Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
2. júl 2009

volaj ASAP, mna tam takmer nezobrali kvoli nedostatku miesta... tu to fungoval tak,ze ti nasli skupinku do tvojho terminu... ja som bola asi v 25tt ale babeny tam boli vacsinou cez 30tt,ked uz nerobili a mali na to cas...

uankab
2. júl 2009

prave som tam volala a mam zavolat zajtra rano medzi 8.30 a 9.30... no snad budu mat pre mna miesto, musia chapat aj take okolnosti ako stahovanie.. teda aspon dufam...

uankab
2. júl 2009

este ma napadlo, to si tam bolaj aj s priatelom, vsak? dufam, ze sa bude dat dohodnut termin, lebo moj manzelik ma doost nepravidelnu pracovnu dobu...

hathor1231
2. júl 2009

no sa obavam,ze im to bude asi aj jedno,oni maju kapacitu a tu neprekrocia... ten kurz nam platil council a ked to vyzeralo,ze nebude miesto vo west brome, mi navrhli inu nemocnicu dalej v centre birmu... my sme si mohli zobrat jednu osobu zo sebou, celkove sme boli skupinka 11tich tehuliek. tie terminy mali vopred urcene a vzdy to bolo do siedmej vecer tak do tej deviatej vecer raz za tyzden. celkove asi 5-6 tyzdnov.... to si musis pozriet sama,ci to aj oni takto maju rozdelene,alebo je to individualne pre kazde mesto... ale ked nemohol drahy,chodila som sama... neboli tam vzdy pariky, niekdo si vzal aj kamaratky 😉

uankab
2. júl 2009

aha... no ja som citala ze to nejaky 3-hodinovy kurz, tak potom neviem, mozno kazda nemocnica ma rozdielne.. viem ze norwichi to bolo tiez len pocas nejakych 2 tyzdnoch (vzdy po jednom sedeni)... no ved uvidim co mi oni povedia zajtra, zrejme vsade tie kurzy bezia inak... nepytala si sa priatela vcera nahodou na tie farby?

hathor1231
2. júl 2009

nasla som to az dnes a drahy poctivo maka, pride az vecer 😉 ak nezabudnem,tak sa spytam,ja mam totiz od tehu hlavu deravu 😲

uankab
2. júl 2009

jasne 🙂 ... ak by si mohla a nevadilo by mu to... malujeme cez vikend ... ani neviem ci je to dobra idea, momentalne som rada ze nic nemusim, mam tu vecicky ktore chcem ozehlit, pustit dalsiu pracku, plus uvarit kolozvarku, ale nejako sa neviem rozhybat...
mas napisany birth plan?

hathor1231
2. júl 2009

nemam, so mnou nevyplnili ani len green book kde je to riesene... nikdo sa ma na nic nepyta. ale aj tak nemam ziadne speci poziadavky a porod sa asi ani neda naplanovat... takze by bola odpoved- len nech to neublizi babuske 😉

uankab
2. júl 2009

ja prave o tom citam, vsade je pisane ze si ho mas pripravit ale netusim, ci to mamicky vobec aj robia... chapem, ze sice mozem mat preferencie, ale co ja viem co je najlepsie pre mna a babatko?

mas inak uz vsetko nachystane - postielka, kociarik, oblecenie atd? kedy si zacala maternity leave? pride vam niekto pomoct s babom?

hathor1231
2. júl 2009

preto sa mas poradit s midwife. niektore nemocky ti ani nedaju sancu nejakej volby alebo su na to neni vybaveni a tak... a aj tak si myslim,ze ak to priamo neohrozuje teba a babo (myslim tym nejaku chorobu matky pre ktoru nemoze rodit ako by chcela a pod.) tak sa nebudu nejakymi instrukciami riadit,ved to by sa museli kazdy jeden naucit naspamat... a hlavne je pri tebe niekto,kto ich moze usmernit,ak zabudnu na skin to skin alebo aby otecko prestrihol pup.snuru... ja mam vlastne len tieto dve poziadavky a tie su samozrejmostov v porodnici kam idem,takze ostatok nechavam na odbornikov, sice o tich anglickych pochybujem ale snad porod beru zodpovednejsia ako predporodnu starostlivost...
my uz sme ready, len chcem este jednu postielku...
25. pride mamina na mesiac,tak musime vydrzat...

hathor1231
2. júl 2009

a zase som zabudla 😖
maternity som isla 15t pred baby due. ja som bola predtym na sicku mesiac 😒

uankab
2. júl 2009

a tak to si uz dlho doma... no ved to nejako dobojujeme 🙂 ... ja blbec som im slubila ze im dnes v praci pomozem, ze sa mozu ozvat poobede, ale vobec sa tak necitim 😖 ... asi si idem nachvilku lahnut a mozno mi bude potom lepsie...

hathor1231
2. júl 2009

no mne zacali bolesti v aprili a na sicka som nastupila 16. dovtedy som v praci ani nebola lebo ma vzdy first aid poslala domov alebo do nemocky 😒 a ked som nasla normalneho gp,tak mi dal sicka dokial nezacnem matersku, to bolo asi 18.maja...
bez spat a to oni by ti mali pomahat, nie ty im 😀

saza007
2. júl 2009

magisa - super videa maleho Williamka, aj zopar slziciek som vyronila 😀 Je nadherny!!!!!

peppa - potesila si ma stym, ze si bola den po porode doma! Dufam, ze u nas to bude podobne, na pobyt v nemocke po porode sa tesim najmenej. Ale chapem, ze u kazdeho je to individualne a zavisi od priebehu porodu.

munu - super, ze sa vsetko hoji, len tak dalej!

munu
2. júl 2009

peppapig, mas prekraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasnu dcerku 🙂 strasne sladka je, fakt 😉

magisa
2. júl 2009

vendy - Mia uz je slecna, takova modelka na plazi, moc hezke fotecky 😵 Chtela bych mit taky druhe mimi holcicku, ale to si jeste nejaky patek pockam

saza - dekujeme, uz se ti to taky blizi, jejda jak ten cas leti

holky, co se tyce porodniho planu, tak ja jsem v pregnency book mela jenom napsane, ze bych chtela pri velkych bolestech EPI, skin to skin, prestrihnuti pupecni snury at provede muj pritel, chtela jsem porodit do vany, ale to mi bohuzel nevyslo, a ze bych radeji sekci nez pouziti ventouse nebo klesti

peppapig
2. júl 2009

Jej tehulky, tady je busy busy 🙂

Dekujem za komentare k fotkam 🙂 🙂 🙂

Holky ja jsem porodni plan nemela. Stehovali jsme se, kdyz jsem byla 35tt, takze ani classes jsem nestihla, ale midwife me par veci vysvetlila a navic jsem vedela, ze bude na 100% se mnou pri celem porodu, tak jsem byla klidna. Ja vim, ze se rika, ze zeny v uk maji s porody a peci ruzne zkusenosti. Ja jsem zatim slysela od znamych, pratel, kamaradu a konikovek jen ty dobre a kladne odkazy k porodum. Moje midwife, ikdyz z nasich rozhovoru vedela, co chci a co nechci, se mi vzdy snazila vyhovet (porod do vody nam nevysel neb bylo velmi busy a ono se to neda naplanovat) a stale se me ptala, zda souhlasim s tim a onym (napriklad student midwife, nez jsem porodila placentu-prirozene ci jinak, zda chci injekci pri siti atd). Myslim, ze tak to bude i vas tehulky, nebojte, casu na pokec s midwife na maternity board ci na sale budete mit pri kontrakcich az moc. Saza, velka vetsina maminek odchazi domu do 24ch hodin po porodu. Pokud je porod bez problemu, miminko zdrave, maminka v pohode i s peci o mimco, pak nemaji duvod te tam drzet. Po cisari je to asi trosku dele. Holky me se tam libilo, porad za nama nekdo chodil (pediatr, dr, midwife, sestry atd), ja tam chtela jeste zustat 🙂 fakt.

hathor1231
2. júl 2009

peppapig,
ja tiez poznam niektore z midwife z antenatal classes a hovorili nam,ze v porodnici panuje kamaratska atmosfera... videla som aj vybavenie a celkovo porodne saly,takze uz mam o tej nemocnici svoj nazor a myslim,ze to tam bude o.k... ako som uz pisala tie bezne poziadavky ako skin to skin (aj ja som chcela porod do vody,ale v tej nemocnici nie su vybaveny) su tam samozrejmostou,takze ja nemam dalsie ine speci poziadavky,len aby sa o nas postarali a stastne som odisla so zdravou dcerkou 😀
na poslednej hodine nam hovorili,aby sme sa zastavili,ked budeme mat cas alebo nejake otazky,takze tie midwife boli zlate... len sa bojim situacie,ak nahodou nieco nepojde ako by malo a lekar ma bude aj napriek tomu nutit tlacit a nespravia mi sekciu a ublizi babu 😒 ale to sa moze stat aj na slovensku a v cechach...
len dufam,ze moje zle skusenosti pocas tehu nezavrsim ceresnickou na torte v podobe hrozneho porodu 😖
tak nam maminky drzte palce, nech to aj my v zdravicku zvladneme a mozeme si uzivat krasne deticky ako mate vy 😀 😀 😀

uankab
3. júl 2009

ahojte, ja by som tiez chcela porod do vody, uvidim ci mi to vyjde... bazen sa neda zial dopredu objednat, kto sa prvy prihlasi, ten ho ma.. ale je to mala nemocnica, tak snad mi to vyjde... prave som inak videla video jedneho porodu a mam z toho hrozu, radsej uz nic take nebudem pozerat...
ake mate inak pocko? tu je dazd na spadnutie, dala som pradlo von, ale kazdu chvilu pozeram z okna, aby mi nezmoklo.. velmi sa teraz zatiahlo a mame konecne chladnejsie 🙂, vonku je len 22 stupnov (co je minus 10 oproti vcerajsku)...

hathor1231
3. júl 2009

babeny,
som len na skok a bezim... Volala som na HPG helpline a tam mi povedali,ze moju aplikacku neobdrzali 😠 😠 😠 tak mame ist znova za midwife a vypytat si novu 🙄 app mame v utorok,tak snad to vydrzime 2v1 lebo mame poslickov akosi pricasto 😕 tak drzte palce...

vejulienka
5. júl 2009

ahojte

som v piatom mesiaci a este doteraz mi nepovedali termin porodu, iba raz som sa stretla s midwife, je to normalne

saza007
5. júl 2009

vejulienka, si si ista, ze ti midwife nepovedala termin? Ten hovoria hned na zaciatku. V papieroch je to EDD (estimated date of delivery). Mala si uz scan?

vejulienka
5. júl 2009

mala som scan v 12 tyzdni, to mi povedala ale o termine ani slovo , a este nemam ani papiere. o dva tyzdne by som mala mat moj posledny scan takze uvidim..

adoracion
5. júl 2009

vejulienka no nepovedala by som ze je neskoro ved si v uk ale na case uz je .. to nemas anni tu zelenu knizku velku kde je vsetko o tebe?? sak tam na prvej stranke ot je napisane na prvom skene to tam museli napisat ... no a prinajhorsom pripocitaj si k casu zaciatku poslednej menstruacie 40 tyzdnov a mas to aj ked nie presne na den ale ten den zatial asi az tak dolezity preteba njeje.. nemas stretka s midwife ved pri kazdom stretku pozera v ktoreom si tyzdni a ktore vysetrenia sa ta tykaju predsa ved sa jej spytaj nie a ked nevies po anglicky tak chod s niekym kto po anglicky vie... ! a uzivaj si tehotenstvo a vela odpocivaj 🙂
a ostatne co robite ..? kde ste?? vikendujete??? co pekneho ste navstivili??/ a ako deticky??/

saza007
5. júl 2009

hmm, tak to ti mala dat midwife nejake papiere a takisto po scane vacsinou davaju tlacivo, mozno to poslu priamo tvojej midwife - kedy k nej najblizsie ides? ~Urcite si to od nej pytaj.

vejulienka
5. júl 2009

adoracion, ziadnu zelenu knizku este nemam, nemam ani stretnutia s midwife, bola som iba na scan a poberali mi krv , to je vsetko,

saza, ja ani neviem ktora midwife je moja, mam nejaky termin na stretnutie az 13 augusta.. ale o dva tyzdne mam scan takze budem sa musiet informovat tam , lenze tu su tak neochotny..

domi123
5. júl 2009

ahoj maminy a tehuli.
konecne sa nam ochladilo uz som nevedela spat.
ako sa citite tehulky?ktorim sa pomali konci tehotenstvo.
babulky ako ste vybavovali grant na 190 libier????
bude to vybavovat midwife alebo to musim ja.
este sa chcem opytat mamiciek ktore uz porodili
- ten termin co mam je naozaj na 100% vtedy porodim alebo je tam aj plus minus.dakujem a prajem pekny zvysok vikendu.

domi123
5. júl 2009

este sa chcem opytat na nejake tehulky v okoli lewishamu alebo canada water na kavicku popripade na stretka.
dik

saza007
5. júl 2009

domi,
ked pojdes najblizsie k midwife, tak si od nej vypytaj tlacivo na ten grant - ona tam musi tiez nieco vypisat, a potvrdit to. Potom len doplnis ostatne udaje (meno, NI number, cislo uctu a pod) a odosles (mne k tomu dala uz aj predtlacenu odbalku s adresou.) a oni ti poslu potvrdenie z inland revenue, ci ti ho dali alebo nie. Mne to prislo v priebehu dvoch tyzdnov....
termin nikdy nie je 100%, je to len orientacne!

hathor1231
5. júl 2009

Hallo,
len som prisla oznamit,ze drzime pokope 😉 v piatok sme boli tri hodky v nemocke,dali ma na pasy,uz mame kontra len su nepravidelne... takze sa setrim,este mame cas...
v pondelok idem k gp pre nove tlacivo na HPG,tak snad mi to uznaju,ze to nebola moja chyba a stratilo sa to. dom (to najpodstatnejsie vies,je to aj na nete: money4mum2be)... ja tento druhy zanesiem priamo ku priehradke,lebo z tej blbej plechovice sa ta obalka stratila 😠 😠 😠 tak dufam,ze to budu akceptovat 😒
vajulienka,tak skoc za gp a povedz mu,co sa deje. ak si si neni ista anglictinou, mas narok na tlmocnika,len to oznam na recepcii u gp 😉 skoc tam co najskor,lebo to treba dat doporiadku a budes potrebovat aj certifikat pre zamestnavatela,ze si tehu (ak pracujes)... ta tehu knizka je dost dvolezita,tak si to obehaj cim skor,najlepsie v pondelok. toto je anglicko,ak sa nepohnes,nebudu ta prosit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre