Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etuska
7. feb 2011

@elixia
dik-idem zavolat na tax credits
jaaaj-a som si teda dala-poslala som ziadost o aplikacku na "community interpreting training"

elixia
7. feb 2011

@etuska tak drzim palce a daj potom vediet co a ako 🙂 Robila si si aj nejake exams z anglictiny? Ja som sa konecne spamatala,ze by bolo dobre nieco urobit..

etuska
7. feb 2011

@elixia
este mi len poslu aplikacku a musim prist na interview a vstupne testy,ak nimi prejdem idem na kurz 😉

martina_uk
7. feb 2011

@cutce ajojky, ako sa mame?

cutce
7. feb 2011

@elixia zkus neco jako pomoc starsim lidem nebo uklid, kam bys mohla vzit maleho s sebou. Mas £10 na hodinu a nikdo nic nevi 😉, kdyz se s nima domluvis, jestli jim nebude vadit malej 🙂
@martina_uk no na to, ze mam 4 dny do TP, tak se citim skvele 😀 😀 😀 😀

elixia
7. feb 2011

@etuska jaj tak🙂

@cutce no to by bolo fajn,keby sa tu nieco take dalo zohnat..je tu tolko Poliakov,ze nie je sanca...ale napad fajn🙂

cutce
7. feb 2011

@elixia no kzusit to muzes, 😉, zkus prez zname 🙂

elixia
7. feb 2011

@cutce ved jasne ze skusim 😀 ty vsetko ok?

cutce
7. feb 2011

@elixia jj zatim se citim dobre, tak uvidime, ale ja bych chtela rodit v ten patek, tak snad se mi to splni 😅

dominikaluis
7. feb 2011

@etuska
dakujem urcite nam to pomoze ,je to tam este raz dakujeme 🙂

elixia
7. feb 2011

@cutce ja som rodila v piatok..aj ked povodny plan bola nedela o 2 tyzdne skor 😀

cutce
7. feb 2011

@elixia ty jsi 2 tyzdne prenasala?

mrk11
7. feb 2011

@etuska ak nie si vedena ako slobodna mamicka bez partnera, tak ti nebudu nic viac platit, ak si takto vedena, tak budes mat 65 libier/tyzden.

mrk11
7. feb 2011

@elixia @cutce - baby, ja nestiham pisat, a uz ani citat, snad sa tento tyzedn podari mi ozvat, @cutce drzim palce

mrk11
7. feb 2011

@elixia este tolko, je mozne pracovat, ale pozri si, zda sa mi, ze ti siahnu na matersku, ale neviem akym sposobom, ci ti ju zoberu, ale asi hej, lebo ved ked sa ludia vracaju do prace aj od mesacnych babatiek, ale to su len moje spekulacie, zisti si to na hmrc

elixia
7. feb 2011

@cutce no jo,12 dni.. 😒

@mrk11 no to je super,ze nic viac nedaju..to na neplatenu mozem zabudnut 😒 Som si aj myslela ze to nebude take easy,ja som myslela nejako si privyrobit pocas vikendov alebo tak...no oficialne zrejme nic z toho. 🙂
Ako sa ma Eli? Uz za nou nestihas behat? 😀 😀

etuska
7. feb 2011

@mrk11
dik za info-takze tam ani nemusim volat.
MM mi vravi ze staci ked v marci uvedieme do "danoveho priznania" 😕
@elixia
no oni to tu dost riesia cez "self-employed" ak chces nieco popri praci-sama som zvedava tak skusim zistit-ale mne vlastne dnes konci platena materska.

MM tiez nezarobi vela,ale sme si povedali,ze este tie 3 mesiace ostanem doma-aj kvoli tomu ze Simiho kojim a zase davat niekomu viac ako polovicu hodinovej mzdy a nevediet ako sa mi o dieta postara.... 😒

Tak mi pride v aprili svokra-ja si zacnem robit ten tlmocnicky kurz-takze aj budem aj malym aj zaroven trochu na sebe popracujem.9.5 nastupujem do prace{20hod/tzydenne| a este si dokoncim kurz a potom sa uvidi....

kazdopadne od septembra budem musiet Simonkovi najst opatrovatelku,alebo nursery

etuska
7. feb 2011

@cutce
nic neboj-ja som tiez 2tt prenasala 😝 😵

cutce
7. feb 2011

ale ja nechci prenaset ☹

kivec
7. feb 2011

Ahojte zienky, strasne dlho som tu nebola, ani som vas len necitala. Dufam, ze ste vsetky ok.
@cutce - Vidim, ze uz ti tam svieti krasna 40-tka, veeelmi ti drzim palce, aby si to mala cim skor a cim najlahsie za sebu. 😉

@etuska - Drzim palce, aby ta zobrali na ten kurz. A uzi si este 3 mesiace materskej.
Ja som posledne tyzdne tvrdo zhanala robotu, preto som ani nemala cas na Konika. V piatok mam uz prve interview, tak som zvedava, ako dopadne. Boze ani si neviem predstavit, ze od Marca pojdem do roboty. 😝 Je mi luto mojej malej Elisky, lebo ona je taky moj prilepok, bude to tazke odlucenie. 😢 Teraz pracujeme na tom, aby pila z flasky, s kojenim uz koncime. Zatial to nie je ziadna slava, ale verim, ze to bude uz len lepsie.

@elixia - Ako Risko? Uz aj nieco pospi?

cutce
7. feb 2011

@kivec dekuju, no uz se tesim az ho budu drobecka mackat v naruci 🙂

z_vesela
7. feb 2011

Ahojte kocky.. Po dlhšej dobe sa aj ja ozyvam.. Oli má už 6 mesiacov!!!

Len rýchlo - pre všetky čo ste v blízkosti birminghamu, snažíme sa rozbehnúť cesko/ Slovensky playgroup . Prvé stretko bude v tuto sobotu a potom to bude vyzerať na každú prvú sobotu v mesiaci. Tie čo máte záujem prísť a rozhodnúť že čo a ako : od 13.00 do 15.00.
St. Thomas Childrens Centre Bell Barn Road, Birmingham B15 2AF. Napíšte mi to ip až chcete nejaké bližšie info.
x

elixia
7. feb 2011

@kivec Ahoj moja,no uz som na teba aj myslela,ze sa neozyvas 🙂 Aku pracu si si nasla nakoniec? Drzim palce nech to vyjde...kam ides dat Elisku?
Ja tiez veelmi vazne uvazujem nad zmenou..Risko uz spinka v noci,chvalabohu..aj ked zase horsie cez den 🙂

@z_vesela hm,my to mame asi 2 hodky do Bhamu ale mozno by sme niekedy dosli...

mrk11
7. feb 2011

@etuska musis tam zavolat, lebo ti musia zmenit oficialne status na nezamestnana, ja viem, ze je to extended mat leave, ale tak to maju oficialne. no a ked pojdes spat do prace, tak znova volat, ze si nastupila po materskej. Ja som sa to dozvedela nahodou priamo od nich.

mrk11
7. feb 2011

@elixia este to som sa vcera nahodou dozvedela, ze mozes si robit svoj business 3 mesiace bez toho, aby si sa nahlasila ako zivnostnik a ked ti to pojde, tak potom sa nahlasit ako self-employed

kivec
7. feb 2011

@elixia - Je to opatrovatelska agentura. na rozdiel od ostatnych celkom dobre platia a preplacaju benzin, kedze budem musiet pouzivat vlastne auto. Este neviem kolko hodin a v akom case budem robit, ale to sa dohodneme na interview.

elixia
7. feb 2011

@mrk11 ake ty mas info. 🙂 ale dobre vediet,ja sa taketo veci tiez dozvedam vacsinou nahodou..

@kivec tak nech ti to vyjde 🙂

dominikaluis
7. feb 2011

@etuska neviem kolko na hodinu le za tyzden 133£

smajka
7. feb 2011

@elixia - ja pracujem ako nanny - 2-3 pobedia v tyzdni a maleho si bravam so sebou. mam super rodinku, im to neva, deti su uz starsie, tak vyzdvihujem zo skoly, varim vecere a vozim ich na aktivity. s tymi poliakmi mas vsak pravdu - chce to aj trochu stastia. 🙂

veronika2108
7. feb 2011

@mikailla mozes mat aj vlastny sacok, ale mne sa napriklad stalo, ze som ho mala o nieco vacs 😀 i, tak mi dali iny, ale to bolo vtedy ked to bolo este zadarmo 😝 Ale neboj zlvadnete to 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre