Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

radlinka
4. okt 2011

@cutce ahooj, my ju mame, lebo vela cestujeme. Ale dostali sme ju povinne na SK, takze tak. Inak uz koncime s vakcinaciou, este posledna tento mesiac a potom koniec.

cutce
4. okt 2011

ja nevim jestli jo ci ne ☹ , nechci nevo zanedbat, ale jestli mu to ma v budoucnu pomoct tak radeji jo 😒

smajka
4. okt 2011

ahojte.
@cutce - tak to presne riesim aj ja 😒 . ano ci nie. starsieho som dala. my zase az tak moc necestujeme a byvame v celkom anglickej casti. myslim len presne ako ty - ze co ak zrovna - potom si to budem vycitat.

radlinka
4. okt 2011

@cutce no tak este pockaj, ved to nemusi byt hned ci ano ? ja by som pockala, ale u nas nebolo na vyber. Ak lietate vela aj do krajin, kde sa vyzaduje TBC ci BCG vakcina, tak potom ano, ale nemusis sa nahlit. 😉

radlinka
4. okt 2011

@smajka ja by som skor dala proti hepatitide B 😖 Napr. v skolkach su take policies, ze rodic nemusi oznamit aky virus dieta malo alebo prekonalo aj ked ide o HIV virus, proste nemusi o tom nik vediet, co je dost blbe hlavne pre pracujucich a samotne decka 😒 😒 😒

cutce
4. okt 2011

@radlinka i jsme meli proti HiB ale jestli je to hepatitiesB to netusim.
@smajka ted jsem nasla tuhle stranku - http://www.tbalert.org/tuberculosis/vaccination... podle toho co pisou tak ji asi nedam. No mi mame appoitment na tu injekci 5. decembra, tak abych to mohla zrusit

smajka
4. okt 2011

@cutce - mam precitane - diky za link. som si to ulozila a dam to precitat mojmu - co na to povie. preco mas termin az na 5dec - to su tak busy?? dokonca kamaratka co byva asi 10 min odomna mi povedala- ze ona chcela maleho zaockovat a jej to zamietli - ze neni in risk area or country.

smajka
4. okt 2011

@radlinka - no to je pekne blbe. ono na druhej strane - ako by si sa divala na toho rodica a dieta?? ja keby o niecom takom viem, tak by som asi zmenila nursery. 😒
btw - dnes sme mali prvy incident v skolke - samko prisiel pokusany, aj to mal napisane v jeho knizke. vraj zakrical na jedneho chlapca a on ho za to pokusal. no som celkom vytocena, normalne ma modrinu na ruke a vidno tam zuby 😠 . poznam toho chlapca, aj matku -su to poliaci. co by ste robili??

aliza
4. okt 2011

@radlinka ten HIV virus sa mi nezda, kedze sa vyliecit neda a prenosny je stale a moze prist k situacii, ako pisala @smajka, ze taketo dieta niekoho pokuse.

aliza
4. okt 2011

@smajka ja by som to urcite povedala jeho rodicom, ved nech tvoj syn urobil cokolvek, nemoze ho predsa len tak pokusat, to je neadekvatna reakcia. A ucitelka to mala hned riesit s tym polskym chlapcom a vysvetlit mu, ze hryzt sa nemoze a upozornit aj rodicov. Treba si robit poriadky lebo anglicania su v tomto trochu pribrzdeni, pokial sa nic vazne nestane, tak to neriesia.

cutce
4. okt 2011

@radlinka tak to bych asi zmenila skolku, presne jak ma dite HIV to se neda Jen tak prejit. To radeji aby byl se mnou doma
@smajka ja bych to resila s ucitelkou, ta at si promluvi s rodici

smajka
4. okt 2011

idem schvalne dnes pobede do parku -oni tam chodia takmer kazdy den a som zvedala ci si to vyrozpravame. ja viem ze moj maly neni ziadny anjelik - ale som zvedava na ich postoj - ci mu dohovorili a tak. lebo ak by to len ignorovali, ze ved sa nic nestalo, to budem asi nastvana a poviem to v skolke 😒
a hlavne, ak sa bude este nieco take opakovat, to sa urcite ozvem. ja som neni vobec konfliktny typ a neviem sa hadat. ale ked ide o drobcov - to som inak hakliva...

radlinka
4. okt 2011

@smajka no stalo sa mi to v reale u deciek, takze viem...vecne to iste, ale prave minule sme mali skolsku debatu o tom, co robit ak rodic zataji ze dieta ma HIV virus pripadne je nosic hepatitidy alebo ju prekonalo. Je to fakt blbe, takze nie je nikto chraneny, lebo rodic nie je povinny oznamit zariadeniu nieco taketo, proste ho tak ochranuju aj dieta. Tak preto by som zmenila zariadenie, ak by niecomu takemu doslo a s tymi polskymi rodicmi by som si o tom pohovorila priamo a tiez s ucitelmi, musia to vyriesit.
Inak zariadenie nie je povinne oznamit, kto komu ublizil, nesmie presne uviest meno a poukazat na dieta. Takze rodic by mal byt informovany, podpisat accident book/record, co sa stalo, kde a za akych okolnosti jeho dietatu pre dalsi pripad. Ale nemal by sa dozvediet na druhej strane meno toho dotycneho dietata co to sposobilo 😅 Neviem, mozno niekde sa vedu aj ine policies, ale ja som vychadzala z takychto noriem.

radlinka
4. okt 2011

@cutce ja som sa pytala na hepatitidu B, lebo u nas na slovensku je v kombinacii, ale povedali ze sa musim o tom poradit, lebo ked sme zatial tu, tak nam netreba, ak sa vraciame domov tak vklude zaockuju. Ja osobne by som si dala A+B. My sme to mali navrhute cez health and safety, pretoze denne prichadzame do kontaktu s takymito problemami v ramci pracoviska a nik nie je povinny nas informovat co sa kde prenesie...samozrejme ochrana prvodara, ale niekedy bezradna . 😲

aliza
4. okt 2011

@radlinka fuuuha, no toto si este zistim. A plati to pre vsetky UK skoly?
A to som si vsimla, ze oni to vobec neriesia, ze kto koho buchol, len poslu domov listocek 😕 , ale zase dieta nie je blbe a povie, kto mu to spravil a ak sa to opakuje, treba ist za ucitelkou a ked to nenapravi, treba ist priamo za headteacher, aspon u nas to tak je.

radlinka
4. okt 2011

@aliza ahooj, no pre nasu to platilo aj plati, presla som niekolko zariadeni a tam to iste, tak to treba nahliadnut do policy skolky/skoly o com ma byt rodic vopred informovany a ako sa veci maju. Je to dost hakliva tema a ucitel musi zostat pasivny, proste vysvetli co sa stalo, za akych okolnosti a kde, ak sa to opakuje, tak dalej riesit, pripadne u riaditela, vsetko musi byt zaznamenane cierne na bielom (ako sa hovori). My sme mali aj vylucenie a preklad do ineho zariadenia/skoly, stale ublizovanie inym deckam, nerespektovanie poriadku, nadavky, bitky, atd..atd.. proste ten chlapec bol nightmare a uz vymenil asi 5 skolu, k tomu jeho vlastna matka tiez classroom teacher, no co dodat 😅 😅 . Ten incident bol velmi haklivy, naplul nejakej classroom teacher do tvare 🙄 tak dostal okamzite vylucenie zo skoly. 🙄

smajka
4. okt 2011

@aliza
@radlinka - presne to aj u nas. samko dostal list kde je napisane - i am sorry to have to let you know that sam was bitten by another child in school today. the matter has been dealt with. however if you wish to speak with me or the class teacher about this, please call in to do so.
a samozrejme ze samko mi hned povedal ze to bol alex- ten poliak 😒

radlinka
4. okt 2011

@smajka tak drzim palce, snad to vyriesis a dotycni rodicia to pochopia, je to dost tazke vysvetlovat takto priamo, no snad sa to da do poriadku, ak by sa to opakovalo, tak sa to musi riesit dalej s ucitelmi a potom vyssie. 😒

cutce
4. okt 2011

@smajka tak to nech par dni a pak bych se na ne obratila s tim jak to pokracuje!!!!

radlinka
4. okt 2011

@cutce jj to ste mali HiB proti Hepatitide B ...kedy vam to davali? aj ste o to museli ziadat?

saza007
4. okt 2011

zeny HiB nie je proti hepatitide b, alebo sa mylim?

aliza
4. okt 2011

@smajka vyzera, ze to riesili, ze sa k tomu naozaj postavili, takze to uz neries, iba ak sa to bude opakovat

aliza
4. okt 2011

@saza007 nie, nemylis, v UK kalendari hepatitida nie je

kvietocek7
4. okt 2011

ahojte
no konecne sa citim ako medzi zivimi 🙂 lebo tie bolesti hlavy uz konecne ustali, no snad na dlllho pradlllho lebo inac neviem. Pomohol magnezium s horcikom a B-complex forte, teda este to do seba sackujem.

BABENKY MOJE, ESTE RAZ PEKNE DAKUJEME ZA PODPORU A GRATULKA 🙂 🙂

Vcera sme boli na registrer office (konecne) a specatili sme meno pre nase babenko.nakoniec ani Samko ani Lukasko ale tajna zaloha zvitazila tak mame PATRIKA s anglickym spelingom 🙂

Chcela som sa spytat ak ste tu niekto pouzivali satky alebo nosice kedy sa po cisarskom zhruba daju pouzivat? Je to az po tych 6tt post natal alebo?vdaka

hajatanufus
4. okt 2011

ahojte babenky ako sa ,mate? ja som tu uz tiez velmi dlho nebola bola som na SK 5 mesiacov a vratili sme sa len teraz v piatok a to uz na poslednu chvilu kedze uz som v 34tt ale zvladla som to nastastie som si vybavila od dr. potvrdenie o zdr. stave a aj som im to odfaxovala aby to zadali do rezervacie takze ma bez problemov pustili do lietadla a aj cestu sme zvladli akurat deti asi boleli uska rachel skoro celu cestu preplakala a lucinka bola v pohode len sem tam tiez pklackala a chytala si usko . myslim ze ich to bolelo asi koli tomu ze este boli obidve chore4 tak to mali asi citlivejsie nastastie sme pristali o polhodinu skor ale boli sme z celej cesty poriadne vsetci unaveni kedze sme cestovali od pol piatej rana najprv do blavy rychlikom potom este vlakom do brna a potom lietadlom na luton a potom este 50 minut autobusom a polhodinu peso takze sme prisli domov okolo polnoci a bola som stastna ked sme vsetci zalahli spat

chcela som sa vam podakovat aj za rady ohladne tich benefitov co nam pozastavili takze bolo to koli tomu ze sme im nedali nove udaje o prijmoch tak sme teda im to potom dali a oni nam to vratili az teraz v septembri takze sme si na to museli cakat pretoi sme ani nemohli prist skor spat do uk (nemali sme na cestu)

a este by som chcela poblahozelat vsetkym novym maminkam k babatkam a popriat vela zdravicka

inak my sme tiez chceli sa ockovat proti bcg ale tiez nam to zamietli a hep B ma iba lucinka kedze ona mala prve dve vakciny na Sk tak ju este tu potom preockovali aj proti hep B

cutce
4. okt 2011

@hajatanufus vitej zpet, tak hlavne, ze jste to nakonec zvladli 😉
@radlinka mas pravdu neni to Hepatitda B a ted jsi mi nasadila dalsiho brouka do hlavy 😒 , tady ti nikdo nic nerekne, to me tak stve 😠

smajka
4. okt 2011

@kvietocek7 - ahooj evi. na tvojom mieste pockam aspon 5 tyzdnov. neriskovala by som 😉 ako sa mate s malickym??? ako sa k nemu spravaju adamko a evicka??? aj patrik je pekne meno 🙂
@hajatanufus - ahoj, vitaj spat. nedavno ma napadlo, ze si sa uz daaavno neozvala. tak domu sa hovori dovolenka 🙂

ta polka napokon do parku neprisla, ale poslala mi message na fb, ze ju to mrzi a malemu dohovorili, ma dnes zakazanu sladkost a no bed time story. 😒 som blba - ale este mi je ho aj luto...
nebudem to ziadno riesit. mne staci ze mu dohovorili.

hajatanufus
5. okt 2011

@cutce
@smajka dakujem no ano bola som tam 5 mesiacov hoci som planovala len 6 tyzdnov ale mali sme nejake financne problemy teda problem s dlhmi ktore sme museli poriesit a nevyslo nam na letenky no a potom to s tymi benefitmi tak sme museli cakat kym nam to daju spat ale vdaka Bohu sme to zvladli a sme spat ja som sa bala ze tam budem musiet zostat a budem tam musiet rodit a vsetko si platit ale nastastie som uz tu a uz to bude o.k.
ja som si vam chodila citat na mk ale vzdy to bolo par dni pozadu tak som ani nereagovala a sem tam som bola aj bez netu

kvietocek7
5. okt 2011

@smajka ahoj majus 🙂 no to teda mate skusenost 😒 Samko ledva zacal a uz ma aj znacku. Veru,tazko nieco povedat pokial ste znami a poznate sa aj mimo skolku. Treba verit,ze maly agresor to uz nezopakuje, teda aspon ze Samko nebude jeho tercom.
Veru s tou satkou musim pockat,aj ked ma rana neboli teda zatial ani neviem ze ju mam,len som si tak zistovala ake maju maminky skusenosti. Kedze nas Patricek - andelicek je rad na brusku a nosim ho vacsinou prehodeneho cez plece 😀 zeby bol quasi na brusku, tak aj v satke mi to pride praktickejsie ze mam ruky free. Dost sa obavam,ze nas chce grabnut kolika a bolesti bruska, uz vcera vecer som mala dost, taaaky plac-rev ze sa az rucickami driapal,chudatenko moje. No a nakoniec zaspinkal prehodeny cez plece a si predstav hodil rekord spanku 6h!! bola som v uzase a tiez som si koneeecne pospala.
Evicka s Adamkom su az na moje prekvapenie very happy a radi ci uz sem tam kocikuju na striedacku -(lebo co jeden to musi aj druhy 🙂 ) predbiehacku 😅 ale sa s nim aj pobavia nuz, ale to musim davat uz pozor,lebo od ich detskej radosti by to nemuselo dopadnut dobre. Takze ziadna ziarlivost alebo podobne moresy nehrozia. Ony sa spolu dost vyhraju a baby je akoze doplnok 😀 😀 😀

hajatanufus vitaj spat 😉

Ty si zacala soferovat az po 6weeks check up? Neopuzivala si nejaky cesarian belt?

kvietocek7
5. okt 2011

to so soferovanim patrila otazka este majke 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre