Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hrozienko11
18. feb 2011

@cutce tak to je dost blbe 🙄

cutce
18. feb 2011

@martina_uk kk Maidstone a jsou pravidelny, ☹, no budu cekat co se da na Pembury 😅

cutce
18. feb 2011

tak jsem se dovolala, pry se to tam uklidnilo, ale stjne me nevezmou, ze pry az budou kontrakce mezi 1-2 minutach, tak jim znova zavolat

smajka
18. feb 2011

@cutce - jej, drzim palce a prezivam to s tebou 😉

monkka21
18. feb 2011

ahojte babi.tak test na streptokoka dopadol dobre je negativy.chvalabohu,inak je mozne ze posledne dni kazde rano zvraciam?este sa nestihnem ani najest a uz musim utekat na wc lebo ma napina.ja som asi opacna.ja mam ranne nevolnosti na konci tehu 😒

monkka21
18. feb 2011

@cutce tak sa drz ked uz to na teba prichadza.dnes som aj ja mala stres ze mam kontrakcie ale dala som si teply kupel a preslo to.

smajka
18. feb 2011

@hajatanufus - ahoj. viem ze nebudes mat teraz net, ale musim odpisat hned - potom by som zabudla 😀
veru letchworth mi nieco hovori,aj ked som tam este nebola. kamaratka sa tam stahovala minuly rok - mala som tam ist na b'day party, ale napokon maly ostal chory,tak som nesla. myslim ze to od nas neni tak daleko. my byvame vedla watfordu - ten by si mohla poznat 🙂 to je super, ze vam to takto napokon vsetko vyslo - ja cakam tiez na nejaky zazrak. zrovna dnes som sa tak nastvala - volali nam, ze uz je zujemca na tento byt a musime sa vystahovat do konca aprila, nie maja ako nam najskor slubili. vies si predstavit co prezivam... no podla mojich predstav musi byt 2 double bedrooms, dobry storage a mala zahradka. nevadi nam maly domcek, alebo downstairs floor bytik. nam sa tu v bushey velmi paci a su tu super skoly, tak pozerame najskor tu, ak nic nezozenieme, tak pozrieme watford, mozno borehamwood. fingers cross 🙂
@jancikes - ahoj, ako som pisala vyssie, bud maly domcek, alebo downstairs floor bytik. a moc tuzim po aspon malej zahrake - moj maly je extra aktivny - bolo by super, keby sa tam kazdy den trochu 'unavil' 😀 vobec sa na stahovanie netesim, lebo uz zacinam byt dost unavena a mame strasne vela veci... od buduceho tyzdna chcem zacat vyhadzovanie co uz nepotrebujeme 😀

smajka
18. feb 2011

@jancikes - pozeram ze si pekne na zaciatku - v 9tt. najblizsi list z nemocnice by ti mal prist az na sono v 12tt. ked mas midwife u gp, do nemocnice sa moc nenachodis - teda tuk-tuk, pokial nebudu ziadne problemy. ja som bola v nemocnici zatial len 2x - v 12tt a v 20tt na sonach. zakazdym mi poslali list asi tyzden pred. ale myslim ze kazda nemocnica to moze mat inak - ja som predtym rodila v inej nemocnici a midwife som mala tiez u gp a do nemocnice som chodievala castejsie na chek-ups. a aj tym ze si prvorodicka, tak by ta mali viacej sledovat.
tu sa do 12tt nic moc nedeje - oni to tu beru tak, ze sa moze este vselico stat ( ako bolo mne povedane do oci ).

hrozienko11
18. feb 2011

@smajka ahoj. a ty sa ako mas? uz si zbalena?

smajka
18. feb 2011

@hrozienko11 - ahoj, ja mam teraz ine problemy - pisala som vyssie, ze sa musime stahovat. dnes mam desny den.... ☹

smajka
18. feb 2011

@hrozienko11 - tipujem, ze ty mas uz vsetko pekne nachystane???

hrozienko11
18. feb 2011

@smajka citam,co pises. nezavidim ti taketo stresy 🙄
my uz len na kociar cakame. a dalsie sono mam o tyzden. tak som zvedava,ci ho stihnem mat.

smajka
18. feb 2011

@hrozienko11 - no 39 tt - uz by mohlo miminko aj prist - vsak? som zvedava co budete mat 🙂 dufam ze kocik skoro pride 😉 'stiahla' som polku kyblika haagen-dazs a hned mi je lepsie 😀 😀

hrozienko11
18. feb 2011

@smajka no dnes 38tt +1. tu to rata nejak divne 😅 kociar v pondelok dovezu 🙂 len doobeda by mohli,nech vybalime v klude 🙂
ja som si dala chlebik s tuniakovou pomazankou a som spokojna,len male nejako zlosti 😅

jancikes
19. feb 2011

@smajka..ahooj..no ja nemam midwife u GP..teda aspon myslim...lebo ja som bola len u GP a ten mi povedal ze posle list a oni sa mi ozvu..cize ja som este ziadnu midwife ani nevidela ani nic z nemocky mi neprislo...ostatne kocky uz aspon midwife videli ale ja nic :( ...tak neviem ci na mna zabudli alebo co...
neboj to stahovanie prezijete a potom sa uz len budes vytesovat z noveho 🙂 ..my hladame domcek tiez so zahradkou, dufam ze nieco pekne najdeme 🙂
a cutce nam uz asi aj porodila 🙂?

martina_uk
19. feb 2011

Ahojky, tak se nám dnes ve 2.55 rano narodil Davidek s mirama 3,9 kg a 51 cm 🙂)) ( sprava od @cutce)
pekný deň všetkým, tak vitame medzi nami Davidka ;)

@cutce Nech vám v zdraví, láske rastie, nech vám dáva iba stastie. Vo dne, v noci, skrátka stále ,nech Vás tesí chlapča malé.

smajka
19. feb 2011

@cutce - jeeeej - tak strasne moc gratulujeme a vitame malickeho na svete. prajem vam obom vela zdravicka a lasky a hlavne rychle zotavenie. 🙂 🙂

smajka
19. feb 2011

@jancikes - aha, tak asi u gp midwife nemas, to by ti hned povedali. s tym skusenosti nemam, doteraz som mala midwife vzdy u gp. viem ze ti to pripada tak, ze na teba kaslu, ale tu sa naozaj vela do 12tt nerobi. mali by ti vsak ale urcite urobit krvne testy, skontrolovat tlak a moc. podla mna sa ti kazdu chvilu ozvu, neboj.
a kde hladate domcek - v akej casti uk? my sme na tom dnes este horsie -najskor nam povedali ze mozme ostat do konca maja a teraz uz len do 26 aprila. vraj uz maju kupcu - taketo stastie mozeme mat len my... ☹ buduci tyzden idem obehat vsetky realitky co tu existuju 🙂

monika.c
19. feb 2011

@cutce gratulujeme k davidkovi a nech vam robi len a len radost 😉

brigus198754
19. feb 2011

@cutce velka gratulacia k babetku

tanja61
19. feb 2011

@cutce GRATULUJEM! 🙂 a hlavne vela zdravia a rychle zotavenie 😉

jancikes
19. feb 2011

@cutce
no supeeeeeer tak uz mas davidka pri sebe, gratulujemmmm🙂 vela zdravicka a maminke mliecka ;)

@smajka
my hladame tak kusok od Londyna, kedze tu obidvaja pracujeme ...zatial sme si vyhliadli Grays...je to aj kusok od mora..🙂..

mona12071
19. feb 2011

@cutce gratuuuuuuulujeme a Davidkovy len to naj a moc zdravicka
inak pekne meno 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅

elixia
19. feb 2011

@cutce blahozelanie aj od nas..vela zdravia a rychle zotavenie 😀

elixia
19. feb 2011

Davidko je kraaaasny 😀

hrozienko11
19. feb 2011

@cutce gratulujeeem, konecne ste sa dockali 🙂vela zdravicka prajem a tebe rychle zotavenie 😉

@jancikes nestresuj 😀 ja som mala presne to iste,co aj ty. neviem,ako ty,ale ja u gp midwife nemam. takze som si musela este obvolavat jedno cislo,kym som sa dopracovala k nej. co pri dalsom tehu urcite nespravim,radsej zmenim gp za takeho,ktory bude mat midwife u seba. a mne asi tak tyzden-dva pred terminom prisli papiere z nemocnice. takze este min tyzden by si mala pockat. obcas mam pocit,ze tu cakaju,ze o to babo prides do toho 12tt 🙄 🙄 🙄
inac,ak mas moznost,tak si urcite odskoc domov na vysetrenie. je to taky lepsi pocit na srdci 🙂

jancikes
19. feb 2011

@hrozienko11 inak mozno mam midwife u GP alebo tam chodi lebo GP mi take daco hovoril ze 1x tyzdenne tam nejaka midwife chodi..no nic uvidime ze co a ako nejdem sa stresovat, musim si zvykat na tento ich styl 'vsetko na salame ' 🙂 ..pockam tento week a ak nie tak tam brnknem 😀
domov si odskocime , asi ked budem v 22 tyzdni...to sme mali aj naplanove uz este ked som nevedela ze som uz tehu 🙂 takze na vysetrenie urcite aj na sk skocim..aspon aby mi krcek maternice skontrolovali 😉

smajka
19. feb 2011

@jancikes - ak to gp spomenul, tak mas urcite midwife u gp - co je super, nemusis chodit zakazdym do nemocnice. midwifes vacsinou chodia len tak raz-dvakrat do tyzdna. moja chodi len pondelky. tak uz len cakaj na list- urcite pride. zavolala by som si k gp - ci sa nemas nahodou sama objednat k midwife, lebo ja sa musim objednavat sama. mala by si mat tie krvne testy este pred 12tt.

mrk11
19. feb 2011

@cutce blahozelam zo srdca!!!! Hlavne zdravicko prajem

stropec
19. feb 2011

ahojte babenky, rada by som si urobila NVQ 2 child care kurz, mate ho niektora? nemozem ist rovno na NVQ 3

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre