Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
29. nov 2010

ako tak citam par prispevkov dozadu,....aj vam holky zavidim, ze mozete ostat doma. No na druhej strane si to ani neviem predstavit. Urcite nie na cely tyzden... 😎

hathor1231
29. nov 2010

@martina_uk uz som o tom pocula,ale v praxi neviem ako to funguje. v mojom pripade je to s benefitmi hruza,neviem,ci mam nejake divne meno co sa im nepaci alebo prosto vychytam vzdy debila co moju aplikacku "strati".... ja sa na benefity spoliehat nemozem, ved aj CHTC o ktory som si poziadala hned ako mala Niki birth certificate a dostala som prve peniaze ked mala Niki 6mesiacov!!! takze spoliehat sa na nic nebudem.... 😖

@hrozienko11 to je tiez tak na nic,co 😒 platis aj ked tam nie je...

hrozienko11
29. nov 2010

@hathor1231 s tym nic nespravim. uvidim ako to bude tu naokoli,len nechcem ziadnu moslimku alebo indku.

@wild.horses ani ja nebudem doma,neoplati sa mi to,sa mi zda.

z_vesela
29. nov 2010

@wild.horses - vadi to keď je babo aj väčšie? Nechcem Oliho dávať ockovat pred tým ako dokončiť tie prvé povinne tri..tak bude mat okolo 5-6 mesiacov kým sa k tomu dopracujeme. Inak dobrý nápad s tou indiou.. Akoby fakt nestačilo že žijeme v Birminghame.. Veď tu je toľko indov že by mali ockovat všetky deti...
Kedy si ty nastupovala do prace? Ja sa snažím to ešte predlzit koľko budem doma zo 6 na 9 mesiacov.. Ale priznam sa chytá ma hroza keď si pomyslim na návrat .. Momentálne mám vycitky svedomoa keď je Oli s niekym iným ako so mnou...tak len dúfam že má to do vtedy prejde..

kivec
29. nov 2010

Ahojte zienky,
Citam, ze rozoberate benefity a navrat do prace, prave aktualna tema pre mna. 🙂 Dnes som totiz bola u economic advisora a ten mi pomohol vypocitat, ci sa mi oplati ist do prace. Tiez som si myslela, ze za childcare zaplatim tolko, co zarobim. Ale na moje velke prekvapenie mi vyslo, ze najlepsie by mi bolo ist na full time. 😲 Lebo v tax creditoch by som dostala childcare element, ktory by pokryl 80% vydavkov na childcare. Len na full time sa este necitim, hlavne si neviem predstavit, ze by som Elisku dala niekomu cudziemu na cely tyzden, ved je este malinka. Ja by som mala zacat pracovat v marci, takze sa musim pustit do hladania a zacat hladat aj childminderku, ktora by mi zobrala obidve deticky. A rozhodla som sa ze zacnem pracovat aspon 3 dni do tyzdna a uvidime, ako nam to vyjde financne. Len aby som nasla nejaku pracu. 😒

kivec
29. nov 2010

@hajatanufus - Super, ze si sama zvladla toho GP. 😉 Urcite ti to dodalo trochu sebavedomia. Well done. 🙂 A zelam ti aby sa Rachel z toho rychlo dostala.

hajatanufus
29. nov 2010

🙂 @cutce CHAPEM takze este zatial musis v te praci nejak vydrzet a pak si oddychnes 🙂

hajatanufus
29. nov 2010

@kivec dakujem ano uplne som sa vznasala v oblakoch a spomenula som si na Ivana z Mrazika a na jeho pesnicku ked sa vidim v zrkadle som so sebou spokojny tak aj ja som bola so sebou spokojna 😀 😀 😀 a vy sa ako mate? co noha? chodis na rehabku? mna to stale boli ale aj zabudam na ten paracetamol beriem ho len 2x denne niekedy ma to boli viac niekedy menej ale na rehabku ist nemozem takze som to gp ani nespomenula 🙂

adoracion
30. nov 2010

presne @hathor1231 ten working tax credit ti prinalezi lebo si zodpovedna za dieta a mas viac ako 16 rokov ale myslim ze za minuly rok ste nemohli prekrocit isty prijem co sa tyka working tax creditu tak okolo 15 000 to si nesom ista.. a job center si skusala? Ale kedze tvoj manzel asi zarobi viac tak tiez nic nedostanes, ja mam momentalne ten problem ze my tieto benefity poberame a ja pritom momentalne pracjem 15 hodin tak neviem co s tym asi budem musiet ist na tri dni do roboty a to uz sa mi zda privela.. ☹ aj ked malicka je vtedy s otcom ked ja som v praci , ja si neviem predstavi tze raz budem normalne chodit do roboty a s dietatom sa stretavat len po veceroch.. take je to divne matky by do prace vobec chodit nemali hehhe ale asi by sme sa zblaznili od nudy zase taka praca aj trosku rozptylenie na druhej strane 🙂

mona12071
30. nov 2010

ahojte maminky moje tak ja uz toho mam plne zuby.
od soboty nam nejde kurenie pokaslalo sa nam tak som volala do agentury no nez prisli tak to boli dva dni potom zasa objednanie noveho boilera no hruza vcera som im tam uz pekne vynadala musela som kupit aspon 2 ohrievace kedze mame velke izby tak nestali malo
tak vecer mi doviezli este dalsie dva no hodiny na elektrinu sa tocia ako blbe ,maly spinka s nami kupili sme podlozku pod plachtu co vyhrieva no to je uzasne ale co ked je skoro vsade zima ze no a maly mi zacal v noci soplit a kaslat tak dobre nespal .a ja som uz dobre nespala od soboty ani tepla voda nic musim vsetko zohrievat zajtra nam to konecne namontuju ale co ked uz je maly chory taaaak mna to strasne mrzi
ach jo

cutce
30. nov 2010

@hrozienko11 na jesle nic nedostavas az kdyz je malemu 3 roky, tak mas snad 16 hodin zdarma, ale az po 3 letech 😠
@hathor1231 ale i tak the working benefits je kolem £80 za mesic pokud se nemylim, takze to taky moc velka pomoc neni

ja jsem pocitala, ze za ten den co bych sla do prace a zaplatila nursery, tak by mi zbylo £6 😖

dadulka2000
30. nov 2010

ahojte,
aj u nas v kente konecne napadol sneh, tak sme sa boli hned rano vysaliet, teraz vsetko susim 😀 😅

@mona12071 no to "potesi" pokazene kurenie v zime, co?

ja idem od 1.1. spat do prace - na part time 3x tyzdenne, celkom sa tesim,... idealne spojenie oboch svetov, a este predtym mame Xmas party z prace,...jupiii 😉

cutce
30. nov 2010

@mona12071 ty blaho to ti nezavidim, ted byt nez topeni ☹
@dadulka2000 no konecne vid? A ja musim byt v praci 😠

mona12071
30. nov 2010

je baby som sa nepochvalila od soboty nastupujem na vikendy do prace takze tatka je doma budem mat presne 16 hodin taaaaak sa tesim normalne troska zmena a medzi ludmi a len vikend takze super 😉 aspon nieco dobre no nie
dieta mi teras mrnci v postielke stale sa stavia a pusta a buchne do hlavy ale niako sa to musi naucit no ie ale najhorsie je to odsavanie soplikov najradsej by som zasla do agentury a ukazala maleho ako vyzera kvoly nim 😠 chapem ze to museli objednat a tak ale stratilo sa dva dni zbytocne co som na nich cakala 😠

mona12071
30. nov 2010

maly zaspaaaaaaaaaaal 😀
ja som odfotila hodiny na elektrinu je tam datum a odfotim aj zajtra jked na namontuju a ukazem co som spalila nakolko jeden ohrievac zerie 2000 watov od vcera sa snazim kurit ale tiez trochasetrim ale dnes som len v jednej izbe tu je to pustene maly tu aj papa no vsetko a je z toho nervny ked je takto zavrety ☹

cutce
30. nov 2010

no ja jsem ted dostala nabidku od znamyho, ze az budu na materske, tak bych mohla chodit pomahat jeho rodicum, jsou starsi a uz toho tolika neudelaji (91 a 92 let) a ze bcyh tam mohla jezdit s mladym 🙂

cutce
30. nov 2010

@mona12071 to vam ale musi nejakym zpusobem vsechno proplatit ne?

mona12071
30. nov 2010

@cutce no ja sa budem za to bit nakolko vidim maleho choreho a to mna najviac stve inak by som na to asi aj kaslala ale ked ho vydim ☹

cutce
30. nov 2010

@mona12071 to jsou takovy svine tady nekdy, to je na zabiti. 😖

mona12071
30. nov 2010

ja som s agenturou nemala nikdy problem ale ten opravar mi povedal ze mu povedali uz minuly rok ked sa s to pokaslalo ze nech to opravuje tolkokrat ako to len pojde ale proste teras uz odysile ten boiler ale majitel si chcel zavolat svojho kamarata nech to skontroluje a neozyval sa cely den tak som sa nasrala vcera volala do agency a povedala som ze sa beriem na hotel a blocky doniesiem dieta mi mrzne a nebudem cakat na niakeho idiota a majitel je blbec co nevie kupit po 8mich rokoch novz boilej tak zrazu nam doviezli aj dalsie ohrievace a zajtra ho vymienaju cely .sam ten co tu pozeral na to povedal keby sme mali novy tak budeme platit aj mensie poplatky za plyn nakolko uz ten boiler je stary 8 rokov ☹

cutce
30. nov 2010

@mona12071 teda to jsou svine 😠 😠 😠 , ale dobre jsi udelala

stropec
30. nov 2010

@mikailla a preco konkretne si ju nemas dat zaockovat? a kolko za to pytali? ja si dam malu zaockovat proti tbc az na jar v marci ked pojdeme dom na SK

stropec
30. nov 2010

@hathor1231 my sme v Redditch, tie gumy urcite nebudeme kupovat na jednu cestu, je to drahe a ako hovoris u nas su cesty otras. Radsej vydrzime doma v teplucku a na jar pojdeme. A mozno nakoniec poletim s detmi a muz pojde sam autom 🙂

cutce
30. nov 2010

@stropec tak mi to mame naopak, ja nesnasim litani a muz nesnasi jet domu autem. tak to mozna skonci tak, ze ja sama pojedu autem a on poleti s malym 😀 😀 😀 . ja milujem jezdit autem domu 😀

mona12071
30. nov 2010

@stropec my sme sa tiez rozhodli ze pojdeme tak v mari domov autom to snad uz bude dobre 😉

stropec
30. nov 2010

@cutce no tak to ja by som si netrufla soferova domov - klobuk dolu si odvazna. Ja len tu obcas zajdem na nakup a to je vsetko.

stropec
30. nov 2010

@mona12071 ano malo by to byt uz ok, povinne zimne gumy u nas na sk su do konca marca, takze tak to nejak skombinovat aby sme nedostali este aj pokutu 🙂 to u nas radi davaju

cutce
30. nov 2010

@stropec ja uz jsem jednou jela sama, Ja byla doma na 2 tydny a muj jen na tyden, tak cestou zpet jsem jela sama. ja to milujem, pustim si muziku a jedu 😀

mona12071
30. nov 2010

@stropec jeeee vidis normalne som zabudla na nasich krasnych policajtov
bola by som zvedava co by robili keby nas zastavili a zacali by sme na nich rospravat anglicky 😀 😀 😀

hathor1231
30. nov 2010

@stropec spravne,nechas ist chlapa ale deti riskovat nebudes 😀 my sme boli dva roky dozadu a chytili sme hodiny na dialnici 😔 nastastie je mara super vodic a ustal to takze sme nenarazili ani do inych ani do krajnic alebo zabriadlia... jednoducho su tam cesty nebezpecne aj ked mas zimne gumy, ved to poriadne neodhrnaju a neposypaju... hlavne ak ides vecer alebo nad ranom...
tak si zavolajte rodinu sem 🙂

@cutce ja pojdem len na part time,len az sa nepovie ze sedim doma a cakam na benefity 😀 full time sa neoplati, aj tak este skolu treba 😉

@mona12071 nam sa tak pokazil dva dni pred vianocami ked som bola tehotna. vydupali sme si v agenture el.ohrievace a 20libier dole z kazdeho tyzdna za to,ze zeru elektriku 😀 takze sa poponahlali 😉
a s tou anglictinou- mara to urobil. bol sa previezt ked sme boli na SR a nezobral si doklady. jasne,ze ho zastavili polisi,mladi a zacali na neho nech da vodicsky,... a on na nich ze nerozumie 😀 tak mu ukazali rukami akoze volant tak mara chytil volant a usmial sa 😀 mladusi uz dalej nemohli a pustili ho prec 😅 trapas,ze ani driving licence nevedia povedat, ved mali maximalne 30r 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre