Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slovakia13
10. feb 2010

loki
netusim ,ale je to najblizsie tu na okoli ,tak ideme. potrebujem kontakt s druhymi mamickami.je to od 3mes do 4 rokov 😉 tak uvidim.plavanie mi vadil bazen v akom stave bol 😒

a pupcek je uz konecne v poriadku 😵

mona12071
10. feb 2010

nyg-nam hovorili na kurze ze ked sa miminko neotoci ze ked chces oni ti to spravia rucne ze to vobec neboli ale miminko tak zostane na 50 percent ze sa moze zasa otocit a potom cisarsky

dakujem za pomoc asi by som nezaspala ani bez toho monitoru a takto budem kludnejsia
viete niake dobre tipy kde sa daju za rozumnu cenu zohnat?
co som vydela skoro vsetky okolo 110 libier este pozrem na ebay 🙂

hathor1231
10. feb 2010

mona, ja mam angelcare a novy stoji 79-89libier. ziadna extra palka

loki01
10. feb 2010

mona: v mothercare ho maji za 79.90, kupovali jsme ho v sobotu

holky, tak vysledky uz jsou, zitra mi je doktor zavola....kua to je napinave...ja snad dneska nezaspim 😒

catherine2505
10. feb 2010

mona ja mam tommee tippee za 50ku a som tiez maxi spokojna 😉

kvietocek7
10. feb 2010

ahojte
najde sa tu este nejaky spolutrpitel nadchy 😝 😝 ? mam dost a som uz z toh poriadne fed up lebo za posledny mesiac sa to vratilo uz 3ti krat 😠 no straaaasneee 😒
mate nejaky tip na posilnenie imunity? kedze sme na MM tak zatial nehrozia ziadne citrusy 😝 alebo nejaky babsky recept na zapchaty nos a svrbenie usi 😕

slovakia -super len chodte,Mia ti mozno prespinka a mozno bude pozerat co to vsetko sa okolonej deje a bude mat pekny zazitok

nyg -jednej kamoske tiez otacali chlapca pred porodom ale nic moc a nakoniec aj tak skoncila s cisarskym. Ono ako pise aj wild baby sa stale toci a vacsinou je na strane ako zvyknes spat. Takze sup - sup spavat na lavom boku. Ja som uz nevladala ale osvedcilo sa mi to deticky boli pekne polozene na lavej strane. Ono s a tusim aj odporuca spavat na lavom boku. Pripadne skus nejake tehu cvicenie na fit lopte. Alebo podla moznosti chodievaj na plavanie.

loki -my sme boli plavat minuly tyzden a bolo fakt supeeer 😅 dcerka ta je ako ryba vo vode -ona je zvyknuta uz od zaciatku jej stvrteho mesiaca 😅 a teraz sa uz pomaly chyta na plavanie. No a som strasne happy ze sa nam konecne podarilo dat do bazenu aj Adamka. Stale sa to casovo vymykalo ale teraz tolko radosti to bol teda zazitok 🙂 a velky bonus pripisujem aj k zlepseniu spanku. Skratka plavanie je super vecicka 😉

A co ostatne mamicky s detickami tiez chodievate plavat?

dadulka2000
10. feb 2010

ahojte babulky
citam, citam co sa noveho udialo

peppa ja som sledovala ten "porodny" program na Ch4,.... taka nostalgia na mna prisla,.... ved to bolo skoro pred mesiacom co som si svoje odkrutila 😉

u nas zacalo snezit - hlasia az 5cm "zaveje" 😀 😀

zacinam mat problem s kakanim aj ja - aj pri Ellie som po porode mala trosku krv a to pijem litre vody a zujem kopec ovocia 😒 , nuz co uz.
vcera som mala 3 hod prechadzku s kocikom - a bola som potom uplne hotova. 😝 , jedine som bola schopna kojit, jest a spat 😅

kvietocek - skus sa dopovat cesnakom,.... na imunitu 😉

ozaj a este som kupila Ferry na slovensko - tak skusime ist autom - prvy krat,.... som na to zvedava. uz ste to niektora takto absolvovali??? my pojdeme koncom aprila a vratime sa v septembri,... jupiiii
😀 😀

wild.horses
10. feb 2010

dadulka... my sme zvykli cestovat autom raz rocne, v lete. bolo to uplne v pohode, ked soferujete dvaja. my sme chodievali cez rakusko, nie cez cechy.

catherine2505
10. feb 2010

kvietocek na nachladnutie je dobry aj ginger do caju,vystipe vsetky bacily,a myslim ze to mozes aj pocas kojenia 😉

uankab
10. feb 2010

dadulka, my ideme autom domov teraz na velku noc, tiez chodievame cez rakusko...

kvietocek - uz ste zacali s prikrmami? ako vam to ide? skus si davat vitaminC a zinok, na posilnenie imunity... no a vyvazena strava, ale to poznas 😉 ... ak mas upchate dutiny, je dobre sa bud naparit (nad solou, harmancekom..), alebo nahriat si dutiny infra lampou - to mi vzdy pomoze.. pripadne ak mas bioparox, tak nastriekaj si ho do nosa 3x denne, za par dni by to malo prejst..

eviska83
10. feb 2010

ahojte
Aj my sa toho roku chystame domov autom- a planujeme cez rakusko- kolko vam trvala cesta?pocitame tak 28hod
Nikto nic nevie o Zuzke?

loki01
10. feb 2010

i my jedeme autem domu tak uz se tesim)
jinak vysledky my zitra zavolaji...asi dneska neusnu nebo se mi zase budou zdat nocni mury

kvietocek7
10. feb 2010

cath -a to akoze ho nastruhat alebo ako?

uan - dik skusim zajtra zohnat ten zinok, len co dopisem idem na tu infralampu a ked nic musime zas naparovat 😝 nuz co ale vyhlasila som tomu vojnu, uz toho mam akurat dost a vsetko co mozem brat je paracetamol 😨
nase prve prikrmy? ano uz sme zacali. ale pravdupovediac nikam sa neponahlam. Myslim,ze do toho 7mes je to v pohode. Teraz iba tak 2-3lyzicky mrkvicky a za tym este dojcenie, zajtra skusim obycajny alebo sladky zemiacik s mrkvickou.Dufam,ze by prikrm mohol dopomoct k lepsiemu spanku-zeby sa brusko citilo sytejsie, no uvidime nakolko nie sme velky spaci. Potrebuje pomoct k zaspavaniu inac by si hadam vystacil s polhodkou na cely den co je ukrutne malo.

A s tym cestovanim good luck -neviem si to predstavit rovno s dvomi detickami pokrcenymi v car seate.My sa musime obetovat ryanairu 😝 alebo inym leteckym spolocnostiam, no co uz...

mihouk
10. feb 2010

Kvietocek, tak vidim ze uz aj vy skusate zeleninku. Aj nam chuti a zatial brokolica a zemiacik vyhrava. Trvalo mi par dni kym som zistila ze nema rad, ked sedi rovno v stolicke (stale ho napinalo), ale teraz je uz v pohode, trochu ho naklonim a spapa aj 30ml.
A ozaj v pondelok sme objavili prvy zubok!!! Ako ste na tom vy???

kvietocek7
10. feb 2010

miho -ja maleho este nedavam sediet nejak priamo, skor ma taky jemu prirodzenejsi lah-sed co su klasicke boucery,kresielka. A brokolica v pohode? neboli ho brusko? jaaaj zo zubkami ani nestras, zatial nie iba slintoska kade tade tak utieram jedna radost 😅
dcerke sa prvy zubok predral az po roku tak snad ani teraz sa nebudu ani adamkove ponahlat.
A na plavanie nechodite? a co spievacky take v library a pod?

newyorkgirl
10. feb 2010

ahojte 🙂 mihouk kvietocek tot ste rodili a uz maju deticky pol roka to je neuveritelne fakt 😲

baby ja vas obdivujem ze sa chystate autami, ja mam dost len tie lety kratke 😀 nemam moc v laske cestovanie, taky teleport uz by ktosi mohol vymysliet 😀 😀 😀

nechcem stresovat ohladom toho pretoceneho babena, viem ze sa moze otocit este, ze mame casu dost, ale on je takto potvorkos od zaciatku tehu stale v rovnakej polohe, spim na oboch bokoch striedavo, tak neviem a Nikolka uz bola hlavickou dolu zasa... len ma zaujimalo, ci robia cisarak a nie ze by ma nechali rodit normalne.. inak je mi to jedno, len som chcela vediet info skor ako budem v takom stadiu, ze by som napr. nemohla odletiet porodit domov na SK keby cosi viete ako myslim...

tak sa majte kocky ja sa uz ozvem z SK, vyrazame rano o 4tej do Birminghamu o 9tej mame let, len 2,5 hodky cesta este parkovisko musime poriesit a nech sme tam cca tu hodku a pol pred odletom teda no... tak nas caka narocny den, snad zvladneme a to fakt neviem ci v piatok nie hned na vychod vlakom, ma asi picne 😅 uvidim ako sa budem citit usedene... tak dobru nocku vsetkym 😵

slovakia13
11. feb 2010

nyg
mia bola az do 35tt priecne....tak sa neboj,este ma cas 😉

catherine2505
11. feb 2010

kvietocek,staci ak ho iba ocictis a nakrajas na kolieska,aspon 5 az 6 kuskov a prislad si to medom bude to znesitelnejsie.Je to super este a j s citornom ale ty citrusy teraz odmietas,tak len takto,zarucene pomaha.mozes pouzit akykolvek cajik 🙂

wild.horses
11. feb 2010

nyg... priatel leti rovnakym letom ako vy 🙂
parkovisko je najlepsie a najlacnejsie rezervovat a platit dopredu
tak sa majte, ja tiez neviem, kedy sa ozvem.

mihouk
11. feb 2010

kvietok, na plavanie sa len chystame, lebo iba minuly tyzden sme mali tretie ockovanie, ale chodime na baby yogu co sa mu velmi paci. Maxim uz sedi aj sam a hrozne vazne sa pri tom tvari, ale inak stale nieco vymysla, uz ho nemozem spustit z oci. Len keby chcel tak viac spavat pocas dna, 1hod dokopy je vela....
Dufam ze uz je ti s prechadnutim lepsie....ja som jedavala cesnak, vela cesnaku, hnusne ale ucinne.

dadulka2000
11. feb 2010

dobre ranko
vidim ze par z vas sa tiez chysta na dlhy vylet autom,...
my sme este tak nesli, tiez si neviem predstavit ako to bude s dvoma detmi vyzerat. preto ideme v noci - a snad budu aspon oni spat a my sa nejako striedat za volantom. dame si vylet cez nemecko, kde v Drazdanoch ostaneme na par dni u kamosov a potom cez Polsko pojdeme dalej. takto aspon si to rozdelime na dva dni, ved mam cas ked som na materkej. (inak by som do toho nesla 😀 )
ozaj a viete aka je povinna vybava auta? vobec neviem co treba mat v aute (kedze tu nic nemusi byt), koli policajtom - co radi zbieraju pokuty na SR 😠
krasny den vsetkym prajem,.... ja idem lahnut do postele 🙂 . (som hore od 3am - nejako som nemohla zaspat po krmeni) 😝

monika.c
11. feb 2010

ahojte baby,tak my chodievame na sk len autom,vzdy 2 x rocne,uz aj Luky si zvykol,zhruba za 20 hod.sme na sk,chodievame cez nemecko,rakusko a to moj muz soferuje sam,lebo sa obava,ze by som mu auto skantrila a to si myslim,ze som celkom dobra soferka,ale co uz.dadulka,v aute musite mat autolekarnicku a pravdaze vsetky tie veci,co k tomu patria,pre deti samozrejme autosedacky v celej europe a tiez tie reflexne vesty.su povinne myslim vo francuzku a v rakusku,nie som si ista nemeckom,ale radsej ked ich mas.my sa chystame na sk autom v lete,uz styria aj s nasim babatkom,len dufam,ze do leta stihnem vybavit rodny list,kedze nase male sa ma narodit len zaciatkom maja 🙂 prvy krat som sa aj ja obavala cestovania autom,ale teraz je to pohodlnejsie ako let a hlavne,robis si prestavky ako ti chces a potrebujes a nestresujes so spojami,ako ked letim

mona12071
11. feb 2010

ahojte
no ja som neisla autom este ale niekedy si to vyskusam urcite 😀
ta dlha cesta mna odradza
my tu mame dnes zasa slniecko ale kosa ako v Rusku 😒

rimmel
11. feb 2010

wow monika a to s takym malym babom 20hod. v aute? 😕 to asi bude musiet byt v autosedacke ze? ja byt tebou premyslim si to, babo ma byt v sedacke tak 20min max ☹

peppapig
11. feb 2010

Hathor, asi se mi to neodeslalo, sorry, napisu znova ok.

Jaj baby i ja bych moc chtela jet domu autem, je to supor relax oproti stresu na letistich a tak, ale ja stale nemam ridicak a M by to sam neabsolvoval 😒

Rimmel, to jsem nevedela, ze mimco muze byt v sedacce jen 20minut, to je blbost ne 😅 Ja vzdy cetla nejakych 2 az 3 hodiny je optimalni.

rimmel
11. feb 2010

peppapig ja co viem tak co najkratsie, max 20min nakolko to nieje dobre pre ich chrbatik a jeho spravny vyvin, proste skodi to no 😔 ja som napr mojho do lehatka do 6m vobec nedavala. babatka maju byt na rovnom, na chrbatiku alebo na brusku, inak ak treba, ze musis ist autom k lekarovi alebo co pisali ze 20min..ale hej, ak treba viac, tak treba ale ist na 20h autom ked nemusim mi pride odveci 😅

saza007
11. feb 2010

nam bolo povedane, ze nie viac ako 1.5 hodiny bez prerusenia cesty. A potom prestavka minimalne 30-45minut. Za dvadsat minut by sme pri london traffic nedosli ani do supermarketu... Cestu autom na SK si fakt neviem predstavit, baby ste odvaaazne

rimmel
11. feb 2010

a tiez babatka co zaspia v car seat ..sa im moze zastavit dychanie..coth death.

ja neviem baby ja som to vycitala v knizke co mam 😅 😅

rimmel
11. feb 2010

teraz zase citam na nete ze 30min..no tak si vyber 😀

rimmel
11. feb 2010

pardon cot death 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre