Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

martina_uk
3. mar 2011

@smajka @saza007 @elixia @monika.c ďakujem vam za všetko info. Ja si teraz vybavim tu apostilu a teda dva týždne pred odjazdom pôjdeme pre ten doklad. Dúfam že stránku ambasády nezrušia dovtedy. Kociar asi dám na športiak lebo s vanickou sa asi zblaznime.
@hajatanufus ajoj, no strašne že ten depozit vam nevrátia cely. Aj ľudom z môjho okolia to tak robia ja som nastastie natrafila na úžasný agentúru a ty pokial fakt nerozbijeme steny alebo nejak veľké škody neurobime čo teda sa nechystame hehe tak nám nestrhnu ani korunu a tepovanie kobercov majú na starosti oni potom ako sa vystahujeme a hradia to oni. Cudovala som sa a neveril som ale predchádzajúci majitelia fakt nič neplatili a všetko bolo vytepovane agentúrou. Ani poplatok za vybavenie sme neplatili, všetko čo chceli bolo 1 mesiac depozit a 40 libier za výpis z registra trestov či čoho. Dúfam že teraz sa Vám už bude iba dariť ;)

smajka
3. mar 2011

@hajatanufus - fuha, tak to je sila.hlavne teraz, ked potrebujete kazdu korunku, vsak. nas to caka ochvilu - potom porovname. som zvedava kolko nam vratia z depozitu 😒

hajatanufus
3. mar 2011

@smajka ahoj veru je to blbe asi to zavisi aj od agentury my sme natrafili na blbu a vratia nam len 225libier aj to az o dva tyzdne a my musime do toho kostola vratit 500 libier co sme si pozicali takze to bude zase o hubu ved uvidime nejak to snad zase prezijeme ale uz ma to takto naozaj nebavi je to velmi tazke takto zit no na druhej strane kebyze nie sme tu ale v cr alebo na sk tak by sme na tom boli este ovela horsie drzim palce aby ste aj vy uz mali kluce a mohli sa stahovat 🙂

smajka
3. mar 2011

@hajatanufus - dakujem. stale cakame na podpisanie kontraktu - dufala som ze nas zavolaju uz tento tyzden, tak este maju zajtra 😒

hajatanufus
3. mar 2011

@smajka neboj uz to budete mat niekedy to overenie trva dlhsie tak preto musite cakat

martina_uk
4. mar 2011

cafte baby, dnes som volala na ambasadu a uz sa neda poslat ten doklad predplatenou obalkou uz sa to musi vyzdvihnut iba osobne a doklad je platny od 7-10 dni

cutce
4. mar 2011

@hajatanufus teda to jsou ale kurvy ☹. vzit si takove penize za nic 😠 😠 😠

martina_uk
4. mar 2011

@cutce ajojky, ako sa mate? este placka?

cutce
4. mar 2011

@martina_uk ahojky, no sem tam obcas, ale zaciname si myslet, ze place aby se choval 🙂, ale stale pouzivam ten infacol, jeste dnes, pak ho zkusim vynechat a uvidime co bude 🙂

monkka21
4. mar 2011

ahojte maminky a tehulky.chcem sa spytat ci neviete na ake ukony sa vztahuje ta karticka k zubarovi pocas tehotenstva a rok po porode.hadam viete aku myslim,teraz ma nenapadne co je na nej napisane.za vsetky info dakujem.

cutce
4. mar 2011

@monkka21 ta karticka je na vsechny recepty co bys dostala od doktora, ze nebudes platit nic a za zubare, toho taky platit nebudes. a pak to trva jeste rok po narozeni jak pro tebe tak pro mimco 😉

monkka21
4. mar 2011

@cutce diky,tak nemusi ma boliet zub a vtedy ist zubarovi,vztahuje sa na to aj prevent.prehliadka a ine ukony?

cutce
4. mar 2011

@monkka21 vstahuje se to na vsechno a mela bys mit preventivni prohlidku behem tehotenstvi. Klidne si k zubari jeste dojdi 😉

monkka21
4. mar 2011

@cutce to som nevedela ze musim mat prehliadku pocas tehu.tak ak do pondelka neporodim urcite zajdem.dakujem ti za infosku si zlata

martina_uk
4. mar 2011

@cutce Tak drzime palceky aby ste ho už nepotrebovali ;) už sa tesite na babičku? Koľko u vás bude?

hajatanufus
4. mar 2011

@cutce no ved to su to zlodeji ako sa inak mate co davidko papa a spinka?

monikac
5. mar 2011

ahojte....chcem sa spytat ci nahodou neviete ze ci dieta moze mat dual nationality a oba pasy aj british aj sk? dakujem

smajka
5. mar 2011

@monkka21 - ahoj ja som bola u zubara na prehliadke v pondelok a bola zadarmo a tento pondelok mi ide robit jeden zub a povedal ze nemusim nic platit. urcite sa to oplati ist - usetrila som aspon £50. a tiez co mi doktor predpisal support stockings na prescription boli zadarmo, inak by ma stali £20 + £20.

smajka
5. mar 2011

@martina_uk - hm tak to je sila, tam ist 2x 😒 keby to robili aspon na pockanie...
@hajatanufus - ahoj, tak uz mam doma kontract - vcera sme si to citali a na poslednej stranke je napisane, ze dom je vycisteny profesionalnou firmou a tiez aj koberce, tak ked sa budeme odtial stahovat, musime to dat tiez vycisti firme, alebo to vycistit sami do rovnakeho stavu. inak to daju oni vycistit a strhnu nam to z depozitu. po tvojej skusenosti, som sa tam dobre pokukala a teda kuchyna a vstavane skrine mi extra ciste nepripadaju.hlavne kuchyna, je len trochu obtreta, dlazka spibnava od builderov a okna tiez vyzeraju,akoby ich len builderi obtreli, tak sa budem na to pekne stazovat. bud dopisu do kontractu ze to zas az tak cisto nevyzera a ja si to urobim sama, alebo to daju este raz vycistit. ja nebudem za to potom platit ako vy, ked to hlavne neni poriadne vycistene. 🙂
ako sa vam byva - lepsie ako v starom?

radlinka
5. mar 2011

@monikac ahooj zlato, ano moze mat dual nationality 😉

monkka21
5. mar 2011

@smajka tak to je super.urcite tam v pondelok pojdem.dufam,ze ale nie je neskoro ale hadam este nie.diky

aliza
5. mar 2011

@monkka21 ja len dodam, ze mne dokonca robili aj mostik na chybajuci zub, zadarmo, takze si treba dat urobit vsetko, co potrebujes 😎

hajatanufus
5. mar 2011

@smajka ahoj super som rada ze uz mate kontrakt ak ti mozem poradit tak si vsetko nafot ako to vyzera a budes mat potom aj na neskor dokaz v akom stave bol prevzaty dom a daj im to aj teraz nech to oni vidia a nech to zdokumentuju k vasej zmluve ta tetka co to bola kontrolovat tak ked vsetko spisala tak este vsetko fotila a su tie nase fotky aj na nete ibaze my sme nestihli este upratat lebo mm bol so stahovakom odniest nabytok a ja som za ten cas sa pustila do upratovania ale ked prisiel domov este som nemala skoro nic upratane a o niekolko minut na to prisla tetka to bolo o 14:15 a doohda s agenturov bola ze pride o 15:45 takze prisla o hodku a pol skor za ten cas by som to bola dala do poriadku ale nie profesionalne takze aj tak by to bolo zbytocne lebo oni by to po nas aj tak dali profi firme upratat ibaze za 225 libier by som dokazala upratat aj cely hotel a nie trojizbovy byt preto sa mi to zda prehnane plus ostatne hluposti ako napr vymena vypalenych ziaroviek ze 25 libier akoze 8 ziaroviek nestoji 25 libier keby ze viem tak som ich mohla davno vymenit sama a este plus koberce dva sme vycistili nasim tepovacom treti sme nestihli lebo v tej izbe bolo vsetko naskladane aby sa tamtie dve mohli upratat a aj tak dali vycistit vsetky tri ale to nam nevadilo to bola fer cena 95 libier za tri koberce to beriem len to ostatne neviem prkusnut som myslela ze cistenie bytu profi firmou bude tak 100 libier no co uz asi s tym uz nic neurobime takze mame poucenie do buducna a aj keby som to dala vycistit profi firmou ktovie ako by to oni vzalia aj tak by to bolo z mojich penazi takze tak ci tak by som o peniaze prisla je pravda ze v tom byte bolo cisto teda az na koberce na pohlad boli ciste ale ked som ich prvy krat vysavala tak tam bolo milion bielych vlasov a ja este taka stara nie som ze by som mala biele vlasy 😀 😀 😀 nasa smola ze nevieme tak po anglicky aby sme vsetkemu rozumeli teda ja ale urcite to tam tiez bolo napisane 😒 teraz ked sme preberali byt tak bol cely byt odfoteny aj na obrazkoch a podpisovali sme aj kazdy jeden obrazok takze viem co som podpisovala aspon na obrazkoch inak zmluvu som ani necitala ale aspon viem ze to tu nebolo cistene profi firmou jedine to ze majitelia dali novy koberec do obyvky a na obrazku bol stary a min tyzden nam dali aj do predsiene novy koberec ale to davali majitelia osobne samozrejme ze aj realitka o tom vie 🙂 takze ked mate take podmienky v tej zmluve tak si to treba zdokumentovat fotkami a dat to k zmluve aby ste boli kryti 🙂 neviem kolko stoji profi cistenie ked si to das sukromne ale urcite nie tolko co od nas vzali mojho manzela kolega to predtym robil tak si to zistim no co casom ma zlost prejde a zabudnem na to mna to stve hlavne koli tomu ze sme si pozicali peniaze a mali sme to z toho depozitu vratit tak som ustarostena ze z coho to vratime 😒 inak byva sa nam celkom dobre su tu aj iste nevyhody ale je viac vyhod ako nevyhod lebo uz mm nemusi chodit peso a potme na vlak hodinu ale pekne za polhodku je peso v praci a ja mozem ist kedykolvek na nakup a mozem chodit na dlhe prechadzky a aj do kostola co som predtym nemohla no a nevyhody to ze nam strasne lingaju vchodove dvere za kazdym ked idu susedia dnu a von a tiez ze tu v meste su ini ludia ako boli na dedine a mladi chodia kludne so psami hulit na detske ihrisko to sa mi veru nepaci a tiez som si vsimla na pri chodniku su crepy z flia no ale blbi ludia sa najdu vsade hlavne ze o tom viem tak budem na to davat pozor ked sa otepli tak budeme chodit na ihrisko do mesta a nie tu tak to potom bude lepsie 🙂 drzim palce nech aj vam sa dobre byva a nech mate aj dobrych susedov ale vy budete v domceku tak to budete mat lepsie mne chyba zahradka tam sme mali taku malu som sa tesila na vesanie pradla mi to stacilo a aj detom na hranie ale teraz sme na prizemim tak sa uz nemusim tak trapit s kocikom tam som najprv musela vyniest dole po schodoch kocik potom jedno dieta a potom druhe to znamena ze vzdy som jedno dieta musela nechat doma bez dozoru a druhe na ulici a to ma uz nebavilo a okrem toho tie schody tam boli strme a uzke tak sa mi strasne zle islo ze sa mi aj odnechcelo chodit von a ked som chcela ist na nakup tak na autobus o pol jednej ist do mesta a naspat az okolo stvrtej cize pol dna v keli teraz je to lepsie a mm koncil v praci o 7 rano a domov chodil o 9,30 a do roboty chodieval o 8,30 vecer a to zacinal az 10,15 a teraz vyraza o 9,30 a domov chodi o 7,40 alebo ked nakupuje tak okolo 8 takze z tejto stranky to mame naozaj ovela lepsie lebo moze viacej spat a aj byt s detmi 🙂

monkka21
5. mar 2011

@aliza jasne ze to vyuzijem ked je tato moznost.diks

elixia
5. mar 2011

@hajatanufus a to cistenie kobercov nie je zaratane v tej sume 225£? to este osobitne za koberce??? 😕 ja som myslela ze to aj s kobercami..a to potom co upratovali v prazdnom byte za tolko penazi??? mam dost...

hajatanufus
6. mar 2011

@elixia ahoj ano koberce zvlast ved prave my sme ocakavali ze cistenie kobercov bude vacsia suma a ostatne cistenie mensia ja tiez nechapem ved preto to riesime aj cez citizen office ze sa nam ta suma zda prehnana zajtra tam mame znova ist a uvidime co sa poriesi uz ma to nebavi minule ked sme tam boli tak tam bola taka divna pani a vobec som ani nepochopila ze co sme sa vobec bavili tak dufam ze zajtra tam bude nejaka normalnejsia blbe je aj to ze ked nam volali z realitky tak mm vacsinou spi a nevie vziat telefon a ja bys som nic nevybavila a potom ked im volala spat tak mu to nik nebral a jemu sa vacsinou ani nechce nikam volat ked je po nocnej lebo sa nevie natolko sustredit ze co mu hovoria a co ma on povedat neviem ako to budeme riesit ale ja sa budem musiet nejak donutit naucit anglicky lebo vidim ze na chlapov sa clovek spoliehat nemoze aj teraz mam problem lucinka je chora ma sopliky je nervozna a asi ju boli aj usko len ona mi nevie povedat ze ju nieco boli no a ja by som chcela ist s nou k dr lenze neviem co mam robit lebo mm spi a ja sama ist s dvoma detmi na pohotovost si neviem predstavit a okrem toho ani neviem ako to tam chodi kde sa treba prihlasit ci treba vyplnit nejake papiere a tak a ked som sa pytala mm ze co mam robit tak povedal ze zajtra sa zaregistrujeme k dr a potom pojdeme na vysetrenie co mi vychadza na stredu alebo stvrtok teda ak nam vobec hned daju app. lebo este sme sa nepreregistrovali lebo sme nevedeli kam treba ist a vpraci kolegovia mm moc nechceli povedat ze kde to je kazdy ze nevie takze ochota nado vsetko fakt lenze ja nechcem cakat do stredy a co do vtedy? neviem som zufala a fakt neviem co robit stve ma to ze neviem anglicky a ani neviem ci v nedelu chodia nejake busy lebo vlakom sama ist neviem kedze vsade su schody a vytah ziadny

martina_uk
6. mar 2011

@hajatanufus ajojky no tolko problemov to Ti nezavidim, to sa tazko cita nieto zeby som to mala prezivat. nemozes nechat jednu slecnu s ocinkom ked sa vyspi a s druhou ist na pohotovost ked jej je zle? mate to tazke

hajatanufus
6. mar 2011

@martina_uk uz som premyslala vselijak len neviem ako dlho by som tam bola a ja rachel kojim a mlieko neodstriekam takze aj v tom je problem ale dala som jej calpol a vitaminy sice tie este nevypila to som jej dala do cajika a ten jej moc nechuti ale neskor ho vypije tak to nevadi asi predsa len sa pojdeme zaregistrovat a vypytame hned aj ap aj pre mna lebo mi dochadzaju lieky a pojdeme k dr ajs mm aby mi tlmocil pripadne si budeme pytat tlmocnika ku vysetreniu lebo chcem aby mi lucinku poriadne vysetrili pripadne poslali k odbornikovi pretoze ju asi boli aj usko nie velmi ale boli a to uz dlhsie a okrem toho sa jej zahlienuje znova aj ocko a to mala od narodenia a nikto s tym nic nerobil len ze utierat a kvapkat septonex az nakoniec jej museli preplachovat kanaliky to este na sk takze preto chcem aby sa na nu pozreli aj ked sme vonku tak jej stale to jedno ocko slzi a my s mm nosime okuliare tak by som jej chcela dat vysetrit ocka aby sa to vcas podchytilo ak by bol nejaky problem tv mame nastastie lcd takze to asi tak neskodi ked to pozera z blizka teraz sa ukludnila a papa cestovinku a pocuvame cd tak aj ja som kludnejsia a nostek odsavame vysavacom aby jej to nepostekalo len ku dr chcem ist preto lebo uz viackrat bola po sebe chora a nebola som s nou tak nech ju dr aspon mrkne aj ked jej nic neda a tiez nechcem aby to dostala od nej aj rachel lebo aj ta je dost casto chora no s nou som bola aj u dr predsa je to mimino tak sa viac bojim....inak tie problemy verim ze casom pominu a budeme si uzivat lepsi zivot 🙂
a vy ako sa mate s malou krasne ti vyrastla a chcela som sa opytat ci davas nejake vitaminy malej napr vit c lebo mne hv povedala ze netreba len ja som jej nepovedala ze deti su casto chore a to som asi mala ked vtedy si clovek na nic nespomenie nasla som nejake vut co sa mozu od narodenia ale je to syrup ja som chcela lucinke nieco ako u nas martankovia ale tu su tab aaz od 3-4rokov tak to este nemoze ☹

hajatanufus
6. mar 2011

a este som zabudla pre potesenie duse tu je nasa buchticka s ocinom pomahala mu pit pivo aby sa neopil 😀 😀 😀 😀

monika.c
6. mar 2011

@hajatanufus moja,mas to tazke ☹ a ked este nevies dobre po anglicky,tak este o to tazsie.nechcem ta tu teraz strasit,ale my ked sme isli vzdy k gp,tak to nebolo az take velke vysetrenie,ako som ocakavala,takze ak je malej naozaj tazko,popripade ma teplotu,boli ju usko,to zistis aj tak,ze si to usko bude casto chytat,moja rada je,bez s nou na pohotovost 😉 ja som s lukym radsej chodila na pohotovost ako ku nam k gp,lebo nejako vzdy gp len povedal caplop a nic viac a ja som vedela,ze pokial ma dieta 3 a viac dni vysoke teploty,len caplol nepomoze 😖 a ozaj,k tej anglictine,zaklad su slovicka a potom velmi dobra je telka,najdi si nejaky serial,ktory budes pozerat a tak sa aj vela naucis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre