Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

martina_uk
18. jún 2011

Caute baby, cestovala niektorá z vás teraz niekedy ryanairom? Ja mám len prirucnu batožinu a mala kocik. Môžem v tom kociku niečo mat? Ako napríklad prsiplast na kocik alebo deku? Mala asi nemôže mat žiadnu prirucnu, že? Ja som sa už dnes zbalila a mám 13 kg, vazili vam prirucnu? Do toho zelezneho ramu či ako to mám nazvať mi kufor vojde, len má miernu nadvahu :D mám v pláne odovzdať kocik hneď a potom si malú vziať iba do babyvaku pretože letim sama s malou a keď bude zasa lietadlo na opačnom konci tak s kočíkom a kufrom tam pôjdeme hodinu, myslite že budú pindat keď budem mat kufor a babyvak alebo si ju mám vziať iba na ruky, babyvak do kufra a za kontrolou si ju dám do vaku? Diky za odpovede

tanula9
19. jún 2011

@martina_uk Ahoj , ja sice tu neprispievam ale reagujem na tvoje otazky. Ja si v kociku nechavam prsiplast a aj deku ked sa ti pekne kocik s tym zlozi tak nieje problem. Ja osobne som vzdy sla s kocikom az k lietadlu co by sa dalo aj s tvojou prirucnou batozinou ale to budes mat trosku komplikovanejsie dostat sa tam. a ja uz od kedy mam malu tak lietam z Lutonu kde som nemala problem / pouzijes iba na jedno schodisko vytah kt. sice bol raz mimo prevadzky ale vzdy sa najdu ochotny ludia kt. pomozu. Iba na ceste naspat teda na Luton je dost komplikovane dostat sa k pasovej kontrole lebo tam mas veeela schodov a ziaden vytah. Tam ked som sla sama tak som musela rychlo dakoho odchytit nech pomoze 🙂 .S tym babyvakom to ti uz nepoviem , ale nemali by mat ziadne vyhrady. tak prijemne cestovanie.

newyorkgirl
19. jún 2011

babulky, moc sem uz nechodim, ale ak by som Vas mohla poprosit o velku laskavost, pomoct mojej kamaratke a kliknut na tento link

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/archiv-jun-2011-mesiac-so-samsung-vyhraj-fotoaparat-samsung-v-planeo-elektro-dubnica-nad-vahom/

a dat paci sa mi to pre PINK LADY, vela to pre nu znamena a chyba jej par hlasikov, velmi pekne dakujem aj za nu 😵

majus10
19. jún 2011

@martina_uk ahoj, teraz som cestovala 2x s malými deťmi s Ryanairom, všetko bolo ok, kľudne si môžeš zobrať babyvak, len malý nesmie mať batožinu. V kočíku som mala pršiplášť a deku, ale ja som odovzdávala až pri lietadle. Batožinu mi nevážili, ale musela som dávať do trámu, mala som aj jedlo, mlieko pre malého, dalo sa to pekne zobrať.

slniecko77
19. jún 2011

ahojte 🙂
@martina_uk ja som letela zo Stanstedu, kocar som odovzdavala az pri lietadle, mala som v nom deku, ale tu som zo sebou zobrala do lietadla, pojde sa ti s malou jednoduchsie a neznicia ti tak kocar
..maleho som dala do babyvaku, ktory som mala obleceny a nebol ziaden problem
..mala som zo sebou aj prirucnu batozinu, nevazili mi ju, ale na to by som sa u Ryanair nespoliehala 😝 davaju platit 😠 ale ja som si vzala batoh, lebo som sla sama s malym, prirucnou batozinou, kufrom a kocarom 😉 (ale z BA na Stansted)
@newyorkgirl ja uz som jej prednedavnom dala hlas 😉 aj ked ju nepoznam, z jednoducheho dovodu, ze je slobodna mamina 🙂 tak urcite nema peniazkov nazvys a zasluzi si to...budem jej drzat paste nech vyhra
..vy ste uz spat na SVK ci zijete stale v UK?

slniecko77
19. jún 2011

@hajatanufus ahooooj, vela krat som na vas myslela, ze co je s vami a kde ste 🙂
..som rada, ze sa vam dari
..co sa tyka vysetreni na SVK, tak ti ta musia vysetrit zadarmo!!!, ja som sa pytala v zdr. poistovni, poinformuj sa na pobocke VSZP u vas v meste, urcite ti to potvrdia..funguje to tak, ze prides k lekarovi s prefotenou EU kartickou, on ju posle do zdr. poistovne a ta si celu sumu za vysetrenie da preplatit poistovni kde si poistena (u teba je to ceska zdr. poistovna, u mna to bola UK poistovna) - tak mi to bolo povedane
..a ked si tehotna tak su vsetky vysetrenia povinne, musis ich absolvovat zo zakona 🙂 tak sa nenechaj odbit
🙂

mikailla
19. jún 2011

@martina_uk ahoj,mozes mat v kociku urcite co chces, pre dieta ti to nevyhodia,ja som mala na kocari hracky, v kocari deky a fusak a aj bundy,vsetko co som mala so sebou mali nahaku aj mnozstvo aj vahu,a dokonca ked som si mala odpit z mlieka tak som len dala cumel k ustam,ani nekukal ci vobec pijem, s detmi to beru vsetko tak volako velmi tolerantne. Akurat ide o to ze pri lietadle si z kocara uz vyber to potrebne,lebo je mozne ze to znicia alebo stratia,mne vratili doskriabany kocar z jednej strany,ale ak chces st s tym babyvakom,tak si ho vobec nemusis odkladat ked uz malu tam budes mat nalozenu,nebudu ti kazat daj to dole... Vela stastia. 😉 😉 😉

martina_uk
19. jún 2011

@tanula9 @majus10 @slniecko77 dakujem vam baby @mikailla a ked si sla cez skener tak si kociar musela rozoberat? ja som sa bala toho ze ked pojdem sama a kociar nevojde do toho tunela tak budem musiet davat dole kolieska a tak a malu by som musela dat niekomu podrzat, a ja letim zo stanstedu, naposledy ked sme sli zo stanstedu tak sme slapali asi polhodiny kym sme prisli k lietadku, strasne daleko to bolo a same eskalatory hore dole ..

mikailla
19. jún 2011

@martina_uk nemusela som skladat kocar .ja som chcela tiez odovzdat kocar na check-in a mala som so sebou klokanku ze malu v tom ponesiem,ale som si to na letisku premyslela,v podstate clovek je tam cca 2hod.pred odletom a dve hodiny malu mat v klokanke sa mi zdalo narocne pre obidve,tak som zobrala kocar az k lietadlu,mne to ulahcilo o dost vsetko,ona cely cas spala v kocari a ked budes potrebovat ist na wc nema ti kto podrzat malu...,Tam kde sa odovzdava prirucna som kocarom isla cez ten skener velky pre ludi,nerozkladala som kocar do toho skeneru pre prirucnu,tam by sa ani mne nevmestil 😀 😀 teraz ma vlastne napadlo,ze som aj s kocarom aj s malou na rukach pipala,tak som musela malu podat a tym rucnym ma kontrolovali,ak by ti nahodou pipalo daco asi by si musela z toho babyvaku malu vybrat... 😖 a nevadi ze su tam eskalatory budes to mat urcite lahsie ze pojdes vytahom 😀

slniecko77
19. jún 2011

@martina_uk na Stanstede nemusis rozoberat kocar, oni ti ho prezru, ale ked som sla z BA tak som ho musela rozobrat a oni ho dali na rtg
..s maleho som mala na rukach a pipali sme, mna pozreli a aj maleho narychlo prenehli...s personalom na BA letisku som mala velmi dobru skusenost 😉
..ale co je nevyhoda na BA letisku, ze ked ides k lietadlu s kocarom su tam len schody..ani eskalatory, ani vytah vrrrrr hlavne, ze je to nova budova...rada by som stretnut osobne architekta co to navrhoval..vrrrrrrrr zrejme nikdy nenavstivil ziadne letisko!!!

monika.c
19. jún 2011

@martina_uk no kocik rozoberat nemusis,len si daj pozor,co mas v prirucnej,ja som tam mala zbalene nahradne okuliare a fotak,cize mi to pipalo a kym mi prezreli batozinu,trvalo to cca pol. hodku a skoro som nestihla odlet,na letenke pisu vzdy kedy zatvaraju vychod a ja som bola 5 min.pred tym este pri checkine,kedze nikoho nezaujimalo,ze som tam sama s dvomi detmi a vychod mi zatvaraju o 5 min. a to som tam bola 2 hod.pred odletom,cize vela zalezi od personalu na aky natrafis a tiez od pruznosti ludi,co kontroluju prirucnu batozinu 😠 mna uz teda stansted nicim neprekvapi a po minulom behu s dvomi detmi,kocikom a s dvomi prirucnymi kuframi az k lietadlu ,som uz pripravena na vsetko 😖 dufam ze som ta velmi nevystrasila a klokanku si zober,mne velmi pomohla,pri skladani kocika pri lietadle som mala obe ruky volne 🙂 tak uz len prajem stastny a bezproblemovy let 🙂

tanula9
19. jún 2011

@slniecko77 , ja som len chcela ta opravit ,ze na BA letisku su eskalatory / som sa predvcerom vratila z BA a vytah takisto, vyuzila ho predomnou aj pani na voziku. tak iba to.

slniecko77
20. jún 2011

@tanula9 tak to si ma potesila 🙂
..a kde su tam prosim ta eskalatory, alebo vytah? ..myslim ked ides z halu uz priamo na letisko/do lietadla..

martina_uk
20. jún 2011

@slniecko77 @monika.c @mikailla dakujem vam ;) asi pojdem predsa s tym kociarom kedze som si uvedomila ze letime rano o 6 a mala spi vacsinou do 9 tak by mi spala na rukach a v babyvaku by to nemala pohodlne ;) dakujeeeme
@mikailla ked ste natrvalo odchadzali z anglicka tak si rusila pre malu nieco? ja rusim CHB a neviem ci ju mam odhlasovat aj od lekara alebo nie a co mam spravit s EHIC kartickami, niekto mi hovoril ze to mam odovzdat na SK poistovni, je to tak?

slniecko77
20. jún 2011

@martina_uk za malo 😉 rada som pomohla
..takze ty uz odchadzas natrvalo?
..radsej sa chod odhlasit aj k lekarovi a vypytaj si nejake dokumenty ohladne malej (kde su zaznamenane ockovania, Apgar skore pri narodeni, porod a podobne), aby si slovenska lekarka mohla zalozit a aby vedela co ma mala zaockovane - teda tak by som to spravila ja 🙂 minimalne sa o tom poinformuj
..ohladne EHIC karticky, skus zavolat do VSZP a popytaj sa kde to mas odovzdat, mne zatial vzdy dobre poradili

martina_uk
20. jún 2011

@slniecko77 jj odchadzame a asi natrvalo, vratime sa len ak by to bolo na sk fakt hrozne.. ohladom malej mam ockovania v red book a skocim sa teda aj odhlasit. ohladom anglickej EHIC mi poradia na SK VSZP?

slniecko77
20. jún 2011

@martina_uk ale myslim, ze viac infosiek maju u nich v PC, ale tiez neviem ako to presne funguje
..vo VSZP by ti mohli poradit ako to funguje, mali by to vediet..ale zavolaj si na centralu
..neviem to na 100% ale asi takto by som to riesila ja 🙂
..tak drzim paste, aby sa vam na SVK darilo..coze ste sa tak rozhodli vratit sa domov?

lipovskaj
20. jún 2011

Ahojte vsetci. Chcela by som sa s vami podelit o radostnu novinku. Nasa mala Anicka je uz na svete. Anna June sa narodila 29.5.. Vazila 3380g a merala 51cm. Tesim sa o par tyzdov na stretnutie s vami. 🙂

kvietocek7
20. jún 2011

@lipovskaj GRATULUJEME 🙂 🙂 🙂 vitaj Anicka 🙂 nech sa vam dari 🙂

newyorkgirl
20. jún 2011

@slniecko77 ano, my sme stale v UK a dakujem aj za nu, presne ona je slobodna mamina a velmi by jej to pomohlo ☹ chyba im 12 hlasov, kocky ak mozte niekto tak prosim este kliknite, je to naozaj iba par sekund...
@monika.c my sme sa uz dlho necitali, ako sa mavate? ale to uslo, ze ten rocik?

hajatanufus
20. jún 2011

@kvietocek7 ahojky som na tom podobne ako ty aj ja som chcela dalsie az tak o rok ale nevadi tiez mam dost vysoky vek tak aj dobre ze to bude teraz len v praci sa asi budu smiat ked im oznamim ze znova nastupujem na matersku 🙂 viem ze ked budem rodit v uk tak sa nemusim bat ze to nezvladnem mame pridelenu jednu pani ktora sa stara o nasu rodinu je to dobrovolnicka z home start a oni nam pomahaju aj co sa tyka oblecenie pre babatko ak by som nieco potrebovala a myslim ze ak budem potrebovat pomoct s detmi tak mi tiez pomozu to nam vybavila na health visitor tak dufam ze v tom septembri sa vratim do uk a ze rodit budem tam lebo tu naozaj nemam podmienky na to aby som sem priviedla miminko

hajatanufus
20. jún 2011

@kvietocek7 ahojky som na tom podobne ako ty aj ja som chcela dalsie az tak o rok ale nevadi tiez mam dost vysoky vek tak aj dobre ze to bude teraz len v praci sa asi budu smiat ked im oznamim ze znova nastupujem na matersku 🙂 viem ze ked budem rodit v uk tak sa nemusim bat ze to nezvladnem mame pridelenu jednu pani ktora sa stara o nasu rodinu je to dobrovolnicka z home start a oni nam pomahaju aj co sa tyka oblecenie pre babatko ak by som nieco potrebovala a myslim ze ak budem potrebovat pomoct s detmi tak mi tiez pomozu to nam vybavila na health visitor tak dufam ze v tom septembri sa vratim do uk a ze rodit budem tam lebo tu naozaj nemam podmienky na to aby som sem priviedla miminko
@kvietocek7 ano diky budem na to mysliet snad mi to potvrdenie daju ked tu mam taky problem s dr.

hajatanufus
20. jún 2011

@slniecko77 ja som bola v poistovni ale nie vo vseobecnej ale v dovere lebo predtym som mala doveru a tam mi povedali ze musim mat e106 pritom viem ze to tak vobec nie je a z mojej ceskej poistovne mi odpisali ze v tehu su vsetky vys pokladane za nezbytnou peci teda zdarma tak uvidim prefotenu karticku vzdy davam ale su to hlupaci ktori nevedia co a ako

smajka
20. jún 2011

@hajatanufus - ahoj. to mas super ze mas taku pomoc. budes ju urcite potrebovat pri troch detickach . uz viete co cakate?
@lipovskaj - gratulka k malickej 😉
@newyorkgirl - odkliknute 😉 som od ilavi - tak rada pomozem 'susedke' 😀

kvietocek7
20. jún 2011

@hajatanufus ja som aj pre pripad tazkych chvil (ak sa babenko rozhodne nespavat a noci budu tazke) rozmyslala ci siahnem po nejakej tunajsej pomoci,no ale uvidim. A to je nejake dievca ci pani co vam chodi pomahat?
Buduci rok som chcela lebo Adamko je ovela narocnejsie babo ako dcerka,tak hlavne preto ale inac v pohode kedze mne sa dvojrocny rozdiel celkom pozdava - teraz sa spolu zahraju a travia spolu cas 🙂

hajatanufus
20. jún 2011

@lipovskaj ahojky gratulujeme nech sa vam dari

slniecko77
20. jún 2011

@lipovskaj srdecna gratulacia k narodeniu Anicky 😵 😵 😵
..krasne miery, tak maminke a Anicke prajeme vela zdravia, stastia a mliecka 🙂

hajatanufus
20. jún 2011

@smajka v stredu idem na scan tak mozno to uz budeme vediet ale ja si myslim ze to bude dievcatko tak sa nechame prekvapit predtym mi to moje tusenie dva krat vyslo 🙂

hajatanufus
20. jún 2011

@kvietocek7
to je pani ktora pracuje pre home start su to dobrovolnici ktori pomahaju rodinam s detmi do 5 rokov nam to poradila health visitor skus sa aj ty poinformovat u vasej hv mozno aj vo vasom okoli je home start alebo nejaka ina agentura my mame pridelenu jednu pani je v mojom veku a ma tri deti dve chodia do skoly a najmensia ma 1,5 roka chodi so mnou do play group ale okrem toho ak potrebujem tak by mi mala byt plne k dispozicii napr ked potrebujem ist k dr alebo ked potrebujem pomoct s nakupmi s uradmi alebo s niecim inym ked chodim do ich playgroup tak tam su tetusky rozneho veku mladsie aj starsie a vsetky su velmi mile

hajatanufus
20. jún 2011

@kvietocek7 aj ja som chcela tak dvojrocny rozdiel ale myslim ze ani mesi rozdiel nebude az tak problem medzi lucy a rachel je rozdiel 19 mesiacov a medzi rachel a drobcom bude myslim asi 15 takze to sa da ved lucy a rachel sa spolu tiez pohraju sice rachel je nezbedna ale ved uvidime ako to este bude lucinka uz bude rozumnejsia prave ju oducam od plienok len akosi sa mi to nedari ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre