Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
16. jún 2010

@mihouk ahoj 🙂 ako sa mate?nejaky improve v spanku? my ideme dnes poobede na SK tak budeme met o zazitok postarane 😖

mihouk
16. jún 2010

@kvietocek7 ahoj, no spi celkom dobre, ale stale s nami 😝 potvora mala vyuziva to, ze ked on spi, tak ja sa nezobudim, lebo som unavena. Po kupani mu trochu pomasirujem nozicky, ale neviem ci to pomaha. Minuly tyzden sme zase teplotkovali, ale uz je tomu koniec a zub cislo 7 je tu 😀 . Chcela som sa opytat, ked Maxim sedi pri stene, tak si zacne buchat o nu hlavu, robi to aj Adamko???? Neviem preco to robi a musim ho odtial zobrat inak neprestane.
Prajem peknu dovolenku a som zvedava ako zvladnete let, nas to caka o mesiac. Na ako dlho idete???

klapinka
16. jún 2010

baby co mate dievcatka, prepichli vam uska v nemocnici?

peppapig
16. jún 2010

@klapinka v UK holcickam usi nepripichuji, neni to tady tradici a Anglicani k tomu maji spis odpor a nekteri to prirovnavaji k tyrani deti 😅 Gp ti to taky neudela, mozna nastrelit v Clairs Accessories nebo doma na Slovensku. U nas jsme nad tim ani nepremysleli, uplne jsem si odvykla (co ziju v Uk), ze holky musi mit nausnice. Jen mamca byla smutna, myslela, ze M bude mit nausnicky po me 😔

dadulka2000
16. jún 2010

caute kocky,... ako sa mate?? uz davno som tu nebola.
uzivame si prazdnin a materskej na SR. mame sa vyborne,.... 🙂 daddy nas pride v piatok pozriet na par dni, tak elka uz teraz vyskakuje 2metre od radosti. 😀

@klapinka tu sa uska neprepichuju babatkam. nie si na slovensku, kde kazde babatko ma alebo nema prepichnute usi, koli rozliseniu pohlavia. my uska ani nemame prepichnute. necham to na nich ked budu vacsie a budu chciet. 🙂

uankab
16. jún 2010

ahoojte,
@kvietocek7 stastnu cestu.. my letime buduci tyzden, tesim sa 😵
@klapinka , Magdalenke sme davali prepichovat uska doma, ked mala 4.5mesiaca.. spravil nam to detsky doktor (ku ktoremu som ja chodila ako dieta) a bolo to uplne v pohode...
saza, dakujem, si zlata !!!
baby, kedy zacnete davat deticky na nocnicek? my sme zacali minuly tyzden, len trening aby si nan zvykla 😉
drzte palce, ideme poobede na testy,... joj dufam ze to bude ok, len sa bojim ze nedopadneme velmi slavne...
a pridavam fotecky co sme nafotili nedavno, viac v albume...

etuska
16. jún 2010

@newyorkgirl
ja mam vrecuska na odsate mliecko z Boots-ale MM vcera nasiel aj v Tescu tusim o libru lacnejsie 😝

klapinka
16. jún 2010

@uankab krasne mate fotose, zlatulinka ste

Nausnicky poriesime teda na slovesnku, popripade sa spytam midwife, myslim ze aj ona ma nausnice 😀.
Idem pokukat co nam vsetko treba este do nemocnice, veci sa nam susia pre babatko, postielka nam stoji, kociar sme vcera kupili, snad zajtra pride, uz len autosedacku.

Taka otazka k sterilizatoru, mate to?

dadulka2000
16. jún 2010

@klapinka a vy ste kde v uk?

klapinka
16. jún 2010

@dadulka2000 cambridgeshire

dadulka2000
16. jún 2010

@klapinka aha, takze M11 smer Stansted,.... my sme v Kente

klapinka
16. jún 2010

@dadulka2000 to sme daleko od seba. Inak mesto Peterbrough.
idem uz prec od toho netu..lebo len cumim raz na hento raz na tamto.. teraz ma zasa chytili plenky pozerat kde najdem cosi za dobru cenu.... 😵 zavislak je zo mna

elixia
16. jún 2010

@klapinka vitaj v klube zavislakov 😀 Aky kocik ste kupili? Sterilizator - no,ja sice nie som najkompetentnejsia sa vyjadrit, ale vyjadrim sa.. 😀 Ja som kupila ten do mikrovlnky od Aventu. Neviem zatial,ci vyuzijem, ale mali pred par tyzdnami v Asde taku akciu na rozne baby veci - za polovicu aj menej, tak som ho kupila za 10£, normalne myslim stoji raz tolko. Parny alebo elektricky som nechcela,lebo je dost velky a v nasom mini byte musime setrit aj miestom okrem ineho 🙂 Ale zaujima ma tiez, kocky, vyuzili ste ho??

Inak,plienkovu vybavu som si doniesla zo SK...bolo akoze dost...a nie je, tiez furt okukavam, uz som dalsie kupila 🙂 Uz musime latkovat,ci chcem alebo nie,bo muz mi ich o hlavu otrieska,ze tolko penazi som za ne dala.. 😀

anjelicek26
16. jún 2010

@mihouk - praveze v Nemecku uz vobec nezapisuju dieta do pasu rodica, proste potrebuje vlastny pas 🙄

Inak nie je jednoduchsie vybavit dietatu anglicke obcianstvo a pas?? Len ma to tak napadlo 😝 Lebo tot je vsetko nejake zlozite 😖

anjelicek26
16. jún 2010

My sme malej davali nausnicky na Slovensku robit, ked mala dva roky, v Nemecku je zakazane do 6 rokov tusim... ani v studiu, ani lekar ti to neprepichne... riskuje tym licenciu.

Na nocnicek - Saska zacala ako 20 mesacna a behom tyzdna bola bez plienok a to aj na spanie... proste sme jej plienku zobrali, ziaden trening ze raz mam plienku raz nie sa nekonal, proste si musela uvedomit, ze uz plienka nie je a hotovo.. Prvy den slo vsetko do gati, po troch dnoch uz len 1-2 nehody a po tyzdni total sucha 😎

newyorkgirl
16. jún 2010

baby moc vas nestiham tak len zbezne...
nausnicky, my sme sa narodili na SK, takze tam sme davali asi mesacnej ci dvojmesacnej Nike, ale uz v zivote by som jej prepichnut nedala, to bol rev na ktory v zivote nezabudnem, strasny.... a to som bola za dverami... jedine nastrelit by som dala to robia tusim okolo 5mes. najskor...
sterilizator baby urcite ano, dudliky, odsavacka na MM, aj flasky... aj ked kojim, sem tam ked vybehnem malemu odstriekam mliecko a odlozim, takze raz za den ci dva sterilizujem, tiez mame avent do mikrovlnky a je perfektny, len opatrne pri vyberani a otvarani je fakt horuuuuuci a ta para z neho rychlo vystupa tak otvaram v chnapkach kuchynskych 😀

bissau
16. jún 2010

Ahojky po 100 rokoch takze sme spat zo slovenska vsetky papiere sme vybavili, rodny list, RP aj prispevky pri narodeni a dali sme aj nastrelit nausnicky malej 🙂 U nas v Tn uz uska ani lekari neprepichuju, odporucaju iba nastrelit. Stalo to 10EUR vyber nausniciek bol velky a aj napriek tomu ze sa jej to velmi rychlo zahojilo este som jej ich nevimenila za zlate. Strasne som sa toho bala ale bolo to uplne v pohode, dcerka sa viac zlakla zvuku pistole ako bolesti. Odchadzali sme a mala ani nevedela ze ma nausnice. A odvtedy stale pohodicka Co sa papierov tyka musim povedat ze tetule na socialkev boli zlate a vsetko prebehlo bez problemov a peniaze dorazili tiez v pohode jedine co ma zarazilo bolo ze vam RP vyplatia maximalne 3 mesiace do zadu od podania ziadosti o RP a tak sme prisli o nejake peniaze. Ale to sa fyzicky ani stihnut neda lebo vybavit rodny list trva 3 mesiace a na kratsej lehote sa snimi dohodnut neda. Som tam aj volala jednoducho som bola na kope ktora sa mala spracovavat az o niekolko tyzdnov a nepochnes s nimi za nic na svete.Kozy 🙂
Zdravim nove tvare 🙂

dadulka2000
16. jún 2010

@bissau a aj RP sa este dava??? nejake famy tu kolovali, ze ked nezijes v krajine kde RP je poskytovany, tak na neho vraj nemas narok. ale som nebola to osobne na uradoch zistovat. 😉

dadulka2000
16. jún 2010

a mala je zlatucka,.... 🙂

peppapig
16. jún 2010

@dadulka2000 vy si teda uzivate 🙂 Neni nic lepsiho nez si vyrazit domu co. My jeste nemame plany na leto, porad neco, ale snad se domu dostaneme jeste letos lol

@bissau krasna dceruska, jak panenka 😵

Holciny, kde jste vsechny? Se opalujete na zahradach co 😝

klapinka
16. jún 2010

@elixia kupili sme mothercare- spin na ebayi, ex demo verziu zo 450 na 320£ este sedacku k tomu musime. Dufam ze bude oki. Skusali sme ho v obchode, aj na vystave nam padol do oka. Da sa pretocit o 180st. ked by fukal vietor, a ma celkom fajn kolieska aj sa dalo snim lahko manipulovat. Ved vyskusam v reale 🙂

sterilizator, ja velmi neplanujem- no na odporucanie aby som to midwife nespominala, lebo ze su velmi za to aby sme taku vec doma mali. Ja som myslela ze bude stacit hrnec a vyvarit na chvilku, oplachnut horucou vodou z kanvice.

idem pokukat zasa po plienkach ci mi nieco necvrnkne do nosa 🙂

mihouk
16. jún 2010

@klapinka Ja som mala sterilizator od aventu, bol dobry ale moc som ho nepouzivala. My stale kojime, takze flasky sa u nas nekonali, cumle som mala aj so sterilizacnym puzdierkom a ked som si kupila tommee tippee odsavacku tak tam bol sterilizacny box. Ale ak pouzivate falsky je super, vela sa donho zmesti.

newyorkgirl
16. jún 2010

@bissau a ty si z trencina? a tam si bola vybavovat aj prispevok pri narodeni? chceli po tebe papier odtialto? malicka je aka velka kocka uz veru, paaani 🙂

peppa jaaaj by som sa veru opalovala, keby bol cas 😀 ledva stiham a zajtra manzel robi poobednu tak som zvedava co bude vecer 😖

kvietocek7
17. jún 2010

@mihouk tak zdravim z rodneho domu 🙂 Let bol tentokrat ovela lepsie,Adamko dokonca ani nespinkal az v aute ho to zlozilo 🙂 U nas hoci sa tlacia zubky uz prosim pekne druhy 😅 spinkava lepsie.Hlavne sa ho snazim nechavat co najviac v postielke ale uspavame sa v kociku. Do postele ho davam iba zriedka ked uz fakt nevladzem.
Ale vy ste uz riadny zubacikovia 🙂 🙂 aspon to budete mat za sebou. Ja pri bolestiach pouzivam ten prasok je zatial naj co som pouzivala aj gely. Prave som zahliadla spravu
http://www.topky.sk/cl/10/747048/Babatko-spalo-...
dovod moze byt vselijaky ale pri silnom spanku, no ktovie....
Na SK budeme do zaciatku jula tak snad nami slniecko neohrdne a budeme mat aj pekne 🙂
Chystate sa tiez na SK? Kolko vazite?
@uankab Dakujeme 🙂 aj Vam zelame pokojny let, ason taky ako sme mali my 🙂 Madgalenka vam tiez nadherne rastie ako z vody 🙂
@bissau tak super,ze ste vsetko vybavili je fakt co obit ale oplati sa 😉 aj Vam Lucinka rastie do krasy 🙂
@dadulka2000 tak to si teda pozistuj na famy nedavaj, vsade ti povedia odlisne info a potom na tom stratis tak sup pozistovat kym ste este na SK. Inac dufam,ze sa uz stastie unavy a zacne poriadne leto 🙂
@klapinka daj si nejake foto album omrkneme vase vecicky a stilizator si hadam zabezpec ked budes vidiet ze to potrebujes. Ja mam tiez od aventu stale zabaleny vsacku a v sktly novy nepouzity teda iba zavadza

pridame skusenost -nausnicky iba na SK nas pediater, ked mala dcerka 4mes.
Poobede ideme na prehliadku k pediatrovi aj nas odvazia tak som zvedava.

uankab
17. jún 2010

@kvietocek7 , tak potom podaj spravu ako ste dopadli u pediatra... ja som Magdalenku dala odvazit v pondelok a mame 8,9kg... a aky prasok pouzivas na zubky?

jaaj a prisiel mi vyplateny RP spatne od marca 😵 😵 😵

mihouk
17. jún 2010

@kvietocek7 Hrozny clanok, ale to babusko malo iba mesiac, to nas truhlik do nas strci keby nieco, ale aj tak ked sa manzel otaca, tak som v strehu, ale skor je to tak ze on vytlaca nas ako my jeho 😀
Super ze ste ten let zvladli v phode, ja sa trochu obavam, lebo este neletel, tak neviem ci sa mu bude pacit, lebo je tam hluk a momentalne nenavidi vytahy, tak dufam ze bude v pohode, lebo ten ked krici, tak krici 😝 Ideme domov 9.jula na tyzden, moc sa mi nechce, lebo ja nenavidim balenie, ale nakoniec to bude fajn.
Boli sme vazit minuly tyzden a mame 11kg, takze sme vobec nepribrali za 5tyzdnov, ale ani velmi nejedol ked mal tie teploty a ma 77cm, 5cm za 12 tyzdnov, netusim kde sa to zastavi...
Inak priznali mi ten RP, tak sa vytesujeme, mama bola neodbytna a konecne mila teta na SK urade a je to 😀 😀 😀 😀

kvietocek7
17. jún 2010

@uankab Ashton & Pason Infant's Powder, mozno to poznas. Je to z Boots alebo ine pharmasy

uankab
17. jún 2010

@kvietocek7 , ten obsahuje laktozu, vsak? ... dokedy ste na slovensku? dufam ze aj spiatocny let bude taky dobry 😉 .. Magdalenka nemala problem ked sme leteli v januari, tak dufam ze to zostane... ved to ma v krvi 😀

kvietocek7
17. jún 2010

@mihouk moj manzel nepovie ze by mal byt v postielke, prave naopak ale ja na nom vidim aky je polamany a nevyspaty ked sa Adamko medzi nami roztahuje.Preto som to chtiac nechtiac zredukovala, co uz naobim...Ale inac ste fakt poriadny valibuci 😕 no ale co ved je po kom byt 😉 tak vidis super,ze vam to priznali velmi sa tesim. Ja som uz vtedy nevidela dovod aby vam to nedali.To bola asi nejaka mila pani z marsu co nevedela o com je rec a pritom ste mali zo zakona na to narok.Tak je to, vsetko si musis vydupat a byt o krok vpred inac zostane clovek na zobrote

kvietocek7
17. jún 2010

@uankab juj nevim kuknem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre