Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etuska
14. máj 2010

Nyg-a pri Nikolke ti potom davali aj nieco ine?-ci ste cakali?
Mna boli ceeela prava strana brucha-co sa tak maly "vypuča" 😝 -a to som si natrela cele brucho hrubou vrstvou kremu 😝

newyorkgirl
15. máj 2010

dobre rano vospolok 😀
etuska pri Nike som sla na 7my den po termine na SK do nemocky s tym ze druhy den rano mi dali nejaku tabletku, potom poobede druhu a po tej sa to spustilo tie kontrakcie a druhy den rano sa o 6tej narodila... infuzky ziadne ani vodu mi nepichli, ta mi odtiekla sama o polnoci... ale mohli mi ju pichnut skor asi a by to bolo slo rychlejsie, neviem... no dnes cakame midwife tak uvidime...

hathor1231
15. máj 2010

cauky,tak tabletku ti daju (prostagl.obsahuju aj sperimie 😉 ) len ak si zavreta,ak si co i len na jeden prst otvorena,tak bud prepichnu plodovku alebo daju kapacku. ja isla- odtecena plodovka,sweep,prepichnutie ostatnej vody a potom kapacka...
drzim vam palce,ja by som asi nechcela prenasat...

monika.c
15. máj 2010

new,drzim palce dnes,nech sa ti to po tom sweepe rozbehne 😉
evuska,mne robili aj vyter toto tehu,pretoze som mala streptokoka aj v prvom tehu,ja som brala aj pnc asi 2 tyzdne pred porodom,aj ked neviem naco,pri Lukym mi dali len atb pri porode a teraz mi ich dali tiez,napichli mi atb o polnoci a stielki zhruba za 1/2 hod. ale mala som co robit,lezat a predychavat tie silne kontrakcie 😝 Laurinke nedavali nic,len ju sledovali 😉
ja som inak nemala nijake potiaze ani vytoky ani teraz ani v prvom tehu 😉
my sme mali dnes hroznu noc,len sme sa chovali,potom grckali a ked uz som si myslela,hura ideme spat tak kolotoc zacal od znova 😝 teraz mala spi,tak to idem vyuzit a spat tiez,pokial midwife nepride 😉

slovakia13
15. máj 2010

nyg
drzim palce az si otvorena a midwife moze urobit sweep 😉

etuska
15. máj 2010

Nyg-drz sa 😉
Monika-ja som tiez ziadne ine problemy v tehu nemala-len ten streptokok 😒
Aj som to consultantovi niekolkokrat povedala-tak som zvedava ci mi ATB daju 😝

Inac-vcera v noci som myslela,ze uz pojdeme-opat ma prehnalo,mala som aj nepravidelne kontrakcie a do rana nic-ale aspon som sa vyspala.
idem varit obedik.
pekny den 😵

uankab
15. máj 2010

nyg, drzim palce aby to zabralo... mne sweep robili v den terminu, povedali ze do troch dni porodim kedze som uz bola otvorena na 2cm a mala som aj pravidelne kontrakcie podla monitora a malinka si nechala na seba veru pockat a rodila som az na 11den.. nastastie sa vypytala na svet sama 😉

peppapig
15. máj 2010

new...taky drzim pesti, aby sweep zabral...taky uz toho kloucka chceme videt 🙂

peppapig
15. máj 2010

etuska..kukla jsem ti fotky, mas krasnej pupik a ta fotka 'suseni pradla' je uzasnaaaaaa 🙂

etuska
15. máj 2010

peppapig-dik 😵

newyorkgirl
15. máj 2010

jaaj baby sweep za nami... krcok je vraj makky ale hovorila, ze sa neotvara zrovna, maly je dolu pekne zostupeny... tak uvidime, trocha som to predychala, vsak oproti tomu, co ma este caka to bolo isto nic 😀 zda sa mi ze kusok zatky odisiel potom hned lebo ma poslali na wcko pre urine sample, no ale ved uvidiiiime, ked nic v utorok ideme do nemocky...

hathor1231
15. máj 2010

new,vitaj v klube sweepoviek 😀 tak sup von alebo na manzela 😀

etuska
15. máj 2010

Nyg-takze to nebolo take hrozne? 😕 Lebo mne ked robili sweep pri dcerke tak som videla vsetky hviezdy na nebi 😝 😝

lena13
15. máj 2010

nyg tak snad te to chytne a budes to mit brzy a hlavne rychle za sebou.........

ja js se dneska od rana nezastavila,porad jeste predelavame cely barak ....ale mame to tu pekne 😵
claudinka se naucila chodit uz na velky zachod tak se ji tam tak libi,asi proto,ze js ji koupila to prkynko pro deti a je takove hodne jemne a mekke 😀 tak se ji asi dobre kadi 😀 ...taky se fotila ve skolce tak potom vlozim fotku 😵

have a nice weekend

newyorkgirl
15. máj 2010

baby ja este stale strasim doma, dnes sme nachodili kilometre a nic, akurat sa citim mizerne a bolia ma nohy bohovsky 😀 povedala ze krcok mam makky ale nie otvoreny zrovna, troska mi odislo zo zatky tak uvidime, brucho tvrdne cely den aj krize a podbrusko ma bolia, takze uz viem co je to citit sa mizerne, dodnes som si brusko uzivala teda 😒 tak uz jedine ten manzel 😀
etuska, tak nebolo to prijemne, dost som predychavala, mala bola s babkou vedla v izbe, tak som sa ovladala, my sme boli v obyvacke 😒 ale oproti PORODU ktory ma caka to isto nebolo nic, hoci to fakt troska bolelo

etuska
15. máj 2010

Nyg-no mne MM cely tyzden hovori ake mam obrovske brusko 😝 -tak uz si aj pripustam mysleinku na Epi-nad ktorou som predtym nerozmyslala a neviem sa rozhodnut 😝

2 kamosky(jedna mala takmer 4kg babo a druha dvojcatka)tak mi odporucali,ze Epi bola v pohode-ale co ja viem... 😕

lena13
15. máj 2010

etuska ja mela epi nez js mela emergency c-section a rikam ti nevahej 😀 ,nebudes citit vubec nic,nadhera 😀

new teda ti povim takove km a maly proste nic,to bude malicky lenoch 😅 tak treba ti to vynahradi u porodu a rychle si pospisi na ten svet 😉

etuska
15. máj 2010

Lena-tak to si dalsie co ma pozitivne skusenosti

Mna trosku vydesil tento clanok:

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=epid...

-vpichu sa osobne az tak nebojim-skor toho cievkovania 😝 😝 😝

lena13
15. máj 2010

etuska to cevkovani vubec neboli.........ja musim rict,ze me vubec nic nebolelo po cisari,akorat js si drzela hodne bricho jak js vstavala z postele bo mi to delalo dobre a nebolelo me,ale ja js nemela ani zadny pain killer uz druhe den ani domu js si nebrala jak mi nabizeli,ja byla stastna,ze to mam za sebou asi nebo co tak me nic nebolelo 😀 😀
jinak ja epi nechtela z tech samych duvodu,ale bolesti byly tak silene 16hodin,ze js uz proste nevydrzela vic a nechala si ho pichnout.......oni by mi ho pichly drive,ale ja byla hrdinka jak cip a hned js na prijmu rekla,ze nechci epi........litovala js.....ale pak to bylo jak v rajiiiiiiii niiic me nebolelo 😀

peppapig
15. máj 2010

New...teda to je opravdu malej lenoch, no libi se mu u maminky 😉 Urcite to znameni, ze bude hodne miminko az se teda dodatecne vyklube. Dej si ananas a spicy curry, pry to pomaha, ale kdo vi 😕

etuska a ty nevis, ze takove clanky se pred porodem nemaji cist, jen te to znervozni a pravda je stejne nekde uprostred. Relax 😉 urcite vsechno pujde hladce. Ja jsem EPI nemela, nepremyslela jsem nad tim, protoze mi moje zubarka v zacatku tehu rekla, ze me po EPI budou bolet zada a ja si to nejak vsugerovala a proste jsem nad EPI uz nedumala, 😝 prirodni matka, ale byl to fajn porod, rada na to vzpominam.

Leni...tak dodej foto princezny, musim ti kuknout do albicka. Taky jsem tam dneska zabrousila a pridala nejake to foto 😉

Ja si opravdu uzivam sve 3 tele dcery, protoze se posledni bodou chova jak kojenec, porad brecime a rveme. Vim, ze byla nemocna, taky tu mela babicku, ktera odjela zpet do CR. Ted nechce vubec spat u sebe v posteli, dere se k nam a to i 50x za noc, uz mi dochazeji sily a to jsme chteli odplenkovat v noci, ale zatim to nejde. Ach ty nase deticky

😉

etuska
15. máj 2010

Lena,Peppapig-dik 😉
No ja som mala 1.porod bez Epi a dalo sa-ale ked ju tak kazda ospevuje...
Porodu sa nebojim-ved jeden uz mam za sebou-ale asu si to chcem ulahcit 😀

etuska
15. máj 2010

No idem do sprchy a spat.
bru nocku žienky 😵 😵 😵

peppapig
15. máj 2010

Dobru 🙂

newyorkgirl
15. máj 2010

tak brusko tvrdne, uvidime co do rana, este tu klabosime s maminou ale ideme uz spat dobruuuu 😔

monika.c
16. máj 2010

new,tak dufam,ze sa to uz pomaly rozbehlo a ty uz budes mat coskoro babatko pri sebe 😉
ja som tiez rodila bez epiduralu,kamosky,co ho mali,my hovorili,ze mali po nom dost silne bolesti hlavy a ja kedze som mavala pred tehu migreny,tak som to radsej neriskovala,aj ked taky bezbolestny porod by som brala 😀
my sme dnes mali celkom dobru noc,krmili sme sa 2 x v noci a 1x nad ranom,ale sme sa aspon vyspali,Laurinka sice spala so mnou v posteli 😔

lena13
16. máj 2010

jeeej new tak hned napis 😵

newyorkgirl
16. máj 2010

ale baby vyspala som sa z toho ako vzdycky 😀 moj muz tvrdi ze ja som 18, Nika 8 tak ze aj Risko chce byt 18 aby mal osmicku.. a sedi to na ten utorok, ked mam nastupit na vyvolavacky no tak uvidime... ako dnes uz som mala trochu take bolesti ale do chrbta dolu, lebo vraj lezi chrbatikom skoro na mojom a to sa mi nepaci, bojim sa ze budem mat hned tie tlaciace kontrakcie ako moja kamoska mala...

lena13
16. máj 2010

new ty teda si cislo 😀

nase claudia co se naucila chodit na zachod tak porad chodi na wc 😀 .svagr mi rekl,ze se naucila pozde chodit na nocnik (mela 2roky a 4 mesice) a do 14 dnu si sama rekla,ze nechce plenky na noc.docela me nasral,nebo jakub ma rok a on nenaji se lzickou sam a ani neumi kousat nebo oni mu neuvari,davaji mu jen jidlo z plechovek ,ktere je pomlete a na nasi Claudii furt neco vidi debil jeden....ja js slysim to jeho jmeno a mam husi kuzi... 😔 ja nevim jestli jt pozde nebo ne,ze byla tak dlouho v plenkach,ale kazde dite je jine.js zvedava na jejich jakuba. 😠

newyorkgirl
16. máj 2010

leni z toho si nic nerob... my to mame podobne, nasa chodila v 18mes uz bez plienok a ujova ma 2,5 a este sa moc nepyta... kazde dieta ma svoj cas a povie si ked je pripravene, na co sa trapit s nejakym mensim, ktore na to nie je pripravene a dlhsie to trva cely proces potom... u nas v rodine su tiez porovnavacky.. a teraz s tetou cakame obe naraz babena to este len bude, ktore co skor 😀 😀 😀 mne je to jedno, je pravda, ze ked sme z domu prec, tak to tak neprezivam a ide to mimo mna...
baby bolesti nic, sem tam brusko tvrdne, ale to uz tyzden...

monika.c
16. máj 2010

new,tak ti drzim palce na ten utorok,neboj maly vie co robi 😅 inak aj nasa bola otocena chrbatikom k mojmu a ked vychadzala von,midwife mi hovori:vase baby chce vidiet,kto mu pomaha na svet,pozera sa na mna 😅 vtipne,len tie bolesti uz neboli take vtipne 😔 inak je zaujimave,ze ma nebolel vobec chrbat,aj midwifes sa cudovali,mne to islo vsetko do spodu brucha,au ☹
leni,no porovnavacky ani ja nemam rada,ale teraz som tomu uchranena,kedze sme tu v uk a aspon co viem,nikto zatial nie je tehotny,uz to maju vsetci za sebou 😀 u nas v rodine bol baby bum minuly rok,to mala moja sestra aj obidvaja bratranci baby,takze plodny rok 😀
my sme boli dnes prvykrat na zahrade,asi na 20 min. a zajtra sa chystam na council,zaregistrovat Lauriku,tak dufam,ze pocasie nam bude priat a ze bude aspon ako dnes 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre