Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
6. feb 2010

mzuzka, tam platis aj za kazdy extra obrazok, za to ak das BIN a tiez ak das zaciatocnu cenu... to vse ti berie viac a viac penez. takze to len treba zhodnotit. ci sa ti to tam oplati davat s viacerymi obrazkami,BIN alebo startujucou cenou...

mne v 20tt brali len na rubeolu, sifilis, hepat.... atd. len to,co je povinne. ostatne som nemala lebo som mala moc vporiadku a ani v rodine nemame tazkeho diabetika... a anemia. oni su tu tak trochu pribrzdeni... mne po porode povedali,ze netreba a potom mi ho chuj predpisal lebo sa mi tocila hlava aj ked krvne testy boli vporiadku 😝 ale zvalit to na anemiu po porode bolo to najlahsie co mohol urobit,ze jo... 😒

a vcera sme sa prvykrat kupali vo velkej vani 😵 kupila som tu vlozku do vane pre mimi z mothercare a malej sa taka velka vana pacila 😀

konecne nam neseka internet,tak si mozem pozriet panelak bez sekania (to musim dat aj 1,5h nacitat aby som sa na to mohla pozriet) 😝 ten sprosty virgin vkuse ma problemy 🙄 uz aby nam skoncil kontrakt. davam im 40libier a ani to poriadne nejde 😅 predrazeni ako slak a aj tak je to nepouzitelne 😝

slovakia13
6. feb 2010

hat
ja mam net za 5libier mesacne ,panelak mi nacita za 20min a kukam bez sekania 😉 ja mam z 3telefon ,ktory pouzivam ako modem 🙂

hathor1231
6. feb 2010

slovakia,aj mi sme mali fiber optic cez virgin, neobmedzeny za 15 mesacne. slapal perfektne,ziadne nacitavanie... ale tu to nemaju a teda mame cez pevnu (to tiez platime BT za prenajatie 😝 ) a tiez neobmedzeny... uz kukam bez sekania,tak snad to uz bude dobreeee 😵
a 3telefon nemaju moji znami dobre skusenosti,tak sme radsej z virginu.

slovakia13
6. feb 2010

pred som tiez mala cez BT ,ale teraz nemam pevnu ,tak musi stacit aj takto 🙂
my mame jar 🙂 keby mala neplakala v kociku hned by som isla von 😝 😵

mzuzka
6. feb 2010

aj u nas svieti slniecko, londynska vzacnost 😀 mne uz vykukaju narcisy pred domom zo zeme, tak sa neviem dockat ked rozkvitnu.

slovakia co macky? chuti im korenie?

newyorkgirl
6. feb 2010

tak diky babule cize tu to nerobia, mozno doma pojdem, uvidim co dr. povie... hathor, ja som mala anemiu pri malej a aj teraz asi mam, neviem... a mame 2 diabetikov v rodine, dedka aj mojho otca, no tak uvidim...

u nas nesvietilo slnko uz dlho, tak poslite 😀 mzuzka mne tie narcisy vykukaju chudata celu zimu aj parkrat asi pomrzli tak som zvedava ci vobec COSI vyrastie z nich este, tiez mame nasadene, aj tulipaniky aj narcisky, akurat semiacka na petunky som nedala este naklicit, lebo ideme na dovcu na tie 2 tyzdne, tak az potom, mala som minule leto uzasne zlte petunie nadherne z B&Q tak som si odlozila semiacka...

od dnes sme 27tt ale rano som sa na taku bolest hroznu prebudila, musela som inak rozdychavat, vyzera to, ze sme priecne a tlaci mi na jednu stranu vpravo dolu ale uplne hrozne, teda neviem co ine by to mohlo byt ale fakt strasna bolest, ani chodit, sediet, lezat nic, ale uz to trocha polavilo, uz som to mala dnes 2 razy tak dufam ze sa umudri ten moj bubik a uz sa otoci nejako normalne a nie si tam robit zo strany na stranu rosambo v mojich vnutornostiach 😅

newyorkgirl
6. feb 2010

dneska je tu nejako tichoooo, zasa farmarcite baby, abo ma mozno fakt niekto pekne vonku, u nas uprsane zamracene ledva vidiet cosi... sme nasmazili rezniky, aj na zajtra, su suprove, akurat pozeram ze kasa z 10zemiakov je nam malo ako poznam mojho muzika, dneska to padne tak budem zajtra dorabat no...
jaaaaj dneska mam na ebayi dobry den, sa mi podaril skvely ulovok, krasny zelenkavy koberec z nextu co stoji 200 libier ze 26 libier, som neverila normalne bola som ochotna ist cenovo omnoho vyssie ale konkurenti to vzdali tutmaci, chyba inak toho cloveka co urobil aukciu nedal tam ziadne podrobnosti, proste iba RUG a to bolo vsetko.... takze aj ja som to iba nahodou objavila a este k tomu je to v susednom mestecku kusok odtialto 😵

mzuzka
6. feb 2010

tak gratulujem. mas pravdu dnes sa farmarcilo 😀 ale baby boli urcite aj vonku, lebo dnes bolo naozaj krasne.

slovakia13
6. feb 2010

ahoj
macky sa zatial neukazali 😀
nyg
ja tiez rada nakupujem na ebayi 🙂

newyorkgirl
6. feb 2010

no najblizsi ulovok by mala byt skrinka Nike do izbicky krasna ruzova, uvidime ci sa zadari 😀 ja som uz hrozny maniak 🤐 radsej to farmarcenie to je aspon zadara 😀

monika.c
6. feb 2010

ahojte,mozem sa k vam pridat?som rada,ze som objavila tuto temu,lebo mam nejaky strach z porodu tu v uk,ale hadam to nejako prezijem ☹ inak newyorkgirl,ja idem na cukor 12.2. a to len preto,.ze som im povedala.ze moja mamina ma cukrovku,aj to len na diete,ale midwife povedala,ze to treba,tak uz teraz mi je z toho zle,ako idem vypit tu sladku vodu,lebo teraz nejako sladke nemusim 😖 na ebay aj ja rada nakupujem,naposledy som tam kupila novy kocik pliko switch skoro za polovicu,co stoji v obchode 😵

newyorkgirl
6. feb 2010

monika no vitaj 😀 moja spolubojovnicka tehulkovska 😉 neboj sa zvladnemeeee a neviete co cakate? ako tehulkovanie a babenko, pochval sa co nove... no ja pojdem isto doma k dr. tak sa popytam nech babo pozrie a co treba testy porobi, ja sa skor bojim, mne s malou ako som priletela z USA v 27tt ked som ju cakala, diagnostikovali otvaranie krcka, tak toho sa bojim teraz budem tiez 27tt, teda som ako letime, uz moj manzelik strasi, ze aby som doma nezostala, lebo ja na SK uz rodit nechcem tak dufam, ze stastne doletime aj naspat 😎

mzuzka
7. feb 2010

dobre ranko,

monikac vidm ze pribudla tehulka, aj ebay erka, a mozno aj FB farmarka 😀 😀

newyorkg- ja teraz tiez nakupujem jak diva, nemam co robit tak striehnem na ebay-i 😀

ja nemozem spavat, ja mam uz 3dni tak ebolesti v chrbte a dole v podbrusku, asi uz aj pomaly slizi zatka,lebo mam po moceni na papieri troska, ale ta moze slizit aj 2tyzdne, tak sa ''tesim'' ze ak sa to bude takto tahat, asi jediny cas ked si pospim, bude cez cisarsky 😀 clenky mam uz take ,ze neobujem topanku... boze ,mne je cez toto tehu vsetko, co som cez tie dve nepoznala.od zaciatku,od zvracania az po tieto bolesti. tito moji chalani ma doslova moria..

pekny dnik, bodaj by bol zase slnieckovy,ale tu v londyne sa aasi nechysta,lebo uz teraz mrholi a obloha je zatiahnuta...

slovakia13
7. feb 2010

mzuzka
uz to mas za par 😀 ja som tie posledne tyzdne doslova nenavidela.....
byby ale vam tie tyzdne naskakuju 😀

monika.c
7. feb 2010

ahoje,tak som prisla trochu nakukunut.newyork,ze vraj je to baba,dr.tu v uk aj na sk povedali,tak uvidime,len moj muzik stale tvrdi ze chlap,no ja radsej dievcatko a co sa tyka tehulovania,ako pise mzuzka,toto tehu mi je vsetko,tiez od zvracania,choroby,no proste pri Lukym som to nepoznala 😒 ja sice nefarmacim,ale moj muz hej,tak mu pomaham 😀

newyorkgirl
7. feb 2010

ahojte u nas zasa mraky 😖 no ja som tiez strasne frflala tie posledne tyzdne pri Nike, ale teraz si hovorim ziadne take, mozno je to naposledy, musim si to "uzit" tak mi to pripomente, ked budem zas prenasat hej, uz som to raz pisala 😀
no nic navarene mame, ideme asi pradlo pospratovat a postelne oprat, uz musim pomaly sortovat, co pobalime veru...
baby existuje tu nieco ako lactacyd mydlo doma neviete?

saza007
7. feb 2010

newyorkgirl - lactacyd (tekute mydlo) tu dostat, videla som ho bud vo velkom Boots alebo Superdrug, uz si nepamata, ktory to bol.

newyorkgirl
7. feb 2010

saza diky, sak ma napadlo ze dat to do google a naslo mi to v boots tak zajtra si skocim kupit, ked z domu si teraz take veci nedonesiem... ideme len s palubnou batozinou a aj to trpnem ze ci mozem malej naspat zobrat panadol baby sirup do lietadla, ci mi budu pindat,no uvidim...
inak dnes je tu ako ticho zase vsetci poctivo vikenduju ako vidim 😀 moje sidlo zaspalo tak som si rychlo spravila kavu a idem to pracovne vyuzit a okolo domacnosti zas cosi, veci uz mam trocha pobalene, sak nerobim ine len periem a periem a periem a pradlo sa mi tu kopi a kopi 😀

bealondyn
7. feb 2010

ahojte,
potrebovala by som poradit...
ja budem rodit v anglicku, ale matersku si idem vybavovat zo slovenska. platim si tam nemocenske poistenie, splnam vsetky ich podmienky a tak..ale netusim, aky formular budem potrebovat, co mam dat povrdit lekarke al. midwife tu v UK, ze som ich tu navstevovala, aby mi to na SK uznali? mate s tym niektora skusenost?

viem, ze na SK sa posiela socialke "ziadost o materske" ale tu da babam lekar, ktoreho navstevuju na slovensku, tak to asi nic...dali by mi to aj na socialke??
na stranke socialky som nasla aj, ze ak porod prebehne v krajine EU, mozem poziadat prislusnu instituciu soc. poistenia o formulare E115 a E116, ale to sa tam spomina az po porode (do 3 dni), lenze ja si chcem vybavit nastup na matersku tych 6 tyzdnov pred porodom, tak co by som mala poriesit?
chystam sa to ist v marci vsetko povybavovat na slovensko, ale netusim, ake potvrdenie odo mna budu chciet o navstevach lekara tu...
dakujem za odpovede 🙂

slovakia13
7. feb 2010

ahoooj
tak my sme sa kooooonecne po mesiaci vykakali bez rurky 😵 😀 sice sme tlacili od rana 😅 teraz mala zalomila a spinka 😉
musela som sa pochvalit 🙂

z_vesela
7. feb 2010

ahojte! vidim ze ste vyriesili problem maciek (inak s tym som mala problemy aj ja, az som si kupial tu elektricku masinku co vydava zvuky) ale nakoniec som to vzdala a uz nefarmacim :;).

blahozelam ku kupe pokrovca..nyg - 'well done'..

no ja mam zasa dnes paniku a tak pisem..dnes sme s draym boli na delivery suite tour aby som teda vedela do coho idem..vsetko vyzeralo friendly clean , ukazali nam izby, delivery suite..no vsetko ok..no ale ked som sa dozvedla ze navsetvne hodiny su len od 12-8 a manzela hned ako dorodim poslu domov, chytila ma panika..cize ak porodim o 12 v noci - prevezu ma na ward, kde on nemoze so mnou zostat, bude na babo po porode ubolena, nevyspata uplne sama!..ze babo ani na chvilu nezoberu, bude so mnou..tiez nas upozornovali ze su v noci short staff takze nestihaju prist v noci za kazdym..najhorsie je ze momem zostat na izbe s dalsimi 4 ktorym baba mozu vrieskat celu noc..no fakt mam dost..ani sa necudujem preco vsetci tak utekaju zo spitala ked maju takyto servis..., mala som kamaratku co takto dopadla tak som sa na to obzvlast opytala a teraz viem..tak mam teraz este vaciu paniku ako pred tym a rozmyslam ze ci predsa len nepojdem rodit domov...ci doma je to take iste? Viete to porovnat? DAKUJEM...

slovakia13
7. feb 2010

vesela
u nas tiez hovorili ,ze babo nezoberu,ale mne Miu zobrali na celu noc 😉.ak budes mat tazky porod ,alebo komplikacie ,tak urcite ta nenechaju bez pomoci 🙂 ...

eviska83
7. feb 2010

Ahojte
Tak ja sa hlasim po prvom prac.vikende- bola som len na 4hod. ale krasne som sa zrelaxovala 😵 😵 uz mi to veru chybalo 🙂
Slovakia- super ze ste sa vykakali- len tak dalej... 😉
vesela- vobec sa neboj, aj mne to vraveli z hlavne vraveli ze do 24h.po porode budem doma- a v nemocke som bola s prvym synom 3dni(chceli mat istotu ze sa nauci sat) a tiez ho na noc vzali k sebe -nosili ho len na kojenie.A manzela podla mna nechaju- teda ja ked som isla na vyvolavacku tak som do nemocky prisla o 22.00 a keby mi dali vyvolavacku vecer tak vraveli ze manzel moze v klude zostat- ale nechali si ma az na ranno.No a s drobcami som bola v nemocke 5 dni,ale to ma hned dali na nadstandart(neplatila som ho) Takze ono to nieje take cierne ako sa zda 🙂 🙂
mzuzka- kraaaasne tyzdne- len vydrz kocka uz len par dni 😵 no aj mne dalo dvoj tehu zabrat ale ten vysledok stoji za to 😀 A ozaj ja som z nemocky sla v papuciach kedze som mala clenky jak safalatky 😀 😀 😀

saza007
7. feb 2010

vesela - ja by som maleho po porode nikomu nedala!

saza007
7. feb 2010

sorry - odoslala som to skor, nez som stihla dopisat! som dnes nejaka mantava 😀

ja som toho nazoru, ze miminko ma byt pri maminke, nedala by som ho nikomu. A bola som znicena a nevyspata, spat som nemohla vooobec (predsa len hormony robia svoje) a jediny krat mi ho vzala midwife, ked som sa isla v noci osprchovat (muz tam vtedy nebol, inak by ostal s nim). Aj to som mala bleskovu sprchu, za 5 minut som bola hotova, aj tie speci pancuchy opat natiahnute, speedy gonzales 😀

co sa tyka izieb - ja som bola v nemocnici 2 noci (problemy s krmenim). Prvu noc na izbe s dalsimi troma mamickami, druhu noc som bola v private room. Ovela lepsie sa mi pacilo tam, kde nas bolo viac. Niektore babatka plakali, ale vobec mi to nevadilo, bola som rada, ze su naokolo nejaky ludia. Ked som bola na samotke, isla som sa z toho ticha zblaznit! Neboj sa, urcite to zvladnes.
S tymi navstevnymi hodinami je to trosku divne, u nas to bolo 8.00-22.00 pre otcov/partnerov a kratsie pre ostatne navstevy, ale to si uz presne nepamatam.

uankab
8. feb 2010

ahojte, tak sa zasa hlasim po dhsom case, nejako som velmi nestihala... zase ma milo prekvapilo NHS, boli sme s Magdalenou u pediatra kvoli birth mark, ma ho na nozicke, dost nezvycajne (manzel ma nieco podobne na ramene), bol tam velmi zlaty doktor, odvazii nas, odmerali, pozrel sa na to (je to ok, zostane nam to, ale malo by to vyblednut), a zaroven ju celu skontroloval (klbiky, prehmatal brusko, popocuval, skontroloval zrastanie hlavicky), pozrel sa nam aj na ekzemik...
dnes nam vonku sneho-prsi, dala som drobca spinkat do postielky, uz to pol hodinu bojkotuje a vykrikuje... ale tak sa mi nechce ist von do toho pocasia, hnusne tam fuka, je naucena spat v kociariku poobede.. mozno vybehnem len pred dvere 😉
monika, vitaj a toho testu na cukrovku sa neboj.. nedavaju pit sladku vodu ako doma, ale Lucosade (ionozovany napoj pre sportovcov).. nie je zly, ale je bublinkovy, preto ti odporucam otvorit tu flasku skor a nechat to vybublat aspon trosku, pokial ti bublinky vadia (musis totiz vypit skoro pol litra behom 5 minut)
vesela - neboj, ak bude treba, tak ti urcite pomozu... mne ju prvu noc chodili prebalovat, davali na kojenie, cokolvek som potrebovala tak som zazvonila a prisli bez problemov.. jednej mamicke tiez babo zobrali, lebo velmi plakalo a doniesli ho len na kojenie... a babatka prvu noc vacsinou spinkaju a nepotrebuju papat, teda aspon nasa Magdalenka stale spinkala...
u nas boli navstevne hodiny pre partnerov od 9-21, pre ostatnych velmi kratke 2x za den po 1,5 hodine...

loki01
8. feb 2010

slovakia; Gratulujuu ke kakani bez rourky! ja ted akorat citim Misana...taky se mi pokakal

vesela: ja se toho taky bala, ze skoncim se 4ma zenskyma a rvoucima miminama a nakonec jsem byla tam byla jen ja a jeste jedna mamina a ta u sebe mimi nemela, to bylo v inkubatoru. Takze jediny urvanec tam byl Misan 😀 . A urcite po porodu Tveho muze s Tebou nechaji, nebude to ze porodis a on sup sup pryc. No a ja byla v nemocnici dve noci a maleho si na chvili vzali, byla po jsem po CS. A midwife u me byla za chvili kdyz jsem zvonila a vzdycky byly ochotne. Mozna bych se podivala po nejake vetsi nemocnici. Rod jinde. Ja radsi rodila ve velke, je to lepsi i kdyz se neco posere...a u me se posralo 😀 a urcite maji delsi navstevni hodiny a je jich tam vic, takze ti i v noci pomuzou.

mona12071
8. feb 2010

ahojte koceny moje
tak musim sa pochvalit ze uz mame pre prcka vseeetko nachystane len teras cakat na jeho prichod no este ma cas ale nenormalne sa na neho tesime pomoooooc ja by som uz chcela rodit teras ale viem ze sa musi este dopiect 😀
dneska som kupila platene pleny v mothercare ked osm to rozbalila no hruza tak an tom materialy setria normalne sa bojim to oprat aby sa nerozpadli
no a dnes to pocasie no hruuuuuuuza dazd zo snehom 😠

wild.horses
8. feb 2010

mona... ak budes potrebovat pomoct s latkovymi plienkami, daj vediet 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre