Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
30. júl 2009

ahojte,
neslane maslo dostat v kazdom supermarkete. Unsalted butter, stoji pod libru. Naposledy som kupovala tusim country life co jak sa to volalo a bolo OK.

hathor1231
30. júl 2009

hej wild 😀 ty mas cas aj piect?! ako? co noveho? s domcekom ste sa uz pohli? som zvedava,co mate noveho...

boli ste na prehliadke po sestonedeli? to sa mam nahlasit ja sama alebo ako to funguje 😕 to ist na gyndu? dajte radu 😀

adoracion
30. júl 2009

co tak skusit objednat cez www.halusky maju tam skoro vsetko vyjde to drahsie ale.... ja som leniva mne sa piect nechce chutia mi aj kolace z morrisonu tie zamrazene cheese cake 🙂

kvietocek7
30. júl 2009

babenky - na tie plnky sa da velmi dobre pouzit aj z polskeho obchodu Kasia, je to margarin. Takze ak nemate slov obchod po ruke tak je dobra Kasia - ma taky zlaty obal a na nom babovka

slovakia13
31. júl 2009

ahoj dievcata
mate nejaky recept proti tehotenskej nervozite 😠 uz druhy den ma drzi a neviem co so sebou.....nikdy som taketo stavy nemala ,dufam ,ze ked porodim ,tak budem zas normalna 😝 ,alebo skoncim na psychiatrii 😀 😀 😀 a odtial sem budem posielat prispevky ak dovolia 😀!!!
ale vazne,uz uvazujem ,ze si dam predpisat nieco na ukludnenie 😝
aj vy ste mali nieco podobne? .....ak hej ,bolo lepsie po porode? mne asi lezie na mozog ,ze som tu uplne sama,ak neratam vas na fore 😝 😉
strasne sa bojim ,ze ma chyti nejaka ta poporodna depka.....

mihouk
31. júl 2009

chcem sa opytat, mala niektora z vas pred porodom carpal tunnel, ked vam opuchnute ruky tlacia na slachy v zapasti a potom si necitite konceky prstov a ako rychlo po porode vam to zmizlo????

Kvietocek, presne viem ako sa asi citis, ja mam termin dnes a mlademu panovi sa asi este neraci, uz som sa objednala na sweep, ale mozu mi ho robit az o tyzden. uz ho chcem dostat von, lebo pred 3tyzdnami mu odhadovali okolo 3.5-3.8kg, tak neviem aky obrik sa z neho vykluje....

adoracion
31. júl 2009

mihouk nevadi aspon bude silnejsi a aj vecicky ti nanho budu pekne pasovat 🙂 slovakia preco sa vlastne nevratis na slovensko ked tu nemas nikoho?? ja keby som tu nemala muza ktory tuzatial musi byt tak sa hned vratim domov aj ked co sa tyka tych financii tu je to ovela lepsie...

hathor1231
31. júl 2009

slovakia, depka ako depka 😉 zavolaj znamim,nech niekam vypadnes 😉 hlavne sa neozieraj a nedroguj 😀 takto sa riesi depka az po porode 😉 neboj, mas malu,ta je tvoja naj radost. hlavne nieco rob 😉 asi by si nemala byt sama, bez do spolocnosti alebo aspon na prechadzku 😉 skus znamich z prace 😵 bez sa prejst 😀
poporodna depka chytala mna 😀 nic prijemne byt sama a uzit si ten plac a beznadej 😔 preto ti radim,nech ti niekdo pride pomoct 😉 s pomocou to lepsie zvladnes,budes kludnejsia... ked uz nikdo,kdo vie okolo babatka robit zazraky ako nase maminky,tak aspon spolocnost co ti navari a uprace az sa mozes aspon najest a osprchovat 😉

mihouk, ja som vobec neopuchla,takze nemam ani sajny... drz dietu 😀 ale nie,aj tak by si zobral zo zasob...
len aby nebola dochylka +500g hore 😀 😉 mne sa sekli o 200g dole,vice vody...
citala som,ze ked drzia posty,tak sa zvysuje pocet predcastnych porodov 😅 mudre deticky,ked nedaju vnutri,daju vonku 😀

slovakia13
31. júl 2009

adoracion
koli papierovackam a vyzivnemu na malu
hlavne chcem aby mala poznala svojho otca .uvidim ako co bude 😉 .ja som ok, len obcas ma chyti taka beznadej a to asi robia potvory hormony 😝
a v podstate doma uz tiez nikoho nemam,zijem tu uz 4 roky.poznate ako to je zides z oci ,zides z mysle....ale verim ,ze ked sa mala narodi ,tak vsetko bude ok 😉
hathor
vcera som isla von a myslela som ,ze porodim 😉 mala mi nejak tlaci na panvu ,alebo to je uz tou starobou 😀

peppapig
31. júl 2009

Caute, jak povidate o ceskych ingrediencich, ja chtela objednavat pres halusky a pak jsem na to uplne zapomela, ale fakt je to dobra stranka, dobre sluzby (kamaradka si bjednavala a byla spokojena). Ja teda peceni moc nerozumim, vetsinou vsechno spalim atd, ale obcas upecu babovku nebo metrovy kolac, vzdy pouzivam neslane maslo (lurpark), jak zminovala wild a zatim v pohode, zadne trable. Moje mamka, kdyz je tady u nas, tak si naopak vychvaluje anglicke suroviny (brambory, mliko a hlavne smetanu, vzdycky rika, ze cz smetana je oproti teto voda 😅 )

mihouk, nemam poneti, ja ten problem nemela ani nikoho nepoznam 😒

slovakia, hlavu vzhuru. Snazim se vzit do tve situace....potrebujes hlavne kontakt s lidma, friends, znami, kolegove z prace, rodina z sk.... Vim, ze moje situace byla jina, ale taky jsem byla az do 35tt sama nekolik mil od muzika a jeste v student house s lidma, co jen party party party. Nakonec jsme zvolili cestu, prestehovali jsme se na jih, kde muzik mel praci a zname (tedy zadne verne kamarady jen zname). Az ted pred par mesici jsem potkala super holky s detma a manzelama z nekolika zemi sveta. Ne to na nic, kdyz je clovek sam, s muzikem vychazime vyborne, ale kdyz me chytla depka (on stale v praci, kamarady mile od nas), tak jsme se hadali a hadali. Nepremyslis o odstehovani se do rodne zeme? Prijde ti trebas mamka pomoct, pred/po porodu? Drz se!!!

peppapig
31. júl 2009

mihouk, uplne jsem zapomela, drzim pesti at se mimisek ukaze na svet, co nejdriv!! At mas bezproblemovy hladky porod 🙂

mihouk
31. júl 2009

hathor, keby to bolo s tym hladovanim take jednoduche, ten maly je cely tato, iba maso by jedol a ked chce jest tak take vlcie hlady som este nezazila, normalne sa mi zatemni pred ocami a idem po jedle, aj vcera som skoro vynadala jednej "milej" pani v restike, bola prekazka medzi mnou a masom...

ozaj, spozorovali ste pocas tehotenstva zmeny v spravani, zo mna sa stala taka mala potvora, este stale sa to da ovladat, ale niekedy sa az zlaknem samej seba, len mi nehovorte ze to je moja prava podstata....

peppa, dakujem dufam ze pride coskoro, dam vediet.

wild.horses
31. júl 2009

slovakia... hmm, viem o com hovoris... Este chodis do prace? My sme tu absolutne sami, teda, ked neratam susedov a moje psy 😀 Matersku som si vzala 2 tyzdne pred porodom a dovtedy som az na posledny tyzden v praci normalne pracovala... A ked som isla posledny den z prace domov, normalne som v aute plakala... silly me, viem 🙂 Kazdy den som musela nieco robit... vencit psy, volala som casto domov, umyvala okna a tepovala koberce. Nesting instict ako vysity 😎 Ked som sa uz nevladala s tym bruchom ani zo sofy zdvihnut, zacala som pisat a dost mi to pomohlo. No kazdy sme iny. Verim, ze aj ty si nieco najdes, co ti pomoze. A hlavne ODDYCHUJ, lebo po narodeni mimi na tie sladke lenive casy budes uz len nostalgicky spominat ako ja 😀
Dnes je u nas nadherne pocasie. Boli sme dnes na BCG vakcine a ideme opat hor sa do zahradky a vencit svorku.
pa.

slovakia13
31. júl 2009

wild.horses
ja tiez idem na matersku az tesne pred porodom,ludia v praci su ok ,to iba teraz mam 2tyzdne dovolenku a neviem co so sebou....trosku som momentalne pod tlakom ,ale vsetko potrebuje cas 🙂
zivot na sk si uz vobec neviem predstavit 😒 je tam super na dovelenku ,ale na cely zivot ....neviem mozno ked budem na dochodku!!! 😀
myslim ,ze taketo stavy ma asi kazda tehulka-obcas.
ked ja uz sa neviem dockat malej 😵

uankab
31. júl 2009

mihouk, uprimne ja take nic nepoznam... 😅 ... mala som obdobie "vlcieho hladu", ale skor to bolo o tom, ze som si urychlene musela nieco dat (banan, ryzovy chlebik), na nic konkretne som nemala chut... no a maso mi vobec nechuti, manzelik ma nuti aby som si aspon obcas nieco dala...

slovakia, ja som nejako nepostrehla, ale preco si tu sama? ked si tu uz 4 roky, tak urcite mas nejakych znamych, kamaratov, alebo tak... nebud sama, chod do spolocnosti... my tu teraz nemame tiez ziadnych znamych, ale doteraz sme stale riesili veci s prestahovani a zariadovanim, tak mi to ani neprislo ze by som bola sama.. a teraz som si povedala, ze si precitam aspon knizky co som uz davno chcela a nemala som na to cas a ked sa babo narodi, uz ziadny nebude...

inak ako viete ake velke babo mate/ste mali? mne to nevie nikto povedat, na ziadnom ultrazvuku som teraz uz nebola.. 😖

slovakia13
31. júl 2009

uankab
inak s tym precistenim pred porodom ,vcera ste to tu riesili ,ja som si dala poslat z sk yall gel -nieco ako klystir skus sa spytat.
hlupa zenska 2roky som bola s otcom malej a vsetci ostatni isli bokom ,co teraz strasne lutujem....mam tu znamych,obcas sa stretneme tak raz do mesiaca.... 😀

slovakia13
31. júl 2009

idem sa objednat ku kadernicke ,tak ahooooj a diiik!!! 😉

wild.horses
31. júl 2009

no, vyvencili sme prvu varku velmi rychlo. Zvalili sa pod susedove levandule a ani za nic ist dalej 😀 je velmi teplo.

mne nemerali babatko pred porodom. Ono, pokial to nerobia usg, tak je to aj tak odhad. Na druhom sone nam povedali, ze to bude velke babo(usudok podla dlzky femuru)... a narodil sa malinky, ale s dlhymi noziskami 😀 😀
V podstate je jedno ako velke bude babatko, dolezita je jeho poloha a otocenie hlavicky.

Idem konecne kupovat listky cez ryanair. Ako je to s tym online check-in? Je to jednoduche, alebo su tam nejake zadrhele, na ktore si treba dat bacha?
Ked niekto leti zo SR... Da sa kupit listok na ryanair aj zo slovenska? myslim telefonicky,alebo je to len cez tu ich ryanair.com stranku cez net? Nasi totiz asi nemaju vhodnu platobnu kartu a nenasla som nijaku slovensku verziu tej stranky.
vdaka

mihouk
31. júl 2009

uankab, mne robili kontrolny ultrazvuk v 37. tyzdni, lebo midwife sa nezdalo preco som taka velka a ci to nie je nahodou viac vody. No a lucky me, vody mam viacej (nastastie iba trochu nad priemer) a maly je tiez dobry macko. Knozultantka v nemocke mi najprv povedala ze ma okolo 3.8kg, ale ked videla moje vyplastene oci, tak povedala ze je to tazke urcit, ale ze je okolo tych 3.5-3.8 kg. Ja len dufam ze sa splietla, ved to bolo 3tyzne dozadu.

uankab
31. júl 2009

slovakia, to uz asi nestiham 🙂 ... a citala som, ze ti to musia aplikovat oni, tak neviem veru... ak budem mat problem, tak im o tom poviem, tak snad mi nieco daju... inak mna dost prehana z mlieka, tak budem pit hlavne to 😉 ...
a kde je teraz otec malej? teda ak ti to nie je neprijemne pisat o tom..
kadernicku by som mala aj ja riesit, ale asi az po porode... bola som ostrihana asi v aprili a strasne ryychlo mi teraz rastu vlasy...

uankab
31. júl 2009

mihouk, tak to vyzera byt na dobreho macka... 🙂
ja mam dost male brusko a dufam, ze mala nebude velmi velka, aj ked sme obidvaja dost vysoki...

wild, na online checking potrebujes doklady (cislo pasu alebo obcianky), inak tam nie je nic zlozite... a nezabudni si ale vytlacit boarding pas, lebo inak zan budes musiet na letisku platit...
slovenska verzia tej stranky nie je (teda nie som si toho vedoma), ved sa tam da platit aj visa electron, ta je dokonca bez poplatku... cez telefon sa to neda...

wild.horses
31. júl 2009

dala som nejake nove fotky do albumu. 😉

slovakia13
31. júl 2009

uankab
on je stale tu ,iba on nejak nezvlada dalsie dieta 😒 je brit a uz ma dve dcery-trosku zamotane!
Uvidim ,co zivot da....niekedy sa zdaju veci max.neriesitelne a cas to nejak spravy 😉
mihouk
aj si jedla nejake vitaminy?,ze aj z toho su vacsie babatka, drzim palce,az porod dobre dopadne!!!! mne tiez na poslednom sone povedali ,ze mala je asi o 2tyzdne vacsia 😀 ,tak uvidim

slovakia13
31. júl 2009

inak baby ako budete rodit? ja musim povedat midwaife na buduci tyzden ci chcem do vody....

mihouk
31. júl 2009

slovakia, jedla som normalne vitaminy pre tehotne, ale obavam sa ze velke deti su bezne v manzelovej rodine, ma 198cm a ja iba 158cm, v nasej rodine idu zase dvojicky, tentoraz som teda mala stastie, len sa obavam co bude s dalsim...
mne midwife povedala, ze ked sa rada kupes a relaxujes vo vani, tak porod do vody je ideal, ja som viac sprchova a ked som sa kupala, tak maly sa ani nepohol, takze porod do vody som zavrhla, mozno ked tak sprska na uvolonenie. a ozaj este nam hovorili, ze ked rodis do vody, tak ta nemozu hned zasit, lebo si tam dole trochu spuchnuta a musia pockat hodku, to len tak ako fakt.

slovakia13
31. júl 2009

to som uz citala o tom zasiti ani nesmie byt streptokok.....uvidim ,este kuknem na nete na videoporod 😀

slovakia13
31. júl 2009

mihouk
akurat som kukla na foto a naozaj muz je dlhan 😀

hathor1231
31. júl 2009

kurna,sa mi to vymazaloooo...

mihouk, isto nehladuj 😅 to ja len podpichujem 😀 daj co treba! uzi si to,teraz papate spolu obaja a ty prva,po porode budes kojit a hladne pozerat na malu. prosto budes v rade cakat ako posledna 😉 ale fakt 😅

zuzi, kamarat si strcil do dupy hadicu od sprchy 😀 ale to je len pre extremistov. ja na take odvahu nemala 🙄 hovienko bude to posledne,co ta bude pri porode trapit 😉

wild, ak som spravne pochopila. normalne chod na stranku (anglicku) a len tam prehod odlet. daj z BA do UK a zaplat to klasika z tvojej karty akoby si kupovala opacni smer. je to jedno na tej istej stranke kupis oba smery 😉
a naozaj to nie je nic zlozite. udaje,pas,... hlavne to vytlac a zober zo sebou.

slovakia,chyba to nebola. inak by si nemala drobca 😀
no ja som bola cez tehu taky domased. vyvencit psika, upratat,navarit,poodychovat a ked prisiel drahy,tak s nim. sem tam so sestrou do mesta alebo s kamaratmi do baru... ja nie som velmi spolocenska, moj drahy je presny opak... ale to len odkedy som v uk,doma som vkuse lietala s babami...

ten porod do vody je aj na youtobe. daj porod alebo potom porod do vody... dalsi chytak je,ze nesmies pouzit oblbovaciky a ani tens...

newyorkgirl
31. júl 2009

ahojte, ale ste toho popisali 😀

uankab ako ti pisala wildhorses kupis baking fat alebo tak nejako sa to vola maju to pri maslach normalne nesolene na pecenie byva to pol kilove a je to lacne, my pecieme s mojou slecnou dost casto , aj listkove cesto puff pastry, vzdy z toho cosi slane ci sladke vymyslime 😀

kvietocek7
31. júl 2009

mihouk tak ako sa dnes citis?

ja som bola vcera v hospital na app a natrafila som na dobru midwife-konecne. Bolo mi dost blbo lebo som este stihla zgrckat pred tym ako sme tam prisli. A aj potom az do dnes ked som prespala cele doobeda. Teraz uz fajn. Ked ma midwife videla hned konstatovala,ze to bude vacsie baby ako to prve.No ziadna sranda,lebo porod bude asi aj obtiaznejsi 😒 Bola fakt zlata, lebo okrem ineho mi hned navrhla ze ma pozrie na kolko som zo spodu otvorena. (to je to co sa vola sweep??)
No a baaac-ziadna radost vraj iba na 1cm. Potom mi pozerala zaznam z prveho porodu a stastie v nestasti mi oznamila,ze som pri prvom mala GBS streptokok group B.Tak som dostala pokyny a aj mi oznacila maternty record zltym alertom.Tiez nechcem dlho prenasat - vraj sa meni pomer hlavicky k otvorom,co znamena ze hlavka je vacsia. Midwife povedala,ze tak do tyzdna pripadne weekend.Ja fakt chcem asi cim skor.Uvidime.
A stym jedlom, brrr vsetko co som vcera zjedla ani chvilu neobstalo.Dnes lepsie -mnam mam chut na jahody so slahackou 😀
Vy uz viete co budete mat?mate vybrate meno? My nie, ale myslim,ze chlapcek lebo tym sa asi zvycajne nechce ist od mamky prec 😀 😀

a ten vyraz co sa pytas co to akoze ma znamenat-teda co by ti mali robit? mas este teraz nejaky appoitment u midwife?citis aj vyraznejsie pohyby?

mozno ak uz dnes nie tak budeme mat augustikove deticky 😎 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre