Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slovakia13
11. aug 2009

ahoooj tehulky a maminky 😀 😀 😀

hathor
mne na job centre povedali ,ze mi budu preplacat 80% na jasle, ako ked som single....staci ked odrobim 16hod a ostatok mi doplatia do minim. mzdy . dufam ,ze ma zoberu naspat do mojej roboty.

inak mam za sebou prvu nocnu po 2 tyzdnoch dovolenky a nic moc-zas sa musim preorientovat na nocny rezim 🙄 teraz som sa zobudila po 3,5 hod uz sa tesim aku budem mat krizu v noci 😠
inak mi brusko strasne narastlo 😀 😀 😀 a vsetci ma po nom tlapkali-neznasam ked sa mi chytaju bruska 😝 som divna?

inak nam tu krasne svieti slniecko 😵

uankab
11. aug 2009

ahojte, u nas je tak striedavo, raz slniecko potom zamracene... v noci som nemohla poriadne spat, tak si pojdem zdriemnut asi teraz poobede...

kvietocek, vysledky mi zatial prisli len smskou, este nic oficialne.. kazdopadne je negativny 😎

hathor, stiahni si to potvrdenie zo stranky, preloz ho (maj ho slovensko/anglicke) a nechaj ho potvrdit GP... ak ti ho neuznaju, az potom by som to riesila uradnym prekladom... podla mna by to mohlo stacit... jedna baba mi to inak poslala mejlom, ak mi posles tvoju mejlovu adresu, tak ti to mozem preposlat... ona to tiez tak robila..
a malicka krasne pribera 😵 ... uz sa tesim na nase sidielko 😉

inak co je presne child tax? mam v tom nejako chaos... 😖

slovakia13
11. aug 2009

uankab
ty to mas uz zapar 😉
aj ja uz chcem byt v 39tt,sice je krasny pocit byt tehotna,ale nie s velkym bruskom 😝 a to este len budem priberat.....uz teraz riesim co budem nosit v zime 😀 😀 😀

uankab
11. aug 2009

slovakia, ja som najviac pribrala medzi 20 a 30tt... potom sa to uz nejako ustalilo a sice este priberam po troske, ale nie nejako rapidne... donedavna som dokonca zapla vetrovku, co mam proti dazdu, uplne v pohode 😉

eviska83
11. aug 2009

slovakia- vobec niesi divna- ani ja som nemala rada ked ma kazdy ohmataval- par krat som to aj povedala tak na mna stare babky pozerali krivo ,ale co uz.A ja som priberala rapidne v oboch tehotenstvach.Prve 23kg,druhe 28kg ☹
hathor-presne ako pise uankab (ta baba co jej to poslala som bola ja 😀 😀 😀 )
Skolku Ti mozu preplacat az 80%,ale musis robit min.16hod,skolka musi byt registrovana a zavisi to podla rodinneho prijmu- nam to nikdy nevyslo 😠 ,inak je to ina palka- my sme platili 115£/tyz.
Od septembra nastupuje uz do tej bezplatnej skolky- od 3 rokoch ,ale applikacku si treba dat aspon 1rok dopredu 😲

slovakia13
11. aug 2009

tak za posledny tyzden som pribrala 1,5kg.....
unakab ,ale tvoje brusko v 39 je ako moje v 27tt,no ale co uz,asi to tak ma byt 😉 inak jem strasne vela ovocia a som z neho trosku nafuknuta
eviska ,ale ty si nosila dve 😉
inak ked som volala na socialku na sk v mojem meste ,tak nevyzadovali sudne overeny preklad......tie vybavovacky budu cakat aj mna,uz sa tesim.......tak dievcata majte ulozenu tu ziadost ,potom to preposlete aj mne 😉 😀

kate123
11. aug 2009

Ahojte babulky !! Ja tiez zijem v UK a mam za sebou jeden porod a caka ma druhy 😉) Vybavovala som si aj vsetky prispevky na SK , tak ak chcete nieco vediet poradim !!! Byvame v Leicestri. Inak predavam kocik QUINNY, cierny , celkom ako novy bez skrabancov, novy skoro GBP 600, ja predavam za GBP 350. Ak mate niektora zaujem prosim ozvite sa. Potrebujem sa ho rychlo zbavit, lebo sme kupili Phil&Teds pre 2 babies 😉

kvietocek7
11. aug 2009

adoracion spminate tu to potvrdenie od midwife or GP o navstevach pocas tehotenstva:
chcem sa spytat ci ste uz mali pripraveny nejaky text v angline alebo to napisal GP or Midwife? dik za radu 😉

slovakia13
11. aug 2009

kate keby si sa ozvala pred 2 tyzdnami......uz mam kocik ,sice este nie je doma,ale dufam ,ze do konca tyzdna uz bude 😵
zvazovala som Quinny 😀

uankab
11. aug 2009

slovakia, ty uz mas kociarik? tak skoro? 😉 ... pre aky si sa nakoniec rozhodla?
eviska, 😀 ... nie ze by som sa chcela posielat tvoj vytvor dalej, ale ak to babam pomoze 😉 a nevedela som si spomenut ze od koho som to dostala, prepac 😅

slovakia13
11. aug 2009

unakab ked ja sa strasne bojim ,ze porodim skor,tak chcem byt ready 😉
ten co je v albume......

eviska83
11. aug 2009

uankab- pohoda 😀 😀 😀 😀
slovakia- preco si myslis ze porodis skor?ja som syna prenasala 9 dni 😉 ,ale kociar sme mali tiez skor- poveram velmi neverim.Aj teraz sme kupovali kociar ked som bola cca v 28tt.

adoracion
11. aug 2009

no co sa tyka toho papiera tak so to mala napisane sama na bielom papieri vytlacene na pocitaci GP tam dala len peciatku aj tak velmi nechapala naco to chcem ... no ja som musela mat sudne overene a prelozene vsetko dokonca aj to zamietnutie maternity sure start! ale zisti si to mozno ti to netreba a usetris 60 eur!

co sa tyka child tax credit a working tax credit je tu o tom tema tak kuk a citat tam..prepac neviem co sa tyka skolky ale co ja viem tyka sa to toho working tax creditu nie child tax creditu tak musis poberat hlavne ten..a tam su prisnejsie podmienky ak mate prijem vacsi ako 20 000 za minuly danovy rok tak si myslim ze working tax kredit ti nevijde a tym padom ani ziadne prispevky na skolku!

no ja momentale sa chystam spat do prace na partime ale myslim si ze bude lepsie ak zostane tie 2 dni v tyzdni s ockom aj ked to bude boj ma 11 mesiacov a este stale zavisla na mojom mliecku... neviem si ale predstavit coby robila v skolke sak si poriadne nevie ani papat opytat inak u nas vraj na slovensku ked ide dieta do jasli vraj uz nemoze mat plienky co je natom a ako je to tuna???

adoracion
11. aug 2009

hehe to mi vravela mamka s tymi plienkami tak sice moze byt ze to bolo pred 27 rokmi 🙂

mihouk
11. aug 2009

Kate, na ake prispevky mas narok v Sk, viem o prispevku na prve dieta, ale o ostatnych mam gulas.

Inak baby preco to potvrdenie musi byt sudne overene a prelozene (chapem ked sa jedna o registraciu rodneho listu), ved anglictina je uradnym jazykom EU, co musia respektovat. A kde ste nasli ten formular o ktorom tu hovorite???

adoracion
11. aug 2009

a inak dnes sme boli prvykrat na plavarni s Hani parada jak sa tesila len ta chlorovana voda...

slovakia13
11. aug 2009

myslim ,ze rocne deti este nosia plienky,alebo nie 😕

eviska
moze sa stat,ze nakoniec budem este aj prenasat 😀 ,to iba taka mora ,ze malicka bude na svete a mne nieco bude chybat ,som uchyl-moju segru to strasne irituje 😀 ,tak sa uz ani o vybave pre malicku nebavime,ona je tiez tehotna v 28tt

uankab
11. aug 2009

slovakia, tak si mozte vymienat skusenosti 😀

inak prave ma napadla jedna vec... predpokladam, ze je dovolene poberat rodicovsky prispevok na slovenku po skonceni materskej tu a v UK pridavky na deti... riesil to uz niekto?
a mate zaregistrovane babatka doma u lekarov ci nie? to by ma zaujimalo, ako obcania SR by mali mat narok na zdravotnicku starostlivost, na druhej strane viem ze nemozes byt zaregistrovana v dvoch statoch EU sucasne.. 😕

slovakia13
11. aug 2009

adoracion
chodite na nejake special.lekcie pre babetka-batolata?
ja som hladala tuna a da sa ale az od 4 mesiaca ,tak ked porodim ,tiez by som chcela chodit s malou

slovakia13
11. aug 2009

dievcata odchadzam ......idem sa vychystat do prace
pekny vecer 😉

eviska83
11. aug 2009

uankab- ano mas narok po skonceni materskej na rod.prispevok - rodinne pridavky musis poberat v uk.
O lekaroch by som aj ja rada vedela nieco blizsie- uz sa to snazime zistit dlhsie- kedze chceme ist zo synom na alergologiu.setci mame karticky E111,ale tie nemozes vyuzit pri prev.prehliadkach.
mihouk- uz som to pisala skor- odo mna nevyzadovali ur.preklad(len rodny list ano)asi aka teta na socialke 😀 😀
adoracion- no este aby nebrali deti s plienkami - za take peniaze 😠 😠nas andrej chodil od 11mes.a ja som bola zo skolkov velmi spokojna.Super ze chodite plavat- aj my planujeme- uz sme na waiting liste 🙂 🙂

uankab
11. aug 2009

hm... no tie karticky sa tusim vztahuju iba na nevyhnutne osetrenie, aspon doma to tak beru 😠 ... ale ved za deti plati zdravone poistenie stat, ... manzelova sestra je v taliansku a oni maju doktorov aj tam aj doma... ockovanie maju podla slovenskych standardov a talianom iba donesu papier, ze boli deti boli zaockovane... ale nie som si ista, ci je to spravne, oni poberaju ale rodinne pridavky doma, lebo doteraz tam bol jej manzel na slovenskom kontrakte.. teraz ma sice taliansky, ale myslim ze to neriesili, aspon zatial nie...

hathor1231
11. aug 2009

wiiiiild 😅 help 😅 kde kupujes tie gatky na plienky nevim,ako sa to vola) 😅 davas tam dve plienky 😕
okupala som malu,hodila ju do latkovky a po hodke nespala 😅 pozrela som do sleeping bagu,ako ma nohy,ci ich uz prisposobila tej mega plienke a najdem mokre a vonave dupky 😅 prosto nam to uslo cez vestu,dupky az do sleepingbagu 😅 tak som hodila pampersku 😝 mama na to,ze vypusta ako trojmesacne babo 😀 uz spinka 😀 chuda moje 😀

kvietocek7
11. aug 2009

hathor tie gatky dostanes kupit v mothercare velkost je dana podla kg 😉

kvietocek7
11. aug 2009

tu je web ale daju sa kupit aj jednotlivo nie len cely set
ja som ich pouzivala tiez a zas sa chystam

http://www.mothercare.com/Bambino-Mio-birth-pot...

janusa30
11. aug 2009

ahojte dievcata,prosim vas mohli by ste mi dat nejake rady,zijem v GB uz 5 rok a pred 3 rokmi som tu aj porodila a bola som velmi spokojna,chcela by som vediet ci si mozem aj po troch rokoch ziadat za nedoplatok materskej aj za porodne na Slovensku,mohol by mi niekto poradit? Dakujem vopred

magisa
11. aug 2009

janusa - porodne muzes zadat do 6 mesicu od narozeni ditete, tedy pokud se nepletu

eviska- zkousela jsi volat kvuli tomu formulari E106? ja jsem zrovna dneska volala na svoji pojistovnu do CR, aby mi vystavili novou karticku, protoze za 3 tydny jedeme domu na dovcu...urednice byla hooodne ochotna a mila, posle mi ji na mou trvalou adresu. Ptala jsem se taky, jak to bude s pojistenim pro prcka v CR, kdyz se narodil tady v UK, ma anglicky pas a anglicky RL, tak rikala, ze mu mam urcite zaridit EU karticku a zkusit ho nechat dopsatat do toho formulare E106, ze by mel peci v CR taky zdarma. Ale uz ted vim, ze to neklapne. Tolik problemu nez ten formular vystavili me, neverim, ze mi do neho dopisou maleho

mona12071
12. aug 2009

ahojte holky chcela som vas poprosit o radu vcera som povedala v praci ze som tehotna 8tt kedze som v zaucnej dobe tak mi dali odstupne a povedali ze si musia najst nahradu neviem co mam teras robit lebo najst si pracu je skoro nemozne ked poviem ze som tehotna .ked porodim budem mat niaky narok na matersku?

hathor1231
12. aug 2009

moni,neviem ako v zaucnej dobe... ale kazdopadne si mala radsej napisat list 😒 tak by si mala dokaz,ze si im to oznamila. teraz mozu povedat,ze si im nic neoznamila a oni ta prepustili kvoli niecomu inemu 😠
je mi to luto 😒 skus si pozriet maternity allowance 😕 tak sa to myslim vola...
nevim,ja by som si asi skusila najst nejaku robotu,aspon pre agenturu v nejakej fabrike, ved nie si tehu tak dlho 😕 este to nevidno. len pozor,ak budes vyplnovat aplikacku,niekde davaju priamo otazku,ci si tehu a tam uz len rozhodnut,ci sa urobit hlupucka,ze si nevedela alebo to nechat tak...
kazdopadne drzim palce,urcite ti tu baby poradia,co robit 😉 hlavne adoracion 😉
viem,ake to je mat v tehu v praci horor 😒 preto som odisla v najblizsom moznom termine 😒

hathor1231
12. aug 2009

inak,oslavujeme svoj prvy mesiacik 😵
ale to letiiii 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre