Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

uankab
13. máj 2010

baby nemam cas vas citat, ale s tym rodicovskym ste ma nepotesili 😠 ... my sme on ziadali tiez v aprili, ale zatial sme ziadne vyjadrenie nedostali a to slubili ze to vedia poslat na UK adresu...
poistenie doma nemame, chodime k doktorom len tu... som zvedava ako dopadne ten dietolog... a pep, zijeme v dobrej casti anglicka na vladu konzervativcov 😉 ... len dufam ze nebudu robit hluposti 😲 , ale snad lib dem ich skrotia... aj ked ideovo su uuplne rozdielni, tak neviem ako to bude fungovat...

peppapig
13. máj 2010

Kdyz jsem otehotnela, zvazovala jsem i nahodnou situaci, ze bych zustala jednou sama. Kdybych vedela, ze nedostanu nic od statu, nebudu pracovat, teda nebudu mit prijem, asi bych rodinu neplanovala, nepocala a kdyz uz by se stalo, sbalila bych kufr a jela zpet do rodne zeme, ve ktere by mi t dane situaci bylo lepe 🤐 Jine je to zazit, jine o tom mluvit, chapu.

Ja myslim, ze Al-Qaeda v britske vlade 'zatim' nehrozi 😅 Extremisti, extremisti, extremisti....za Allaha nekdo vystreli (ikdyz ten Allah tam hraje vedlejsi roli) a pro Papeze po tisicileti pracuji pedofilove. Evropani muziu v muslimske krajine banglades stavet katolicke kostely, proc by britsky obcan nemohl navstevovat islamskou mesitu v UK? Velmi osemetne tema, radeji bych zpet k tem socialnim davkam lol. Hath jednou mluvis o Indech, pak zas o Iraku, pak.....velmi odlisne krajiny, velmi odlisne kultury 😉 Musis mit pak spatnou zkusenost s jinyma narodnostma.

new, ano to je prave co jsem se docetla, ale vim, ze tu driv psaly maminy, co maji deti i pojistene v CR/SK, narozene v UK. Nechapu jak to delaji? Ja bych zasla k tomu cz ortopedovi na podzim, ale z ruky to platit nemuzu.

hathor1231
13. máj 2010

new,to mas blbe s tym maternity 😒 niekedy je to prosto tak,ani z voza ani na voz...
ja som dufala,ze nam budu prispievat nieco na najom ked som bez prijmu,ale nekonalo sa... a to som to vybavovala so skuenou zenskou,co sa cez uradnikov dostat vie... ale este mame nejake options,tak to poskusame. ale aj tak je to na nic 😒

podavali ste danove na sr?

ua, ja idem ku pediatrovi 25ho. ku dietologovi az ked bude mat rok. snad uz to bude dobre. zacala som jest mliecne, nie mlieko. ale ked varim,tak tam uz pridam aj syr. neprehanam to... mala v pohode... je asi rozdiel mlieko a upeceny syr 😀 na julovkach sme mali tiez mimi,co krvacalo po jogurtoch (asi laktoza) a potom sa mu to upravilo a pije normalne UM...

hathor1231
13. máj 2010

pepp,aj keby som bola sama,malu si nedam vziat ani za svet! urco by som isla domov. ale zase uchodit z krajiny kde to mas zabehnute koli tomu,ze to bude dlhsie trvat povybavovat,to nema zmysel. sak doma ti daju maximalne ten rodicovsky prispevok a pridavky... to by si sa asi lepsie nemala 😒

peppapig
13. máj 2010

Ja chapu, ale kdyz uz teda vezmeme jako priklad tvoji kamosku...nemela penize, musela si pujcovat bla bla bla. proste clovek musi zvazit vsechny mozne zivotni situace. Spolehat se na penize od statu je nezodpovedne, vzdyt tak se prece chova ta banda nepracujicich, nevzdelanych s pivem v ruce 24/7 zijicich v council towers, na ktere si stale ztezujeme. No neni to pravda?

peppapig
13. máj 2010

A uz jsme tu jak v nedelnim popolednim politickem okynku na tv Nova 😀

monika.c
13. máj 2010

ahojte dievcata 🙂 tak s tym rodicovskym prispevkom na sk ste ma teda nepotesili ☹ musim to este pozriet na nete,lebo nejako som o tom nic nepocula a to pozeram spravy skoro denne 😒 no my sa pokusame kojit,teraz je to trochu bolestive,nejako sa mi velmi prsia naliali,ale Laurinka dobre taha,tak dufam,ze to nebude dlho trvat 😒 inak ma hrozne kostrc boli,stretla ste sa niektora s tym,ze vas to po porode bolelo?je to nehorazna bolest,nemozem sediet,ani lezat na chrbte,dnes mi midwife povedala,ze to mam nahmozdene tym ako babo prechadzalo porod.cestami.no ale to je taka bolest ze az ☹
fotky malej pridam,ked bude trochu viac casu 😉
nyg,tak uz mozes ist zajtra rodit,ked mamina pride dnes v noci,ale ja davam tip az po vikende 😀

hathor1231
13. máj 2010

pepp, aj slusni ludia (co predtym makali o dusu) sa mozu ocitnut v zlej financenj situacii. ak by si odisla na slovensko/ciech a nemala byvanie u rodicov,tak by ti ani tam moc dobre asi nebolo. tu by si aspon mala narok na pomoc... tym prikladom som chcela len naznacit,ze ked si neni anglanec,tak ti neschvalia income supp do tyzdna ale vacsinou ho po mesiaci zamietnu a musis sa odvolat,cize ti to trva aj 3m a koli tomu ti nespustia ine priadavky na byvanie. prosto ten rodicovsky pridavok by v takejto situacii pomohol...

hathor1231
13. máj 2010

moni,asi to fakt len potrebuje cas kym sa vsetko dostane na povodne miesto. durzim palce s kojenim 😉

hathor1231
13. máj 2010

pepp, ja mam v tych krajinach jasno,neboj. pre mna su to prosto ludia s rozdielnym myslenim ako ja uznavam,jednoducho neuznavam ich zakony ani kulturu a na to mam narok (ich narok na ich vyznavanie im nebieriem)... viem,ze sa ta to priamo dotyka a nechem ta urazit. vsimla som si,ze vela ludi z tich krajim naozaj zmenili svoj postoj a prijali nas sposob zivot... len sa mi nepaci,ze niektori prosto cakaju prave do teba aby si zmenila svoj zivot a na to narok nemaju... je to ako s kazdou inou narodnostou su aj dobri,aj zli. ja sa len bojim toho ich extremizmu,preto si myslim,ze je dobre davat pozor,kto sa do tejto krajiny dostane 😅 vo velkych mestach je to jednoducho dost zle.
zrejme sa dneska zhodneme len na tom,ze nie je bezpecne ista ani len do Grecka v tejto dobe 😀

monika.c
13. máj 2010

ozaj,eviska a odkial mas tie informacie o rodicovskom ?teraz pozeram na stranku upsr sk aj na rodicovsky priśpevok a nic tam nie je,iba zmeny od 1,1,2010 ☹

peppapig
13. máj 2010

hath, ja jsem myslela, ze se bavime o situaci, kdy mamicka nema pravo na pridavky v UK, protoze nepracovala, do takove situace bych se dostat nemohla. Jasne, ze CR/K nas s otevrenou naruci a bytem vitat nebude lol, ale jsme obcane a snad je tam pak vic moznosti. Podle me tady urady neberou predsudky na narodnost, na druhe strane, kdyz (jen tak vystrelim) 80% cekatelu v urcity den budou Polaci, tak je to asi pekny opruz 😝 . Ja nevim, jak dlouho jsme my vybavovali prispevky, proste jsme cekali a je to.
Nika, ale ja ti nazor neberu, ani se nehadam, doufam, ze to tak nevyzniva 😲 Vubec se me to osobne nedotyka, ani me neurazis, neblazni. Nemuzu preci zit s myslenkou, ze kazdy muslim je terorista a doma bije zenu a zabiji sousedy jine viry, stejne si nemyslim, ze kazdy chlap v krestanske cirkvi je prave pedofil s kapsama plnych penez. Ja nemam odpor k zadne narodnosti sveta, spis me stvou urciti jedinci a rozhodne nejsem zastancem extremistu apod. Je to tezke takhle o tom psat bez toho, aby clovek projevil nejake emoce a body language, ale vsak my se chapem doufam 😉 Peace

peppapig
13. máj 2010

monika, snad te boleni brzo prejde, ja s tim zkusenost nemam 😒 Super, ze Laurinka saje jak o zivot 😉 jen tak dal. Tesime se na foto

peppapig
13. máj 2010

Ja musim dneska male prisit gumicku pres piskoty balerinky a ani za nic nemuzu najit bilou ci ruzovou nit 🤐 , to je domacnost, to by me mamka hnala

andrea_stella
13. máj 2010

ahojte, neviem ci sa mozem s touto otazkou obratit tu, ale byvame s priatelom v Anglicku a v septembri sa chystame domov, lebo chcem rodit na SVK. A som trochu v pomykove s materskou, kedze ju budem dostavat od anglickeho zamestnavatela, ale budem uz zit na SVK a neviem ci mam narok po vyprsani materskej z anglicka poziadat o rodicovsky na SVK...za odpoved dakujem 😎

newyorkgirl
13. máj 2010

andrea ano normalne doma poziadas potom a vyplatia ti rodicovsky, to je az do 3 rokov dietata...

baby veru ste tu zmenili debatu, su to tazke temy, co clovek to nazor, ja si tiez myslim, dobri aj zli ludia sa najdu vsade, co krajina, narodnost.... tiez nikoho neskatulkujem podla farby pleti ci nabozenstva, spravam sa ku kazdemu tak, ako chcem aby sa spraval ku mne... ale je tu taky nazor na tych indov-pakistancov ako u nas doma na romov by som to prirovnala, co spravite... najdu sa dobri a slusni ludia aj medzi tymi...

monika super, ze sa kojite, ja som zvedava, co my potom, ale tiez sa budem snazit... na sedenie uz mam nachystane plavacie koleso, keby som mala velke poranenia, pri malej mi to velmi pomohlo, niekomu to pride vtipne, ale ja som 2 tyzdne veru sediet normalne nemohla... ale ty mas iny problem ocividne, ale moze byt ta kostrc podla mna, vsak je to este dost skoro, tak sa telo musi spamatat a dat do normalu... boze ja na ten porod fakt radsej nemyslim... zacinam mat obavy ci je malemu v brusku este OK, hybe sa o dost menej a to predosle dni robil poriadny cirkus... tiez si myslim, ze porodim az cez vikend bud po tom sweepe, ale ked to pri Nike nezabralo, neviem... alebo az buduci tyzden v nemocke na infuzkach no co uz... to ma fakt sklame, preco sa mi ani jeden porod nemoze pustit sam od seba ale tie moje deti musia lekari durit von, je to take neprirodzene ☹

dnes mame ale krasne slnieckovo, tak pojdeme na ihrisko, esteze to mam hned pri dome asi 5 metrov, to je ina vyyyyhoda 😀 ja som prisla na to, ako bola teraz kosa, ze malemu nemam nic take extra teple ani na oblecenie, bavlnene mikinky by boli aj tenke a taku teplu a svetrik mam len po jednom aj to tusim 0-3, ale tak podla predpovede uz by malo byt tych 15 cez den tak DUFAM

saza007
13. máj 2010

monika - ja som mala po porode problemy s chrbtom, tiez mi to islo od kostrce. Chodila som aj k osteopathovi, nakoniec ma to preslo po cca 3-4 tyzdnoch. 😒 ak ta to bude stale boliet, tak si pytaj od midwife nejake painkillers. Su aj take, co sa mozu pri kojeni brat

mzuzka
13. máj 2010

ahojt babulky,, dnes sa tu toho popismenkalo neurekom...

nasla som clanok, v korom sa spominaju nove koordinacne nariiadeniea, ale o tom co pise eviska tam zmienka nie je. resp. zatial som na tej stranke nic v tom zmysle nenasla. prave naopak. z tejto vety (citujem) : Hlavným zámerom týchto nových koordinačných pravidiel sociálneho zabezpečenia, je garantovať, pracovníkom a ich rodinným príslušníkom ich práva v rámci EÚ, aby si mohli vybrať akékoľvek miesto v EÚ, kde chcú žiť a pracovať bez straty svojich práv.
skor chapem, ze prave ked som v zahranici, nestracam prava zo SR. aspon mne to tak pripada 🙂

ale idem tu stranku prenurat dnes, tak uvidim. tu je na nu odkaz

http://www.employment.gov.sk/index.php?SMC=1&id...

dnes sme s chlapcami dopadli super, mozeme s kludnym svedomim letiet 🙂 akurat ked sa vratim, budem musiet chodit s Riskom kazdy tyzden na vazenie a meranie, lebo velmi narastol a pribral oproti por vahe (dnes 6025 a 59,5cm porodna 2050 a 42cm). tak vraj aby vylucili poruchu rast. hormonu, bude treba, aby bola jeho vaha monitorovana. no ale vsak manzel tiez nie je drobcek, ze 😀 😀 😀

eviska83
13. máj 2010

Ahojte
no citat to vsetko co ste dnes popisali nestiham 😉
V teme soc.system v uk som pisala jednej babenke ze na rod.ma urcite narok a ona preposlala toto- vraj jej to napisali mailom 😕 Mne osobne sa to tiez nezdalo- stale som jej tvrdila ze si asi pletie pojmy- rodinne pridavky a rodicovsky 😀 negarantujem ze tato info je 100%- ona vraj volala na obor soc.veci a aj tam jej tvrdili ze nema narok 😒
Mne uz to je na nic tak po tom ani nepatram- ale vy urcite vypatrate aka je pravda 🙂

mzuzka
13. máj 2010

napisala som email priamo na ministerstvo soc. veci, tak uvidime, co mi odpisu. a budeme mudrejsie 😉

mzuzka
13. máj 2010

inak i tu som nasla celkomm fajn info

http://translate.google.sk/translate?js=y&prev=...

hathor1231
13. máj 2010

mzuzka,jj super info - error 😀

mzuzka
13. máj 2010

tak tento odkaz hadam bude fungovat , je to zdravotnom poisteni. ale ten preddosly neviem preco nejde :(

http://www.zzz.sk/?page=pracovanieEU

mzuzka
13. máj 2010

nejde do prcic, skuste si to opisat do http

mzuzka
13. máj 2010

tu je ten clanok

Informácie pre zamestnancov alebo SZČO pracujúcich v inom členskom štáte EÚ a trvalo bývajúcich v SR

Od vstupu Slovenska do EÚ majú pracovníci alebo samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) s trvalým bydliskom na Slovensku, ale pracujúci v inom členskom štáte EÚ, nárok na poskytnutie plnej zdravotnej starostlivosti ako v štáte výkonu práce, tak aj na Slovensku. Nárok na poskytnutie zdravotnej starostlivosti v plnom rozsahu na území štátu svojho bydliska (SR) a tiež aj v členskom štáte vzniká na základe nariadenia rady EHS a vzťahuje sa aj na nečlenské štáty Nórsko, Lichtenštajnsko, Island a Švajčiarsko.

Pri pracovnej činnosti v inom členskom štáte Vám vzniká v tomto štáte zdravotné poistenie, na základe ktorého máte nárok na zdravotnú starostlivosť. Pre uplatnenie nároku na zdravotnú starostlivosť na Slovensku navštívte svoju slovenskú zdravotnú poisťovňu a predložte jej doklad (formulár E106). Tento doklad by vám mala vydať zdravotná poisťovňa v členskom štáte, v ktorom pracujete a ste tam poistení. (Pozn.: Z praxe je však známe, že niektoré členské štáty EÚ (napr. veľká Británia, Írsko, Španielsko a iné) vydávajú formulár E106 len cezhraničným pracovníkom, a preto pracovníci zo SR nemôžu v týchto krajinách formulár E106 získať - vzniknutý problém potom riešte vo svojej slovenskej zdravotnej poisťovni).

Na základe dokladu (E106) Vám slovenská zdravotná poisťovňa vydá preukaz poistenca verejného zdravotného poistenia poisteného v zahraničí s označením EÚ. Preukaz Vás bude oprávňovať k čerpaniu plnej zdravotnej starostlivosti v SR a ďalej už nemusíte slovenskej zdravotnej poisťovni platiť za poistenie
Postup, ktorý je nutné dodržať

Ak začnete pracovnú činnosť v inom členskom štáte a vznikne Vám z tohto titulu v tomto štáte zdravotné poistenie, ste povinný túto skutočnosť do 8 dní ohlásiť svojej slovenskej zdravotnej poisťovni a zdravotné poistenie v SR ukončiť na základe dokladu o vzniku zdravotného poistenia v inom členskom štáte.

Pre uplatnenie nároku na ošetrenie v SR sa obráťte na pobočku vybranej slovenskej zdravotnej poisťovne a požiadajte o zaregistrovanie a vydanie preukazu poistenca verejného zdravotného poistenia poisteného v zahraničí s označením EÚ. V slovenskej poisťovni predložíte nasledovné doklady: formulár E106EU (dva originály) vydaný Vašou poisťovňou v členskom štáte v mieste výkonu práce, preukaz totožnosti a potvrdenie o bydlisku v SR.

Po zániku zdravotného poistenia v inom členskom štáte musíte túto skutočnosť oznámiť opäť do 8 dní zdravotnej poisťovni, v ktorej ste boli registrovaný ako poistenec EÚ (zdravotná poisťovňa v cudzine) a zároveň ste povinný podať prihlášku na verejné zdravotné poistenie v SR.
Z praxe

V praxi je postup nasledovný: Ak ste napr. pracujúci vo Francúzsku a bývate v SR, tak na základe formulára E106 (potvrdenie o nároku na zdravotnú starostlivosť pre osoby s bydliskom v inom štáte, ako je príslušný štát), ktorý Vám vydá francúzska zdravotná poisťovňa, sa zaregistrujete v slovenskej zdravotnej poisťovni, v ktorej ste boli predtým poistený. Máte nárok na zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu na území SR, inak povedané máte nárok na zdravotnú starostlivosť na náklady francúzskej zdravotnej poisťovne.

Ak vycestujete do iných členských štátov na prechodnú dobu (turisti, študenti), nebudete vyžadovať od zdravotnej poisťovňe v inom členskom štáte formulár E106. Na tento účel si vo Vašej príslušnej slovenskej poisťovni vyžiadate Európsky preukaz zdravotného poistenia (EPZP), pozn.: ekvivalent v anglickom jazyku je EHIC - European Health Insurance Card. Viac informácií sa dozviete tu...

newyorkgirl
13. máj 2010

baby tak chapem to OK ze ak som tu v UK nikdy nepracovala a ani neplatila tu ziadne odvody mozem mat zdravotne v pohode na slovensku hej? lebo z toho clanku to vyplyva... ale pritom chodim normalne k dr. aj tuna len sa tym nechvalim teda 😅

z_vesela
13. máj 2010

nyg..v Anglicku je kazdy automaticky poisteny ak tu byva...tu maju tu equality of care..cize mas len jednu poistovnu, nie ako u nas..tak samo ze si tu poistena..

zuzka - ten clanok je super!!!!..cize podla toho mas pravo na lekarsku starostilovat doma, aj ked zijes tu..este ten E106 zohnat a je to vybavene - to je nieco ine ako Ta european health insurance card, vsak? Kde sa zhana ta?

no vy ste tu dnes prebrali asi vsetko..od indov po novy goverment...chapem aj hat aj pepp...aj ja sa snazim byt tolerantna, ale ked zbadam zensku v burke tak ma to teda poriadne nastve...zakazdym...my ked ideme do 'ich' krajov tak tam za pusu na plazi ides do vezenia, tak podla mna - prisposob sa tam kde zijes inak a ak sa ti nepaci odid a chod tam kde ziju ako ty chces...inak UK je asi najtolerantnejsia krajina co sa tyka rasy...maju to v kazdom zakone napisane a podla toho sa riadia...neexistuje rasova diskriminaci v praci...ked mi kamoska hovorila ako je to vo FR tak som len oci otvarala...tak to je rasizmus!..

mzuzka
13. máj 2010

ten formular som stiahla na nete, ale uz neviem kde, poslite mi do IPcky email kto chce preposlem. vypises, poslels a mne poslali presne ako sa pise v tom clanku zamietavu odpoved, tak s tym chcem ist teraz na nasu poistovnu a oni by to mali riesit interne medzi sebou. aspon take mam info od kamosky SR lekarky. ja som totizto minuly rok nechala na SR cez 3tis eur u doktorov a potom mi kamoska povedala ze sa to da aj takto. tak som to na nete pohladala a postupovala podla toho clanku, no uvidim co mi povedia u nas v poistovni. zamietli mi to s odovodnenim, ze nas delia viac ako jedni hranice a v takom pripade ich legislativa neumozniuje vyhoviet mojej ziadosti.

new - kedze idu zjednotit elektronicky system, tak teraz to zistia jednoducho. kedze si bude z centralneho systemu narokovat GP platbu za tvoje liecenie. doteraz to bolo tazke zistit, ale kedze zjednocuju EU systemy, kvoli ludom co dvojmo cerpali , tak nato pridu rychlo. i ked je otazka ako dlho im to zjednotenie bude trvat 🙂

baby, mna len picne, ked pridem na SR a budem ziadat kocikove a povedia ze od 1.5. sa uz neda a tu som ho zamerne zmeskala 😀 😀 ale nuram nuram net a nikde nic nove nevidim, tak dufam ze ma neprekvapia

mzuzka
13. máj 2010

na tu nasu predoslu temu som poslala tento spominany email
Dobry den,

Zijem a pracovala som v UK. 7.2.2010 som porodila dvojicky, tiez v UK.
Od zamestnavatela poberam Statutory maternity pay(matersku), ktoru budem
poberat 39tyzdnov od kedy som na nu nastupila.

Po tomto termine som chcela zaziadat o rodicovsky prispevok na
Slovensku, pretoze sa nechcem vratit od deti do prace v takom skorom
veku. Mam vsak nepodlozenu informaciu, ze to nebude mozne, ze od
1.5.2010 sa meni zakon a matky, ktore ziju v UK si nebudu moct narokovat
Rodicovsky prispevok na Slovensku.

Mozete mi prosim zaslat informaciu, na co budem mat pravo a naco nie na
Slovensku po skonceni SMP v UK?
Trvaly pobyt mame na SR, ja i deti i manzel sme riadnymi pravoplatnymi
obcanmi SR, nemame ani jeden dualne obcianstvo.

a zatial takato odpoved

Vazena pani Mankovecka,
Vase podanie sme zaregistrovali pod poradovym cislom 290/2010-II/1 inf.a postúpili sme ho na základe vecnej príslušnosti na vybavenie odboru statnej podpory a strategie socialnej a rodinnej politiky . Nakoľko sa nejedna o poskytnutie informacie podľa zákona c. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informaciam , ale o vypracovanie stanoviska , bude Vasa ziadost vybavena ako bezne podanie.
Odpoved Vam odosle uvedeny odbor.

S pozdravom

Ing. Iveta Zongorova
generalna riaditelka kancelarie ministerky

Vybavuje :JUDr. Simkova

peppapig
13. máj 2010

mzuzka, diky za clanek, predpokladam, ze podobne to funguje v CR. Akorat teda se tam stale zminuje o pracujicich, ja momentalne nepracuju, ani nejsem nahlasena jako nezamestnana (proste jsem zatim doma s M a skola), tak nevim no. A jak pises v UK je tezke se k formulari dostat 😒 Vybavite si to nektera? A co pak deti narozene tady s cz obcanstvim? Ja se tomu nemuzu na netu nikde dopidit.

zvesela, no probraly jsme snad cely svet 😉 Hele neodpustim si poznamku, ja taky jak vidim zenu v burce mam divny pocit, je to hrozne neprirozene (ikdyz tem zenam prijdeme mozna neprirozene my Evropanky v plavkach na plazi, kdo vi). Vzdy jsem si myslela, ze je to znak islamu, ale mylila jsem se, v Koranu o zahalovani zen takovym zpusobem neni pry ani zminky 🙄 Nedavno jsem cetla, ze ve Francii bude burka zakonem zakazana...nevim zda to proslo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre