zo spodku,tak si nieco odtecie a ostatok dieta zadrzi hlavickou ked klesne do porodnych ciest,to vyjde pri porode za babatkom... mne odtekala cez 60hodin,ale mala som dost vody... rodit bez vody je hruza,ide to pomali a je som nemala ziaden oblbovak,strasne to stipalo a palilo,citlia som kazdu trhlinku... odporucam sa bit o to,aby vyvolali hned ako zacne odtekat a nie su dost silne kontra... bez tej vody je to teda hnus 😝 ale samozrejme,ze sa to da zvladnut,len je to zbytocne komplikovanie vsetkeho...

cutce
31. aug 2010

@hathor1231 je to ja jsem nevedela. A kdyz ti odtekala z boku, jak odtekala? promin, ale nejde mi to do hlavy, jak to poznas odkud odteka 😖

no to muselo bolet, to si dovedu predstvit, jak to na sucho palilo a na to nic neni, nejaka mast nebo neco?

hathor1231
31. aug 2010

@mrk11 ja sa im cudujem,ze tam vobec byvali 😝 plesne v dome mozu byt nebezpecne! a to hlavne ak maju deti,ale aj pre dospeleho co byva v takom prostredi je to nebezpecne... pises,ze to bola doslova havarijny stav domu...

hathor1231
31. aug 2010

@cutce nie 😒 ovlazovali mi to vodou,ale voda nie je mastna,takze to pomohlo len proti paleniu... voda je tam na ochranu a tiez na to aby isla hlavicka pekne plynulo... ja som citila kazdy mm ako palivu bolest 😖 jedine co pomoze-rychlo vytlacit a neskuvinat 😀 na sr vraj robia sono,tu samozrejme nehrozi... ja som aj vedela,ze mi odteka z bolku-mala ma na pravom boku vkuse drela kolenom 😖 bola to hruza bolest, praskal mi tam membrana ale drela mi to tam odkedy trochu narastla...

hathor1231
31. aug 2010

@cutce a odteka rovnako,ved ma len jednu cestu von 😀 akurat ze je rozdiel,ze dieta nezostupi lebo ma stale membranu okolo hlavky. tu mi nakoniec prepichli-vytieklo mi naraz co bolo okolo hlavky a potom mala zostupila este nizsie a odvtedy nic lebo to "zastuplovala" hlavickou 😉 vtedy mi zacali pravidelnejsie kontra...

cutce
31. aug 2010

@hathor1231 tak to se mam na co tesit 😒

hathor1231
31. aug 2010

inak,to na sr je brutus,ze sa to deje uz aj u nas 😔 luto mi je tych ludi a ich rodin 😔

hathor1231
31. aug 2010

@cutce neboooj 😅 ak ti aj odtecie skor,tak sa nedaj odbit,ze ti daju app na vyvolanie po 24h 😉

cutce
31. aug 2010

@hathor1231 nedam, ja jsem huba otevrena 😀

no to zkoukli tady odtud, ze ta mezinarodni televize funguje, si nekdy rikam 😠

hathor1231
31. aug 2010

@cutce ja som tiez,ale dieta nemoze citit,ze si zlakana alebo nahnevana,moze si kaknut a to je velmi nebezpecne lebo nie si monitorovna 24h vkuse... ja som prisla v piatok a ze app na pondelok na vyvolanie 😠 tak to teda nie... ale uz je complaint na NHS,svine...
hlavne,ze taky clovek ma v legalnej drzbe taketo zbrane 😠 mohli by ich viacej sledovat,sak to nie je vzduchovka ale samopal 😔

cutce
31. aug 2010

@hathor1231 jejda, no celkem se bojim toho, ze tady na to vsechno moc pecou jako myslim NHS, je uplne katasrtofalni. Ja jsem si znicila vaz v koleni a cekala jsem 2 roky na operaci 😠

ja bych zakala vsem mit zbrane, na co???? jen policajti by mohli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre