Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
19. okt 2009

domi, normalna teplota novorodenca by mala byt medzi 36.5 az 37.00 stupnov C. No niekedy najdes v knihach aj ine hodnoty.

gaby0205
20. okt 2009

Caute kocky, dakujem za povzbudenie no teda budem pozitivna a dufam ze vsetko dobre dopadne 🙂 Strasssne sa tesime na malinku, manzel je cely stastny ze mame dievcatko aj ked Rugby player to nebude 😀

Kocky mala niektora z vas nizko polozenu maternicu v 20tt ?

pekny den

kvietocek7
20. okt 2009

domi - na apostil si posli tu stranku RL kde mas najviac udajov.Ked som tam bola osobne tiez som nevedela ale chlapik mi povedal ze vacsinou si davaju apostilovat kde je aj co citat
a ked si zaobstatas nejaky teplomer do uska na nich zvycajne oznaci teplotu,horucku a myslim ze pipa aj ked je babenko podchladene.Su sice drahsie ale oplatia sa a su very praktikus

domi123
20. okt 2009

kvietocek7 dakujem velmi pekne tak kupim a ten RL poslem

domi123
20. okt 2009

ahoj baby.
tak boli sme u GP a nastastie maly je v poriadku.

gaby0205
21. okt 2009

Cau Domi, tak som mo crada ze vsetko je v poriadku, super novinka 😉 gratulujeme

kde su vsetky baby?

domi123
21. okt 2009

ahoj gaby - este last week tu odhalovali identitu a teraz sa utajuju!ha ha ha
hrozne skarede pocasie je v UK.

newyorkgirl
21. okt 2009

ahojte, ja sem aj nakuknem sem tam ale moc sa tu toho veru nedeje 😀 dnes ma poobede zas caka skola a veru ma mrzi ze moji dvaja budu asi doma na ihrisko to nie je kedze je poprsane 😖

saza007
21. okt 2009

ahoj Gaby, super news, urcite sa obaja velmi tesite na vase dievcatko. Neboj oblicka dorastie.
🙂

gaby0205
21. okt 2009

Ahoj Zuzi, moja ako sa mate?

No ano ozvalo sa mi par dievceniec a vravelo ze mali podobne tehu problemy a vsetko sa upravilo casom. Som este len 5.5 mesiaci tak je dost casu na to aby sa vsetko upravilo, tak us nestrachujem 😉 Zuzi a placentu si mala dobre ty polozenu? ja ju mam dost nizko ale aj to sa moze pohnut este.

Domi no babule su odhalene a je to 😀
newyork girl me tu v londyne mame celkom teplo na pocudovanie 😨

wild.horses
21. okt 2009

No, my sme dnes s malym pekne zmokli.
ta oblicka aj nizko polozena placenta sa este upravit moze, treba len verit a davat si na seba bacha.
majte sa pekne. 😉

saza007
21. okt 2009

Gaby, maly rastie jedna radost, uz sa zacina aj usmievat 😵 😵 😵
S placentou som problemy nemala, takze s tym ti neporadim. Ale viem, ze ono sa to moze este upravit. Kedy mas NCT kurz?

wild.horses
21. okt 2009

ozaj, nemate niekto skusenosti s open university?
vdaka

gaby0205
21. okt 2009

Zuzi NCT nam zacina posledne dva weekends v Januari 2010. Tak som moc moc rada ze maly je v poriadku , musi byt strasne zlatunky a ked sa babetko usmieva juj take je to sweet ze by som ich spapala 🙂 🙂 strasne krasne su tie babetka

uankab
21. okt 2009

ahojte, mame plny nostek, malinka nespinka len chuda tak chrapci... neviete poradit ako ho vycistit a ako sa nadchy co najskor zbavit? v noci sme velmi nespali, som straasne unavena a manzel je dnes v praci az do jedenastej vecer 😒

hathor1231
21. okt 2009

HALLO BABY,

zuzi,ja som malej davala do nosteka len kvapky-slane. daju sa kupit aj v supermarketoch a normalka v lekarni bez predpisu. ked bola taka malinka bola tiez soplava, skus ich kupit a davali sme 3x denne jednu kvapku do kazdej dierky... mozes skusit v izbe,kde mala spinka dat do lanpy na vonne oleje len vodu a sol a nechat to vyparit (aj zopar krat,aby si pri vstupe do izby citila,ze je tam lepsi vzduch). na ine ako kvapecky do nosteka je este velmi malicka,ostatne masticky na hrud atd. su az 3+,tak to musite zvladnut 😉 drzim palce 😉

venujem sa babinke,mame ju tu na 2,5tyzdna 😵

drzte sa 😀

slovakia13
21. okt 2009

ahoooj tak ja konecne online ,sice tak pomaly net som este nemala .ale zas nemozem chciet vsetko 😵
ja idem do prace uz iba dnes a zajtra a konecne materska aj tak v praci uz zo mna nic nemaju strasne ma boli panva a mam krce v brusku 😖 takze nic moc...............
dnes mi konecne zapojili aj sporak,konecne normalne jedlo a hadam s malou este co to priberieme
inak mojek segre uz odisla zadka a to som myslela ,ze porodime naraz....
v sobotu som bola na predporodnej priprave ,tak rodit budem na samostatnej izbe kde uz s malou aj zostaneme ak nebudu problemy a najlepsie bolo ,ze nam isli ukazat ako sa kupe babo a oni tam priniesli krasneho 3dnoveho chlapceka 😵 😵 😵
mala je este stala komplet priecne 😒 co ma az tak netesi ,ale midwaife ma utesila ,ze babo sa moze otocit az tesne pred porodom
inak mate krasne deticky 😉

mihouk
21. okt 2009

zuzi ja na plny nostek, aj ked to znie hrozne pouzivam Baby vac, co je nasada na vysavac a ten sopliky krasne vytiahne. asi sa teraz tvaris zhrozene, aj ja som sa, ale urobili sme si pokusneho kralika z mojho 6rocneho synovca a ten sa len smial. ked som to skusila na malom, ani sa nepohol a ked som mu lovila susniky s vatovymi palickami, tak reval ako by ho z koze drali. tak dufam, ze sa vam coskoro ulavi

kvietocek, chcem sa spytat, ci ta maly pri kojeni kuse, lebo u nas je to hit posledneho tyzdna, aj som mu skusila ci nahodou mu nejdu zubky, ale dolne dasienka su v poho, iba horne ma ostrejsie, sand mu nepojdu prve tie, to by vyzeral ako zajo

uankab
21. okt 2009

nika, tak si ju veru uzi... mne odisla dnes svokra a tiez sa tesim 😀
mihouk a kde ste kupili ten baby vac? da sa kupit aj v UK ci len doma? pocula som uz o tom a znie to veru hrozivo...
idem zapalit teda vonnu lampu do izbicky, snad bude lepsie spinkat...

eviska83
21. okt 2009

zuzi- ten baby vac je fakt super vecicka- a co je hlavne nedrazdi sliznicu v nosteku.My sme to kupili cez ebay -stalo to tusim 12£. A my tiez pouzivame morsku vodu 🙂
Slovakia- no super ze mas aspon kde uvarit - tak a teraz Ti naorinujem 2 tyzdne oddychu 🙂 🙂 🙂 A neboj slecna sa moze pretocit aj den pred porodom 🙂
gaby- moja znama mala tiez nizko placentu a to cakala dvojicky ale pocas tehotenstva sa to upravilo - len castejsie kontrolovali krcok ci je pevny, 😉
mihouk - ako s rod.listom? nic nove?

mihouk
21. okt 2009

evi, s rodnym liston nic nove, uz som rezignovala, ale sem tam este zavolam tomu panovi co je nove a aku loz mi zase povie, najnovsia je ze mu volali aby tam prisiel...tak zajtra sa mu ozvem co dnes vybavil, lebo maly bol nejaky nekludny dnes ani na zachod ma nechcel pustit.

zuzi, mne ho kupil brasko, ja by som to sama asi ani nekupila, ale ako hovorila eviska maju ho na ebay a hned som jeden nasla http://cgi.ebay.co.uk/COLD-RELIEF-BABY-VAC-Nasa... mas tam aj obkec okolo toho co a ako

uankab
21. okt 2009

babenky dakujem, idem sa na to mrknut...

newyorkgirl
21. okt 2009

ahojte, ja nejako nespim... zuzka, mi sme si tu odsavacku vyrobili sami ale na SK, kupili sme normalnu hadickovu a na tu sa iba nasadilo viecko od detskej vyzivky a to sa da na vysavac, funguje to presne tak isto a hodnota napadu 20Sk to bolo vtedy... a normalne ta odsavacka stala okolo tych 500... na nadchu by malo fungovat aj materske mliecko normalne kvapnut do nosteka 😉

dadulka2000
22. okt 2009

ahojte kocky
ako sa vam tu dari??

my sme sa vratili z uspesnej dovolenky (majorky), bolo super, krasne pocasie, paradicka..... 😎
je to sok sa pozerat na sivu oblohu v maidstone 🙂 , ale sa da to a uz pekne zarezavam v praci

pozeram ze deticky vam rastu,.... a aj tehulky tiez. to je super 🙂
slovakia,.... ved ty to uz mas len za par 🙂 tak si uzi materskej. ja zacinam MD az od 1.1.2010,.... ale musim vybrat nejake volno este predtym tak od polovice decembra budem doma,....

kvietocek7
22. okt 2009

ahojte 😎
mihouk no nastastie kusanie este nezakusam 😀 a zubky maju dufam cas aj ked si rad cucka rucicky i prstiky.
ta vysavacova odsavacka je fakt dobra tiez ju pouzivam,lebo s klasickou manualnou nie je sanca poriadne vycistit aj zadne sopliky.Tiez som aplikovala materske mliecko ale pouzivam aj Physiomer baby -vyborna vecicka obsahuje mineraly a nema nijake veldlajsie ucinky.

veru deticky nam rastu - prosim vas poradte mi kedze za kratko uz budem musiet riesit kam dame nasu malu princeznu do skolky (mam z toho hlavu v smutku 😝 ) a toto je tema pre najmensich porody tak som skusila otvorit temu

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

skolky v zahranici -Anglicko. Asi to bude mix up kedby som to tu chcela rozoberat tak skuste popisat do tej temy. Dik

wild.horses
22. okt 2009

no, uz som ti tam napisala nasu trosku 😉

domi123
22. okt 2009

ahoj baby

nestihala som citat

utorok aj stredu sme mali blby den!maly ma koliky a iba plakal.
boli sme aj u lekara lebo v utorok sme mali nizsku teplotu a kychali sme ale samozrejme je v poriadku klasika pre UK lekarov.
nabuduce ked nieco bude pojdem radsej priamo do nemocnice.
vcera som mu kupila infacol - a dnes to uz zabralo uz sme kakali a spinkame aj ked podla mna brusko este stale boli lebo sa prebera obcas a placka ale je to o 100% lepsie ako vcera

slovakia13
22. okt 2009

ahoj
ten infacol od bruska mam kupit uz teraz doprdu?sestra mi poslala z sk aj tu special.trubicku na kakanie
a aku nursery podprdu mam kupit....ked mam teraz 75B tak bude stacit 75C 😕 ?mam v tom chaos
baby dnes posledny raz nocna 😵 inak mi bude smutno za ludmi v praci a aj mi celkom super vyslo to ,ze nasa factory sa hned ako mi skonci materska stahuje do madarska ,tak nebudem musiet davat vypoved ,ale daju mi ju sami a este budem mat aj narok na odstupne,tak aspon nieco pozitivne 🙂

saza007
22. okt 2009

slovakia - najlepsie skocit do M&S, tam ta odmeraju a povedia, aku velkost budes potrebovat.

saza007
22. okt 2009

a cislo hrudnika sa vacsinou po porode zmensi, teraz ho mas roztiahnuty. Naopak cislo kosika ide hore

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre