Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
3. aug 2009

ahojte holky tak ako sa mate ja nic moc dosla som na to ze som dostala Mrle bola som aj v lekarni a vraj mi nic nemozu dat tak musim dufat ze to prejde ufffff hruza ja blba som hladkala kocoura ☹

slovakia13
3. aug 2009

mona12071
my ked sme boli ako deti a mali sme,tak starka nam davala cesnak-skus mozno zabere 😉

mona12071
3. aug 2009

slovakia-uz som ho nasadila 😀 je to dost neprijemne ale v lekarni mi povedala ze to nema ziadny vpliv na mimiska ale hruza aj tak
holky davajte si pozor na zvierata hlavne kocouru

uankab
3. aug 2009

mihouk, blahozelam k babatku 😵 😵 😵 , drzkajte sa, nech pekne papa a ste vsetci zdravi 🙂

kvietocek, show tu nazyvaju odidenie hlienovej zatky... a objednala som si to nakoniec, zajtra by to malo prist a poslem to obratom spat... este som citala nejake prispevky o tom vcera, v podstate som tym zabila cele poobedie... keby som o tom nevedela, tak by ma to nestvalo.. ale takto, ked som si toho vedoma a nahodou by sa nieco stalo, tak by som si to vycitala...

slovakia, uz sa citis lepsie? ziadne depky?
ja by som si mala uz zbalit hospital bag ...

slovakia13
3. aug 2009

uankab
depky su iba ked sa ozve otec malej 🙄, inak som ok a potom sa smejem sama na sebe, ako ma dokaze vynervovat 😝

uankab
3. aug 2009

hm.. a ak sa smiem spytat, co je to za chlapa? je anglican, mlady, stary? kolko mas vlastne ty rokov?

zukab
3. aug 2009

slovakia13, moja ked si tronila v bruchu, tak teda velmi aktivna nebola. a to bolo asi naposledy. odkedy sa narodila a cim je starsia, tym ma vacsiu vrtulu v zadku 😀 a obcas vazne uvazujem nad odvarom z maku 😀 😀 😀

slovakia13
3. aug 2009

zukub
😀 😀 😀

uankab
ja mam 32,ale niekedy sa spravam jak pubertiak 😀 on je brit a ma 41

....a zas sa napchavam.... 😉 prave som zosrotovala 2 jablka,zmrzku a este stale mam na nieco chut.......

uankab
3. aug 2009

jaaj, vidis pytala si sa na aktivitu babatka... nase je veru poriadne sidielko, uz sme ho tak prekrstili 😀 , hlavne vecer o 11 ked chcem ist do postele... teraz cim dalej tym viac to je bolestivejsie, kope mi popod rebra a oblasti okolo pupku mam tiez velmi citlivu a ona to povazuje za skvele miesto na hranie 😝

uankab
3. aug 2009

no ved ked ma 41, tak by uz mal byt zodpovedny za svoje ciny !!! keby mal 20, tak by som sa velmi necudovala... ale takto ??? no dufam, ze to vyriesite co najskor, nenechaj sa od neho nervovat, nestoji ti to zato... tes sa na babatko 🙂
chodis este do prace?

kvietocek7
3. aug 2009

uankab ved aj cely cas rozmyslam ako sa to odborne povie ''odidenie hlienovej zatky'' - uz len koli tomu ze ked budem volat do hospital aby som to vedela spravne povedat. Vies mi poradit? dik

slovakia13
3. aug 2009

momentalne mam dovolenku,este tyzden 🙂
na matersku idem az 3 tyzdne pred porodom ,dufam ,ze to zvladnem ,sice uz teraz mam niekedy pocit ako by som mala rodit uz teraz......
ono je to vsetko dost komplikovane....a ja som tiez urobila dost vela chyb,za co nie som moc hrda 😒 on ma uz totiz rodinu a teraz sa riesi ,ze co bude dalej 😝
uvidim co zivot da 😉
hlavne je ,ze mala je ok

uankab
3. aug 2009

kvietocek, pouzivaju na to vyraz: have a show..

ja som celkom rada, ze som uz na materskej, asi by som nevydrzala v praci tak dlho.. ale zalezi od typu roboty, u mna bol vzdy choas, stresy, lietala som hore dole po schodoch, tak som rada ked si teraz mozem len tak sediet, vylozit nohy a konecne nic nerobit 🙂
no nemas to jednoduche.. drzim palce, aby to vsetko vyslo ok...naozaj nie je sranda byt sama, tehotna, v cudzom svete, bez podpory...

slovakia13
3. aug 2009

inak ja mam celkom stastie na robotu 😀 jedine negativum ,ze robim v noci ,ale uz som si zvykla
ja by som sa aj vratila na sk -nasi stale na mna tlacia!!No chcem aby si mala poznala otca a predsa tu bude mat lepsie moznosti ako na sk,aspon dufam 😉
a dalsia vec ,mam hypoteku na sk asi 3 roky dozadu som kupila byt a neviem si predstavit ho splacat zo 4000sk materskej na sk

uankab
3. aug 2009

hm, to hej, to nie je sranda splacat hypoteku... ale zasa tu to tiez nie je ziadna slava, ked si to tak vezmes... materska nulova a ak pojdes do prace, kde das babatko? jaslicky su neuveritelne drahe, to sa podla mna vobec neoplati a plus ten cas s babatkom je tiez na nezaplatenie...
a co vlastne robis?

slovakia13
3. aug 2009

factory worker 😀 😀 😀 robime repraky do aut,celkom dobre platia 😀 moj plan bol splatit hypoteku do 5 rokov,ale prisla kriza-robili sme iba 2 dni v tyzdni a teraz mala ,tak splatenie je v nedohladne....
neskor by mala prist neter ,takze by som nastupila do roboty po roku 🙂

adoracion
3. aug 2009

zuzi nechapem aka nulova materska ? ved 120 libier ne? a ako slobodna matka s takym prijmom ... sa da vselico povybavovat zacala by som council tax benefit house benefit child tax kredit atd... hm veru ja by som mala teraz v septembri nasutpit do prace inak som nezamestnana je mi luto stratit dobru pracu ale rocne dieta neviem ako to bez nej vydrzim kym budem v praci a co ona bezomna☹

uankab
3. aug 2009

adoracion, nemyslim doslovne ze nulova materska... ale ked si zoberiem ze je to 117 libier tyzdenne a z toho musim este zaplatit dan a national insurance, tak toho vela nedostane... ja viem ze sa da povybavovat toho vela ak si v hmotnej nudzi, ale nemozes velmi vyskakovat...

uankab
3. aug 2009

slovakia, no veru nocne ti veru nezavidim... ja som mala super robotu, aj ked stresujucu, robila som na office v jazykovej skole... keby sme zostali v norwichi, tak mozno by som isla potom spat aspon na ciastocny uvazok, aj ked s manzelovou pracou by to bolo tazke, ale takto zostanem pri malickej doma.. celkom sa na to tesim, len dufam ze mi z toho nesvihne 😎

mona12071
3. aug 2009

holky mam niakelepsie vyhody v uk kedsom slobodna mamicka no budem pretoze s priatelom sa chceme zobrat az na buduci rok

slovakia13
3. aug 2009

neboj 😉 myslim ,ze pri malej nebudes mat cas,mysliet na take veci 😀
odkedy si na materskej?

inak ,dufam ,ze otec malej tiez bude nieco platit aspon slubil 😉

slovakia13
3. aug 2009

adoracion
kto bude pri malej ,niekto z rodiny? ja to mam este daleko,ale uz zacinam riesit co potom......

uankab
3. aug 2009

slovakia, stahovali sme sa zaciatkom juna, na konci maja som skoncila, mala som tyzden dovolenky a od 8.6. som oficialne na materskej (este ze nam to takto vyslo, bol to najskorsi termin kedy som mohla ist)... sice som uz na nej skoro dva mesiace, vobec mi to tak nepride, kvoli tomu celemu stahovaniu, vybavovaniu kopcu veci, zariadovaniu... v podstate az doteraz sme makali a teraz som rada, ze mozem oddychovat, zacala som konecne citat knizky na ktore som nemala cas, musime skompletizovat vybavicku pre babatko, aj ked uz mame skoro vsetko, a uz len cakat... na zazrak 😵 ... este by sme mali kupit nejake svietidla do chodby a schodiste, lebo nam visia len ziarovky zo stropu, ale to casom ... schodiste tiez treba vymalovat, ale to budeme riesit az potom, asi na jar, teraz to uz nezvladame...

slovakia13
3. aug 2009

uankak
tak mna stahovanie este len caka 😝 sice netusim kedy 😀 council mi slubil byt ,ze bude pokial porodim....ja len dufam ,ze to nebude 1tyzden pred porodom 😝 inak volam tam min. raz do tyzdna ,co je nove 😀 😀 😀 asi zo mna uz saleju!
Ja tiez milujem knizky ,ale co mam slovenske tie uz som citala min.3x a tak som sa pustila do anglickych-moja anglina teda nic moc 😒 ,ale snazim sa.....

hathor1231
3. aug 2009

moni, mas ovelmi vacsie vyhody,ked nemas partnera. ale partner je tu aj tvoj priatel,ktory s tebou byva (nemusite byt registrovany patrneri). jednoducho byvas s chlapom= 2 prijmi= mensie benefity. ja som tiez neni s priatelom zosobasena ale aj tak ho priznavam ako partnera lebo spolu byvame a nemam odvahu klamat urady,ze som single a hlavne,ze sa o malu staram sama lebo to nie je pravda,aj ked nie sme manzelia...
zalezi,ci spolu byvate a ak ano,ci mas odvahu ho zatajit...
kvietok, ak ti odisla zatka,pouzivaju aj show`s gone

uankab
3. aug 2009

slovakia, to stahovanie u nas vobec nebola sranda... ja som bola uz v 31tt, mali sme 3 dni na zbalenie celej domacnosti, vo stvrtok bolo stahovanie, v piatok upratovanie bytu, v sobotu odovzdanie, sadnutie do auta a prevezenie poslednych veci... keby to nebolo tak daleko, tak by to bolo lepsie, ale takto.. tu sme prisli, dom uuplne prazdny, spali sme na nafukovacej posteli...
kazdopadne drzim palce, aby si ho co najskor dostala a zabezpec si niekoho, kto ti pomoze, lebo ty sa uz nebudes moct natahovat... ja som mala problem s balenim krabic, ked som sa zohla tak ma mala strasne kopkala do rebier 😖 a tiez tym ze som sa stale zohybala, resp. som sa snazila si vzdy cupnut a hore, ma neuveritelne bolel chrbat a brucho...
ja citam anglicke, jednu som prave docitala (trvalo mi to len 1,5 dna 😅 )... the boy in the striped pyjamas... vyyyborna kniha, odporucam (je to detska kniha, ale rozhodne nie je pre deti, lahko pisana, ta sa ti bude dobre citat, je to o holokauste)....
hathor, ako malicka? vsetko je ok?

adoracion
3. aug 2009

nie 123 uz je v cistom materska a tyzdenne sak to je az az + pridavky na deti a ostatne benefity ktore uz ale zavisia od prijmu rodiny ...az nieco chcete vediet tak sa pytajte konkretne s malou bude asi muz..

uankab
3. aug 2009

adoracion, ono zalezi kto ti tu matersku vyplaca... ak zamestnavatel, tak sa to este aj zdanuje a odvadzas este aj poistenie, zial 😖 ... a ak mas ako taky prijem, tak na ziadne ostatne benefity nemas narok, teda ak neratam ten pridavok na dieta dalsich 20 libier tyzdenne... a ked si zoberiem naklady na byvanie, vsetky poplatky, stravu a tak, tak nevidim v tom ziadny priestor na vyskakovanie...

peppapig
3. aug 2009

Jaj adoracion, vidis, ze ses pekne rozepsala, uz i vime, ze se chystas zpet do dobre prace 😉 Super, drzim pesti at to bez male zvladnes v pohode 🙂

Holky, diky za prispevky o nakupu jidelka. Prijde me, ze fakt utratime dost penez jen za jidlo. Na ty akcni ceny taky moc nejsem, jak par z vas zminovalo. Moc me stve, ze tady kde bydlime neni ani poradny market se zeleninovym stankem, takze jsem odkazana na Sainsbury's. Maso jime malo a to vzdy kupujem cerstve v reznictvi u Indu. Uvidime, ve stredu udelam velky nakup na mesic a pak se zkusim jednou za tyden (zelenina, ovoce, mliko, chleba) vmacknout do £30 a psat si menu na tyden.

Nase bills jsou v pohode, mame velmi ekonomicky boiler atd pac jsme v novostavbe. Jen vodou se snazim setrit, hlavne kdyz mala ma ve zvyku si poustet a zastavovat kohoutek, kdyz je ve vane. Spotrebice jsem se taky naucila vypinat, svetla zhasinat, ikdyz jsou setrici zarovky.

Magisa, napsala jsem ti na facebook, tak uvidim, co na to starousek a kdyz tak se konecne setkame.

Holky, musim se pochubit, ze na malou mluvim skoro porad cesky a kdyz spustim anglicky, hned si to uvedomim a prepnu. Obcas je z toho podrazdena, ale mluvila jsem s kamaradkou slovenkou, ktere dcerka taky moc slovensky mluvit nechtela, ale rozumela vsechno (tak jak rozumi moje M), a pak prisel zlom, kdy v 2 1/2 roku jeli na dovcu domu a mala byla vlastne donucela mluvit slovensky. Takze jsem pozitivni, deti jsou dlouho jako houby, vsechno se do nich nasaje 😉 Takze jeste neni vsem dnum konec. Cestine zdar!

peppapig
3. aug 2009

teri30, drzim pesti at cisar probehne podle planu!!!!

mihouk, gratuluji k mimiskovi, ted uz jen pevne zdravi a nadherne rodinne chvilky plne stesti a lasky!!!

mona, vitej, taky jsem ti poslala IP 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre