Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

radlinka
22. júl 2011

@lujza79 ahoj, ja poznam iba dianatal, ponukol mi ho moj porodnik. Povedal cenu aj to, ze ako sa k nemu nemocnice dopracuju. Momentalne je v niektorych zadarmo, takze si ho rodicky mozu ziadat pocas porodu a mal by byt aplikovany porodnikom alebo por.asistentkou. Cenu som uz spominala okolo 100vky euro, co je dost. Nosia ho aj dealeri, tak sa da zistak aj ako vzorka na test, pokial by mal byt niekde plateny. Nam asistentky spominali, ze sa da aplikovat, len ho treba ziadat. Mnohe zeny nevedia o co ide a ci take nieco aj existuje, neviem ako v UK, ale tiez doma tomu nevenuju velku pozornost. 😖

radlinka
22. júl 2011

@monkka21 ahooj, mne pediater vcera hovoril, ze ked v 4.mesiac zacnem s prikrmami, tak zacinam so zeleninou, potom s maskou. Teda po lyzickach mam skusat zemiak a mrkvu, vsetko musi byt samozrejme uplne ako pyre a ked dietatko neprezenie ani nebude zvrackat ci mat bolesti bruska, tak mozem skusit zarobit do flase postupne podla meritka v ml. Najvprv po lyzickach, potom par ml a stupnovat. Dava sa to naobed, co nezje...musi sa dokrmit mliekom 🙂 🙂 Pozri zlatko prosim, ci je aj HA - hypoalergenna verzia, my zrovna na takej fungujeme. Ale ak nezozenim v UK, tak si dam doniest z Belgicka, uz som mrkla stranky a maju slusne velke balenie 😉

radlinka
22. júl 2011

@aliza no my stale fungujeme na SK a na predpis mame Nutrilon HA, takze chceme v tom pokracovat, kedze ja osobne som alergik. Kupime co mozeme a potom doobjedname ostatne davky, lebo ja nechcem skakat na inu znacku okrem toho podobneho Aptamilu, preto sa pytam ci je aj ha-ckovy v predaji ako u nas, len za vyssiu cenu. Sojove teda nemusime, aspon zatial.

smajka
23. júl 2011

@pitipitipa 😀 😀 . ...mne to len tak pripadalo 😀
pozeram ze mas dvojcatka rovnako stare ako moj drobec. prosim ta ako stihas a zvladas vsetko? to musi byt makacka 😉 🙂

smajka
23. júl 2011

@monkka21 - sranda ako si deticky uz od zaciatku vyberu co im chuti a co nie 🙂 vyskusaj tu baby rice, sladke jablcko, hrusku, banan... samko rad papal na ranajky polku bananu a zmiesala som mu tam 4 shredies cerealie - ale to az trosku neskor - 7-8 mesiacov. niektore miluju avocado, moj to neznasal. poskusaj a uvidis co sa jej zalubi 😉

monkka21
23. júl 2011

@radlinka ja som tiez zacala s mrkvou po par dnoch som vyskusala zemiaciky.mrkvu domacu este ako tak si dala ale zamiaky vobec.jej to chuti kupovane a zmiesane spolu dokopi.uz som si co to studovala o tych prikrmoch.masko sa ma zaviest asi tak 3-4 tyzdne po zeleniknke tak to este nedavam.idem dnes do shopu tak nti ro pozriem a napisem ti 🙂

monkka21
23. júl 2011

@smajka mi hovor teda.dnes pojdem pozriet tu baby rice.hadam bude mat uspech. 🙂

monkka21
23. júl 2011

@pitipitipa dnes pojdem kupit a vyskusam 🙂 dakujem

monkka21
23. júl 2011

@radlinka tak bola som pozriet v asde.ale maju iba obycajny aptamil alebo pre babatka s kolicou.pozerala som aj na stranke boots-u a tam tiea nemaju aptamil HA.tak asi ho tu nemaju ☹

monkka21
23. júl 2011

babi tak vyskusali sme baby rice a malej chutila 😀

danusa21
23. júl 2011

@monikac Bohuzial preslo :(((, v nemocnici som nebola. Takze cakame dalej... Dnes sa citim vyborne, akokeby mala chcela ostat v tom brusku este aspon tyzden-dva, co sa moze stat, lebo termin mam zajtra :DDD Tak uvidime.

cutce
23. júl 2011

@monkka21 tak koukam, ze male chutnal, nasemu taky, udelala jsem tu 1lzicku ryze a 10lzic mlika a vsechno to sbastil hned na poprve a otviral pusinku dokoran. Myslim, ze by jedl dal kdybych toho mela vic 🙂, od jaky znacky mas? Oni meli v Sainsbury's jen cow&gate

monkka21
23. júl 2011

@cutce ja mam tu istu cow &gate.kedze aj mliecko pijeme to.naozaj jej chutilo.

cutce
23. júl 2011

@monkka21 no trosku toho ted vyblinkal, ale zitra mu dam vic 🙂, jinak mi mame mlicko Aptimal 🙂

monkka21
23. júl 2011

@cutce bianka s aptamilu vracala strasne tak som vymenila a cow&gate nam sadlo 🙂 teraz chcem poslat na svk balik s mliekom a asi aj s plienkami.predbezne som pozerala cenu papmers na svk a ked som vydela tu cenu hlava sa mi zatocila 😒

cutce
23. júl 2011

@monkka21 tak ja nastesti jedu autem domu, takze si to vezmu s sebou a asi jak rikas, tak vezmu i s sebou na vanoce, protoze to poletime, tak toho mit moc nebudeme 🙂 , ja jsem zkusila ten aptamil a basti ho. On mi blinka porad, takze podle toho to nepoznam. Ale tu ryzi mi vyblinkal docela dort, ale oni rikaji, ze prvni davka jde ven 😀

pitipitipa
23. júl 2011

@cutce ahojky,neskusala si sma staydown na to vrackanie? Ozaj to funguje,zaraba sa do studenej vody.v brusku zhustne tak ho nevyvracka a aj ryza by zostala v brusku 😉

pitipitipa
23. júl 2011

@smajka no asi pred tyzdnom som cez den krmila kazdu hodinu,tak to bol zaberak.ale uz je dobre.oni su dobrucki,plackaju len ked su hladni.vdaka bohu ziadne koliky,mozno aj preto,ze su na materskom mliecku 😉 tiez pridavam tu ryzu do flase raz za den aby si chlapci zvykali na inu chut a hustotu 😉

cutce
23. júl 2011

@pitipitipa on mi zvraci uz od narozeni to neni mlickem 😉. Klobouk dolu, ze je jeste kojis 🙂

monkka21
23. júl 2011

@cutce bianka nevyvrackala nic ale asi preto,ze ona u predtim papala tu mrkvu 🙂 ja idem o mesiac lietadlom.a ako som to ratala viac sa mi oplati poslat balik ako kupovat mlieko a plienky na slovensku

pitipitipa
23. júl 2011

@cutce kojila som 10 weeks ale bolo toho na mna vela,bo kazdeho som kojila hodinu.dokojila jedneho zacala druheho.takze po 10w uz len odsavam a "kojim" cez flasu 😉

aliza
24. júl 2011

@radlinka ak si alergik, tak je najlepsie zacat s prikrmami az okolo 5-6 mesiaca, aj ked ste na UM. A urcite nezacinat kupovanymi vecami, radsej doma uvarit mrkvicku, zemiacik. Moj maly je na UM a zacali sme s prikrmami az pred 6.mesiacom a nic mu nechyba. Ja som atopik, mame ekzem aj v rodine, tak som tiez dost opatrna. Co sa tyka UM, v UK nie je volne dostupne ziadne HA mlieko, iba na predpis, ako som uz spominala a je to mlieko Nutramigen. Ja som s nim velmi spokojna a maly tiez. Ale museli sme ist najprv k pediatrovi, aby to schvalil, nakolko toto mlieko je zadarmo.

slniecko77
25. júl 2011

caute 🙂
..hlasim sa zo Slovenska, maly zvladol cestu na vybornu 🙂 mali sme tri prestavky, pocas ktorych sa napapal a ponatahoval...a islo sa vyborne, ja som potiahla polovicu cesty 🙂 v Belgicku sme boli o 9.30 a v BA pred 23:00
@radlinka ked ste v rodine alergici, najnovsie studie hovoria, ze je najlepsie zacat s prikrmami medzi 4. a 6. mesiacom, celkom som sa tomu venovala..teraz odporucaju zacat v tomto obdobi aj nealergikom, dokonca aj s lepkomm treba zacat skor
..zacinala som zeleninou, ovocim a po siestom mesiaci som pridavala aj masko
@monikac ak si sa pytala na moznost prevozu hlbokej vanicky Ryanair..som to len na rychlo preletela, my sme sli ked mal maly styri mesiace a nebol ziadny problem, len musis kocar poskladat..ja som ho odvzdavala pri lietadle, tak sa mi to zda najrozumnejsie 😉

slniecko77
25. júl 2011

@klapinka aj nas kocar sa rozklada na dva kusy a nebol ziaden problem, a to sme sli ah'j s hlbokou vanickou 😉

klapinka
25. júl 2011

@slniecko77 to som velmi rada ze to tak je.. my sme ostali trosku z toho v pomykove.. lebo je tam uvedene one fully collapsible pushchair , tak sme mysleli ze musi byt a z jednej casti 😀 Radsej preverit 😉 , akoby nas mali poslat do certa, ze zaplatte ako oni vedia 😝
@radlinka ostavate na SVK ci sa vraciate do UK? kde si rodila? vyzera to tam fajnovo. Ako to strasne leti nasa E uz zacala chodit a za 2 tyzdne budeme oslavovat rocik, vy uz zacinate s prikrmami.

ktosi sa ma pytal na zlcnik 😅 , neviem co som odpisala, moj stav je cca stabilizovany som po 3 operackach a cakam na CT vysledky. Uvidi sa co dalej ci dalsie komplikovana operacia alebo to uz bude ok.

hajatanufus
25. júl 2011

ahojte babenky chcela by som vas poprosit o radu som stale na sk a minuly stvrtok mi mali prist benefity child tax kredit a neprisli a ja teraz neviem ze co sa stalo lebo doteraz chodili normalne kazde 4 tyzdne a zrazu neprislo nic a ja som bez penazi neviete mi niekto poradit ci sa vam nestalo nieco podobne alebo ako to je ze ci to treba kazdy rok davt potvrdenie o nasom prijme alebo koli comu to nevyplatili pripadne neviete poradit tel. cislo na hm revenue kde by mohol manzel zavolat lebo na ich stranke je kopec cisel a nevieme ktore je to prave diky moc za rady

martina_uk
25. júl 2011

@hajatanufus ajojky nam sa to stalo hned ako mi vyplatili vsetko spatne za polroka kedze polroka nam nic neposlali a potom chceli zasa nejake info a tam bolo dokedy mame odpisat na ten list a kedze mi sme vtedy boli mesiac na dovolenke tak sme nestihli.. ale rovno s tym listom som im poslala aj vypoved ze sa stahujeme prec z uk a to mu uz tu na SK poslali dalsi formular ze odchadzame z uk ale zatial nedoplatili to od toho polroka co sme nestihli odpisat na ich list... ale ja uz kaslem nato.. ale kedze viem ze ste sa stahovali, nezzabudli ste tam vymenit adresu? oni stale otravuju a ked im clovek neodpise tak je tam napisane ze prestanu platit.. a inak je aj taka slizba v uk a pre ludi ktory nejdu prec z uk je to celkom lacne okolo 5libier na mesiac.. vsetku postu ktora dojde na staru adresu poslu na novu.. mne teraz posielaju tu na SK ale to stalo 30libier.. ako sa inak mate?

hajatanufus
25. júl 2011

@martina_uk ahojky diky za odpoved mozno nieco na tom bude lebo nepamatam ci sme im davali novu adresu inak ja som stale na sk a som momentalne bez penazi lebo som s tym neratala ale inaqk da sa len uz sa chcem vratit do uk lebo tu ma vobec nechcu osetrit na modru karticku a ani deti a nevies mi nahodou poradit nejake tel. cislo na hm revenue ohladne tych child tax credit? lebo manzel sa boji ze ho budu hore dole prepajat tak sa mu tam nechce volat a vy? ako sa mate? nechystate sa na vylet do kosic?

martina_uk
25. júl 2011

@hajatanufus no my sa mame ok, boli sme cez vikend pomoct tatinkovi na dome aby mala nezabudla kto je jej tato :D ale neda sa tam s nou byt este stale kedze nieje dokoncena kuchyna a obyvacka, tak bola vikend na vyzivach od hipp ale jej viac chuti domaca zeleninova vyziva ako od hipp.. ale do konca mesiaca by to malo byt hotove tak snad sa tam uz nastahujeme, u nasich mi je super ale chcem aby aj priatel malu videl rast a aj on nas stale vola aby sme dosli ale su to 4 hodiny vlakom od nasich a neda sa to s malou casto absolvovat a bez kuchyne je tazke byt.. a do kosic neviem ci pojdeme ale kedze je take uprsane pocasie sedime doma a niekedy s malou vybehnem na prechaddzku bud medzi prehankami alebo s prsiplastom na kociku...
a to telefonne cislo Ti neviem poradit, ja mam len tie zakladne co su na nete a len cakas a cakas kym Ta prepoja.. ;)

mrk11
25. júl 2011

@hajatanufus ako dlho si uz na SK? Poslala si im udaje ohladom prijmov za minuly rok? Niektpre veci sa hlasia po 6.4. Ale hlavne musite stihnut do 31.7. nahlasit vase prijmy za minuly rok, inac ti stopnu vsetky peniaze. Staci ak tam tvoj manzel zavola, urcite mate heslo, bude potrebovat svoje NIN a ak tam uz predtym volal, tak aj heslo, ktore ste si zadali (mozno to este nemate) a nech si pripravi aj udaje o tych prijmoch (aj tvojich, aj jeho, budu od neho chciet tax code, pod ktorym je vedeny, lebo im to tam musi nahlasit, uz si nepamatam, co este, ale to mu povedia, v najhorsom tam zavola 2x. Cislo 0845 300 3900 a nech si pripravi aj papiere, ktore vam predtym poslali. A hlavne nech skontroluje postu, mne teraz posielali "vyuctovanie" za minuly rok a tax credit awards na dalsi rok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre