Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
5. máj 2010

gaby, malicka ta zamestnava co? 🙂 ja som kupila na cradle cap taky speci sampon, maju to v kazdej detskej ulicke v supermarketoch, tak vyskusajte, 2x nasamponikujes vzdy pri kupkani... tusim Dentinox to robi, je to taka bielozelena flaska. to pocasie je des vsade v UK, to je pravda, uz par dni taka zima, ze neviem, kde sa ta jar zabudla 😖 my dnes do skolky a ja aj do skoly, tak snad to prezijeme nejako 😔

hathor1231
5. máj 2010

hallo,

gaby, niki mala tiez a ja som jej dala len olivovy olej, nechaj aspon 2h pred kupanim aby sa stihol vsiaknut a potom umy hlavku a vyces co sa da. nie nasilu... takto opakuj,kym to nezmyzne. a videla som od dentinoxu,co spomina new. ked som sa pytala HV,ci mam pouzit to,tak mi povedala,ze najpr olej a ak to nebude pomohat,tak az potom chemiu...

vcera sme urazili s malou 400mil 😝 ale bola super 😵 ziadne sceny,pekne sa hrala alebo spinkala 😵

newyorkgirl
5. máj 2010

hathor a kdeze ste boli vyletovat? my sme dnes skolku zrusili, hovorim si kopa stresu kvoli 1 hodke a ide az v pondelok potom aj tak... uz len tu college prezit, ideme robit reklamny poster na innocent drinks dneska, si pripadam ako na zakladke alebo co... 😀

newyorkgirl
5. máj 2010

monika ty nerodis dneska? mam na teba dnes taky pocit, aj datum je pekny 😀

monika.c
5. máj 2010

new,no neviem,aj sa ti citim nejako cudne,tak uvidime do vecera,co sa stane 😉 inak moj Luky dnes stvoril taky cirkus pred skolou,ze az,ze on tam nejde a nejde,vobec nechapem,co sa mu stalo,ved tak chodil rad do skoly,aj ked boli prazdniny,stale sa pytal,ze do skoly chce ist a dnes toto 😒 budem sa musiet s teacher porozpravat,tak dufam,ze za tie dve hod. to na mna nepride 😅 potom uz moze 😀
a dnes ma dojala este moja materska,ked som videla,kolko mi vyplatili,tak mi aj slzy vypadli,som to este musela ist riesit,ved by nam ani na slanu vodu nestacilo,no ale poriesila som a dufam,ze to uz bude v poriadku 😵

lena13
5. máj 2010

ahoj holky,dlouho js tady nebyla nemam vubec cas,mame toho moc doma,predelavame cely barak.....
claudinka zacala uz chodit na velky zachod tak js radi,uz je velka holcicka.

moni tak to mozna i dneska bude,at to mas brzy za sebou kdyby te to chytlo 😎

newygirl ty uz to mas taky za par ze?

mzuzka
5. máj 2010

no tak boli sme na tej ambasade a malou lstou som to vybavila 🙂 ked mi slecna za preazkou povedala, ze to musim mat s apostille tak som sa usmiala a povedala ja viem ,vcera som semm volala a pani co mi zdvihla povedala, ze by ste mohli pohladat v papieroch ten opis prveho ?RL ktory bol opatreny apostille a ktory som poslala na slovensko kvoli slov. RL 😀 no a slecna mi to zhltla aj s navyjakom 😀 😀 chvalabohu, lebo za dvojky by som bola aj s postovnym o 70 libier lahsia. v pondelok si mozme ist po doklady. uankab dakujeeem za vcerajsie infosky.

no new ak bude monika zajtra rodit, tak sa nachystaj na sobotu a nikomu o mne nehovorte, lebo ma upalia ako kacirku 😀 😀

hath tak dole klobukom, nato ze ma niki uz 9 mesiacov , tak super. s tym olivovym olejom to asi skusim aj ja, myslim, ze sa to robi markovi.

lena13
5. máj 2010

mzuzka tak to si sikovna,ze jsi tak dobre zahrla 😀 😀 😀 jen tak dal.... 😎

hathor1231
5. máj 2010

new, chceli sme sa sthovat trochen blizsie ku moru,prec z birmu. je to 30min od mora, v devone... musime to poriadne premysliet,lebo je to predsa len male mestecko a naokolo to ist,takze zvazujeme. ale koli niki chceme vypadnut,mame obaja radi dedinu a klud a toto nam zacina liezt na nervy.... vsade tie nevychovane detiska,este horsi ludia,prosto cas sa zbalit 😀

nam ten olivovy pomohol velmi rychlo. uz prvy krat jej to takmer vsetko zoslo a potom uz na druhy krat nemala nic...

a tu cest zvaldla perfektne 😵 to som rada,bolo to dost dlho v aute,ale pekne sa hrala... uz sa chystam kupit forward facing,tak bude pekne aj ona vidiet na nas 😀 nema na to kila,ale uz pekne sedka 😉

newyorkgirl
5. máj 2010

mzuzka, no uvidime 8meho je pekny datum, moja segra ma narodky, potom je na rade babka, ta ma 11teho 😀 alebo si vyberie svoj vlastny datum, uvidime....
monika tak sa drz keby cosiiiiii.... 😵

mzuzka
5. máj 2010

hath tak to zmyslate ako my. my sice nie uplnne prec z londyna, ale na okraj. uz to je tisic a jedno ako tato hnusna cierna diera. teraz byvame tak krajom, v celkom prijatelnej stvrti, ale poziadavku na council house sme si dali uplne na periferiu londyna.
tiez to tu nenavidim, ale do maleho mestecka, alebo dedinky ist este nemozem, lebo starsi syn radikalne odmietol. co by tam robil on 😖 tak aspon takto .

no som zvedava, kedy pridu tie nase konikovske nove prirastky 🙂

uankab
5. máj 2010

zuzka, som rada ze si vybavila.. nemas za co 😉
hat a vy chcete sa chcete ist stahovat do devonu??? to je straaasne daleko... hlavne ked budete letiet domov, alebo niekto vas pride pozriet 😖... ale da sa letiet na Gatwick a potom s Flybe letiet dalej 😉
plaze su tam krasne, ale to pocko je nic moc, strasne tam leje, pretoze schytaju vsetko zapadne prudenie ako prvy (a to prevadzuje nad vychodnym 😉)

z_vesela
5. máj 2010

no ahojte !
Zasa naspat z poslednej dovolenky pred porodom..boli sme v FR autom ale pocasie nam teda neprialo bola taka strasna kosa ze aj ked fr ma co to ponuknut bolo to cele nanic, lebo stale fucalo...inak som dlhu cestu autom zvladla v pohode, tak dufam ze ked sa babo narodi, bude na to pripravene..

no new a moni- drzim palce, uz je to tu za chvilu..len dobre porodne pribehy si prosim,nech mi to dvihne tu moralku 😉..inak vedeli ste ze vo FR to rataju na 41 tyzdnov tehotenstva standardne (nie ako v UK na 40?) kamoska tam rodila a hovorila ze ,vsak som bola pekne v termine v 41tty..no to by ju tu asi vyvolavali ci ako..inak tak starostlivost tam..tak to asi ked zacnem rodit, chytro autom do eurochannel 🙂...uplne som oci otvarala ked mi hovorila aku mala starostlivost..

hat - tak to sa ti necudujem, ja by som sa odstahovala do devon aj zajtra..keby som tam mala pracu :(...tak zial si tu v Birm asi pekne potrcim...az mozte, urcite chodte, devon je uplne nadherny!!

newyorkgirl
5. máj 2010

k tomu byvaniu, my sme teda v malom meste a chceli by sme do cohosi vacsieho casom tiez na okraj, hlavne kvoli praci potom a kvoli detom a ich skole...

uankab, ty si ina info linka co sa byvania a pocasia tyka teda 😀

zvesela, no pocasie je mizerne aj tuna teda, uz konecne nech je pekne teplo, bo mi tie kvietky ani nenarastu co sme nasadili, ale sak dufam, ze si uzijeme v lete este slniecka aj teplucka...

uankab
5. máj 2010

nyg, ved ked u nas to je doma na dennom poriadku 😀

newyorkgirl
5. máj 2010

no vsak mi nevrav, myslim zas na sopku, lebo mamina ma priletiet buduci tyzden, tak kurnik dufam, ze nebude dymit potvora, ze nepojde naspat to mi uz tak nevadi 😀 😀 😀

hathor1231
6. máj 2010

hallo,

mzuzka,vesela,new- mara tam dostal robotu,zatim bude chodit len na tyzdnovky a asi po 2-3m sa pomalicky v klude prestahujeme. este sme tam nenasli ziadny dom. ja tam tiez pracu nemam ale ja pojden tak ci tak na part time a to je uz jedno,co budem robit 😝 😀 je tam krasne! tesime sa tam ale aj sa obavame prave tej dialky a toho prazdna naokolo 😀 z extremu do extremu- z big city na village 😅 a rozpravaju tam vpphode. najdu sa aj taki,co maju hnusny prizvuk (ale to vsade),ale vpohode sa im da rozumiet 🙂

uankab, dakujem za predpovede 😀 myslim,ze sa do par rokov Zem tak zblazni,ze to bude aj tak uplne inak 😀 a mne sa paci kraj a to ze tam prsi, som v anglii,to je normalne pocasie,nie 😀 a lietat sa da predsa z bristolu,nie?

hathor1231
6. máj 2010

uznkab,akurat som kukala na ryanair, lietaju bristol-blava 😉

monika.c
6. máj 2010

tak ja sa hlasim stale v 2in1 😒 a uz ma to fakt nebavi,ja chcem uz ist rodit 😖 vsetko ma boli,brucho mi tvrdne od piatku,hlavne v noci mam take bolesti,ze myslim,jej uz idem rodit a cez den to prejde a ja nerodim 😒 dnes mam termin podla utz tu v uk a 10.5.podla utz na sk,ale ja uz chcem ist rodit

mona12071
6. máj 2010

kontrola nerodi saaaaa???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

etuska
6. máj 2010

ahojte žienky,
davno som tu nebola
Monika,NYG-jaaaj-tak u vas je to uz na "spadnutie" 😅
Ja som bola vcera v nemocke-termin mam 28.5-ale babo je vraj uz dost nizko a podla Usg vraj vazime okolo 3 300g 😝

Inac kočky-zvazujete Epi?
Ja som pri 1.om nemala-aj teraz by som asi radsej bez-ale ako "zadne vratka" to neuskodi....
Vazne tu nerobia pred porodom nieco ako "poucenie"?-lebo na SVK som bola na "pokec " s anesteziologom -a tu ked som sa pytala lekarky,tak mi-co to porozpravala-ale vravela,ze tu sa zena moze rozhodnut pocas porodu ci chce,alebo nie 😕

hathor1231
6. máj 2010

etnuska, musis si ale pytat. lebo niekedy to prosto povedia,ze o hodku o hodku a ty do hodky porodiiiis 😀 takze len pytaj, pytaj. lebo mna nikdo nekontroloval kym som rodila. skontrolovali ma o 12na obed a o 17 ma mala skontrolovat znova a dat mi epi, to uz bola niki 30min na svete 😅 takze si trvaj na svojom a pytaj si ju ked sa budes na to citit 😉 lebo isto chcu usetrit...
a ziaden pokec sa nekona 😉 to by si musela mat komplikacie...

mihouk
6. máj 2010

Ahojte, par dni som tu nebola, mala som tu svokrovcov a v zdravy sme to prezili 😀 😀 😀 😀 😀
Vidim ze sa detickam v bruskach paci, no baby podme ved sa tu tusim uz mesiac nerodilo. Akurat sme sa boli odvazit a mame rovnych 11kg a hned vedla bolo take male dievcatko, tusim okolo 3tyzdnov, juj aku som dostala chut mat dalsie 😅
Monika New drzime palce, ved mozno uz zajtra, to je pekny den aj moj synovcek sa ma zajtra narodit (CS)...

newyorkgirl
6. máj 2010

babule my nic, ale ja sa necitim vazne, nic nemam bolesti a tak, asi budeme prenasat a musim dokoncit projekty do skoly, tak som rada, ze to maly berie na vedomie 😀
monika tak sa drz, aspon mas aku taku pripravu, ja kde nic, tu nic a potom mi to zas vyvolaju a budem mat hovadske bolesti a ziadne otvaranie, bola by som rada, keby sa maly vyberie sam od seba a pojde to telo samo prirodzene 😅 inak k tym terminom, vidis ja som mala 30.4. podla posledneho uzv a kde sme... ze vraj bol maly velky, ale tak to som bola pani moji v nejakom 28tt este na SK, tuna podla uplne prveho uzv v 10tt mam toho 8.5. a to isto pretiahneme teda no, co uz... ja vravim, pokial je jemu tam dobre a ja sa citim super, tak pohoda...

etuska, ja chcem isto s EPI, mam ju aj v porodnom plane, inak ich tam povrazdim, ja uz normalne asi nerodim, lebo ak mi budu zas vyvolavat a mas kontrakcie na hovado 23 hodin ako ja a pomaly sa otvaras, no dovi dopo, uz som nevladala, to tlacenie uz bola malina teda, som sa divila, ze mam este vobec silu, ale uz som to chcela mat za sebou konecne... preto som si tu EPI dala napisat do planu, aspon na jeden porod by som chcela mat dobre spomienky teda 😒

kocky dnes budeme prvykrat spat v novej spalni, konecne nam dosiel novy matrac tak manzelik opusti gauc a ja hostovsku postel v Nikinej izbe 😀 len ci sa moj na ten gauc nevrati po porode, to uvidime... 😅

kvietocek7
6. máj 2010

ahojte
zda sa ze slniecko sa zlutovalo nad Londynom lebo je tu aspon teraz krasne slnecno 🙂 a po predoslych dnoch aj teplejsie 🙂
no monika -ak sa nedeje nic v tejto chvili tak zeby si to hadam babatko nechavalo ako darcek k tvojim zajtrajsim meninam? 😕
mihouk-to vazne 11kg? no to teda, poriadny borec 🙂 my sme sa boli vazit v utorok a trochu som sa obavala ze to bude viac ako som si myslela ale nakoniec iba 9.32 co je celkom fajn lebo uz aj teraz je z neho poriadna cinka 😀 😀
a neskusala si maleho aj odmerat? a co prikrmy -skusali ste nejake yougurty a pod? my by sme uz hadam aj mohli ale este trosku pockam.
uan-poslala som ti tu tabulku

kvietocek7
6. máj 2010

ozaj este taka otazocka na okraj
zapajate sa aj do dnesnych miestnych volieb 😕 ?

mihouk
6. máj 2010

Kvietocek, 11kg je v celkom dobre, tipovala som viac, lebo sme sa neboli vazit 5 tyzdnov a pribral iba okolo 100g. Pravda je, ze vymysla na obedy mi moc nechce jest, iba ked tam dam avokado a cestovinu. Jogurty sme este neskusali, som alergik a nechcem pokusat mlieko, aj kase mu davam iba tie co sa zarabaju s vodou, ale zacinam nad tym rozmyslat, uvidime. Ked ho merali naposledy co je aj 2 mesiace, tak mal 72cm, je to chlapisko, ani mi nehovor, ved mam presilenu ruku, si nedokazem ani zuby umyt (vdaka Bohu za elektricke kefky).
A ako ste na tom s presuvanim sa??? Nas macher uz ruckuje okolo nabytku, aj jednou rukou a ked zabudne, tak sa pusti a leti na zem 😝 , asi preto sme sama modrina. Ked nespi, tak sa vobec nezastavi, kde su tie casy ked sa budili kazde 2 hodky iba na jedenie????? To bol zivot.. 😎 😎 😎

saza007
6. máj 2010

kvietocek - ja ano, odvolila som uz rano! Veru konecne je slnecno a teplejsie 🙂

uankab
6. máj 2010

hat, bristol je z tadial dost daleko, ci nie? 😉 ... sice zalezi kde v devone... ale aspon cream tea tam je fakt ze vyyborny, mnam 🙂
my sme boli na dovolenke v Newquay, tam bolo krasne, ale fakt skoda ze len dva mesiace v roku 😉

etuska, asi dost zalezi v akej nemocnici rodis.. ja som epi povodne nechcela, ale ked som mala fakt neznesitelne bolesti tak som povedala midwife ze ju chcem (inak midwife tam bola cely cas so mnou, ak odbehla prec tak len na par minut) a do 10min bol pri mne anesteziolog, presiel so mnou postup, spytal sa ma par otazok a zaviedol mi ju...

mihouk, uau ze 11 kg.. tak to mas fakt co nosit 😉 ... tipujem, ze my budeme mat okolo 8-8,5kg... uz som nebola davno, teraz v pondelok chcem ist...

hathor1231
6. máj 2010

uankab, stale lepsie ako nic,nie? 😅 nejako ma to netrapi,sak na letisko nechodim kazdy den 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre